Třinec – Trenčín 3:1 (kon.) | Vítkovice – Poruba 2011 6:2 (kon.) | Kladno – Litoměřice 1:2 (kon.)
Zlín – Znojmo 3:2 (kon.) | Chomutov – Saryarka 4:2 (kon.) | Uh.Brod – SHKM Hodonín 5:6 (1:2 po s.n.)
Třebíč – Prostějov 2:3 (kon.) | Slavia – Sparta 2:3 (po pr.) | Nový Jičín – Kopřivnice 1:5 (kon.)
Poprad – Zvolen 2:4 (kon.) | Havlíčkův Brod – SHK Hodonín 6:7 (0:2 po s.n.) | Kolín – Nymburk 3:4 (0:1 po s.n.)
Kometa Brno – Chabarovsk 1:5 (2:1 po s.n.) | Jablonec n/N – Vrchlabí 5:2 (kon.) | Opava – Vítkovice U23 2:4 (kon.)
Šumperk – Přerov 2:1 (kon.) | Děčín – Bílina 5:4 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Trutnov 2:4 (kon.)
HC Slavia Praha
2:3 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
HC Sparta Praha
Čtvrtek 23.08.2018, 17:30Přípravné zápasy

Stejně jako v loňském roce i letos došlo letní hokejové derby pražských "S" až do prodloužení. A i tentokrát byli šťastnější sparťané. Ti se v průběhu třetí třetiny dostali do vedení díky trefě Petra Kumstáta. Slávisté ale dokázali zásluhou Martina Šagáta dotáhnout zápas do prodloužení. V tom se však dočkali rozhodující branky rudí. Andrej Kudrna od pravého mantinelu nahodil puk na branku a Polívka jeho střelecký pokus propustil za svá záda. Sparta tedy odchází z derby jako vítěz. (20:13:13)

63:24
    Sparta právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! Sparťané rozehráli útočnou akci za vlastní brankou. Po ose Blain-Klimek se nakonec dostal kotouč k ANDREJI KUDRNOVI. Ten se dostal do útočné třetiny podél pravého hrazení a nahodil puk na branku bekhendem. Brankáři Polívkovi puk propadl do sítě a Sparta tak vítězí v jediném letošním hokejovém derby. Asistence: Lukáš Klimek a Jeremie Blain.

62:55
    Drtina potom pálil od modré čáry jen těsně vedle levé tyčky.

62:25
    Drtina si v obranném pásmu poradil s dotírajícím Pšeničkou a rozehrál.

61:50
    Jarůšek měl před sebou odkrytou branku, ale nedokázal do ní uklidit kotouč!

61:22
    Slávisté kombinovali v útočné třetině, ale přišli o puk, Neužil nemusel zasahovat.

60:45
    Šteiner se už už hnal do samostatného nájezdu, ale sparťanští obránci se stihli rychle vrátit a připravit ho o puk.

60:33
    Kudrna se málem prokličkoval až do zakončení, ale slávistická obrana si poradila.

60:07
    Jako první se dostali ke kotouči sparťané, ale jejich útočná akce skončila odpískaným ofsajdem.

60:01

Ve třetí třetině se dokázali opět prosadit oba týmy, ale ani jeden z nich nestrhl zápas na svou stranu. Po krátké přestávce tedy bude následovat pětiminutové prodloužení tři na tři s náhlou smrtí.

60:00

59:58
    Až teď se puk objevil opět ve středu ledové plochy, zápas půjde do prodloužení.

59:36
    Puk zmizel ve skrumáži těl u mantinelu v obranném pásmu Sparty.

59:12
    Po zásahu sparťanské hole se puk odrazil do ochranné sítě a bude se vhazovat ve středním pásmu.

58:54
    Rudí se teď usadili v útočné třetině a slávisté se nemohou osvobodit.

58:23
    Blainovo nahození od pravého hrazení na branku neprošlo.

58:07
    Domácí střídačka si bere oddechový čas.

Michal Toman

Branky a nahrávky: 28. Šmerha (Veselý), 51. Šagát (Barák, Kubica) – 39. Kumstát (Pech), 46. Kumstát (Pšenička, Pech), 64. Kudrna (Klimek, Blain)

HC Slavia Praha: Polívka (Šorf) – Hrdinka, Novák (C), Drtina (A), Saňa, Barák, Antoš, Hejda, Valík – Doležal, Veselý, Šmerha – Panna, Šagát, Kubica – Ondráček, Kohút, Krejčík – Šteiner, Furch, Matějka – Jaša
    HC Sparta Praha: Honzík (31. Neužil) – Blain, Kalina (A), Dvořák, Gregorc, Piskáček, Delisle, Voráček, M. Jandus – Pšenička, Vrána, Jarůšek – Rousek, Klimek, Kudrna – Kumstát, Pech, Hanták (A) – T. Jandus, Sill (C), Černoch