Česko – Bosna 3:1 (kon.)
Česko
3:1 (2:1)
Bosna a Hercegovina
Pátek 17.08.2018, 20:15 • The City of Sport complex, Kyjev • ME v malé kopané • Čtvrtfinále

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (21:14:14)

Přehled čtvrtfinále:

Rumunsko 2:0 Černá Hora
    Ukrajina 1:1pk Anglie
    Česko 3:1 Bosna a Hercegovina
    Sbrsko – Kazachstán od 21:30

Je konec! Česká republika postupuje do semifinále, kde se utká s Anglií, která dnes porazila domácí Ukrajinu až na pokutové kopy.
    V 9. minutě poslal domácí do vedení Patrik Levčík, když po dvou kličkách zakončil přesně k pravé tyči. V nastaveném čase sice srovnal z pokutového kopu Goran Lovrinović, ale o minutu později přišla rychlá odpověď, když se hlavou prosadil Jakub Göth.
    Do druhé půle vlétlo Česko bleskově a přibližně po deseti vteřinách se radovalo z další branky, kterou vstřelil Polák. Následně byli k vidění šance na obou stranách, ale branka už nepadla a český výběr vyhrál 3:1.

40+3

40+3
    Po kombinaci Bosny se opět dostal ke střele Filipović, ale v pádu přestřelil českou svatyni.

40+2
    Brankář Bernard Filipović by mohl s přehledem hrát útočníka, jelikož se prokličkoval středem hřiště, ale jeho zakončení zneškodnil Bíro.

40+2
    Kristijan Pantić byl zmatený, jelikož po přihrávce do středu posouval míč k rohovému praporku, kde ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

40+2
    Následně se do hry opět zapojil brankář Filipović, který si dovolil nasadit housle Paděrovi, ale poté přišel jen nepřesný centr do zámezí.

40+1
    Mladen Čećura zabojoval a získal autové vhazování pro svůj tým na pravé straně.

40+1
    Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.

40
    K míči se tentokrát postavil Jan Koudelka, ale jeho centr byl spíš odkop na parkoviště.

40
    Následný roh nic nepřinesl, ale Bosna se opět dopustila jen faulu ve středu hrací plochy.

39
    Nakonec z toho byla přihrávka Maříka na Pavla Šultese, který z jedné vypálil, ale trefil pouze před sebou stojícího obránce. Česko ale získalo rohový kop.

38
    Marin Jukić se posléze dopustil faulu a Česko získalo další přímý kop, který pravděpodobně bude zahrávat Stanislav Mařík.

38
    Následně se Bosna sice podívala na polovinu českého výběru, ale centr Filipoviće byl nepřesný a šel jen do zámezí vedle brány Bíra.

37
    Hosté si vůbec neví rady kudy se dostat dopředu a i s pomocí brankáře Filipoviće se zahnali do kouta.

36
    Česko je čím dál blíž k postupu do semifinále a pokud se ve hře Bosny a Hercegoviny nic nezmění tak pomalu může slavit.

35
    Následně to Stanislav Mařík zkusil rovnou na bránu a nebyl to špatný pokus, ovšem Filipović i s pomocí obránce nakonec chytil míč do své moci.

35
    Přímý kop České republiky se bude opakovat, jelikož rozhodčí přerušil hru, protože došlo k požduchování se uvnitř brankoviště.