Jekatěrinburg – CSKA Moskva 3:1 (kon.) | Magnitogorsk – Riga 1:2 (kon.) | Čeljabinsk – Slovan 3:0 (kon.)
Jaroslavl – Novosibirsk 5:0 (kon.) | Čerepovec – Ufa 4:5 (po pr.) | Dynamo M. – Omsk 1:5 (kon.)
konec
Avtomobilist Jekatěrinburg
3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
CSKA Moskva
Úterý 04.09.2018, 16:00 • Uralec Arena • KHL
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (18:23:58)
   
  Je dobojováno! Hosté ve druhé části získali těsné vedení, následně si vypracovali několik slibných příležitostí. Ty proměnit nedokázali a v závěrečné třetině byli potrestáni třemi přesnými zásahy ze strany domácího celku. Výborný výkon v bráně Jekatěrinburgu předvedl Jakub Kovář, který inkasoval pouze jednou. Avtomobilist tak vítězí i podruhé v této sezoně, zatímco CSKA ztrácí první body.
   
  Konec zápasu.
  59:58 Ilja KRIKUNOV - 3:1
   
  59:58
  Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
  Domácí získali puk v obranné třetině, ale neuspěchali to. Přihrávku dostal úplně volný ILJA KRIKUNOV, který dokázal zamířit do odkryté klece a definitivně rozhodnout o třech bodech pro Avtomobilist! Asistence: Georgij Mišarin a Vjačeslav Litovčenko.
   
  59:31
  Hostující celek nakonec přeci jen využívá hry bez brankáře, hrát se tak bude v pěti na obou stranách, do konce zbývá necelá půlminuta.
   
  59:12
  Tohle domácím vyhovuje! Jekatěrinburg drží puk v útočné třetině, hosté se snaží napadat, na vyrovnání jim už příliš času nezbývá!
   
  58:24
  Vyloučení v týmu CSKA Moskva (2 min. – příliš mnoho hráčů).
   
  57:34
  Domácí tým se dostal do přečíslení dva na jednoho. Paré hledal Sextona, který na kotouč nedokázal dosáhnout.
   
  57:02
  Jekatěrinburg se osvobozuje jen za cenu dlouhého výhozu do útočného pásma, zakázané uvolnění to ale nebude.
   
  56:17
  Další zákrok hostujícího gólmana přišel po střele Golyševa, vhazovat se bude po levé ruce Sorokina. Ještě předtím ale kratší úprava ledové plochy.
   
  55:41
  Další zaváhání v hostující rozehrávce, dnes už několikáté. S ránou Da Costy si Sorokin dokázal poradit a puk vyrazil před sebe!
  54:53 Alexandr KUČERJAVENKO - 2:1
   
  54:53
  Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
  Domácí hokejisté otáčí necelých pět minut před koncem třetí části vývoj tohoto utkání a dostávají se do vedení! Vypadalo to, že z celého přečíslení nic nebude, puk pak dostal do mezikruží ALEXANDR KUČERJAVENKO, který z bekhendové strany překonal Sorokina! Asistence: Ilja Krikunov.
   
  53:34
  Rozhodčím se příliš nechce vylučovat! Jekatěrinburg se dožadoval faulu, který k překvapení všech zůstává bez povšimnutí.
   
  52:24
  Hraje se především ve středním pásmu, oba celky střídají. Celá akce domácích hokejistů začíná až zpoza brány Kováře.
   
  51:45
  V posledních minutách sledujeme velmi opatrné utkání, nikdo nechce udělat chybu, která by mohla jeden či druhý tým připravit o body.
   
  50:56
  Hosté se dostávali do zajímavého přečíslení. Dva hráči však odjeli střídat a z celé akce nakonec nic nebylo, hra je znovu přerušena.
   
  50:13
  Rozběhla se závěrečná desetiminutovka třetí části. Plné ruce práce měl teď Kovář, který si nakonec dokázal poradit s nahozením od modré čáry.

  Štěpán Slovák

  Branky a nahrávky: 44. Paré (Sexton, Trjamkin), 55. Kučerjavenko (Krikunov), 60. Krikunov (Mišarin, Litovčenko) – 24. Vey (Marčenko, Kaprizov)


  Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Sochatskij) – Trjamkin (C), Alexej Vasilevskij, Mamkin, Mišarin, Jegoršev, Ljamin, Valitov – Česalin, Kučerjavenko, Krikunov (A) – Golyšev, S. Da Costa, Dawes (A) – Sexton, Paré, Bělousov – Litovčenko, V. Popov, Rassejkin – Obidin.
  CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – Jermakov, Pašnin, M. Robinson (A), Dahlbeck, Marčenko, Nestěrov (A), Romanov – Kalinin, Andronov (C), Tělegin – Grigorenko, Vey, Kaprizov – Al. Popov, Šalunov, Slepyšev – Okulov, Světlakov, Hansen.

  Rozhodčí: Fraňo, Naumov – Bitjukov, Lazarev