Martin – Šumperk 3:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Saryarka 2:3 (1:2 po s.n.) | Slavia – Benátky n/J 2:1 (kon.)
Kolín – Vrchlabí 4:2 (kon.) | Kometa Brno – Spartak Moskva 4:2 (3:1 po s.n.) | Jablonec n/N – Nymburk 4:3 (kon.)
Znojmo – K. Vary 3:2 (kon.)
po s.n. (1:2)
BK Mladá Boleslav
2:3 (0:1, 2:1, 0:0)
HC Saryarka Karaganda
Čtvrtek 16.08.2018, 17:30 • ŠKOENERGO Aréna • Přípravné zápasy

Z tohoto utkání je to vše. Z Mladé Boleslavi přejeme dobrý večer. (19:42:48)

Karaganda ve městě automobilů těsně zvítězila, naopak Mladá Boleslav prohrála podruhé v řadě po samostatných nájezdech.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Saryarka Karaganda.
    Hosté zvládli v Mladé Boleslavi lépe nájezdy, rozhodující branku zaznamenal MAXIM KITSYN.

5. série
    2:2
    Lukáš Žejdl toho moc nevymyslel, přestřelil a trefil plexisklo.

5. série
    2:2
    Marek Tvrdoň jen vyprášil brankářovy betony.

4. série
    2:2
    Oscar Flynn se chtěl trefit mezi betony, jenže neúspěšně.

4. série
    2:2
    Maxim Kitsyn se trefil mezi beton a pravou tyč. Hosté vedou.

3. série
    2:1
    Jan Grim se chtěl také prosadit mezi betony, ale nepovedlo se.

3. série
    2:1
    Ajrat Zjazov našel místo mezi Grošeljovými betony.

2. série
    2:0
    Ondřej Najman se trefil po zemi k tyči.

2. série
    1:0
    Oleg Lomako chtěl udělat něco podobného jako David Bernad, ale beton brankáře nepřehodil.

1. série
    1:0
    Svými dokonalými nájezdy známý David Bernad udělal nádhernou kličku, jenže gólman puk na brankové čáře zvládl zachytit.

1. série
    0:0
    Je to tak, samostatné nájezdy začaly. Jako první jel Asjan Rajsov, který se mezi betony netrefil.

Nejspíš se odehrají rovnou samostatné nájezdy.

Utkání skončilo po základní hrací době remízou. Nyní se po domluvě obou klubů rozhodne, zda utkání skončí remízou, nebo se odehraje prodloužení či nájezdy.

60:00

59:35
    Třetí třetina se dohrává v obranném pásmu hostujícího týmu.

58:32
    Karaganda se dopustila zakázaného uvolnění.

58:22
    Konec základní hrací doby se blíží, týmy hrají dost takticky a do ničeho se moc už nehrnou.

56:35
    Brankář hostujícího týmu přerušil hru, vhazuje se tedy před ním v jednom z kruhů.

54:56

53:55
    Velký závar před Gašperem Krošeljem rázně utnul prudkými gesty rukama a hlasitým hvizdem píšťalky hlavní rozhodčí Petr Lacina.

53:41
    Mladoboleslavským se podařilo poměrně dlouho držet puk na konci středního pásma.

52:56
    Akce hostů dva na dva, domácí faulovali. Menší trest za sekání dostal Jan Grim (MBL).

51:32
    Na druhé straně po delší zasahoval také Gašper Krošelj, posléze se vhazuje právě před ním.

50:21

50:08
    Boleslavští se museli několikrát vracet pro puk, ke střele se dostali jen zřídka.

48:21
    Menší trest na straně hostů. Menší trest za nebezpečnou výstroj obdržel Asjan Rajsov (SRA).

48:04
    Nadějná šance Martina Látala na skórování, který nabral slušnou rychlost, jenže nakonec trefil pouze připraveného brankáře Saryarky.

45:57
    Utkání sleduje 498 diváků.

45:02
    Po icingu kazašského celku se znovu vhazuje před Nikitou Bojarkinem.

43:39
    Bruslaři často střílejí, na druhou stranu Saryarka dobře napadá jejich rozehrávku.

41:50
    Oním hráčem je Pavel Musil, který odjíždí s krví v obličeji na ošetřovnu. Snad bude v pořádku. Hra plyne dál.

41:50
    Jeden z Bruslařů dostal pukem přímo do obličeje a leží bezvládně na ledě. Jsou u něj lékař s kustody.

41:36

40:58
    Po střele kapitána Pavola Skalického zamířil puk jen těsně vedle pravé tyče. Následně se hosté osvobodili.

40:31
    Mladá Boleslav dohrává přesilovou hru, zatím nevystřelila přesně.

40:01

Třetí třetina může začít, vše je připraveno.

Do druhé třetiny nastoupila mnohem lépe domácí Mladá Boleslav, která znatelně přidala na svém výkonu. Dokázala tak otočit průběh utkání a vedla, jenže závěr druhé dvacetiminutovky patřil opět kazašské Karagandě, která vyrovnala na 2:2.

Další třetina začne přibližně v 19:03.

40:00

39:36
    Vhazuje se v útočném pásmu domácích. Stihnou ještě vrátit vedení zpět na svou stranu do konce této třetiny?

39:36
    Ještě jedno vyloučení. Dvouminutový trest za vysokou hůl obdržel střelec předchozího gólu – Maxim Kitsyn (SRA).

39:23
    Boleslavští ne a ne vzít Saryarce kotouč.

39:05
    Puk poskakoval v brankovišti, žádný z hostů jej však mezi tři tyče neusměrnil.

38:47
    Nátlak kazašského celku pokračuje a závěru druhého dějství má více ze hry.

37:50
    HC Saryarka právě vstřelil branku!
    Karaganda využívá i druhou přesilovou hru v tomto utkání ke skórování. Z mezikruží prostřelil domácího brankáře MAXIM KITSYN. Asistence: Asian Rajsov.

37:24
    Hosté už se jednou museli vracet pro puk, nyní už mají ale znovu tlak před boleslavským gólmanem.

36:47
    Bránit se budou muset pro změnu znovu boleslavští hráči. Menší trest za krosček obdržel Pavel Kousal (MBL).

35:21

34:50
    Mladoboleslavští stále drží útočné pásmo, naposledy trefil Martin Procházka levou tyč.

34:17
    Dominik Pacovský nebyl nikým v pravém kruhu hlídaný, jenže trefil jen shluk bránících hráčů, od nichž se kotouč odrazil mimo kýžený směr.

33:40
    Pavel Musil trefil v levém kruhu jen jednoho z bránících hráčů.

33:21
    Karaganda měla tlak a po jedné ze střel mohla využít vzniklý zmatek k vyrovnání, přesto byli za hrubost vyloučeni právě hosté, konkrétně Alexander Borisevič (SRA).

32:59
    David Němeček trefil beton hostujícího gólmana. V této třetině mají prozatím domácí hokejisté více ze hry.

31:23
    Boleslavští jeli dva na jednoho, přičemž zakončoval Jan Grim, ale juniorský útočník trefil pouze rychle přesunutého Nikitu Bojarkina.

30:19
    Rychle přijíždějící František Hrdinka trefil přímo před brankou pouze gólmana soupeře.

29:38
    Po dotěrné střele z blízka v podání Davida Šťastného viděli diváci ještě drobnou potyčku v brankovišti. Následuje buly po levé ruce Nikity Bojarkina.

29:13
    Stále se hraje v rychlém tempu, v posledních chvílích se hra často přelévá z jedné strany kluziště na druhou.

28:39
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Další hezký gól v podání Bruslařského klubu, konkrétně MARTINA PROCHÁZKY. Ten se v mezikruží napřáhl a s velkou přesností nasměrovat kotouč přímo pod břevno. Asistence: David Bernad, Jiří Říha.

27:04
    Kazaši si přihrávali v pásmu, nakonec na boleslavského gólmana šla opět střela od modré v podání Iljy Antonovskyho, přičemž puk skvělým zákrokem lapačkou chytil opět slovinský brankář ve službách Bruslařského klubu.

26:40
    Hosté se tam však zdrželi skutečně jen několik málo sekund a museli se znovu vracet pro puk.

26:32
    Saryarka už je znovu v útočné třetině.

26:17
    Mladá Boleslav nadvakrát poslala puk přes všechny čáry, následně oba týmy střídají.

25:47
    Od modré vyslal tvrdou ránu na branku další hostující hráč, Gašper Krošelj ale pohotově zasáhl.

25:36
    Za sekání ve středním pásmu inkasoval menší trest Martin Procházka (MBL).

25:18
    Hosté jsou i nadále v útočné třetině, z mezikruží střílející Maxim Kitsyn však nemířil přesně.

25:02
    Rychlý a pěkný přechod do útočného pásma Karagandě gól nepřinesl. Od modré sice vystřelil Alexander Šikun, jenže puk někdo tečoval nahoru do ochranné sítě.

24:07
    Bruslaři jsou znovu v útočném pásmu. Z levého kruhu vystřelil Jan Grim, který hraje svůj premiérový zápas za A tým, ale branku netrefil.

22:57
    Po jedné ze střel na branku přerušil mladoboleslavský gólman hru.

21:08
    Martin Procházka měl v levém kruhu dost prostoru, puk prošel jen těsně kolem břevna. Je znatelné, že Mladá Boleslav začala hrát na "plný plyn".

20:43
    LUKÁŠ ŽEJDL potvrzuje, že je ve formě. V pravém kruhu se napřáhl a za hlasitého cinknutí levé tyče skončil puk za zády gólmana ve žlutém dresu. Asistence: Martin Látal.

20:32
    Střela Davida Bernada od modré čáry byla zblokovaná.

20:26
    Hostům bylo odpískané zakázané uvolnění, bude se vhazovat před Nikitou Bojarkinem.

20:14
    Dlouho se ale bez přerušení nehrálo, hra byla přerušena kvůli ofsajdu.

20:03
    Karaganda vyhrála vhazování.

20:01

Aktéři zápasu jsou znovu na ledě, utkání může pokračovat druhou třetinou.

První třetina nabídla hned několik vyloučených hráčů, zejména na straně kazašského týmu. Hosté měli možná o něco více ze hry, což potvrdili poměrně rychlým využitím poslední přesilové hry. Po úvodní dvacetiminutovce tak ve městě automobilů Karaganda těsně vede.

Další třetina začne přibližně v 18:15.

20:00

19:50
    Sám na bránu stíhaný jedním z protihráčů jel Dominik Pacovský, trefil však soupeřova gólmana jen do betonů.

19:16
    Domácím se nedaří po delší časový úsek usadit v útočném pásmu, často jsou nepřesní.

18:57
    Oba celky vystřídaly, Bruslaři rozehrávají zpoza vlastní brány.

18:35
    Hokejisté Saryarky mají puk na svých hokejkách.

17:54
    Tlak hostujícího celku byl už skutečně velký. Z pravého kruhu zamířil přesně pod břevno AJRAT ZJAZOV. Bez asistence.

17:32
    Domácí gólman přerušil hru, Bruslaři budou následně hrát v oslabení. Dvouminutový trest za nedovolené bránění dostal Tomáš Knotek (MBL).

17:16
    Po další střele se puk zastavil o beton Gašpera Krošelja. Stále pokračuje výhoda hostů.

16:54
    Hosté mají velký tlak v pásmu, zatím jdou však všechny střely mimo bránu.

16:35
    Karaganda hraje ve výhodě, brankář je na střídačce.

16:20
    Další velká šance v brankovišti hostujícího týmu, jenže domácí se střelecky trápí. Nejenom v tomto utkání.

15:58
    Poměrně plynulou pasáž hry přerušil odpískaný ofsajd.

15:33
    Karaganda se zatím nemůže už poměrně dlouhou dobu dostat do útočného pásma, ačkoliv je častěji v držení puku.

14:55
    Další střela z hokejky Bruslařského klubu skončila na dobře chytajícím Nikitu Bojarkinovi. Bude se tak vhazovat opět po jeho pravé ruce.

13:49
    Alexander Šikun upadl před brankou a Lukáš Žejdl byl téměř sám před brankářem, jenže nedokázal najít žádné volné místo, kudy by mohl poslat puk mezi tři tyče.

12:37
    Hosté nahodili puk do útočného pásma a část z nich vystřídala.

11:46

11:20
    Bruslaři poměrně dobře napadali, z toho se jim také podařilo vytěžit to, že s pukem vyjeli na druhou stranu kluziště a díky Pavlu Kousalovi, který střílel z pravého kruhu, se ještě mohli dostat do vedení.

10:51
    Polovina přesilové hry je za námi, Karaganda má stále poměrně velký tlak v útočném pásmu.

10:28
    Ajrat Zjazov byl u pravé tyče velice blízko gólovému zakončení, ale nakonec nezamířil vůbec přesně.

09:55
    Nyní se vhazuje ve středním pásmu, což může vyhovovat zejména českému celku.

09:47
    Hosté sice vyhráli vhazování v útočném pásmu, jenže ten dokázali po chvíli Bruslaři dostat až za brankáře Nikitu Bojarkina.

09:46
    Dvouminutový trest za nedovolené bránění dostal Dominik Pacovský (MBL). Hlavní rozhodčí Petr Lacina tradičně neváhá a vylučuje hned zpočátku velice často.

09:43
    Hosté hrají ve výhodě.

09:18
    Týmy střídají a Mladá Boleslav rozehrává zpoza vlastní brány.

08:27

07:10
    Hosté si přihrávají v útočné třetině, poprvé vystřelil až z pravého kruhu jeden z hostujících hráčů, jenže Gašper Krošelj puk vykopl betonem.

06:31
    Buly v útočném pásmu Karagandy se opakuje.

06:27
    Za držení čeká trest také Bruslaře. Oldrich Kotvan (MBL) si musí odpykat dvě minuty na trestné lavici.

05:49
    Odpískaný ofsajd. Po něm následuje buly ve středním pásmu.

05:31
    Brankář Nikita Bojarkin odjel na střídačku, zdálo se, že má nějaké potíže, posléze se však mezi tři tyče vrátil a hra může plynout dál.

05:23

05:07
    Hosté hrají ve čtyřech, mezitím dokázal kazašský gólman zvládnout zmatek v brankovišti.

04:53
    Další Pláňkova střela byla tečována do plexiskla.

04:31
    Martin Pláněk se mezi kruhy napřáhl, jenže po jeho střele trefil puk tyč soupeřovy brány.

04:11
    Bruslaři jsou v útočném pásmu, ale málo střílejí na branku.

03:59
    Saryarka dokázala vyhodit puk přes všechny čáry.

03:23
    Kazašský celek jde dokonce na 104 sekund do tří! Dvouminutový trest dostal Ilja Antonovskij (SRA).

03:07
    Znovu si domácí zahrají v přesilové hře. Menší trest za krosček dostal Andrej Rjašentsev (SRA).

02:43

02:19
    Nyní už jsou však znovu na kotouči boleslavští hokejisté, o puk se však převážně bojuje po rozích. Karaganda hraje oslabení dobře.

02:05
    Hosté jsou dokonce v oslabení v útočném pásmu.

01:34
    Dominik Pacovský vystřelil do shluku stínících hráčů, ale puk jen těsně do branky neprošel. Následně se kazašský tým osvobodil.

00:43
    Hned v první minutě jdou hosté do čtyř. Marek Tvrdoň (SRA) byl vyloučen na dvě minuty za nebezpečnou výstroj.

00:43
    Před dorážejícím Rjašentsevem přerušil Krošelj hru.

00:14
    Hned zpočátku zápasu mířila jedna střela na boleslavského gólmana, puk se ale odrazil od jeho výstroje.

00:01

Rolba právě opustila led, nyní přicházejí rozhodčí, následovat budou hráči. Utkání za chvíli začne.

Podle sázkových kanceláří je favoritem tohoto utkání Mladá Boleslav, uvidíme, zda svou roli potvrdí.

BK Mladá Boleslav: Krošelj (Mašek) – Klikorka, Pláněk (A), Bernad, Říha, Němeček, Kotvan, Kurka, Hrdinka – Šťastný, Musil, Skalický (C), Látal, Žejdl, Grim, Procházka (A), Najman, Kousal, Pacovský, Knotek, Flynn

HC Saryarka Karaganda: Vay (Bojarkin) – Djukov, Volobujev, Ibrajbekov, Antonovskij, Shikun, Bulatov – Lomako, Sarvarov, Michajlov – Rajsov, Zjazov, Tvrdoň – Kitsyn, Zhelnerovskij, Sokolov – Borisevič, Rjašentsev

Rozhodčí: Lacina, Micka – Klouček, Komárek.

Boleslavští hokejisté odehráli svůj poslední zápas taktéž v úterý. To přivítali účastníka KHL, Slovan Bratislava. Utkání nabídlo jen dvě branky v základní hrací době, přičemž Bruslaři vyrovnávali ve druhé třetině. Závěrečné dějství žádný gól nenabídlo, místo prodloužení se pak hrály rovnou samostatné nájezdy. V nich byla šťastnější Bratislava, která se trefila dvakrát, zatímco Mladá Boleslav jen jednou.

Tento kazašský hokejový klub patří mezi mladé – byl totiž založen až v roce 2006 a od té doby působí ve VHL, tedy druhé nejvyšší mezinárodní soutěži v Eurasii.

Tým se představil v rámci přípravného utkání už v úterý na ledě Plzně. Tam se mu ale příliš nedařilo a prohrál 2:5.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 21. Žejdl (Látal), 29. Procházka (Bernad, Říha) – 18. Zjazov, 38. Kitsyn (Rajsov), rozh. náj. Kitsyn