Liberec – Bohemians 1905 1:1 (kon.) | Zlín – Teplice 1:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Opava 6:1 (kon.)
Slavia – Jablonec 0:2 (kon.)
FC Zlín
1:0 (0:0)
FK Teplice
Sobota 18.08.2018, 17:00 • Stadion Letná, Zlín • FORTUNA:LIGA • 5. kolo

Celý zápas se hrál velmi urputný a defenzivní fotbal a vše vypadalo na zaslouženou bezbrankovou remízu. Vše se změnilo až v samotné poslední minutě zápasu, kdy Alexander Jakubov zužitkoval přihrávku Gajiče a získal pro svůj tým tři body. To je ode mne vše, děkuji za pozornost a někdy zase na počtenou. (18:56:32)

90+3
    90+3. Alexander JAKUBOV - 1:0

90+3
    Zlín právě vstřelil branku!
    Tak tohle je krutý konec pro Teplice. Hostující obrana totálně zaspala, míč se dostal ke zcela osamocenému ALEXANDROVI JAKUBOVI, který měl jediný úkol – trefit odkrytou klec.

90+3
    Probíhá poslední nastavená minuta zápasu.

90+2
    Marka Červenku ve své první akci zastavuje ofsajd.

90+1
    A poslední střídání využívají i hosté. Davida Vaněčka nahrazuje Marek Červenka, bratr hokejového reprezentanta Romana Červenky.

90+1
    Sudí Královec nastavuje tomuto zápasu tři minuty.

90
    A v poslední minutě normální hrací doby dostali domácí šanci standardní situace, po které se dostal ke hlavičce Podio. Míč ale směřoval přesně doprostřed branky, kde stál připravený Grigar.

89
    Poslední střídání Zlína. Značně unaveného Beauguela nahrazuje nová posila Zlína – Alexander Jakubov.

88
    Po delší odmlce útočí hosté. A po zblokované střele Shejbala budou Teplice vhazovat.

87
    Zlín kombinuje na útočné polovině, ale je to z domácí strany velmi naivní.

85
    Druhé střídání Zlína. Tomáše Poznara nahrazuje jeho kamarád Lukáš Železník, který se vrací po zranění kotníku.

84
    Zlín rozehrával roh, nic z něho ale nevytěžil. Od branky bude rozehrávat Grigar. Od bezbrankové remízy nás dělí už jen pár minut.

83
    Vondrášek skvěle podržel míč a mohl jej rozdat svým spoluhráčům. Teplický snajpr ale už vypadá značně unavený a jen míč odevzdal zlínské obraně.
    81. Aktivní Beauguel se hnal k další střele, zablokovali ho obránci

81
    Do dobré střelecké pozice se dostal Jean-David Beauguel, jeho pokus ale zblokovala pozorná teplická obrana.

80
    Poznar se nyní hnal po míči který mířil za obranu, běžel tam ale zcela zbytečně. Byl totiž v ofsajdu.

79
    Kapitána Teplic Ljevakoviče nahrazuje Daniel Trubač. Dnes to teplický tvrďák zvládnul bez žluté karty, která velmi často zdobí jeho zápis.

79
    Hnaníček poslal do varu skvělý centr, který našel Beauguela. Ten byl ale těsně bráněn a tak nedokázal vystřelit. Rozehrávat bude Grigar.

78
    Roh pro Zlín.

77
    Teplice se zcela spokojily s obrannou hrou a následnými brejky. Aby na to ale svěřecnci trenéra Šmejkala nedoplatili, do konce zbývá ještě zhruba čtvrt hodina.

76
    Shejbal míčem skvěle našel Vaněčka, který byl ve střelecké pozici. Střela mu ale vůbec nesedla a tak jde zlín opět do útoku.

75
    Domácí se snaží, obrana Teplic je ale zcela nepropustná. Obrana hostů dnes opravdu funguje na jedničku.

74
    Hra byla na chvíli přerušena, jelikož zůstal na hřišti ležet Žitný. Už se ale opět hraje a Zlín kombinuje na útoční polovině.

73
    A Zlín je u míče. Do vápna centroval Hnaníček a směroval míč na Poznara. Před ním ještě odehrál míč jeden z teplických obránců.

72
    První změnu provádí také trenér Bílek. Petra Jiráčka, který je čerstvě po zranění, nahrazuje Adnan Džafič.
    71. Bojovný Vaněček hlavičkoval nad břevno

71
    Hlavičkoval Vaněček, jen ale pouze nad. Sudí Královec opět dává pokyn k občerstvovací pauze.

70
    Roh si zahrají také hosté.

69
    V posledních minutách se velmi nedaří Beaugelovi, který nedokáže přesně přihrát.
    67. Vaněčkův obstřel skončil vedle brány

67
    Vaněček šel tváří v tvář proti Buchtovi, teplický snajpr zvolil střelu, která šla ale těsně vedle.

66
    V asi zatím největší šanci se ocitl Tomáš Vondrášek! Ten dostal skvělý pas od Ljevakoviče, uvolnil se a vystřelil. Zlínský brankář Dostál předvedl skvělý zákrok.

65
    Grigar nyní zariskoval, vyběhnul z branky a mimo svůj vymezený prostor odhlavičkoval míč ven.

64
    Tepličtí po rohu ihned vyrazili do útoku a Kučera se nechal velmi takticky zfaulovat. Plyne z toho standardní situace vhodná na centr do vápna.

63
    Podio posílá do vápna opravdu luxusní míče. Tento centr odvrátil hlavou Jan Shejbal, Zlín ale pokračuje v tlaku.

62
    Po tomto rohovém kopu přichází hned další.

61
    Traoré vyslal do běhu Matejova a ten hned cpal míč do pokutového území. Obrana Teplic míč zblokovala na rohový kop, ke kterému opět běží argentinský Pablo Podio.

60
    Z levé strany letěl centr na Tomáše Poznara, míč byl ale o trošku delší než by zlínský forvard potřeboval.

59
    Shejbal z levé strany posílal míč na Vaněčka, dříve než k němu ale doletěl míč zakročila zlínská stoperská trojice.

58
    Za obranu si zaběhnul Traore, získal míč, následně ho ale velmi lacině ztratil. Rozehrávat bude Grigar.

57
    Róbert Matejov napřáhnul ke střele, ta ale byla velmi slabá a netrefila branku.

56
    Podio vyslal do vápna skvělý centr, který ale odvrátil hlavičkou jeden z bránících hráčů Teplic.

56
    Zlín bude zahrávat premiérový rohový kop ve druhém poločase.

55
    První střídání zápasu. Jakuba Horu střídá čerstvý Shejbal.
    54. Podio z trestňáku pálil do gólmana

54
    Pablo Podio vystřelil na branku, zde stál ale již připravený brankář Grigar, který chytil míč do rukavic.

53
    Zlín dostane příležitost velmi zajímavé standardní příležitosti. Jen těsně před hranicí velkého vápna byl faulován Lukáš Bartošák.
    52. Ševci pálí šance, zblízka odmítl vedení Beauguel

52
    Hezká akce Zlína. Podio se dostal na úrovni penalty ke střele, ta se mu ale nepovedla a míč se odrazil k Beauguelovi. Ten prudkou střelou mířil vedle.

51
    Finální fáze Zlína je dnes opravdu tragická. Beauguel měl nyní šanci z pravé strany centrovat na hlavu některého ze svých spoluhráčů, místo toho ale skončil míč v desáté řadě na tribuně.

50
    A zase.. Po standardní situaci Teplic mohli jít zlínští do přečíslení, ale nepřesným centrem o tuto šanci přicházejí a zcela zadarmo odevzdávají míč hostům.

49
    Jestli něco Zlínu funguje, tak je to Ibrahim Traoré. Tento africký fotbalista je všude kde má být a dokáže skvěle podržet a rozehrát míč.

48
    Zlín i zpočátku druhého poločasu trápí nepřesné centry do vápna. Nyní to předvedl Tomáš Poznar, který zahodil nadějný protiútok.

47
    Po minutě hry se k míči dostávají hostující fotbalisté.

46
    Zlínští začali druhý poločas rozehrávkou a ihned se usídlili na útoční polovině.

46

První poločas je u konce. Diváci v něm viděli nepříliš atraktivní podívanou, obě mužstva se soustředí převážně na obrannou činnost. Největší šanci měl v šesté minutě Ibrahim Traoré, tato šance ale gólem neskončila a tak se jde do kabin za bezbrankového stavu.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2

45+2
    Na úplný závěr druhého poločasu budou zahrávat domácí rohový kop.

45+1
    Sudí Královec přidá ke druhému poločasu dvě minuty.

45
    A nyní se Poznar ocitl v ofsajdu.

44
    Poznar byl v souboji až přehnaně aktivní a vidí tak žlutou kartu.

43
    Ze standardní situace se dostal míč na hlavu Beauguela, ten ale opět mířil mimo. Žádné nebezpečí pro Grigara.

42
    Hra je přerušena, faulován byl Tomáše Poznar. A sudí Královec sahá poprvé pro kartu, kterou vidí Michal Jeřábek.

40
    Míč doletěl až k Beauguelovi, který ale byl u míče pozdě a tak musel faulovat. Rozehrávat bude Grigar.

39
    Vondrášek na poslední chvíli odpálil míč do autu a zlínský tlak tak bude pokračovat.

37
    Tlak Zlína přerušuje další ofsajd.
    35. Žitného rána protáhla Dostála

35
    Žitný střelou pořádně protáhnul Dostála, který vyrazil míč na rohový kop.

34
    Bartošák centroval do vápna na Beauguela, s tímto míčem si ale hravě poradila obrana Teplic.

33
    Centr se ale vůbec nepovedl a skončil v zázemí.

32
    Hodně lacině se nyní dostali ke standardní situaci zlínští. Jan Krob zahrál rukou a je tady šance na centr do vápna.

32
    Gajič si nyní zcela nerozuměl s Bartošákem, míč skončil v autu a bude vhazovat Tomáš Vondrášek.

31
    Ale snaha hostů je u konce, v ofsajdu se totiž ocitl David Vaněček.

30
    Zlín střídajív útoku Teplice. I hosté si zahrají rohový kop.

29
    Z rohu zlínští nedokázali zahrozit a následný nákop do vápna zastavuje praporek asistenta rozhodčího.

28
    Výsledkem tlaku Zlína je druhý rohový kop.

27
    A už se znovu hraje. Míč je nyní u Stanislava Dostála.

26
    A nyní sudí Královec naordinoval krátkou přestávku pro občerstvení. Není divu, ve Zlíně dnes panuje tropické počasí.

25
    A nyní několik střeleckých pokusů hostujících Teplic, snad každá střela ale byla zblokována pozornou zlínskou obranou.

24
    Podio už poněkolikáté zkazil rozehrávku, domácí to ale nakonec nemusí mrzet. I tak se ševci dostali do útoku.

23
    Opět se pokoušel o střelu Jiráček, ta byla ale zblokována teplickou obranou.

22
    Hnaníček hodně riskantně rozehrával a Stanislav Dostál si nyní musí oddechnout, že to nedopadlo pro žluté špatně.

21
    Tento roh rozehrál Podio a skvěle se uvolnil Zoran Gajič. Jeho hlavička ale mířila mimo.

20
    Zlínská Letná uvidí první rohový kop, který rozehrají domácí.

19
    Jiráček dostal příležitost ke střele, zhruba z nějakých dvaceti metrů. Jeho pokus ale nebyl vůbec povedený a mířil vysoko nad.

18
    Po delší době se dostali k míči hosté. Ze standardní situace letěl do vápna Zlína velmi nadějný centr, který ale vyboxoval Dostál. A míč mají opět domácí.

17
    Traoré poslal centr z pravé strany přesně na hlavu Tomáše Poznara, který mířil jen těsně nad. Nic to nemění na tom, že by tento pokus Grigar velmi pravděpodobně pokryl.

16
    Poznar byl nyní faulován a to pro Zlín znamená ideální šanci poslat míč do chumlu ve vápně.

14
    Zlín nyní stále drží míč, ale převážně obrana. To neznamená pro hosty žádné nebezpečí.

13
    Traoré chtěl míčem vyslat do šance Poznara, jeho úmysl ale vystihl Hošek a míč skvěle získal. Při následném centru se ocitl Beauguel v ofsajdu.

11
    Hra se zase na chvíli zpomalila. Zlínská obrana si přihrává míč mezi sebou na vlastní půlce.
    10. Traoré při chuti, nyní pálil těsně mimo

10
    Ibrahim Traoré je při chuti! Nyní opět vystřelil na Grigara, ten ale nemusel zasahovat. Střela šla těsně vedle.

9
    Zlín nyní trápí nepřesné centry. Šanci odcentrovat měl Jiráček a následně Hnaníček, oba ale poslali až přehnaně dlouhý míč.

8
    Matějov si až moc hrál s míčem a Vaněček mu skvěle uzmul míč. Následně vystřelil, proti jeho pokusu ale zakročila obrana domácích.
    6. Traoré prokličkoval až do vápna, ke své smůle trefil stopera

6
    Jak kdybych to zakřiknul! Z ničeho nic se dostal k míči Ibrahim Traoré, který se uvolnil a dostal se na hranici velkého vápna ke střele. Obětavá teplická obrana dokázala míč zblokovat.

6
    Teplice jsou zpočátku zápasu jasně aktivnější. Nyní vytvořili závar před brankářem Dostálem. Ze zlínské strany je to zatím hodně ospalé.

5
    Hyčka se snažil přejít přes Jiráčka, ten mu ale odkopl míč od nohy do autu.

4
    Výkop Stanislava Dostála byl velmi nepřesný a skončil v autu. Hodně lacině odevzdaný míč.

3
    První centr do vápna Zlína. Po ní musí být hra přerušena, protože Vaněček přišlápl nohu Gajiče. Ten se velmi těžce zvedá ze země.

2
    Teplice drží míč na vlastní polovině, ale ještě nic podstatného dopředu nepředvedli.

1
    Úvodní výkop provedli hosté a ihned zakládají první útočnou akci.

1

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

FC Fastav Zlín: S. Dostál – Hnaníček, P. Buchta, Gajič – Matejov, Traoré, Podio, Jiráček (C), Bartošák – Poznar, Beauguel.
    Náhradníci: Šiška – Bačo, Holík, Džafić, Hronek, Železník, Jakubov.

FK Teplice: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Hošek, Krob – Hyčka, Ljevaković (C), Hora, Kučera, Žitný – Vaněček.
    Náhradníci: Jakub Diviš – Červenka, Soungole, Čmovš, Trubač, Shejbal, Luts.

Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Hájek.

V 5. kole Fortuna:ligy přivítá FC Fastav Zlín na svém hřišti celek FK Teplice. Utkání se hraje v sobotu od 17:00.

FC FASTAV ZLÍN, 7. místo – 7 bodů

Během letní přestávky přišla ve Zlíně změna na pozici hlavního trenéra. Vlastimil Petržela skončil ve své funkci a nahradil ho bývalý reprezentační trenér Michal Bílek. A ten se uvedl ve Zlíně více než dobře. V úvodních dvou kolech si se svým mužstvem připsal plný počet bodů – po domácí výhře nad Mladou Boleslaví a výhře v Opavě. Následovala domácí remíza s Jabloncem, kdy Zlín vyrovnával až v poslední minutě zápasu. V posledním zápase nastoupili ševci na hřišti mistrovské Plzně. Jejich tlaku dlouho odolávali, v 77. minutě ale vstřelil jediný gól zápasu Krmenčík a získal tak pro Plzeň tři body.

FK TEPLICE – 10. místo – 5 bodů

Po třech kolech měly Teplice na svém kontě pět bodů, což znamenalo taky velmi solidní vstup do nové sezony. Severočechy táhl zejména David Vaněček, který má na svém kontě už čtyři zásahy. V minulém kole ale přišla velká facka. Teplice hostily Spartu, na kterou v domácím prostředí dlouhodobě umí. Po prvním poločase ale prohrávali hrozivě 0:4 a bylo po zápase. Tímto výsledkem i celý zápas skončil. Tepličtí tak budou mít ve Zlíně určitě co napravovat.

Vzájemné duely: Po návratu Zlína do nejvyšší soutěže mají obě mužstva odehrané šest vzájemných duelů. A bilance hovoří pro Teplice, které čtyřikrát vyhrály, jednou zápas skončil remízou a jednou vyhrál Zlín.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.