Slovácko – Zlín 0:4 (kon.)
1.FC Slovácko
0:4 (0:2)
FC Zlín
Pondělí 27.08.2018, 18:00 • Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště • FORTUNA:LIGA • 6. kolo

Na jedné straně oslavné chorály zlínských fanoušků a na druhé rozhovor kapitána Daníčka s kotlem domácích nespokojených fanoušků. Takový je konec regionálního derby, ve kterém Zlín dominoval a vyhrál na Slovácku vysoko 0:4. Hosté také ve druhé půli přidali dvě branky. Nejprve se prosadil po přihrávce Traorého střídající Železník a čtvrtou branku vstřelil skoro z nulového úhlu Matejov a nachytal tak brankáře Daňka na hruškách. Slovácko si ve druhém poločase moc příležitostí ke skórování nevypracovalo. (19:58:03)

90+3
    Druhý poločas se dohrál na polovině Slovácka, kdy se jako poslední dotkl míče domácí hráč.

90+2
    Za dlouhým míčem sprintoval do pokutového území Petr, ale gólman Dostál byl u balonu dříve.

90
    Druhý poločas se bude nastavovat o tři minuty.

90
    Nyní se chvíli nehrálo, na trávníku zůstal ležet Róbert Matejov, hostující hráč potřebuje ještě ošetření za postranní čárou.

88
    Janíček to zkoušel z velké dálky a do prostoru branky se netrefil, od ní bude odkopávat Daněk.

87
    Kadlec byl postrčen u postranní čáry Železníkem, sudí Pechanec to viděl a odpískal nedovolený zákrok.

84
    Zlínští fotbalisté i nadále zůstali u míče, ale ten posléze ztratili.

83
    Zlín kopal rohový kop, po standardní situaci u míče zůstal, Železník poslal nadýchaný centr do vápna, kde hlavičkoval nejvýše Hofmann a balon se po jeho zákroku ocitl za postranní čárou.

81
    Poslední střídání Zlína, Petra Jiráčka vyměnil Petr Hronek.

79
    Kalabiška sice šel s míčem po pravé straně, ale nedokázal jej zkrotit u brankové čáry a poté jej sám poslal za brankovou čáru.

77
    Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Dominik Janošek, přichází Jakub Rezek.

76
    Zlín ale ze standardní situace neohrozil branku Daňka.

75
    Hofmann fauloval před brankou Slovácka Džafiče a sudí Pechanec zapískal faul.

73
    Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Jean-David Beauguel, přichází Adnan Džafić.

72
    Míč se snažil dostihnout na hrací ploše Petr po centru z pravé strany, ale bylo to pro něj hodně velké sousto.

70
    Petr kopal rohový kop, však bez nějakého efektu před brankou Zlína.

Tomáš Kučera

Branky: 18. Poznar (pen.), 27. Bartošák, 54. Železník (Traoré), 63. Matejov (Beauguel)

Karty:   52. Petr (SLO) – 50. Podio (ZLN)

Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 7:8. Rohy: 4:3.
    1.FC Slovácko: Daněk – Juroška, J. Krejčí, S. Hofmann, Mich. Kadlec – Janošek (77. Jakub Rezek), V. Daníček (C) – Navrátil (60. Kalabiška), Sadílek, Petr – Zajíc (69. Kubala).
    Náhradníci: Nemrava – Jakub Rezek, Machalík, Kubala, Kalabiška, Havlík, Reinberk.

FC Zlín: S. Dostál – Hnaníček, Gajič, P. Buchta – Matejov, Traoré, Podio, Jiráček (C) (81. Hronek), Bartošák – Poznar (50. Železník), Beauguel (73. Džafić).
    Náhradníci: Šiška – Hronek, Džafić, Jakubov, Holík, Bačo, Železník.

Rozhodčí: O. Pechanec – M. Myška, M. Fišer