Jekatěrinburg – HC Slovan 3:2 (po pr.) | Magnitogorsk – CSKA Moskva 1:2 (kon.) | Čerepovec – Omsk 1:4 (kon.)
Jaroslavl – Ufa 4:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Novosibirsk 6:3 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavl
4:2 (1:2, 2:0, 1:0)
Salavat Julajev Ufa
Čtvrtek 06.09.2018, 18:30 • Arena 2000 • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

1.kolo 18/19:
    Jaroslavl – Omsk 0:4 (0:0, 0:3, 0:1).

2. kolo 18/19:
    Jaroslavl - Novosibirsk 5:0 (1:0, 3:0, 1:0).

Sezona 17/18
    Základní část: 4. místo.

Play off 17/18:
    vs Nižnij Novgorod 4:0.
    vs Petrohrad 1:4 – konec ve čtvrtfinále.

Dynamo Moskva – Ufa 2:3 pp. (0:0, 2:0, 0:2)

Ufa – Jaroslavl 3:2 (0:2, 2:0, 1:0).

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Salák) – Nakládal, Kutuzov, Čerepanov, Koledov, Rafikov, Afanasjev (A), Jelesin – Kozun, Kontiola, Loktionov – Jurtajkin, Iljenko (A), Averin (C) – Apalkov, Alexejev, Sannikov – Kovalenko, Ivanov, Kajumov – Kartajev.

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Larsen, Panin (C), Ar. Sergejev, Nazarevič, S. Těreščenko, M. Osipov, Ljakov, S. Garejev – Hartikainen, Kemppainen, Omark – Burdasov (A), Chochrjakov, Tkačov – Šen, Osnovin, Fjodorov – M. Majorov, Kadějkin, V. Žarkov.

Rozhodčí: Gofman, Soin – Zacharenkov, Sivov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:01
    Úvodní bule vyzněla lépe pro Petri Kontiolu u puku tedy domácí.

00:51
    První a neúspěšný průnik do třetiny Ufy měl na svědomí Jurtajkin, ale byla zastaven obranou hostů.

01:32
    Na druhé straně se do zakončení nepropracoval Linus Omark.

02:11
    První delší návštěva Ufy v útočné třetině, ale kotouč tahal spíše Fjodorov po mantinelu než aby se dostal do výhodnější pozice.

03:15
    Čtvrtá formace Ufy nadělala zatím největší zmatky před brankou Konovalova a ten musel být na pozoru po ráně z bezprostřední blízkosti od Kadějkina. To byla velká šance hostů na vedoucí branku zápasu.

04:15
    Signalizovaný trest pro domácí Lokomotiv.

04:17
    V signalizované výhodě ujel sám na branku Linus Omark, ale Konovalov jej vychytal. Švédský útočník se snažil kotouč posunout mezi betony domácího brankáře.

04:36
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Andrej Loktionov – 2 min.).

04:53
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Daniil Apalkov – 5 min., napadení + osobní trest do konce utkání), který za brankou loktem atakoval brankáře Metsolu a ten dlouho zůstal ještě otřesen na hrací ploše.

04:53
    1:43 dlouhá přesilovka Ufy 5 na 3!

06:00
    Dlouhý zámek Ufy v útočné třetině, který se svíral až nakonec vypálil Burdasov, ale Konovalov jeho ránu kryl a podržel tak Lokomotiv!

06:21
    Opět to hosté zahráli na Burdasova, který tentokrát po přihrávce Tkačova pálil z první, ale opět se přesunul výtečně Konovalov a puk kryl!

06:32
    Další souboj Burdasov vs Konovalov vyšel lépe pro domácího brankáře, který opět puk kryje a zbývají už jen 4 vteřiny z dvojnásobné výhody hostů.

06:36
    Domácí ve čtyřech!

06:50
    Ufa právě vstřelila branku!
    Hosté nakonec využívají klasickou přesilovou hru! Teemu Hartikainen našel z poza branky JOONASE KEMPPAINENA, který na poprvé nepřekonal Konovalova, ale dorážkou zamířil již přesně a posílá hosty do vedení – 0:1! Asistence:Teemu Hartikainen
    06:50 Joonas KEMPPAINEN - 0:1

07:30
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Joonas Kemppainen – 5 min., zásah do hlavy nebo krku + osobní trest do konce utkání), který nepříjemně trefil českého obránce Jakuba Nakládala, jenž musel na ošetření do kabiny.

07:30
    Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách, poté si zahrají přesilovku domácí.

08:45
    Hra ve čtyřech jednoznačně svědčí domácím hokejistům, kteří zasypali Metsolu ranami, ten však zůstává nepřekonaný.

09:53
    Lokomotiv v pěti a začíná tak jeho přesilovka pěti proti čtyřem.

10:25
    Andrej Loktionov obdržel krásnou přihrávku skrz celé pásmo, ale s jeho přesnou ranou z první si u pravé tyčky poradil skvělým přesunem brankář Metsola.

11:25
    Hosté ujeli v oslabení ve dvou proti jedinému obránci a Alexandr Kadějkin naservíroval kotouč před prázdnou branku MAXIMU MAJOROVI a ten nemohl minout. Hosté tak k brance v přesilovce přidávají i branku v oslabení – 0:2!.Asistence: Alexandr Kadějkin, Grigorij Panin
    11:24 Maxim MAJOROV - 0:2

12:25
    Obrovské zmatky před Metsolou po nahození Kozuna, ale nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal kotouč dostat za strážce hostující branky, který vůbec nevěděl, kde je kotouč.

12:30
    Ufa také v pěti a vyšla tak z obou vyšších trestů jako vítěz.

13:58
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Je sníženo! Krásnou akci předvedla druhá formace Lokomotivu! Danil Jurtajkin prostrčil kotouč útočném pásmu na hůl Jegora Averina, jenž poté předal puk na zlatém podnose do prázdné branky ARŤOMU ILJENKOVI a ten se mohl radovat. Krásná akce celého druhého útoku – 1:2! Asistence: Jegor Averin, Danil Jurtajkin.
    13:58 Arťom ILJENKO - 1:2

14:35
    Ofsajd Ufy, vhazovat se bude ve střední třetině.

15:30
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Grigorij Panin – 2 min., držení).

15:48
    Andrej Loktionov z pravého kruhu mířil pod vyrážečku Metsoly, ten však skvěle tuto mezeru utěsnil.

16:05
    Danil Jurtajkin si skvěle vybruslil mezi kruhy a opět musela být v pozoru vyrážečka Metsoly.

16:40
    Ufa se na chvilku osvobodila z tlaku domácích.

17:18
    Avizovaná střela Pavla Koledova k brance Metsoly nedošla.

17:30
    Ufa v plném počtu, hraje se 5 na 5.

17:55
    Kotouč má v lapačce domácí brankář Konovalov, který raději podržel pokus Philipa Larsena z pravého mantinelu.

18:04
    Nahození Omarka od modré minulo branku domácích o pořádný kus.

18:45
    Na druhé straně schoval jednoduchý puk z hole Kartajeva Metsola do své připravené lapačky.

19:00
    Poslední minuta první periody.

19:30
    Konovalov ještě raději podržel nahození od červené čáry, které vyslal Majorov. Vhazovat se tak ještě bude před domácím brankářem.

19:45
    Na teč to ještě před branku domácích posílal Larsen, ale žádná z hokejek puk nezasáhla.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina dnešního utkání byla velmi zajímavá. Viděli jsme na obou stranách po jednom vyloučení do konce utkání a tři branky. Ufa šla do vedení 2:0 po brankách Kemppainena a Majorova. Za domácí snižoval Iljenko. Ufa je herně zatím lepším týmem, ale utkání je absolutně otevřené.

Další třetina začne přibližně v 19:28 .

20:01

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny zvládli lépe domácí.

20:30
    Dobrá zpráva pro českého fanouška. Jakub Nakládal je v pořádku na ledě a hned z pravé strany prověřil brankáře Metsolu, ten puk vyrazil ramenem do rohu kluziště.

21:40
    Lokomotiv začal druhou část hodně aktivně. Alexandr Kutuzov dostal nabito a jeho rána vypadla Metsolovi těsně vedle jeho pravé tyč a z následné dorážky mohl klidně skórovat Andrej Loktionov, ale opět se přesunul skvěle Metsola v brance Ufy.

22:10
    Je srovnáno! Nikolaj Kovalenko poslal puk na modrou, odkud nahozoval kotouč ALEXANDR JELESIN a kotouč prošel až do sítě! Nutno říct, že Metsola měl výrazně stížený výhled – 2:2! Asistence: Artur Kajumov a Nikolaj Kovalenko.
    22:10 Alexandr JELESIN - 2:2

23:00
    A domácí chtějí víc. Andrej Loktionov se chtěl ramenem dostat před branku a nakonec také zakončil, ale minul branku Metsoly.

24:19
    Vidíme zatím velmi slušný hokej. Burdasov přihrávkou vybídl Linuse Omarka, který pálil z první z pravého kruhu a beton Konovalova musel být na místě.

25:00
    Nahození Koledova od modré vyrazil Metsola do rohu kluziště.

25:40
    Lyjakov nepustil kotouč před branku hostů a následné se Ufa osvobodila za cenu icingu.

26:27
    Brandon Kozun si teď udělal z útočné třetiny plochou dráhu a kroužil dokola, až se pokusil zpoza branky překvapit Metsolu, ten byl však přitlačen na svou tyč a kotouč před branku nepustil.

27:45
    Až první lajna Ufy dostala hosty z tlaku a Omark vyvezl kotouč do útočné třetiny hostů.

28:19
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Linus Omark – 2 min., sekání).

28:20
    Ufa vyhrála vhazování a poslal kotouč přes všechny čáry.

29:00
    Metsola uspěl proti ráně Loktionova z pravého kruhu a poradil si i s ranou Jakuba Nakládala od modré,

29:34
    Lokomotiv otáčí skóre dnešního utkání! Český obránce JAKUB NAKLÁDAL napřáhl od modré a v přesilové hre prostřelil všechno co mu stálo v cestě a dává svou první branku v této sezoně – 3:2! Asistence: Andrej Loktionov.
    29:34 Jakub NAKLÁDAL - 3:2

30:27
    Panin kotouč pouze nahodil kotouč ze střední třetiny.

31:45
    Střela Averina minula pravou tyč Metsolovi branky. Lokomotiv jednoznačně na koni po třetí brance.

32:35
    Teď měla Ufa dobrý tlak na srovnání zásluhou třetí formace. Rána Fjodorova ještě na branku neprošla, ale dorážka Šena měla už lepší parametry, ale skvěle zasáhl betonem Konovalov.

34:15
    Linus Omarka zkoušel zůstat za bukem, ale kotouč mířící na něj zablokovali domácí hokejky.

34:39

34:53
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Denis Alexejev – 2 min., držení).

35:21
    Anton Burdasov pálil z pravé strany, ale beton Konovalova připraven. Tlak Ufy však pokračuje.

36:05
    Přihrávka Tkačova byla sražena a domácí vyhodili kotouč na tribunu, ale bylo to s tečí a tak se bude vhazovat po pravé ruce Konovalova a bude se pokračovat pět na čtyři.

36:50
    Omark nedostal kotouč před branku domácích.

36:53
    Lokomotiv v plném počtu.

37:35
    Anton Burdasov zachytil vyhození po mantinelu, ale žádnou nebezpečnou přihrávku nevymyslel.

38:07
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Linus Omark – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování).

38:18
    Andrej Loktionov měl hodně času na pravé kruhu, ale Metsola skvěle zmenšil střelecký úhel a tuto loženku zlikvidoval!

38:32
    Namlsaný Jakub Nakládal dostal opět nabito v přesilové hře, tentokrát ale trefil přesně střed branky a také logicky Metsolu.

39:15
    Po bekhendové střele Sannikova už začalo svítit světlo nad brankou Ufy, ale nakonec se jednalo pouze o boční síťku hostující branky. Vhazovat se bude před Metsolou.

39:33
    Ufa se osvobodila zásluhou Larsena.

39:57
    V závěru třetiny ještě pálil tvrdě Rafikov, ale betonem zasáhl Metsola.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Lokomotiv otočil ve druhé třetině vývoj utkání a do kabin jde po druhé třetině s vedením 3:2. O vyrovnání se postaral nejprve Alexnadr Jelesin a Lokomotiv poslal do vedení ranou v přesilové hře český obránce Jakub Nakládal!

Další třetina začne přibližně v 20:20.

40:01

40:01
    Buly ve třetí části pro Lokomotiv.

40:07
    Linus Omark na ledě a hraje se pět proti pěti.

41:10
    Iljenko si v rohu šlápl na kotouč a skončil na ledové ploše. Třetí třetina začala celkem ve vlažném tempu.

42:15
    Platonický tlak si vynutila třetí formace domácích vedená Sannikovem, ale kotouče spíše putovali po rozích.

42:45
    Postup Osovina zastaven v pravém rohu útočného pásma Ufy.

43:08
    Maxim Majorov zkoušel bekhendem hodně nenápadnou ránu, která nakonec jen těsně minula levý horní roh domácí branky.

43:50
    Linus Omark zavezl kotouč do útočné třetiny, ale tam jej de facto pouze odevzdal hokejky domácích.

44:15
    Třetí třetina se hraje zatím bez přerušení. Averinova rána z levého kruhu sražena daleko od branky Juha Metsoly.

44:58
    Přerušuje se až nyní, když byl zastaven postup Jelesina ofsajdem domácích.

45:19
    Pavel Šen dostával kotouč před prázdnou branku, ale nedostal jej přesně na hůl a nakonec se mu zamotal pod nohy a nedokázal pořádně zamířit.

46:03
    Domácí se viditelně zatáhli a Ufa má hodně těžký přechod přes střední třetinu. A že Lokomotiv umí bránit o tom věřím, že je přesvědčen každým tým v KHL.

46:57
    Postavení útočícího hráče v brankovišti bylo odpískáno domácímu útočníkovi Danilu Jurtajkinovi.

46:57
    Po reklamní pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.

47:15
    Kutuzov kotouš již nestihl v pásmu a píská se ofsajd.

47:35
    Rychlý útok Ufy skončil pokaženou zadovkou Majorova.

48:00
    A tempo nabral na levém mantinelu Brandon Kozun a ranou do terče prověřil Juha Metsolu, ten kotouč podržel. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

48:26
    A je to o dvě branky pro Lokomotiv! Loktionov kotouč posílal z otočky před branku kde se úžasně zorinetoval Kozun a posunul puk za sebe na ALEXANDRA KUTUZOVA, který z první poslal puk do sítě – 4:2! Asistence: Brandon Kozun a Andrej Loktionov.
    48:26 Alexandr KUTUZOV - 4:2

49:26
    První pětka Ufy chtěl okamžitě odpovědět, ale ani jeden z kotoučů neprošel před Konovalova.

50:00
    Přihrávka od Hartikainena neprošla na Majorova, který čekal na brankovišti.

50:14
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Denis Alexejev – 2 min., podrážení).

50:37
    Ufa si dlouho přihrávala v útočné třetině a nevěděla co s pukem, nakonec jej od modré poslal Nazarevič před branku, ale kotouč se na Konovalova ani nedostal. Zatím hodně bezradná přesilovka.

51:40
    Lokomotiv se osvobodil.

51:57
    Bombu Larsena od modré zkontroloval ve výstroji Konovalov a puk podržel.

52:12
    Největší šance Ufy přišla po přihrávce Omarka a na branku ji tečoval umě Hartikainen, ale Konovalov na místě a chytá!

52:14

53:45
    Hartikainen a Omark si malinko překáželi v útočné třetině a nakonec se ke kotouči nedostal ani jeden z nich. Zatím to vypadá na klidný závěr pro domácí.

54:32
    Dvě zakázané uvolnění Ufy vrací hru před Metsolu.

55:15
    Kozun nahodil kotouč na branku Metosly, ten rychle rozehrává.

56:24
    Lokomotiv hraje výborně střední pásmo a vůbec nepouští hosty do tlaku.

57:19
    Hartikainen se svým důrazem dostal ke kotouči na našel Sergejeva na modré, ale jeho pokus s klidem vyrazil betonem do rohu kluziště Konovalov.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:20
    Ufa se nemůže dostat do pásma a tak je Juha Metsola stále v brance.

58:47
    Loktionov zkušeně kotouč drží v útočném pásmu Lokomotivu.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:20
    Juha Metsola na střídačce, Ufa v šesti!

59:32
    Omark nahodil kotouč na Konovalova a ten jej podržel v lapačce. Ufa si bere oddechový čas! Vhazovat se poté bude po pravici domácího brankáře.

59:34
    Lokomotiv dostal kotouč do střední třetiny.

59:37
    Ufa zahrála na icing a do branky musí zpátky brankář hostů, ale do branky jde Andrej Karejev místo Juha Metsoly.

Lokomotiv otočil utkání z 0:2 na konečných 4:2 a bere tak z dnešního utkání dva body. O jednu branku domácích se postaral i český obránce Jakub Nakládal a přispěl tak k vítězství domácích.

Alexander Salák (Jaroslavl) – dnes pouze jako dvojka,
    Jakub Nakládal (Jaroslavl) – 1 branka, střely na branku: 3, ice time: 18:40.

Já vám děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne. Přenosem vás provedl Tomáš Suchánek. (21:10:13)

Tomáš Suchánek

Branky a nahrávky: 14. Iljenko (Averin, Jurtajkin), 23. Jelesin (Kajumov, Kovalenko), 30. Nakládal (Loktionov), 49. Kutuzov (Kozun, Loktionov) – 7. Kemppainen (Hartikainen), 12. M. Majorov (Kadějkin, Panin)

Salavat Julajev Ufa: Metsola (60. Karejev) – Larsen, Panin (C), Ar. Sergejev, Nazarevič, S. Těreščenko, M. Osipov, Ljakov, S. Garejev – Hartikainen, Kemppainen, Omark – Burdasov (A), Chochrjakov, Tkačov – Šen, Osnovin, Fjodorov – M. Majorov, Kadějkin, V. Žarkov.

Rozhodčí: Gofman, Soin – Zacharenkov, Sivov