Lillehammer IK
Úterý 28.08.2018, 15:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Přípravné zápasy dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

HC Energie Karlovy Vary:
    Karlovarský dorost může být se svou dosavadní přípravou na novou sezonu spokojen přesně napůl. Z celkem deseti utkání energetici zvítězili pětkrát, ovšem zakusili též i pět porážek. Během turnaje President Cup konaném v Třinci Západočechy naprosto znemožnilo moskevské CSKA, které rozmetalo Karlovy Vary 0:16, o pár týdnů později si pak na Energii smlsnuli Piráti Chomutov 2:14. Ovšem s výjimkou těchto dvou fatálních kolabsů se už ale zelenobílým poměrně dařilo, na vzpomínaném President Cupu to totiž nakonec dotáhli na slušné páté místo a v turnaji O pohár statutárního města Chomutov mohli slavit dokonce stříbrné medaile! Nicméně norský Lillehammer je velice nepříjemným soupeřem a Karlovarským nedarují jediný kotouč zadarmo.

Sestava z posledního zápasu:
    vs. Regensburg 5:6
    Bajgar (35. Kubát) – Zolnaj, März, Rymon, Šmajda, Bubanec, Hohl, Vogel, Sapoušek, Blecha, Hrůša, Prošek, Žďárský

Zdravím všechny příznivce sportu a hokeje zvlášť!

V karlovarské aréně právě začalo rozbruslení před přátelským utkáním mezi dorostem domácí Energie a týmem norského Lillehammeru do 18 let. Úvodní buly bude vhozeno přibližně za 40 minut.

HC Energie Karlovy Vary: Bajgar (Kubát) – Benda, März, Bílek, Mareček, Korčmaroš, Ouhranka, Bockstefel, Vogel, Dimitrov, Blecha, Hrůša, Prošek, Kosina, Pohanka, Krutina

Lillehammer IK: Ingwaldsen (Walker) – Lowdal, Nikolaisen, Sorle, Johansen, Koblar, Munksgaard, Fremming, Malman, Nilsen, Hova, Bjerke, Bekkelund, Sjovold, Mankerud, Odegaard.

Za vlažného potlesku takřka dvou desítek diváků na ledovou plochu vstoupili všichni sudí dnešního utkání.

A mezi mantinely jsou již i obě mužstva, která se navzájem zdraví. Pohodlně se usaďte, za okamžik začínáme.

00:01

00:03
    První s kotoučem operuje Lillehammer.

00:24
    Energetici však drží soupeře u vlastní branky.

00:48
    Hrůša kroužil kolem hostující svatyně, ke střele se ale nedostal.

01:25
    Karlovarští zdařile kombinují a Ingwaldsen nakonec musel předvést zákrok.

01:58
    Norové mají obrovské problémy s ofenzívou Energie.

02:18
    Se štěstím ovšem dokázali vyhodit.

02:53
    Hra zůstává ve středním pásmu, ale na straně domácích se bude vylučovat.

03:15
    Jako první na lavici hanby usedá domácí Lukáš März (KVA) za nedovolené bránění.

03:29
    Hova si nerozuměl s kotoučem a energetici šli rázem do protiútoku, ten ale zbytečně překombinovali a není z něj nic.

04:17
    Seveřané se ne a ne probít do blízkosti Bajgara.

04:45
    Již poněkolikáté ztrácí hosté kotouč vinou nepřesné přihrávky a malého důrazu v osobních soubojích.

05:11
    Bajgar si připisuje první zákrok v utkání.

05:15

05:34
    Odegaard přesprintoval obránce Energie a zkoušel překonat domácího brankáře, trefil však jen levý beton Bajgara.

06:00
    Nepřesná rozehrávka Karlových Varů končí icingem a hra se vrací do obranné třetiny domácích.

06:47
    Energie ostřeluje Ingwaldsena.

07:01
    Po pár pokusech si však Lillehammer bere kotouč zpět.

07:40
    Bílek hledal před brankou Norů Marečka, jeho pas však adresáta nenašel.

08:02
    Přesilovku si zahrají i domácí, Per Johansen (LIL) si odpočine za podrážení.

08:11
    Karlovarští předvedli hned po buly skvělou kombinaci, kterou však Blecha zakončil jen do betonu Ingwaldsena.

08:49
    Lillehammer ale dokázal vyhodit puk do bezpečí.

09:10
    Benda tečoval kotouč těsně před hostujícím brankářem, příliš zdaru ale nezaznamenal.

10:02

10:18
    A další nepovedený pas domácích ústí v zakázané uvolnění.

10:35
    Domácí mají sice co se týče držení kotouče jednoznačně navrch, jenže z této převahy nezvládají nic vytěžit.

11:09
    Fremming pálil z úhlu, ale zřejmě ani on sám nevěřil, že by mohl Bajgara prostřelit.

11:17
    Další přesilovka pro Energii, vyloučen je Magnus Mankerund (LIL).

12:11
    Norové drží puk bezpečně v rohu hřiště.

12:38
    Hova obětoval svou levou nohu ve prospěch týmu, když zblokoval dělovku domácích od modré.

13:02
    Lillehammer právě vstřelil branku!
    Norové dokázali skórovat ve vlastním oslabení! Do rychlého protiútoku vyrazil SANDER ODEGAARD a samostanou akci zakončil přesně podle plánu. Bez asistence.

13:17

13:29
    Pokus o výpad Energie zastaven ve středním pásmu vřavou Seveřanů.

13:54
    Přece jenom se ale domácí dostali k Ingwaldsenovi a toho zkoušel překonat Mareček, leč provětral jen výstroj brankáře.

14:33
    Nyní zazvonila tyčka u hostující svatyně!

15:05
    Lillehammer kombinoval v útočném pásmu a tuto akci zkoušel dovést do úspěšného konce Eskild Sjovold, proti Bajgarovi však neměl šanci.

15:36
    Ouhranka poslal kotouč před branku na Bockstefela, ten byl ale dobře střežen a ke střele se nedostal.

16:31
    Ani jeden tým nezvládá udržet kotouč na svých holích a hra létá z jedné strany ledu na druhou.

17:33
    Ofenzivní trápení pokračuje.

18:01
    Aktivnější jsou domácí, kteří ale nemohou projít skrz semknuté hráče Lillehammeru.

18:45
    Benda se rozhodl nic složitého nevymýšlet a jen prosvištěl obranou Norů, jeho následná střela ale mohla ohrozit leda nějakou mušku na plexiskle.

19:46
    Dopředu se ještě ženou Norové, ale Karlovarští důrazně brání.

20:00

Úvodní dějství utkání se neslo ve znamení spíše defenzivní hry, ani jeden brankář se mockrát s kotoučem nezahrál. Přesto nezůstalo skóre beze změny, ve vlastním oslabení skóroval Odegaard a poslal Nory do vedení. Nyní následuje necelých 15 minut dlouhá přestávka, tudíž si beze strachu můžete dojít pro něco dobrého na zub. Druhá třetina začne přibližně v 15:45.

V průběhu první třetiny se postupně zaplnily ochozy v karlovarské aréně, aktuálně lze napočítat přibližně čtyřicet diváků, z nichž však značnou část tvoří norští junioři, které čeká po skončení tohoto zápasu vlastní souboj s karlovarskou juniorkou.

20:01

20:28
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!

No to byla rychlost! Energetici se okamžitě po buly dostali do útočného pásma a zcela rozebrali norskou obranu. Vše pak zakončil důrazný JAN KORČMAROŠ a je vyrovnáno. Asistence: Lukáš März.

21:20
    Lillehammer ale tvrdě vyrazil za návratem do vedení a zamknul soupeře před jeho klecí.

21:47
    Nakonec si hosté vybojovali přesilovou hru, dvě minuty za sekání dostává Jakub Vogel (KVA).

21:59
    Odegaardovi utekl na modré kotouč a Norové musí začít odznova.

22:42
    Tomáš Bílek (KVA) neunesl vyloučení za hrubost a ke svému dvouminutovému trestu navíc dostává i desetiminutový osobní.

23:04
    Lillehammer málem využil dvojnásobnou přesilovku, Energii ale zachránila levá tyčka.

23:38
    Bajgar vychytal pokus soupeře zblízka.

23:51
    Mankerud zakončoval kombinaci svého týmu z první, branku Bajgara ale minul nejméně o dva metry.

24:04
    Znovu se vylučuje, tentokrát na straně hostů a bude se hrát ve čtyřech. Dvě minut za podrážení odpyká Emil Bekkelund (LIL).

24:18
    A při vyrovnaném počtu hráčů vystrkují růžky Karlovarští.

24:42

25:02
    Nyní jsou již energetici v přesilovce a ostřelují Ingwaldsena. Ten je ale zatím dostatečně precizní.

25:24
    Dimitrov zkoušel tečovat puk těsně před brankou, leč nasměroval kotouč zcela špatným směrem.

26:04

26:20
    Domácím to ale v přesilovce nevyšlo a puk si berou Norové.

26:55
    Tak to byla paráda! TJUS KOBLAR vyrazil na výlet do útočného pásma, nechal za sebou obránce Energie a nádhernou kličkou dostal puk až za Bajgarova záda. Asistence: Emil Bekkelund.

27:34
    Hra se poměrně rychle vyostřuje.

28:16
    Dlouhý pas do úniku dostal Dominik Bockstefel, svůj pokus ale nevměstnal mezi tři tyče.

28:40
    Karlovy Vary bojují o vyrovnání, k tomu jim ale chybí správně seřízená mířidla.

29:12
    Na trestnou lavici usedá Sondre Fremming (LIL) kvůli neupevněnému dresu a Energie může skórovat při přesilovce.

30:10
    Daniel Ingwaldsen ale drží jako norská skála.

30:39
    Střela Energie od modré končí jen u Pera Johansena a ten vyhazuje.

31:12

31:28
    Magnus Munksgaard ustál souboj s dvojicí domácích, ale ten třetí jej už o kotouč připravil.

32:22
    Početní výhodu dostává i Lillehammer, na trestnou lavici míří Jan Kosina (KVA) za faul kolenem.

32:40
    Obrovská chyba v norské rozehrávce, po které se sám na brankáře řítil Josef Blecha, leč neuspěl.

33:18
    Zatím to vůbec nevypadá, že na ledě je o jednoho Seveřana víc, Karlovarští brání bravurně.

33:47
    Tvrdý souboj u mantinelu za hrou končí tresty pro Jakuba Vogela (KVA) a Sandera Odegaarda (LIL). Hrát se ale bude stále 5 na 4 ve prospěch hostů.

34:22

35:02
    Energie se znovu v pěti tlačí dopředu.

35:24
    Pěknou dalekonosnou ránu poslal Vítek Benda, ale jen do náruče Ingwaldsena.

35:44
    Korčmaroš se proháčkoval až před brankoviště Norů, ke střele se ale nakonec i díky obětavému zákroku hostujícího beka nedostal.

36:20
    Po dlouhé době jsou u kotouče i Seveřané, záhy jej však ztrácí.

36:44
    Další pokus Bendy a další zákrok Ingwaldsena.

37:09
    Norům neustále utíkají kotouče a kvůli tomu se jim nedaří atakovat Bajgara.

37:48
    To energetici jsou ve své ofenzivě jistější, v úspěchu jim ale brání kvalitně zorganizované obranné řady Lillehammeru.

38:40
    Po zakázaném uvolnění se sice hra posunula do obranného pásma domácích, ti ale vyhráli buly a opět zahájili útok.

39:06
    V závěru třetiny ještě dostanou hosté šanci zvýšit svůj náskok, na trestnou lavici jde Jan Korčmaroš (KVA).

39:55
    Ale toho před sirénou Norové nevyužijí.

40:00

Druhá perioda přinesla po jednom gólu na obou stranách, a Lillehammer tak nadále vede. K vidění bylo mnohem více vyloučení, především vinou narůstající agrese v osobních soubojích, to ovšem nijak neovlivnilo alarmující nedostatek střel na obou stranách. Ve třetí třetině se tak bude vše rozhodovat, karty jsou rozdány takřka vyrovnaně. Poslední dvacetiminutovka začne přibližně v 16:35.

Lillehammer dnes vede nejen na ledě, ale i v hledišti. Skupinky norských hokejistů totiž své mladší kolegy na hřišti občas podpořily kamarádským potleskem, zatímco fanoušci domácí Energie se zřejmě na hokeji ocitli omylem, když zabloudili při cestě na šachové klání.

40:01

40:10
    Třetí třetinu zahajují Norové v početní převaze.

40:25
    A hned začali s ofenzívou, leč domácí zvládli vyhodit.

41:06

41:15
    Sotva se Energie octla v pěti, okamžitě přenesla hru před hostující klec.

41:42
    Vogelova rána od modré jen proplachtěla kolem pravé tyče.

42:09
    Rychlý protiútok Lillehammeru zkoušel zakončit Fremming, ale neuspěl.

42:16
    Magnus Mankerund střílel těsně nad a přes Bajgara neprošla ani druhá střela Norů.

42:39
    Lillehammer se drží v útočném pásmu.

42:57
    Jenže jsem to právě zakřiknul, takřka poprvé ve třetí periodě se do útoku dostávají i domácí.

43:31
    Nepřesný křižný pas Seveřanů končí na hokejkách Karlovarských.

44:13
    Lillehammer zřejmě postavil vozovou hradbu na červené čáře, jelikož Energie se již asi popáté neprobila do útoku.

44:50
    Ale když už se to domácím povedlo, stálo to za to. Přečíslení 3 na 2 však skončilo jen v náruči Ingwaldsena.

45:38
    Norové donutili soupeře k icingu, z následného vhazování u Bajgara ale nic nevytěžili.

46:04
    Hra je znovu nesmírně neefektivní, minimálně co se týče útoku.

46:19
    Po dlouhé době zřejmě uvidíme nějakou střelu, do boxu trestoměřičů totiž znovu míří Jan Korčmaroš (KVA).

46:54
    První pokus Lillehammeru v této přesilovce míří skoro až do Norska, branku rozhodně neohrozil.

47:28
    Tjus Koblar už měl o něco lepší mušku, Matyáš Bajgar ale i vleže zasáhnul.

47:40
    A znovu výborný Bajgar, tentokrát zastavil s kotoučem i čtveřici hráčů, která se málem doklouzala až do branky.

48:06
    Převaha Lillehammeru je u konce, icing přesouvá hru k norské kleci.

48:19

48:39
    A je tu bitka! To se bude ale hezky vyplňovat zápis o utkání.

48:40
    Všemu předcházel nepříjemný souboj u mantinelu. Výrok rozhodčích následovný – Jan Korčmaroš (KVA) a Tjus Koblar (LIL) po dvou minutách za hrubost, Vítek Benda (KVA) 2+10 za vražení na hrazení a 10 minut osobní trest za nesportovní chování.

50:49
    Vyloučen je ještě Nils Hova (LIL) za nedovolené bránění.

51:28
    Aktuálně je již v přesilovce Energie a ostřeluje Ingwaldsena.

51:54
    Dělovka od modré Davida Proška trefila mantinel s takovou silou, že to museli slyšet i diváci na druhé straně zeměkoule.

52:42
    Karlovy Vary nepřestávají ve svém tlaku.

53:18
    Všechna vyloučení jsou již u konce a situace na ledě se klidní.

54:01
    Tak neklidní, dvě minuty za faul kolenem dostává David Prošek (KVA).

54:18
    Energie je ale poměrně aktivní i v početní nevýhodě.

54:37
    Jenže jde do tří, na vině je Vladislav Pohanka (KVA)

55:48
    Norové svou dvojnásobnou převahu trestuhodně zahazují.

56:37

56:45
    Karlovarští předvádějí neuvěřitelnou práci při oslabení. I kdyby dnes nevyhráli, za toto je musí trenér pochválit.

57:16
    Nicolas Mareček z úhlu trefil jen norský beton.

57:47
    Lillehammer už víceméně jen kontroluje svůj náskok.

58:28
    Výborný forčeking Bockstefela Norům trochu zavařil, leč střela z této akce nevzešla.

59:00
    Domácí to zkouší bez gólmana!

59:18
    Bravurní zákrok Ingwaldsena proti střele zblízka.

59:28
    Oddechový čas pro domácí.

59:38
    Norové netrefili prázdnou branku.

Nesmírně vyhrocené utkání je u konce a raduje se Lillehammer. Těsná výhra 2:1 pro Nory, bitka ve třetí třetině i výborné zákroky obou gólmanů, to vystihuje dnešní přátelské utkání. Ode mě je to pro dnešek vše a těším se co nejdříve znovu na počtenou! (17:10:56)