Mountfield HK – Norimberk 1:2 (kon.) | Tychy – IFK Helsinky 3:5 (kon.) | Třinec – Djurgården 1:6 (kon.)
Kärpät – Rouen 4:0 (kon.) | Něman Grodno – Kometa Brno 4:2 (kon.) | Malmö Redhawks – TPS 8:4 (kon.)
Eisbären – Zug 3:5 (kon.) | Mnichov – Junosť Minsk 4:3 (kon.) | Storhamar – Tappara 3:2 (4:3 po s.n.)
Bolzano – Skellefteå 4:3 (1:0 po s.n.)
EHC Red Bull Mnichov
4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
Junosť Minsk
Pátek 31.08.2018, 19:30Hokejová Liga mistrů • Skupina B

Mnichov dokázal vydřít výhru nad Minskem, o které rozhodli dvěma góly Mark Voakes a Trevor Parkes. Oba domácí hráči odehráli fantastický zápas a na začátku druhé třetiny navíc v rychlém sledu udeřili v oslabení. Minsk dokázal v závěru první i druhé části snížit a ve třetí třetině se dokonce dostal na dostřel jedné branky, kvůli častým vyloučením se mu ale vyrovnat nepodařilo. Výsledek. Mnichov 4 Minsk 3. (21:51:48)

59:29
    Hostující trenér odvolal Igora Brikuna a Minsk v závěru zápasu zkouší vyrovnat při hře bez brankáře!

59:29
    Igor Brikun zřejmě odvolán nebude. Útok Minsku navíc nyní zastavilo postavení mimo hru, po kterém si hostující celek vyžádal oddechový čas.

58:00
    Do konce zápasu byly ohlášeny poslední dvě minuty.

56:16
    Závěr zápasu už se pouze a jen dohrává. Minsk už každopádně nemá síly a je s podivem, že neinkasoval znovu.

55:18
    Mnichovští v závěru zápasu dominují a nyní se málem dostali k další střele v levém kruhu. Jeden z obránců Minsku se ale dobře vrhl do domácí střely.

54:47
    Konečně se na delší dobu hrálo plynule a Mnichov se dostal na vrcholu pravého kruhu ke střele, kterou na přední tyči Igor Brikun podržel v náručí.

52:00
    A aby těch vyloučení nebyl příliš málo v závěru zápasu, tak byl ještě na dvě plus dvě minuty vyloučen Alexander Kulakov.

52:00
    Další trest pro hráče Minsku, když Vadim Jerocho vyfasoval dvě plus dvě minuty za hrubost.

51:28
    Pavel Kazakevič se stal dalším vyloučeným hráčem, když přes svou bránou neudržel nervy. Nedovolené bránění.

51:07
    Igor Brikun nakonec také vyfasoval dvě minuty, když byl vyloučen za nafilmovaný faul po střetu s Trevorem Parkesem.

51:07
    Minsk závěr zápasu vůbec nezvládá a po každé střele Mnichova následuje ihned velká potyčka!

51:07
    Trevor Parkes projížděl kolem brankáře Igora Brukina mimo těžiště hry a domácí brankář ho zřejmě podrazil, každopádně dvě minuty za podražení viděl domácí hráč.

50:46
    Mnichov dvakrát v rychlém sledu pronikl z pravého křídla před bránu, ani v jednom případě se mu ale skórovat nepodařilo. Vyloučení Vadim Jerocho a Mads Christensen se vrátili z trestné lavice zpět na led a oba týmy hrají v plném počtu.

48:46
    Vadim Jerocho a Mads Christensen byli shodně vyloučeni na dvě minuty za hrubost. Hra 4 na 4.

48:46
    Igor Brikun skvěle zasáhl proti střele Mnichova z vrcholu pravého kruhu pravým betonem a zabránil tomu, aby puk zamířil ke vzdálenější levé tyči! Poté se před bránou strhla potyčka!

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 9. Voakes (Christensen), 13. Parkes (Shugg, Mitchell), 21. Voakes, 22. Parkes (Abeltshauser) – 17. Volček (Stefanovič), 36. Protasenja (Kazakevič), 44. Razvadovskij (Kulakov)

EHC Red Bull Mnichov: Aus den Birken (Fiessinger) – Seidenberg, Bodnarchuk, Boyle, Abeltshauser, Aulie, Joslin, Button – Wolf, Hager, Kastner – Shugg, Mitchell, Parkes – Mauer, Voakes, Christensen – Daubner, Eder, Mayenschein
    Junosť Minsk: Brikun (Borodulja) – Antonov, Jerocho, Gerašenko, Kazakevič, Tarletskij, Mitškevič, Kaškar, Barkovskij – Kogalev, Razvadovskij, Protasenja – Stefanovič, Brikun, Volček – Lopačuk, Kulakov, Grin – Gajnetdinov, Karakulko, Rybčik

Rozhodčí: Kristijan Nikolić, Gordon Schukies. Čároví: Andreas Hofer, Gabriel Gaube