Frýdek-Místek – Opava 0:5 (kon.) | D. Benešov – Jihlava 2:5 (po pr.) | Uničov – Ostrava 0:2 (kon.)
Domažlice – Táborsko 1:2 (po pr.) | Velvary – Sokolov 0:1 (kon.)
FK Frýdek-Místek
0:5 (0:3)
Slezský FC Opava
Úterý 28.08.2018, 16:30 • Stadion Stovky, Frýdek-Místek • MOL Cup • 2. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (18:21:32)

Střely na branku: 2:9. Střely mimo: 2:4. Rohy: 2:10. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 15:8.

Je konec. Opava si dnes smlsla na třetiligovém Frýdku-Místku a vylepšila si tak náladu po nepříznivých výsledcích v první lize.
    Od první minuty hosté diktovali tempo hry a v 15. minutě se dostali do vedení, když se do zakončení dostal Smola, který trefil domácího obránce, od kterého skončil balón za zády Muchy. O pět minut později si Smola připsal druhý zásah, když dorazil míč do brány po nastřeleném břevnu Kayamby. A ve 36. minutě vystřelil z úhlu Jursa, jehož pokus byl úspěšný, když prošel Muchovi mezi nohama.
    V 66. minutě se Kayamba dostal po skvělém nákopu do šance a osamocen zakončil přesně k levé tyči. V 72. a 75. minutě byl Šumský blízko branky, ale ani jedna z jeho dvou střel v bráně neskončila. V 88. minutě si nakonec Tomáš Smola připsal hattrick, když se dostal před obránce a po centru Kayamby zakončil k levé tyči.

90+1

90+1
    Centr Zapalače odvrátil domácí obránce a Opava ještě získala autové vhazování.

90+1
    Rozhodčí nastavuje jednu minutu navíc.

90
    Smékalův centr byl nepřesný a skončil pouze na hlavě hostujícího obránce, který posunul míč ke svému brankáři.
    88. Tomáš SMOLA - 0:5

88
    Opava právě vstřelila branku!
    Nyní už je na světě hattrick a Opava naděluje domácím bůra! Kayamba se skvěle dostal dopředu po pravé straně a následně poslal míč do vápna, kde se dostal před domácího obránce TOMÁŠ SMOLA a zakončil k levé tyči. Asistence: Kayamba.

87
    Poté se Smola dostal dopředu po levé straně, následně posunul míč na Jurečku, který vystřelil, ale trefil pouze domácího obránce.

86
    Hosté se sice radovali z branky, kterou vstřelil Tomáš Smola, ovšem ten se nachytal v ofsajdové pasti a hattrick si tak zatím nepřipsal!

85
    Opava má nyní míč pod kontrolou na polovině Frýdku-Místku a přihrává si z jedné strany na druhou.

84
    Centr Smékala z pravé strany sice letěl do hostující šestnáctky, ale tam nebyl nikdo z frýdeckomísteckých hráčů.

83
    Kayamba chtěl vyslat po levé straně Smolu, ovšem tato přihrávka byla nepřesná a skončila jen v zámezí za bránou Válcoven.

82
    Martin Kutáč jen prověřil opavského brankáře, který tento pokus opět lapil do rukavic.

81
    Poté poslal míč do vápna Kutáč, ale Vojtěch Šrom tento pokus vyboxoval a nyní se zase Opava dostala dopředu, ale následnou střelu vyrazil Mucha.

80
    Následný roh ovšem nic nepřinesl a posléze Zapalač ztratil míč a Frýdek-Místek se tak vydal dopředu.

79
    Poté se Opava dostal do brejku a získala rohový kop z pravé strany.

78
    Zapalačovi se vůbec nepodařila přihrávka na levé straně a Frýdeckomístečtí tak získali míč, ovšem s ním nedokázal Šumský nic vymyslet a ztratil ho.

Michal Raška

Branky: 15. Smola, 20. Smola, 36. Jursa, 66. Kayamba, 88. Smola

Karty:   51. Farský (FRM)

FK Frýdek-Místek: Mucha – Farský, Literák (C), Bialek, Ciesarík (26. Švrček), Vokoun (60. Gomola), Mrkvička, Kutáč, Šumský, Smékal, Velička (46. Dendis)
    Náhradníci: Mrozek – Švrček, Strnad, Dendis, Hruška, Gomola

Slezský FC Opava: Šrom – Simerský (C), Helebrand (46. Zapalač), Řezníček, Jursa (46. Janetzký), Hrabina, Radič, Smola, Kayamba, Juřena, Freit (65. Jurečka)
    Náhradníci: Fendrich – Schaffarzik, Zapalač, Jurečka, Janetzký, Puškáč

Rozhodčí: Jan Mikyska – Radek Kotík, Radim Dresler