Anglie – Nizozemsko 2:1 (kon.) | Německo – Japonsko 1:3 (kon.)
Anglie
2:1 (2:1)
Nizozemsko
Pátek 17.08.2018, 16:00 • Stade de la Rabine, Vannes • MS U20 ženy • Čtvrtfinále

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek pátečního dne a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit zase na shledanou. (17:54:57)

Utkání sledovalo 2 737 diváků.

Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 7:2. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 3:7.

Je dobojováno. Angličanky nakonec svůj těsný náskok z prvního poločasu uhájily až do konce a slaví tak postup do semifinále Mistrovství světa žen do dvaceti let. Nizozemky se snažily se zápasem něco udělat, ale marně bušily na anglická vrata. Zbyla jim tak jen oči pro pláč. Toužily po postupu dále, nakonec ale končí ve čtvrtfinále. Nedá se nic dělat, postoupit může jen jeden tým a tím je dnes Anglie.

90+5

90+5
    Autové vhazování pro Nizozemsko a po něm už definitivně hlavní rozhodčí ukončí tento zápas.

90+4
    Smitsová se uvolňovala uprostřed hřiště, pak se dostala do ofsajdu, což postranní sudí neuniklo. A to je zřejmě konec nadějím pro nizozemské hráčky.

90+3
    Do šance se však nedostaly a je tu ještě únik Nizozemek na polovinu Anglie. Jenže ve středu hřiště je opět soupeřky zastavily a jdeme do čtvrté minuty nastavení.

90+2
    Kopová likvidovala další akci, do které se dostala Hempová. Následně pak Angličanky budou zahrávat další rohový kop.

90+2
    Babajideová se hned zapojila do hry, míč ale nedokázala udržet a ten pak Angličanky ztratily. Musejí se tak vracet zpátky do obrany, kam spěchají už hráčky Nizozemska.

90+1
    Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Kellyová, přichází Babajideová.

90
    Nad rámec řádné hrací doby ve druhém poločase se budou nastavovat ještě čtyři minuty navíc.

89
    Kopová zlikvidovala další šanci Angličanek, když lapila balon ze země. Poté ho odkopla pryč od svého zařízení.

88
    Pelovaová se obtočila kolem obránkyně Anglie, poté ale její zakončení prošlo jen k Pachecové, která tak balon poslala mimo ohrožení vlastní branky.

87
    Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází van Schoonhovenová, přichází van den Heuvelová.

86
    Jansenová střílela z pravé strany velkého vápna, trefila však pouze Pachecovou, která byla před vlastní brankou dobře postavena.

85
    Další skrumáž před nizozemskou brankou, nakonec to pro Nizozemky dobře dopadlo. Míč se otřel o brankovou konstrukci a stále tak žijí naděje pro hráčky v oranžových dresech.

84
    Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Russová, přichází Charlesová.

83
    Maciverová znovu vytasila velmi dobrý zákrok proti van Weerdenové, která na ni vyslala prudkou střelu.

Vendula Zdražilová

Branky: 20. Stanwayová, 23. Stanwayová – 12. Pelovaová

Anglie: Maciverová – Pattenová, Fisková, Finniganová, Pachecová – Peplowová, Allenová, Stanwayová – Russová (84. Charlesová), Hempová, Kellyová (90+1 Babajideová)
    Náhradníci: Roebucková, Ramseyová – Charlesová, Johnsová, Morganová, Babajideová, Hindsová, Wellingsová, Crossová

Nizozemsko: Kopová – Dijkstraová, Ypemaová, Nouwenová, Doornová (80. van Weerdenová) – Pelovaová, van Schoonhovenová (87. van den Heuvelová), van Deursenová – Smitsová, Kalmaová, Pattiwaelová (70. Jansenová)
    Náhradníci: Weimarová, van Domselaarová – Duppenová, Kuilenburgová, Jansenová, Sabajová, van den Heuvelová, van Weerdenová, van Velzenová

Rozhodčí: Ri-Hyang Ok – Kum-Nyo Hong (obě Severní Korea), Kyoung-Min Kim (Jižní Korea)

Diváci: 2 737