Karviná – Slovácko 2:1 (kon.) | Olomouc – Bohemians 1905 2:3 (kon.)
MFK Karviná
2:1 (0:0)
1.FC Slovácko
Neděle 02.09.2018, 15:00 • Městský stadion Karviná, Karviná • FORTUNA:LIGA • 7. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Příjemné odpoledne z hornického města. Zhruba za 40 minut odstartuje duel mezi Karvinou a Slováckem. Půjde o souboj mezi čtrnáctým a osmým týmem Fortuna:Ligy. Kdo zvítězí? To se dozvíme před 17. hodinou.

1. FC Slovácko má na svém kontě devět bodů za tři vítězství a tři porážky. Hráči z Uherského Hradiště dokázali v letošní sezóně zdolat Ostravu i Olomouc a tři body si odvezli z Julisky za výhru 2:1.

Velký debakl schytali v posledním utkání, kdy doma zcela propadli a prohráli se Zlínem vysoko 0:4.

Nejlepším střelcem Kordulovy družiny je obránce Stanislav Hofmann se dvěma góly. O další čtyři se postarali Daníček, Sadílek, Kubala a Kuchta.

Sestava z posledního utkání proti Zlínu: Daněk – Juroška, Hofmann, Krejčí, Kadlec – Janošek (76. Rezek) – Navrátil (59. Kalabiška), Daníček, Sadílek, Petr – Zajíc (68. Kubala). Trenér: Kordula.

MFK Karviná v minulém utkání slavila první vítězství, když v Brně zdolala nováčka z Opavy 3:1. V dalších pěti zápasech utrpěla pět porážek a v šesti zápasech inkasovala až patnáct gólů což stačí pouze na 14. místo o skóre před patnáctou Sigmou Olomouc. Bez bodu je pražská Dukla.

V minulém utkání na hřišti Opavy si hosté vybojovali slibný dvoubrankový náskok. Ani Smolova trefa neohrozila dobře rozjetý slezský celek, který nakonec dotáhl utkání k vítězství 3:1. Branky vítězů vstřelili Panák, Smrž a Wágner.

Sestava Karviné z posledního utkání: Berkovec – Čolič, Panák, Janečka, Moravec – Tusjak (67. Guba), Mertelj, Lingr (46. Smrž), Budínským Letič (85. Dramé) – Wágner. Trenér: Nádvorník.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

MFK Karviná: Berkovec – Čolić, Panák, Janečka (C), Jan Moravec – Mertelj, Budínský – Tusjak, Lingr, Letić – Wágner.
    Náhradníci: Pastornický – Smrž, Kocsis, Guba, Ramírez, Suchan.

1.FC Slovácko: Daněk – Juroška, J. Krejčí, S. Hofmann, Reinberk – Kalabiška, V. Daníček (C), Havlík, Sadílek, Petr – Zajíc.
    Náhradníci: Trmal – Janošek, Machalík, Jakub Rezek, Navrátil, Šimko, Kubala.

Rozhodčí: Franěk – Vlasjuk, Vlček – Proske..

Karviné chybí Ján Krivák z Podbrezové. Slovenský obránce patřil za jednoho z nejlepších stoperů sousedské Fortuna ligy.

1

2
    V prvních minutách se oba týmy střídají u míče, jenže kombinace ať už Karvinských nebo zástupců Slovácka vázne.

4
    Nepříjemný centr Tusjaka z levé strany nenašel nikoho ze spoluhráčů.

6
    Nepovedený odkop Kalabišky na útočnou polovinu skončil až u gólmana Berkovce.

8
    Kombinace stoperů Slovácka, Tusjak se snažil získat míč, ale neuspěl.

9
    Janečka zavezl míč do středu obranné poloviny Slovácka, tam přenechal balón Moravcovi, který míč nepřesnou přihrávkou zakopl do autu.

9
    Centr Letiče, nebo spíš nepovedená střela, končí v rukavicích gólmana Daňka.

11
    Po centru z levé strany se v pokutovém území dostal k hlavičce Lingr, ale míč pouze dolétl do rukavic gólmana Daňka.

12
    Letič po levé straně pronikl do pokutového území, ale přes dvojici hráčů Slovácka nedokázal odcentrovat. Rohový kop pro Karvinou.

13
    Točený nákop Budínského do malého vápna Reinberk hlavou odvrátil, míč se však odrazil k Panákovi, který z kroku přestřelil soupeřovu bránu.
    13. Panák po rohu pálil nad bránu!

15
    Nákop Panáka na Tusjaka byl proti pravidlům. Tusjak se v době kopu nacházel v ofsajdovém postavení.

16
    Budínský nacentroval do vápna, kde se snažil do hlavičky probojovat Wágner, Daněk ale včas vyběhl a uklidnil situaci.

17
    Kalabiška byl volný na pravém křídle, šla na něj přihrávka, ale obránce před sebou nepřekonal. Hosté nicméně zůstanou na míči, neboť jim je přisouzen out.

19
    Slovácko momentálně kombinovalo na půli, pak přišla dlouhá nahrávka na Reinberka, který tento balon nemohl doběhnout a Berkovec vykopne.

20
    K Čolićovi se dostal míč, domácí hráč byl ale odstaven od balonu a celou akci si Karviná ještě jednou zopakuje. Dokonce je z toho roh.

21
    Daníček se dostal do vzduchu nejvýše a centr odhlavičkoval do zázemí.

21
    Proti pravidlům se provinil Letić, který si vyšlápl na Krejčího a Daněk rozehraje nedaleko od svého vápna.

22
    Reinberk se snažil těsně před brankovou čárou odkopnout míč směrem ke karvinské bráně, místo toho sruloval obránce před sebou a na branku vůbec nezamířil.

23
    Havlík se obtočil okolo dvou obránců a vyslal míč do vápna ke dvěma spoluhráčům, Berkovec šel ale nahoru dříve a dodává Karviné klid.

25
    Nákop před branku od Jurošky nenašel nikoho potřebného ke zpracování a hosté se tak velmi lacině zbavili území a hracího předmětu.

26
    Kalabiška si sběhl z druhé strany, následně i přes ztrátu vybojoval míč zpět a nakopl ho do vápna. V něm byl jediný hráč hostí, míč dostal prakticky přímo na hlavu a jenom díky Panákovi neskončil míč v brance!

28
    Janečka získal balon na středu hřiště, nabral ohromnou rychlost a zleva poslal míč do šestnáctky na Wágnera, ten ale míří hlavou pár metrů od levé tyče.
    28. Hlavička Wágnera skončila jen těsně vedle!

29
    Juroška u postranní čáry stáhl na zem domácího hráče a nařízena je standardní situace.

29
    Oba nákopy byly ale nepovedené a Daněk neměl vůbec žádnou práci.

31
    Kalabiška polaskal reklamní banner ve snaze doběhnout nákop, což se mu nepovedlo. Domácí ale toto „vykompenzovali“ špatnou nahrávkou a míčem v zámezí.

32
    Havlík si navázal na sebe dva obránce, následně přenesl hru opět na Kalabišku, jeho hlavičce moc nechybělo, ale o nějakou extra šanci se nejedná.

34
    Hosté se nikam neženou, snaží se upřednostnit pomalý útok. To domácí také, ale více získávají míče. Zajíc se snažil pozdržet útok Karviné a fauloval kousek za půlkou.

35
    Budínský takovou polostřelou vybídl Daňka k zákroku. Hostující brankář tak zarazil i Tusjaka, který nabíhal na Budínského střelu.
    35. Budínského jedovatá rána vyzkoušela rukavice Daňka

36
    Daněk velice dlouho čekal s rozehrávkou, sudí Franěk byl na vážkách, zda napomenout, nakonec tak neučinil.

37
    1. FC je opět v držení míče, kombinuje na půli a snaží se překonat obranný val Karvinských.

37
    Povedlo se to centrem na Kalabišku, v souboji byl ale Berkovec první, míč uklidil do rukavic a následně byl hostujícím plejerem dojet. Jedná se tak o útočný faul.

38
    Reinberk fauloval Lingra mezi vápnem a autovou čárou. Karviná bude mít solidní možnost jít do vedení.

39
    To by ale nesměl Budínský nastřelit Havlíka ve zdi. Míč tak skončil v outu, následná rozehra přinesla ofsajd a Slovácko tuto možnost přečkalo bez úhony.

40
    Do vápna hostí přilétl centr téměř z rohového praporku, v šestnáctce padl k zemi jeden z domácích hráčů, penalta se nepíská.

41
    Petr přijmul nahrávku od Kalabišky a ostře vypálil, Berkovec šel na zem a střelu pokryl.

41
    Čolić se snažil o další nákop do vápna, Daněk opět v akci.

42
    Daníček se propracoval až k pokutovému území, ale domácí obránci ho včas od míče odstavili.

43
    Karviná jde do rychlého útoku, Daníček spáchal ale dva fauly. U prvního nechal sudí výhodu, u druhého na Letiće byl ale proti a Daníček je tím, kdo dnes obdrží jako první žlutou kartu.

44
    Situaci ve vápně po rozehrání vyřešil nejlépe Daněk, a to vyboxováním mimo nebezpečí.

45
    Jdeme do posledních minut první půle, domácí rozehrají nic neřešící faul na půli. Sudí Franěk nastaví jednu minutu.

45+1
    Daníček se pokusil o dlouhý nákop, Zajíc ale nedoběhl a hra se otočila. Čolić se ocitl na zemi po souboji s hostujícím Petrem a Petr dostává taktéž žlutou barvu před oči.

45+2

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Poslední rozehrávka faulu nic nepřinesla. Sledujeme průměrné utkání, ani jeden tým nemá moc šancí, spíše je to překonávání obranných valů na obou stranách. O něco více ze hry má Karviná, Slovácko má ale zase větší držení míče. Největší šance utkání přišla v 26. minutě, Kalabiškův centr a následná hlavička jednoho z hostí brankou neskončila. Zatím bez branek, zpět se vrátíme za 13 minut.

46

46
    Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Tomáš Zajíc, přichází Filip Kubala.

46
    Hru přerušuje na středu hřiště faul na Mertelja. Karviná se tak vrátí na míč.

47
    Moravec si nadvakrát zopakuje autové vhazování, ovoce to ale neneslo a Slovácko obralo domácí útočníky o balon.

48
    Okolo karvinského stadionu se začíná blýskat, bouřky dorazily. Uvidíme, zda bude i za bouřky schůdné hrát nadále.

48
    Havlík rozjel akci, Kalabiška ale raději zpomalil a nikam nespěchal.

49
    Slovácku se nedaří najít cestu přes dobrý obranný blok Karviné. Místy hra připomíná trochu tolik pověstný italský oboustranný beton.

50
    Rychlonohý Sadílek doběhl až před šestnáctku, následně se pokusil nahrát na lépe postavené spoluhráče, nebylo mu ale přáno a míč již hostům nepatří.

52
    Vracíme se zase do typického obrazu. Karviná dobře brání, hosté se marně snaží „prokopat“ k bráně. Hosté, konkrétně Daníček, si pak pomohli útočným faulem a má balon.

53
    Přihrávka Havlíka na Petra byla nebezpečná, před tím ale přišel faul a přímo proti bráně z dobrých 25 metrů bude zahrávat Slovácko přímý kop.

54
    Havlíkovu střelu obrana hostí ubránila, ale ke hlavičce se pak po centru dostal Kalabiška, z tří metrů trefil přímo přesunujícího se Berkovce! Je z toho roh pro Slovácko.
    54. Kalabišku vychytal Berkovec!

55
    Po rohu pálil Juroška z první proti noze, razance dobrá, umístění špatné.

57
    Karviná se snaží odpovědět na šanci Slovácka, defenzíva v čele s Daňkem ale odvrátila do zámezí.

58
    Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Luboš Tusjak, přichází Adriel D´Avila Ba Loua.

59
    Daníček volí cestu bezpečí a nahrává do vlastního vápna Daňkovi, který nakopává dopředu.

60
    Karvinou začal skrápět hustý déšť, kvalita hry tak zřejmě o něco upadne. Obraz hry je stále stejný, Slovácko útočí, Karviná brání.

61
    Letić využil zisku míče, přeběhl celé hřiště, zleva centroval, jeho nákop nenašel žádné zužitkování.

62
    Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Jakub Petr, přichází Jan Navrátil.

62
    Kalabiška se pokusil zastavit Moravce, který si narazil s Letićem. Druhý jmenovaný pak obstaral velké finále této akce, nacentroval ze své pozice, ale míč plynule přeletěl vápno.

63
    Berkovec se musel potýkat se střelou jednoho z hostí, která mu udělala solidní problémy.

63
    Na druhé straně to byla tyčka! Ba Loua nehledí na svůj vzrůst, zpoza šestnáctky se napřáhl k pravé tyči, Daňkovi v zákroku pomohla pravá tyč! Následně přišla střela Panáka, tu Daněk odvrátil na roh.

64
    Karviná právě vstřelila branku!
    Rohový kop zužitkován jest, Karviná vede 1:0! Budínský zamířil na zadní tyč, Daníček neuhlídal TOMÁŠE WÁGNERA, který zavěsil pod víko a stadion se raduje. Asistence: Lukáš Budínský.
    64. Tomáš WÁGNER - 1:0

66
    Slovácko se ale nevzdává. Dva jeho hráči pálili z nadějných pozic, ale obě střely byly zblokovány obranou.

67
    Letić držel Sadílka zezadu, tahal ho za dres... žlutá karta musela přijít zákonitě a je to i tak.

67
    Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Ondřej Lingr, přichází Vojtěch Smrž.

68
    Wágner netradičně na levém křídle, předal Letićovi, který se dnes specializuje na centry, není tomu jinak, nyní zkusil najít Ba Louau, který nedoskočil.

69
    Za loket v obličeji během souboje ale žlutá karta pro Ba Louau přichází, ač sám hráč hodně protestuje.

70
    Ba Loua oživl žlutou kartou a opět se protlačil až do zakončení přes tři obránce. Míč mu ale ukopl včas Hofmann a Daněk byl už bez práce.

71
    Na druhé straně zahrozil Kubala, střelou zpoza vápna mířil vedle levé tyče.

72
    Číslo 77, střídající hráč a teď už to budou mít hosté těžké. I přes faul nechal sudí Franěk výhodu, míč získal Budínský a přehrál podél hranice vápna na ADRIELA BA LOUAU, který se z první trefil přesně k levé tyči, Daněk se pouze ohlédl. Asistence: Lukáš Budínský.
    72. Adriel D´Avila Ba Loua - 2:0

74
    Blížíme se do poslední čtvrthodinky, za vytrvalého deště začíná mít Karviná navrch. Nyní se opět řítil dopředu Ba Loua, ale celou rychlou akci zabrzdil nepřesný nákop.

75
    Moravec vhazoval velmi dlouho, a také velmi špatně, což značí darování míče Slovácku. Hostující hráči tento dar jenom uvítali a spěchají dopředu.

76
    Daněk musel vyběhnout rychle proti míči směřujícímu na Wágnera a skoro ho mohli domácí potrestat, terén ale poslal na zem jak hostujícího, tak domácího hráče a z akce nic nebylo.

78
    Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Lukáš Sadílek, přichází David Machalík.

78
    Wágner si pomohl útočným faulem a hosté jdou rychle dopředu. Po šesti sekundách ale následuje odkop od branky Karviné a Berkovec nikam nespěchá.

80
    Krejčí skluzem zastavil další postup Letiće a ihned otáčí hru. Nákop na Reinberka byl ale nepřesný a Karviná bude vhazovat, deset minut před koncem hrací doby.

81
    Čolić předal na Ba Louau, který naběhl ihned dopředu a drží Karvinou v útoku. Ba Loua pak dostal nabito od Moravce, z podobné pozice jako při druhém gólu pálí vedle.

83
    Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Tomáš Wágner, přichází Eric Ramírez.

83
    Daníček minul míč a Ramírez mohl ihned upalovat dopředu, špatně si ale zpracoval balon a bylo po nadějném brejku.

84
    Machalík dostal přihrávku od Navrátila, ale vzešel z toho pouze rohový kop pro hosty, který domácí obrana bez potíží ubránila.

85
    Janečka vyslal dopředu Ramíreze, který zprava šel sám proti Daňkovi, hostující gólman mu zmenšil úhel a nedovolil ho prostřelit!

86
    Kalabiška mohl zakončit, ale nevyústilo to v přímou střelu, pouze rohový kop pro Slovácko.

87
    Budínský opět vyzval dalšího hráče, tentokrát Ba Louau, před zakončením byl ale signalizován ofsajd a z celé akce tak nic nezbylo. Machalík zkusil bleskově na druhé straně uvolnit spoluhráče, ale taktéž bez úspěchu.

88
    Domácí spoléhají pouze na brejky, hosté se snaží ještě zdramatizovat celý zápas, ale zatím to nevypadá. Nyní centroval Reinberk, ale Berkovec šel proti míči a získal ho.

89
    Slovácko právě vstřelilo branku!
    Ještě to bude drama! Kalabiška předal míč na JANA NAVRÁTILA, ten chvíli čekal, co s míčem udělá. Nakonec ho z hranice vápna vystřelil a překvapivě míč prošel za Berkovce! Asistence: Jan Kalabiška.
    89. Jan NAVRÁTIL - 2:1

90+1
    Poslední tři minuty zápasu. Povede se hostům srovnat?

90+2
    Domácí odkopem přes celé hřiště otupili tlak hostí. Navíc budou vhazovat.

90+2
    Kalabiška dloubáčkem připravil půdu pro Filipa Kubalu, ten ale těsně nedoběhl a Berkovec vůbec nikam s výkopem nespěchá.

90+3
    Ba Loua se snažil projít přes Daníčka, hostující kapitán ho o balon obral, ale pískán byl útočný faul, hra se tak vrací před branku hostí.

90+4
    Machalík si pomohl útočným faulem a je hotovo!

90+4

Skončilo nám utkání mezi Karvinou a Slováckem. Ve druhé půli jsme se dočkali branek, v 64. minutě se prosadil po rohu Tomáš Wágner, o osm minut později Adriel Ba Loua. Slovácko bušilo do vrat a snížilo po střele Jana Navrátila. Více se ale už nestalo, za hustého deště tak domácí příznivci slaví výhru 2:1. Z naší strany je to taktéž vše, za pozornost vám děkují Igor Mainka a Tomáš Kalas.

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 3:3. Rohy: 4:3. (17:37:42)

Igor Mainka

Tomáš Kalas

Branky: 64. Wágner (Budínský), 72. Ba Loua (Budínský) – 89. Navrátil (Kalabiška)

Karty:   67. Letić (KAR), 69. Ba Loua (KAR) – 43. V. Daníček (SLO), 45+1. Petr (SLO)

Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 3:3. Rohy: 4:3.
    MFK Karviná: Berkovec – Čolić, Panák, Janečka (C), Jan Moravec – Mertelj, Budínský – Tusjak (58. Ba Loua), Lingr (67. Smrž), Letić – Wágner (83. Ramírez).
    Náhradníci: Pastornický – Smrž, Kocsis, Guba, Ramírez, Suchan, Ba Loua.

1.FC Slovácko: Daněk – Juroška, J. Krejčí, S. Hofmann, Reinberk – Kalabiška, V. Daníček (C), Havlík, Sadílek (78. Machalík), Petr (62. Navrátil) – Zajíc (46. Kubala).

Rozhodčí: Franěk – Vlasjuk, Vlček – Proske.

Diváci: 3 265