IFK Helsinky – Bolzano 1:2 (1:2 po s.n.) | TPS – Mnichov 5:3 (kon.) | Kometa Brno – Něman Grodno 6:2 (kon.)
Junosť Minsk – Malmö Redhawks 6:2 (kon.) | Frölunda – Zürich 4:2 (kon.) | Skellefteå – Tychy 6:2 (kon.)
Aalborg – Vienna Capitals 1:6 (kon.) | Salzburg – Cardiff 4:2 (kon.) | Bern – Växjö 4:3 (kon.)
HC Kometa Brno
6:2 (3:1, 1:1, 2:0)
HK Něman Grodno
Čtvrtek 06.09.2018, 18:00 • DRFG arena • Hokejová Liga mistrů • Skupina D

49:13
    Nyní se vylučuje na obou stranách. Za Něman Grodno odsedí dvě minuty Pitule, za brněnskou Kometu Mikuš. Prvně jmenovaný vyfasoval 2 plus 2 minuty za faul loktem. Brněnský obránce pak menší trest za sekání.

44:18
    Kometa půjde po druhé v utkání do tří. Dvě minuty za podrážení fasuje útočník Mueller. Dvojnásobná početní výhoda soupeře potrvá sedmapadesát vteřin.

43:15
    29 28 Nyní byl Něman hodně blízko ke kontaktní brance. Varivončik poslal kotouč zpoza branky na zcela volného Kislijeva, jenž byl při své koncovce zastaven jen za cenu faulu, kterého se dopustil Holík, jenž míří na trestnou lavici za hákování.

35:01
    Dvojnásobná přesilová hra pro Grodno skončilo, její konec způsobil podrážením Sergei Majlavko.

33:41
    Kometa se bude bránit ve třech a to po dobu jedné minuty a devatenácti vteřin, menším trestem je totiž potrestán Bartejs, konkrétně za hákování.

33:23
    Trend častých vyloučení ve druhé třetině pokračuje, dvě minuty za držení fasuje Gulaši.

32:29
    Nyní si v početní výhodě zahraje brněnská Kometa, dvě minuty za hákování pro Kozáčiho.

30:30
    Slibně se rozvíjející nápor Grodna může být podpořen přesilovou hrou, dvě minuty za podrážení totiž odsedí Čermák.

27:12
    Přesilová hra Němanu je u konce, hned po vhazování se menším trestem provinil Malinovsky a odsedí si dvě minuty za vysokou hůl.

27:08
    Něman ve signalizované výhodě dokázal Kometě zatopit a na konci všeho byl u branky Langhamera český útočník Pitule, jenž se však marně snažil procpat kotouč za brněnského brankáře. Nicméně Grodno si zahraje druhou přesilovou hru v dnešním utkání, jejím strůjcem je Holík, jenž si odsedí dvě minuty za vysokou hůl.

22:05
    Vyloučení na obou stranách, za Kometu míří na trestnou lavici Čermák, dvě minuty za hrubost. Stejný prohřešek zaznamenal také Choromando. Bude se hrát ve čtyrech na obou stranách.

17:46
    Nyní už se však vylučovat bude a první přesilovou hru si zahraje běloruský tým, dvě minuty za nedovolené bránění pro Gulašiho.

08:12
    Další krušné chvíle pro Něman Grodno, dvě minuty za podražení pro Derljuka.

07:37
    Další slibná akce Zohorny ve spolupráci s Horkým, která tentokrát byla zastavena faulem. Menší trest fasuje Nikita Kryškin za hákování.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 6. Horký (Zohorna, Němec), 8. Nahodil (Mueller, Štencel), 12. Horký (Nahodil, Zohorna), 34. Mikuš (Kašpar, Hruška), 49. Hruška (Plášek, Kašpar), 58. Horký (Hruška, Plášek) – 3. Levša (Remezov), 32. Kislij (Levša, Maljavko S.)

HC Kometa Brno: Langhamer (Vejmelka) – Němec, Mikuš, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec, Mikyska – Mueller, Holík, Zaťovič, Kašpar, Hruška, Plášek, Köhler, Čermák, Dočekal, Horký, Nahodil, Zohorna.
    HK Něman Grodno: Trus (Šamankov) – Kryskin, Grišanov, Šuba, Derljuk, Choromando, Koršunov, Lebědjev, Petrov – Kislij, Remezov, Levša, Malinovsky, Smurov, Jeljušenko, Maljavko S., Pitule, Maljavko A., Kozači, Savinov, Varivončik.

Rozhodčí: Nikolič (AUT), Pešina (CZE) – Lhotský, Svoboda (CZE)