L. Mikuláš – Pohronie 1:1 (kon.) | Bardejov – Inter Bratislava 0:0 (nedohr.) | Dubnica – KFC Komárno 1:3 (kon.)
B. Bystrica – Žilina B 2:1 (kon.) | Prešov – Lok. Košice 5:1 (kon.) | Skalica – Poprad 4:0 (kon.)
MFK Dukla Banská Bystrica
2:1 (2:0)
MŠK Žilina B
sk Sobota 11.08.2018, 17:00 • Štadión Štiavničky • MONACObet liga • 4. kolo

Domáci si vytvorili zbytočnú drámu, no nakoniec ju zvládli. Dukla si pripisuje do tabuľky dôležité tri body. Víťazstvo sa zrodilo ešte v prvom dejstve. (19:17:00)

Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 8:7. Rohy: 1:8. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 15:18.

90+3

90+2
    Voľný kop pre Duklu, asi je po všetkom.

90+1
    Nadstavujú sa dve minúty.

90
    Emócie lomcujú hráčmi na hracej ploche, vstúpili sme do poslednej minúty riadneho hracieho času.

90
    Žltú kartu dostáva Krela (MŠK Žilina B).

88
    Banská Bystrica vhadzuje na útočnej polovici a bude sa snažiť čo najviac zdržať čas.

87
    Dnešné stretnutie sleduje 1 362 divákov.

86
    MŠK Žilina B dáva gól! Pokutový kop premenený, schyľuje sa k poriadnej dráme. Krejčímu nedal šancu RÓBERT POLIEVKA.

86
    Žltú kartu dostáva Prikryl (FK Dukla Banská Bystrica).

86
    Bola nariadená penalta v prospech Žiliny B!

84
    Posledné minúty pre hostí aspoň na skorigovanie stavu. Krejčího čaká ešte neľahká úloha.

83
    Žltú kartu dostáva Tawanda (FK Dukla Banská Bystrica).

82
    Operácia po ľavom krídle sa skončila načasovaným zákrokom defenzívneho hráča hostí. Je po šanci.

80
    Dukla prečkala uplynulé minúty bez inkasovaného gólu. Od víťazstva ju tak delí už iba desať minút a nadstavený čas.

80
    Striedanie v tíme FK Dukla Banská Bystrica: z ihriska odchádza Willwéber, prichádza Žilinec.

78
    Hostia čoraz častejšie pália, no ich presnosť je priam tragická. Lopta končí väčšinou vedľa tyčí alebo nad brvnom.

77
    Hostia sa po sérií krátkych prihrávok dostali až k bránke súpera, odkiaľ strieľali len mimo bránky. Nasledovať bude odkop.

76
    Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Rusnák, prichádza Kovaľ.

75
    Žiaľ, nebolo to tak. Rezerva Žiliny ale naďalej tlačí na Duklu, ktorá je v posledných minútach riadne v defenzíve.

74
    Šošoni v poradí už s ôsmou štandardkou spoza rohovej zástavky. Prinesie osmička vytúžené ovocie?

73
    Nasleduje nebezpečná štandardka, zahrávať ju budú hostia. Predchádzal jej nedovolený zákrok domáceho futbalistu pred hranicou veľkého vápna.

72
    Domáci založili rýchly útok smerom dopredu, ale ten stroskotal ešte pred hranicou šestnástky.

71
    Striedanie v tíme FK Dukla Banská Bystrica: z ihriska odchádza Savić, prichádza Tawanda.

70
    Ďalší ofsajd nováčika v krátkom časovom slede, voľný kop pre MŠK.

68
    Žilina kombinuje naprieč celou šírkou ihriska, no nie je jej to nič platné. Krejčí bude vykopávať smerom do stredového kruhu.

66
    Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Ďuriš, prichádza Krela.

66
    Domáci futbalista bol príliš netrpezlivý, postranný rozhodca odpískal ofsajd.

65
    Dukla vyhrala zopár osobných súbojov a bude vhadzovať v strede poľa.

63
    Žltú kartu dostáva Rusnák (MŠK Žilina B).

62
    Dukla vie, že nesmie súperovi nechávať ani centimeter ihriska nazvyš. Nováčik tak drží loptu na vlastnej polovici.

61
    Toto bol výborný kúsok od hosťujúceho futbalistu, akcia skončila až vo finálnej fáze pred pokutovým územím.

60
    Striedanie v tíme FK Dukla Banská Bystrica: z ihriska odchádza Laksik, prichádza Migaľa.

60
    Loptu držia na svojich kopačkách hosťujúci hráči, ktorí sa pomaličky presúvajú na územie protivníka.

58
    Domáci získali loptu a postupne sa presúvajú k bráne svojho protivníka.

57
    Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Bichakhchyan, prichádza Jankauskas.

56
    Nedovolené bránenie prieniku pozdĺž postrannej čiary znamená faul a loptu pre domáci celok.

54
    Ofenzívne snaženie hostí ale slávi neúspech. Akcia z pravej strany nebola úspešná.

53
    Vhadzovanie pre hostí z úrovne pokutového územia na útočnej polovici.

52
    Snaha hostí vychádza nazmar, center sa pred bránu ani nedostal.

50
    Sledovali sme nepresnú rozohrávku domáceho celku, po ktorom bude nasledovať odkop od bránky hostí.

48
    Výlet domáceho borca nedopadol najlepšie z jeho pohľadu. Vhadzovanie pre hostí.

45+1
    Ten bol ukončený piatou nepresnou koncovkou šošonov v priebehu hry.

45+1
    Pred odchodom do šatní ešte jeden roh MŠK.

45
    Nadstavuje sa jedna minúta.

44
    Výlet ofenzívneho záložníka hostí sa končí neúspešným osobným súbojom. Vhadzovať budú domáci.

43
    Zdá sa, že Dukla už udrží dvojgólové vedenie až do polčasového hvizdu, veľa sa nadstavovať nebude.

41
    Nie, nie, vzduchom to nejde. Šošoni si síce pripísali na konto ďalšiu strelu mimo, tá im je však na nič.

40
    V rozpätí niekoľkých minút zaznamenávame už tretí roh hosťujúceho družstva.

39
    Séria rohov pokračuje, Žilina zahráva už druhý roh v tejto minúte.

37
    Blížime sa ku koncu úvodného dejstva, pri lopte záložná formácia nováčika zo stredu Slovenska.

35
    Dokonca v rámci dvoch minút zahrávali ďalší, ale ani štandardky nie sú receptom na prekonanie defenzívy Dukly.

34
    Žilinčania budú zahrávať po dlhšom čase rohový kop.

33
    Hostia výborne zakročili, vyrazili do brejku, no ich atak stroskotal pri postrannej čiare.

32
    Celok domácich získal aut na polovici súpera. To je príležitosť na vytvorenie tlaku na súpera.

30
    MŠK po druhom inkasovanom góle ožilo, no stále to nie je ono. Krejčí bez riadneho zákroku aj po polhodine hry.

29
    Výborná myšlienka od domáceho hráča, škoda len, že to všetko zhaslo na finálnej fáze.

27
    Po jednom zo súbojov sa píska faul. Hostia iba nechápavo krútia hlavami a nechápu, prečo sa toto pískalo.

26
    Ani toto zakončenie tímu hostí neohrozilo domáceho gólmana.

25
    Hlavný rozhodca teraz rezolútne posúdil situáciu a prisudzuje loptu domácim. Proti pravidlám hral jeden z hráčov hostí.

23
    Rezerva Žilinčanov dostáva na frak, v polovici prvého polčasu ťahá za kratší koniec. Vhadzovať budú domáci.

21
    Banská Bystrica dala gól!
    Štvrté zakončenie do priestoru brány, nováčik navyšuje svoje vedenie na rozdiel dvoch gólov. Hrdinom okamihu je VIKTOR TÓTH.

20
    Skvelá práca obrancov hosťujúceho celku. Nacvičená ofsajdová pasca zafungovala, domáci sa chytili do ofsajdu.

18
    Hostia sa musia mať na pozore, domáci si pripisujú ďalší strelecký pokus medzi tri žrde.

16
    Šošoni pred Krejčím neuspeli, Banská Bystrica sa oslobodila dlhým odkopom.

15
    Roh číslo jeden aj pre hosťujúce MŠK.

14
    Zbytočná snaha futbalistu celku hostí, pravý krídelník zostal bez podpory spoluhráčov a ľahko stráca loptu.

13
    Domáci futbalista si pri ofenzívnej snahe pomohol nedovoleným spôsobom. Lopta pre hostí.

11
    Žilinčania sa okamžite snažia pokazenú vec napraviť, no príliš sa im to nedarí.

9
    Z prvej strely na bránu prichádza gól, Petráš loví loptu zo siete. Dukla v miernej výhode na konci úvodnej desaťminútovky po zásahu LUKÁŠA LAKSIKA.

7
    Koncovka zvnútra veľkého vápna mala byť o niečo presnejšia, hostí to môže mrzieť. Škoda.

5
    Faul hostí v stredovom kruhu. Voľný kop pre domáci tím.

4
    Domáci futbalista sa z ľavého krídla nedokázal presadiť. Nasleduje kop od brány.

2
    Center do veľkého vápna veľa neplechy nenarobil, lopta už je na polovici ihriska.

1
    Domáci zaútočili po krídle. Bol z toho len zblokovaný center, po ktorom nasleduje rohový kop.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

Náhradníci: Nôta – Žilinec, Gaško, Malík, Valent, Migaľa, Tawanda

MŠK Žilina B: Petráš – Majdan, Moško, Nemčík, Tevzadze, Kopas (C), Chríbik, Bichakhchyan, Rusnák, Polievka, Ďuriš
    Náhradníci: Bajza – Lacko, Michlík, Krela, Kovaľ, Petrák, Jankauskas

Rozhodca: Andrej Chromý – Matej Barenčík, Martin Vitko.

FK Dukla Banská Bystrica

Nováčik si vyskúšal už všetky druhy pocitov na konci duelu. Najprv Dukla prehrala v Skalici 1:2, následne doma remizovala s Popradom 3:3, aby minulý piatok oskalpovala o cenné tri body Lokomotívu Košice na jej pôde po výsledku 2:0.

Aj preto patrí Banskej Bystrici po troch týždňoch siedma priečka vďaka štyrom bodom a jemne aktívnemu skóre 6:5. Liga je ale vyrovnaná, preto túto pozíciu treba brať s výrazným nadhľadom.

Žilinčanom patrí po troch víkendoch tretia priečka za zisk šiestich bodov a skóre 10:7. To vraví, že MŠK má najlepší útok, ale aj druhú najhoršiu defenzívu.

Domáce víťazstvá 6:4 nad Bardejovom a 3:1 nad Dubnicou schladila porážka v druhom kole na pôde nováčika z Petržalky 1:2. Aj kvôli nej nesedí MŠK na čele tabuľky, ale iba bod za dvojicou Komárno – Skalica.

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom prenose zo zápasu 4. kola druhej najvyššej futbalovej ligy na Slovensku. Banská Bystrica privíta rezervu šošonov, na Duklu prichádza Žilina.

Stretnutie sa začne o 17:00.