Guingamp – PSG 1:3 (kon.) | Amiens – Montpellier 1:2 (kon.) | Caen – Nice 1:1 (kon.)
Dijon – Nantes 2:0 (kon.) | Monaco – Lille 0:0 (kon.) | Rennes – Angers 1:0 (kon.)
AS Monaco
0:0 (0:0)
Lille OSC
Sobota 18.08.2018, 20:00 • Stade Louis-II, Monaco • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 2. kolo

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 4:7. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 10:14. (21:52:37)

Dvě nastavené minuty jsou minulostí a s nimi i celý zápas druhého kola Monaka s Lille. Branky jsme se nedočkali a tak si oba týmy připisují do tabulky po bodu.

Úvodní dějství příliš fotbalové krásy nenabídlo. Lille mělo v úvodu lehkou převahu, ale k vážnějšímu ohrožení Benagliovy branky se nedostalo. Monako se rozehrávalo pomaleji, ale také domácí měli kvalitní pasáž kolem třicáté minuty, kdy zmáčkli soupeře, ale ani Mike Maignan nemusel zasahovat. Závěr už zase patřil Lille, ale Pépé, Benzia ani Mothiba se ke střele mezi tři tyče nedostali. Druhý poločas pokračoval v nastaveném trendu. Až po hodině hry se začalo tempo zápasu zvyšovat. Po faulu Celika na Falcaa se dokonce pískala penalta. Tu ale sám faulovaný neproměnil po fantastickém zákroku Mikea Maignana. Monako poté mělo převahu, ale k další větší příležitostí už nenašlo síly.

90+2

90+2
    Sofiane Diop byl faulován těsně za středovou lajnou. Domácí se posunuli do vápna a čekají na dlouhý centr do šestnáctky. Tam se ale o bezpečí postaral kapitán Adama Soumaoro.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase dvě minuty.

90
    Tak to byla nebezpečná situace před Benagliem. Po centru Pépého bylo hned několik hráčů Lille těsně před malým vápnem, ale ani jeden nedokázal hlavou umístit míč do sítě.

89
    Benaglio musel znovu z branky. Před vápnem se z druhého doteku pokusil rozehrát, ale míč skončil od brankáře Monaka jen za postranní lajnou.

88
    Teď už ale přechod do útoku hostům vyšel. Pépé nabíhal z levé strany do vápna, ale Glik jako poslední obránce dokázal skluzem sebrat balon pro sebe.

87
    Lebogang Mothiba číhal na přihrávku na ofsajdové hraně, ale nakonec bylo pískáno proti hostujícímu útočníkovi.

86
    Tielemans dokázal odskočit od obránce, centrem oslovil Falcaa, který ale ukradl míč lépe postavenému Diopovi. Balon nakonec končí je daleko od levé tyče.

85
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Stevan Jovetić, přichází Willem Geubbels.

84
    Benaglio šel nebezpečně z branky proti nabíhajícímu Pépému. Hlavní rozhodčí chvíli váhal, ale poté usoudil, že ke kontaktu nedošlo.

83
    Posledních zhruba deset minut pro oba týmy, aby zvrátili stav na svou stranu. Ikové mohl po příchodu na trávník překvapit obranu soupeře, ale z úhlu už se zmohl jen na nepřesný centr.

82
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Fodé Ballo-Touré, přichází Edgar Ié.

82
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Thiago Mendes, přichází Nanitamo Jonathan Ikoné.

81
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Rony Lopes, přichází Sofiane Diop.

80
    Lopesův centr našel přesně na bodu pro penaltu Falcaa, ale odtud do dnes kolumbijskému hráči nepálí. Hlavička šla vysoko nad branku.

79
    Grandsir zavezl míč do vápna, poté ho cpal pod sebe na nabíhající spoluhráče, ale hosté se dokázali za cenu odkopu na rohový kop ubránit.

78
    Jonathan Bamba hnal s míčem velmi rychle do útoku. Následně oslovil Pépého, který ale hned proti prvnímu bránícímu hráči neuspěl.