Kadaň – Litoměřice 1:6 (kon.) | Zlín – Zvolen 6:1 (kon.) | Litvínov – Ústí n/L 6:2 (kon.)
K. Vary – Kladno 6:2 (kon.) | Bílina – Děčín 8:7 (kon.) | Žďár n/S – Pelhřimov 6:1 (kon.)
Vsetín – Poruba 2011 5:3 (kon.) | Kopřivnice – Nový Jičín 4:3 (kon.) | Opava – Val. Meziříčí 5:2 (kon.)
Tábor – Havlíčkův Brod 4:5 (0:2 po s.n.) | Řisuty – Kobra 5:2 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
6:2 (3:0, 2:1, 1:1)
Rytíři Kladno
Úterý 04.09.2018, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Krásný podvečer z Karlových Varů, pro Energii předposlední přípravné utkání přinese souboj naposledy barážových rivalů, pojďme si je představit.

HC Energie Karlovy Vary Bilance domácích v přípravných utkáních není zrovna nejlepší, z devíti zápasu se karlovarským hráčům podařilo vyhrát čtyřikrát. Dnes ale mají šanci svou úspěšnost zvednout alespoň na 50%. Naposledy se energetikům podařilo urvat výhru na turnaji v Bledu v utkání o třetí místo proti Jesenici.

Rytíři Kladno Pro Rytíře bude tento zápas vrcholem přípravy. Naposledy přetlačili v Praze Slavii 5:2, jejich celkový poměr je však oproti Karlovým Varům ještě slabší a to tři výhry z celkem devíti utkání. Dle trenéra Lidického ale nastoupí Kladno bez Jaromíra Jágra.

Poslední vzájemný zápas: HC Energie Karlovy Vary – Rytíři Kladno 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
    Poslední utkání sehrála Energie s Rytíři v 10. kole baráže v karlovarské aréně. V tomto duelu jasně dominovali karlovarští hráči, kterým se podařilo otevřít skóre v 11. minutě zásluhou Michala Vachovce, ten si zpracoval přihrávku od Skuhravého a přesně pálil do levého růžku. V druhé dvacetiminutovce přidal další branku Martin Kohout, v rychlosti po sérii přihrávek překvapil kladenského brankáře rychlou střelou nad jeho rameno. Třetí a zároveň poslední gól si připsal Stanislav Balán, po dvou velkých Flekových šancích se podařilo překonat Cikánka Balánovi a potvrdil tak výhru domácích.
    Jak dopadne dnešní klání?

HC Energie Karlovy Vary: Novotný (Závorka) – Vágner, Krejčí, Podlipnik, Rohan "A", Kovačevič, Šenkeřík, Šafář, Tomeček – Rachůnek, Mikůš, Flek – Havránek, Gríger, Kohout – Lapšanský, Skuhravý "C", Gorčík – Stloukal, Kverka, Švec

Rytíři Kladno: Cikánek (Brízgala) – Svedlund, Nash, Volráb, Hořava, Veber, Zelingr – Redlich, Kaut, Kružík – Strnad, Kubík, Vildumetz – M. Bláha, Filip, Jelínek – O. Bláha, Š. Bláha, Hajný

Rozhodčí: Pešina, Pražák – Jelínek, Brejcha.

Obě mužstva jsou již na ledové ploše a utkání zanedlouho začne.

00:01

00:23
    Po přihrávce ze středního pásma obdržel kotouč Mikúš, o puk ho ale obrala kladenská obrana.

01:10
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Rychlý přechod přes modrou čáru, Kohout následně přihrál od Mantinelu a DÁVID GRÍGER přesně trefil místo za přesouvajícím se Cikánkem. Asistence: Martin Kohout, Matic Podlipnik.

02:40
    Střela tahem v podání Šafáře, puk ale skončil v ochranné síti.

03:09
    Vágner zkoušel nahrávat zleva, svou nabídkou však nikoho nenašel a kotouč převzalo Kladno.

03:48
    Před Cikánkem nastala stejná situace jako při gólu, Flek nahrával Grígerovi, ten ale Cikánka podruhé nepřekonal.

04:46
    Šenkeřík se probojoval přes zátaras na modré čáře a dostal se až za pravý kruh, tam se mu ale nepodařilo kotouč poslat spoluhráči a v mžiku o něj přišel.

05:59
    Flek to zkoušel z mezikruží, pomalý kotouč ale Cikánka nepřekvapil a po zachycení rozehrál.

06:42
    Podlipnik tvrdě pálil od modré, puk ale skončil na betonu kladenského brankáře.

07:39
    Hořava nahodil puk od mantinelu před Novotného, vysoký kotouč ale ze vzduchu sklepl karlovarský obránce.

07:44
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jakub Strnad – 2 min., napadení).

08:28
    Kovačevič vystřeli po obdržené přihrávce, puk se však odrazil od obránců Kladna do ochranné sítě.

09:27
    Kombinace v obranném pásmu Energie, Kaut poslal puk do Novotného protipohybu Kubíkovi, ten ale odkrytý prostor minul.

10:09
    Rohan to zkoušel od modré, trefil však pouze hokejku bránícího Rytíře.

11:32
    Kladno utlačuje Karlovy Vary v jejich pásmu a snaží se vymyslet recept na Novotného.

12:18
    Kapitán karlovarské Energie VÁCLAV SKUHRAVÝ prokličkoval s kotoučem přes kladenskou obranu a šikovně zblízka prohodil Cikánka. Asistence: Lukáš Vágner..

13:19
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Tomáš Rachůnek – 2 min., krosček).

13:32
    Hlasatel ani nestačil ohlásit trest domácích a Dávid Gríger si to již šinul s pukem středním pásmem, poté přihrávkou našel MARTINA KOHOUTA, který bez zaváhání trefil skulinu nad Cikánkovým ramenem. Asistence: Dávid Gríger.

14:40
    Nash po přihrávce střílel zpoza kruhu, karlovarskou klec ale minul.

15:53
    Flek se snažil z bezprostřední blízkosti dorazit Mikúšův pokus, Cikánkovi se ale podařilo vyrazit a Kladno vyjelo z pásma.

16:41
    Gríger z pravého vystřelil, trefil Cikánkovu vyrážečku a kotouč skončil v ochranné síti.

17:29
    Energetici dlouze rozehrávali z obranné třetiny, puk ale zachytil ve středním pásmu Hořava.

18:14
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Václav Skuhravý – 2 min., hákování).

19:23
    Ke konci první dvacetiminutovky se uchýlilo Kladno do útočného pásma a kombinuje před Novotným.

20:00

V první části hry se podařilo karlovarským energetikům dostat do solidního náskoku tří branek. Již po dvou minutách se domácí obecenstvo radovalo po přesné střele Dávida Grígera po obdržené přihrávce od Kohouta do Cikánkova protipohybu. Druhá branka přišla ve 13. minutě, kapitán Václav Skuhravý zkušeně prokličkoval přes kladenskou obranu a následně prohodil Cikánka. Minutu poté přišel rychlý přesun domácích při oslabení a následný gól Martina Kohouta. Do druhé periody nastoupí Energie znovu oslabená po vyloučení Skuhravého za hákování. Druhá třetina začne v 18:18

20:01

20:15
    Kubík po vhazování ujel s pukem k Novotnému, ten byl ale na jeho ránu připraven.

20:21
    Nash po přihrávce vystřelil z mezikruží, podařilo se mu však trefit jen jednoho z obránců.

20:47
    Neskutečnou parádu nyní předvedl JAKUB FLEK, v předbrankovém prostoru z otočky trefil prostor nad Cikánkovým ramenem. Asistence: Tomáš Havránek.

21:15
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Petr Hořava – 2 min., držení).

22:01
    Kovačevič nahrával před branku, jeho spoluhráč tvrdě trefil Cikánkův beton. Bude se vhazovat.

22:46
    Vágner střílel zpoza kruhu, kladenskou klec však minul.

23:26
    Teď vypálil z blízka Šenkeřík, ten ale také trefil pouze bránícího Cikánka.

24:02
    Kladno se snažilo o průnik do útočné třetiny, zastavil ho ale ofsajd.

24:35
    Rozjetý M. Bláha obdržel přihrávku do mezikruží, střelu z nápřahu ale zastavil Novotný.

25:39
    Gorčík netrefil skákající puk z prostoru kruh a Kladno rozehrává na druhou stranu.

26:48
    Flek se po zadržení kotouče pokusil o podobný kousek jako při jeho gólu, to se mu však nepodařilo.

27:37
    Energie plynule přešla přes modrou, nevymyslela ale žádnou akci a puk si přebral soupeř.

28:47
    Kladno zajelo s pukem až za Novotného klec, tam bylo však zastaveno zelenobílou obranou.

29:38
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Štěpán Bláha – 2 min., nedovolené bránění).

30:30
    Kverka z kličky vystřelil z úhlu, ale Cikánka neprostřelil.

31:46
    Rohan napálil kotouč od modré a Lapšanský se ho pokoušel sklepnout ze vzduchu, bohužel pro domácí neúspěšně.

32:29
    Švec zajel v rychlosti až ke kladenskému brankáři, ani on však neskóroval.

33:05
    Nash se pokoušel překonat blafákem Novotného v předbrankovém prostoru, Novotný ale včas zasáhl.

34:04
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Brendon Nash – 2 min., pozdní dohrání).

34:40
    VÁCLAV SKUHRAVÝ si po kombinaci Grígera a Fleka přesnou střelou do odkrytého prostoru za Cikánkem připsal druhý gól v tomto utkání. Asistence: Jakub Flek, Dávid Gríger.

35:51
    Po buly se hra znovu přesunula do obranného pásma Kladna, to se dostalo ke kotouči a poslalo ho do zakázaného uvolnění.

36:03
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Za Kovačevičovo zaváhání zaplatila Energie inkasovanou brankou, M. Bláha přihrával zpoza klece před bránu a JAKUB HAJNÝ přehodil kotouč přes Novotného beton. Asistence: Martin Bláha.

37:42
    Icing domácích. Bude se vhazovat u karlovarského brankáře.

38:32
    Veber za jízdy pálil z úhlu, Novotný ale tento pokus vytěsnil.

39:01
    Havránek mířil k Cikánkovi po Kohoutově přihrávce, kladenskou bránu ale minul.

40:00

Další třetina přinesla další tři branky, tentokrát však v poměru 2:1. V jednadvacáté minutě navyšoval na 4:0 Flek ze své parádní otočky. Pátý gól karlovarských energetiků padl po přesné střele kapitána Skuhravého do odkrytého prostoru za Cikánkem. V závěru této části hry ale domácí zaváhali v obranném pásmu a Hajný přehodil puk přes Novotného beton a třetina skončila za stavu 5:1. Poslední dvacetiminutovka začne v 19:08.

40:01

40:01
    Střídání v týmu Rytíři Kladno: ze hřiště odchází Lukáš Cikánek, přichází Adam Brizgala.

40:41
    Kladno se po úvodním buly přesouvá s kotoučem do útočného pásma.

41:13
    Gríger našel Kohouta za levým kruhem, Kohout ale svou šanci neproměnil.

42:59
    Energetici si drží puk, ale nedaří se jim projít za modrou čáru do útočné třetiny.

43:29
    Kverka pálil z levého kruhu, jeho samostatná akce ale skončila za kladenskou klecí.

44:13
    Tentokrát Rachůnek střílel zpoza pravého kruhu, Brizgalovu svatyni ale také minul.

45:30
    Hořava po přihrávce napřáhl a poslal kotouč svižně na karlovarskou klec, letící pryž ale mířený cíl netrefila.

46:40
    Stloukal zkoušel překvapit Brizgalu od modré, kladenský gólman ale nezaváhal a tuto střelu vytěsnil.

47:40
    Po nepovedeném přechodu do středního pásma se západočeši vrací za svého brankáře a střídají.

48:29
    Rohan po přihrávce napálil puk z mezikruží, letící kotouč však nalezl cíl na mantinelu za kladenskou klecí.

49:33
    Novotný za svou svatyní zasáhl do kombinace Rytířů a rozehrál za modrou.

50:34
    Po zakázaném uvolnění Kladna se bude vhazovat v útočné třetině domácích.

51:01
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Jaromír Kverka – 2 min., podrážení).

51:06
    Kružík vyslal kotouč z mezikruží na Novotného, ten ale zasáhl včas.

52:42
    Po zásahu domácích obránců skončila pěkná kladenská akce před Novotným a Karlovy Vary vyráží do protiútoku.

53:50
    Obě mužstva zdatně bojují o puk a hra se přesouvá ze strany na stranu.

53:58
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jakub Hajný – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

54:02
    Rychlá akce po vhazování vyústila v další karlovarskou branku. Jakub Flek po vhazování získal puk a následně ho předal TOMÁŠI RACHŮNKOVI, ten zpoza kruhu trefil přesně roh kladenské klece. Asistence: Jakub Flek.

55:54
    Kladno se snaží o průchod do útočné třetiny, zatím však neúspěšně.

56:45
    Hořava poslal vysoký puk od modré, Novotný ale ve stoje zachytil lapačkou.

56:51
    Stejná situace jako u předchozí branky nastala nyní v obranném pásmu Energie, Vildumetz po vhazování přihrál doprava MATYÁŠI ZELIGROVI a ten neminul. Asistence: Tomáš Vildumetz.

57:59
    Dnešní utkání sleduje 1893 diváků.

58:19
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Adam Lapšanský – 2 min., hákování).

58:38
    Kružík po přihrávce pálil na odkrytou klec, trefil však pouze božní síť Novotného klece.

59:06
    Za karlovarskou brankou se nahromadili hráči obou mužstev a bojují o kotouč.

59:31
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Petr Šenkeřík – 2 min., nedovolené bránění).

Poslední dvacetiminutovka přinesla oběma týmům po jednom gólu, to však již na průběh utkání vliv nemělo a karlovarská Energie tak vítězí 6:2. V 55. mířil přesně Rachůnek po vhazování, po dvou minutách přišla odpověď ve stejném styl avšak v podání Zelingra. V poslední dvacetiminutovce padl i jeden vyšší osobní trest a to 10 minut pro kladenského Hajného za nesportovní chování. Celkově si ale výhru svou snahou vydobyla a ve čtvrtek jí čeká poslední přípravné utkání proti Sokolovu. To je již pro dnešek ode mne vše, děkuji, že jste sledovali dnešní onlajn a u dalších se budu těšit napočtenou Jakub mahr (19:43:41)

Jakub Mahr

Branky a nahrávky: 2. Gríger (Kohout, Podlipnik), 13. Skuhravý (Vágner), 14. Kohout (Gríger), 21. Flek (Havránek), 35. Skuhravý (Flek, Gríger), 55. Rachůnek (Flek) – 37. Hajný (Bláha), 57. Zelingr (Vildumetz)

Rozhodčí: Pešina, Pražák – Jelínek, Brejcha