Kladno – Saryarka 1:2 (kon.) | K. Vary – Trenčín 4:5 (kon.) | Salzburg – Sparta 3:2 (po pr.)
Žilina – Fehérvár 3:5 (kon.) | Vítkovice – Soči 4:6 (kon.) | Letňany – Kobra 4:7 (kon.)
Motor ČB – Linz 6:5 (po pr.) | Žďár n/S – Třebíč 2:11 (kon.) | Ústí n/L – Füchse 3:1 (kon.)
Val. Meziříčí – MŠK Púchov 6:4 (kon.) | Pov. Bystrica – Šumperk 2:4 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
4:6 (3:0, 1:3, 0:3)
HK Soči
Pátek 17.08.2018, 17:00 • Ostravar Aréna • Přípravné zápasy

Po zápase:

V Ostravar Aréně právě skončilo přípravné utkání, ve kterém se celku z ruské KHL povedl nevídaný obrat. Ten za stavu 0:4 nastartoval Denis Mosaljov. Na jeho trefy, ještě ze druhé třetiny, navázali Erik O´Dell a Kiril Kapustin. Do kabin se tedy po druhé třetině šlo za stavu 4:3 a třetí třetina slibovala zajímavou podívanou.
    Pro Vítkovice se nakonec ve třetí třetině naplnil nejčernější scénář v podobě tří inkasovaných branek. O ty se postarali Robert Rosén, Erik O´Dell a Nikita Točickij.

V doplňkových nájezdech si domácím tým připsal čestnou výhru. O vítězný nájezd se postaral Roman Szturc.

Toto je ode mne dnes z Ostravar Arény vše a těším se s vámi u dalších zápasů. (19:20:10)

59:21
    Hosté ještě v závěru zápasu ujeli domácím 2 na 1! Mosaljov ale nastřelil pouze betony domácího gólmana!

57:42
    Vyloučení v týmu HK Soči (Rachimullin – 2 min., hrubost).

57:31
    Soči právě vstřelilo branku!
    Damir Musin napřáhl na modré a jeho střelu dokázal NIKITA TOČICKIJ sklepnout mezi betony brankáře Vítkovic. Soči tak jen potvrzuje perfektní obrat a ujímá se vedení 6:4! Asistence: Damir Musin a Denis Mosaljov.

57:07
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Szturc – 2 min., nedovolené bránění).

56:52
    Soči zamklo své soupeře v obranném pásmu a kombinuje pomocí svižných přihrávek.

56:02
    Archipov zachytil kotouč na modré čáře a vyhazuje bekhendem přes všechny čáry.

55:25
    Domácí jsou vyhnání za vlastní branku a musejí tak začít svou kombinaci od znova.

54:49
    Domácí se usazují v útočném pásmu.

54:06
    Hosté vyhazují po mantinelu přes všechny čáry.

54:02
    Schleiss byl podražen v prostoru mezikruží a Soči znovu míří do oslabení.

53:41
    Oba týmy v plné počtu.

53:24
    Rozhodčí píská pohyb útočícího hráče v brankovišti a vykazuje domácí do středního pásma.

52:42
    Olesz tvrdou střelou prověřil připravenost Šikina – o dorážku se pak ještě pokoušel Lev, ale byl zastaven důraznou obranou soupeře.

51:41
    Vyloučení v týmu HK Soči (Malcev – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Szturc – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

51:41
    Szturc teď podmetl brankáře Šikina a připravil svůj o tým přesilovku.

51:05
    Zborovskij zachytil přihrávku v mezikruží a vyhazuje přes všechny čáry. Vítkovicím se tato přesilovka vůbec nedaří.

50:10
    Tyborova střela byla tak prudká, že se po odrazu od zadního plexiskla odrazila až do středního pásma.

Jan Meichsner

Branky a nahrávky: 5. Lev (Olesz, Dej), 8. Olesz (Schleiss), 15. Výtisk (Kucsera, Trška), 21. Mahbod (Roman, Tybor) – 26. Mosaljov (Kapustin), 31. O´Dell (Podšenjalov, Bočarov), 37. Kapustin (Rosén, Mosaljov), 42. Rosén (Mosaljov), 45. O´Dell (Rosén), 58. Točickij (Musin, Mosaljov)

HC Vítkovice Ridera: Bartošák, (Dolejš) – De La Rose, Krenželok, Výtisk, Trška, Hrbas, Šidlík, Černý, – Květoň, Roman, Tybor, Olesz, Lev, Schleiss, Kucsera, Mahbod, Dej, Szturc, Stránský, Zdráhal, Pytlík
    HK Soči: Šikin, (Barulin), – Ščitov, Zborovskij, Pogorišnij, Malcev, Musin, Budkin, Kuznětsov, Akmaldinov, Bočarov, Collins, Podšenjalov, O´Dell, Rosén, Mosaljov, Archipov, Točickij, Kapustin, Rachimullin, Tomilin, Laričev,

Rozhodčí: Fiala, Kubičík – Hlavatý, Tošenovjan