Finsko – Česko 3:4 (po pr.) | Slovensko – Švýcarsko 5:3 (kon.) | Rusko – USA 8:3 (kon.)
Švédsko – Kanada 3:4 (kon.)
Švédsko
3:4 (1:1, 0:1, 2:2)
Kanada
Čtvrtek 09.08.2018, 03:00Hlinka Gretzky Cup • Skupina A

Švédsko dokázalo v první třetině proměnit přesilovou hru, díky čemuž se dostalo do vedení. trefil se Lucas Raymond. Poměrně rychle dokázala Kanada vyrovnat, do dobré akci Korczaka zakončoval přesnou střelou obranou zapomenutý Josh Williams. 1:1

Švédsko vstoupilo dobře do druhé třetině, vynutilo si několik faulů soupeře, a tak hrálo celkem tři přesilové hry. Proměnit nedokázalo ani jedno, navíc si mnoho šancí nevypracovalo. Kanada se v polovině zápasu dostala do vedení, když odraženou střelu poslal do branky Alexis Lafreniere. Ten měl pak i další šance, ale ty neproměnil. Kanada vedla 2:1.

Ve třetí třetině dokázalo Švédsko vyrovnat na 2:2, pod horní tyčku poslal puk Alexander Holtz. Vedení si dokázala Kanada vzít zpět, trefil se Matthew Robertson. Přetahovaná pokračovala dál. V přesilovce vyrovnal švédský Elmer Söderblom. Rozhodnutí zápasu přišlo v čase 57:34, kdy, také v přesilovce, výborně tečoval puk Kirby Dach. Kanada vyhrává tento dramatický zápas 4:3. (05:31:20)

59:50
    Hra je ve středním pásmu.

59:25
    Ryan Suzuki zkoušel přes celé kluziště trefit prázdnou branku, ale neuspěl.

59:10
    Justin Barron vyhazuje přes všechny čáry, hráči ve žlutém musí rozehrávat z obrany.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetině.

58:42
    Švédsko hraje bez brankáře, zkouší to v šesti.

58:34
    Vyloučení v týmu Kanada (Jamieson Rees – 2 min., držení).

58:34
    Oddechový čas pro Švédsko.
    57:34 Kirby DACH - 3:4

57:34
    Kanada právě vstřelila branku!
    Kanada jde díky úspěšné přesilovce do vedení. Bowen Byram vypálil od modré čáry a jeho pokus před brankou výborně tečoval obranou zcela nepokrytý KIRBY DACH. Asistence: Bowen Byram a Alexis Lafreniere.

56:50
    Kanada hraje přesilovou hru, probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:31
    Vyloučení v týmu Švédsko (Philip Broberg – 2 min., krosček).

56:31
    Jesper Wallstedt vytáhl proti střele od modré čáry parádní zákrok. Ukázkový semafor.
    55:44 Elmer SÖDERBLOM - 3:3

55:44
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Přesilovka proměněná, je vyrovnáno. Tobias Björnfot vypálil od modré čáry a kotouč před brankou nechytatelně tečoval ELMER SÖDERBLOM. Asistence: Tobias Björnfot a Alexander Holtz.

55:30
    Švédsko rozehrává od své branky, nemůže se stabilněji dostat do útočného pásma. Kanadská obrana musí být pozorná.

55:08
    Vyloučení v týmu Kanada (Michael Vukojevic – 2 min., sekání). Lucas Raymond se dostal do brejku, a tak kanadský obránce musel faulovat.

54:40
    Alexander Lundqvist rozehrává ze svého obranného pásma, Samuel Poulin dobře napadal a vybojoval kotouč.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 14. Raymond (Holtz, Söderblom), 48. Holtz (Raymond), 56. Söderblom (Björnfot, Holtz) – 15. Williams (Suzuki, Korczak), 33. Lafreniere (Cozens, Barron), 54. Robertson (Williams, Rees), 58. Dach (Byram, Lafreniere)

Švédsko: Wallstedt (Alnefelt) – Hedström, Broberg, Björnfot, Lyckåsen, Johansson, Sjöberg, Lundqvist, Söderström – Andersson, Raymond, Henriksson – Holtz, Söderblom, Bjerselius – Grewe, Åström, Grönhagen – Wahlgren, Costmar, Wahlgren.
    Kanada: Maier (Gauthier) – Byram, Korczak, Vukojevic, Barron, Robertson, Schneider, Guenette – Lafreniere, Krebs, Dach – Rees, Suzuki, Williams – Pelletier, Cozens, Mutala – Poulin, Parent, Clarke – Holloway.