Kladno – Frýdek-M. 4:1 (kon.) | Ústí n/L – Třebíč 3:4 (0:2 po s.n.) | Přerov – Jihlava 5:4 (kon.)
Motor ČB – Benátky n/J 5:1 (kon.) | Kadaň – Poruba 2011 3:5 (kon.) | Havířov – Litoměřice 4:2 (kon.)
Prostějov – Vsetín 6:5 (po pr.)
HC ZUBR Přerov
5:4 (0:1, 5:2, 0:1)
HC Dukla Jihlava
Sobota 08.09.2018, 17:00 • MEO Aréna, Přerov • Chance liga • 1. kolo

První tři body do tabulky náleží HC ZUBR Přerov! Divoká druhá třetina na svoje dění v posledním dějství nenavázala. Naopak se hrálo dosti ostražitě, především tedy z přerovské strany. Ta v poslední "dvacce" předvedla zodpovědnou hru v obraně a kromě snížení Zemana ze 41. minuty už bývalému extraligistovi víc nepovolila!
    Já se s vámi pro dnešek z přerovské MEO Arény loučím a budu se těšit napočtenou u dalšího onlajnu! (19:32:28)

59:27
    Jihlava v šesti bez brankáře!

59:10
    Teď byl ale v brankovišti potřebný! Doležal se schoval za posledního obránce a trefil hruď jihlavského gólmana.

58:49
    Už dlouho se hraje bez přerušení a Jihlavě se čas krátí. Lundström už pokukuje po střídačce.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:47
    Goišovi přišla k pravé tyči zadovka, z níž okamžitě střílel křížem na tyč vzdálenější. Lundström však zlikvidoval dobrou šanci pravou rukou!

55:58
    Dukla nemůže přijít na způsob, díky kterému by se usídlila v útočném pásmu. Zubři brání zodpovědně.

55:02
    Zakázané uvolnění Jihlavy.

53:32
    Klimeš dlouhé nahození raději podržel v lapačce, buly se teď odehrává po jeho levé ruce.

53:19
    Kotouč sražen v ochranné síti za Klimešem, bude se vhazovat ve středovém kruhu.

52:54
    Procházka po překročení modré čáry vyzval k útoku Marka Sikoru, ten ale sám na brankáře zvolil střelu, kterou Lundström zvládl lapit!

51:48
    Dění na ledě toho teď kromě bojovného hokeje příliš nepřináší. Oba brankáři jsou aktuálně bez větší práce.

51:43
    Zakázané uvolnění domácího mužstva.

49:01
    Zemanovi se odrazil kotouč přímo do jízdy, sám na Klimeše ale nevyzrál a branku hrubě přestřelil!

47:20
    Goiš s Kratochvilem stihli dobruslit dlouhý kotouč dříve než jejich soupeř. Icing se nepíská.

47:06
    Bude se vhazovat po Klimešově levici.

46:23
    Domácí mužstvo hraje v plném poštu.

45:34
    Jiránek clonil před Klimešem, jeho teč ale mířila mimo. Jihlava znovu rozehrává od své brány.

44:58
    Ani teď se Jihlavě nedaří nastěhovat se do obranné třetiny Zubrů.

44:31
    Přerov se rychle osvobozuje a posílá Jihlavu zakládat útok z vlastního pásma.

44:23
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomáš Sýkora – 2 min., nedovolené bránění).

43:02
    Lundström si připisuje první čtveřici zákroků rychle za sebou! Novotného střela z mezikruží se odrazila k dorážejícímu Pšurnému z ostrého úhlu. Poté ještě nebezpečně dotíral Matouš Kratochvil na hraně brankoviště.

42:27
    Zatím se hraje poměrně rozvážně z obou stran.
    40:28 Adam ZEMAN - 5:4

40:28
    Dukla právě vstřelila branku!
    Brankář Klimeš se po sérii zákroků v krátkém časovém sledu ocitl mimo bránu, čehož pohotově využil ADAM ZEMAN a snižuje manko Jihlavy na jedinou branku
    Asistence: David Kajínek.

40:02
    Střídání v týmu HC Dukla Jihlava: ze hřiště odchází Jan Brož, přichází Niklas Lundström.

40:01

Druhá třetina byla oproti prvnímu dějství úplně jiným příběhem! Přerov do ní vkročil aktivně a zásluhou Tomáše Doležala sklízel ovoce už během první minuty. O chvíli později se prosadil Radomír Pala a na 3:1 vzápětí zvýšil Matouš Kratochvíl. Domácí však šli do trháku a natáhli rozdíl na tři branky o další dvě minuty později díky Darku Hejcmanovi. Jihlava se ale nadechla ke snížení ve zdánlivě nevhodnou chvíli – ve vlastním oslabení se prosadil Martin Osmík. Roman Pšurný ale reagoval za další půlminutu a zvýšil na 5:2. Prostřední třetina ale nabídla ještě sedmou branku! A opět v oslabení, když prchl Vlastimil Dostálek. Třetí třetina začne přibližně v 18:58. Ponese se také v duchu gólové hitparády?

40:00

39:54
    Druhá třetina nabídne zřejmě poslední vhazování a to pásmu domácích.

39:47
    Dostálek obkroužil bránu a snažil se zahrozit u levé Klimešovy tyče. Ten však vyplnil všechny mezírky mezi ním a částí brankové konstrukce.

38:42
    Zubři vyhrávají buly a ihned vyhazují.

38:40
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Radomír Pala – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

37:10
    Sikorův nápřah nabral nebezpečných parametrů až poté, co Brož zasáhl. Kotouč totiž vyrazil před sebe dolů směrem k zemi, kde poskakoval. Naštěstí pro Jihlavu však poblíž nebyl jediný hráč v modrém.

36:23
    Dobrá střela Maliny od modré čáry na levou Brožovu tyč končí pouze v brankářově lapačce.

35:42
    Pala nezachytil kotouč na modré čáře, Přerov přichází o útočné pásmo.
    35:08 Vlastimil DOSTÁLEK - 5:3

35:08
    Zubři trestuhodně inkasují ve vlastní přesilovce už podruhé! VLASTIMIL DOSTÁLEK pláchl domácím hráčům a vychutnal si Klimeše v blafákovém zakončení.
    Bez asistence.

34:49
    Zubři už hrají v početní výhodě.

34:14
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Martin Novotný – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Matěj Pekr – 2 min., hákování).

33:14
    Hra ve čtyřech zatím přinesla jen Rachůnkův sražený pokus mimo tři tyče.

32:27
    S domácím obecenstvem teď cloumají emoce, stejně jako s Janem Pohlem, který je neovládl. Na přerovského Mikuláše Pohla vyrukoval po přerušení hned s pěstí a ten se skácel k ledu. Hra tak byla poměrně dlouho přerušená ještě diskuzemi mezi rozhodčími a kapitány. Jan Pohl inkasoval pětiminutový trest + do konce utkání, domácí Mikuláš Pohl potrestán dvěma minutami za hrubost.
    31:49 Roman PŠURNÝ - 5:2

31:49
    Přerov právě vstřelil branku!
    S brankami se ve druhé třetině doslova roztrhl pytel! Přerovští sehrávali v útočném pásmu svou přesilovou hru, kterou ukončil tvrdou střelou tahem ROMAN PŠURNÝ!
    Asistence: Martin Novotný, Marek Sikora.
    31:07 Martin OSMÍK - 4:2

31:07
    Jihlava snižuje ve vlastním oslabení! Přerov chyboval ve vlastním pásmu, kotouče se hbitě zmocnil Dostálek a v malé vzdálenosti před Klimešem předal kotouč na druhou stranu do odkryté klece MARTINU OSMÍKOVI.
    Asistence. Vlastimil Dostálek.

30:42
    Jiránek si sjel pro kotouč až k modré čáře pásma domácích. Na Klimeše vyslal prudkou střelu, která mu projela mezi betony, ale jen vedle brány!

30:23
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jakub Suchánek – 2 min., podrážení).

30:19
    Kratochvil předložil do jízdy kotouč zadovkou Hejcmanovi, který zrovna překračoval modrou čáru. Ten ale pravou tyč těsně minul!

29:39
    Pšurný našel Zbořila, jenž si dal se střelou ve skvělé pozici načas. Jeden z bránících hostů tak jeho pokus stihl zblokovat.

28:47
    Rachůnek objel bránu, Brož si poté připsal dobrý zákrok, aby následně pálil Černý, jehož sražená střela se ještě dlouho pohybovala v prostorách přímého ohrožení odkryté klece Jihlavy. Nebýt teče jihlavského obránce, patrně by se skóre znovu měnilo!
    27:37 Darek HEJCMAN - 4:1

27:37
    Druhá třetina je senzací v podání Zubrů! DAREK HEJCMAN se po přihrávce Kratochvila ocitl v situaci dva na jednoho spolu s Goišem. První jmenovaný však vzal akci na sebe a vyslal prudkou střelu, kterou posílá Zubry už do tříbrankového vedení!
    Asistence: Matouš Kratochvil.

27:26
    Zakázané uvolnění domácích hráčů.

27:16
    Po ofsajdu hostů následuje komerční přestávka.

26:35
    Doležal forčekuje, Půža se nenechal rozhodit a Dukla stále drží kotouč za úmyslem založení útoku.

25:45
    Posledních pět minut bylo pro Jihlavu dosti ledovou sprchou. Ta však neskládá hole, Harkabus se pokouší založit útok.
    25:07 Matouš KRATOCHVÍL - 3:1

25:07
    MEO Aréna je v euforii! MATOUŠ KRATOCHVIL ujížděl podél pravého mantinelu a jakmile se ocitl v ideální pozici, vyslal Brožovi těžko chytatelnou střelu na vzdálenější tyč!
    Asistence: Ľubomír Malina, Lukáš Klimeš.

24:05
    A mohlo to být hned 3:1! Sikora ujel sám na Brože, ale zakončení mezi betony mu nevyšlo.
    23:56 Radomír PALA - 2:1

23:56
    Zubři jdou se štěstím do vedení! Těžiště hry se postupně přesouvalo až k Brožovi. Kotouč, jehož se naposledy dotknul RADOMÍR PALA, putoval skrumáží těl stejným směrem a poté, co poskakoval ve vzduchu najednou zapadl až za jihlavského brankáře.
    Asistence: Ivan Rachůnek.

23:30
    Doležal vybojoval útočné pásmo a přenechal kotouč do tandemu Sýkorovi. Jeho střela měla dobré parametry, ale Brožovi nikdo neclonil ve výhledu.

23:03
    Velký boj na rozhraní středního pásma a pásma Zubrů ukončil až pokus Pekra. Klimeš kotouč ukryl ve své lapačce.

22:17
    Dlouhá přihrávka Váni nenašla adresáta, icing Jihlavy.

21:21
    Jihlavskou rozehrávku zmařil Hejcman, puk je nyní na přerovských holích.
    20:38 Tomáš DOLEŽAL - 1:1

20:38
    Stav je srovnán! Kotouč prošel mezi kruhy až k TOMÁŠI DOLEŽALOVI, který zblízka procedil kotouč mezi betony Brože!
    Asistence: Robert Černý, Ivan Rachůnek.

20:01
    Po buly se k puku dostal Pekr a ihned po překročení pásma napřáhl. Klimešovu bránu ale přestřelil.

20:01

Mužstva už jsou na ledové ploše, za malou chvíli odstartuje druhé dějství.

Úvodní třetina ročníku 2018/2019 přinesla zatím jednu branku a to ze strany hostující Jihlavy, která má oproti Přerovu mírně navrch. Využila jednu ze dvou přesilových her, které se jí naskytly a ve třinácté minutě šla po trefě Jakuba Suchánka do vedení. Druhá třetina začne přibližně v 17:56.

20:00

19:57
    Poslední vhazování třetiny před Brožem, kotouč skončil na jihlavské střídačce.

19:11
    Velká šance Zubrů! Sýkora po hraně brankoviště přihrával Doležalovi a tomu ke gólu scházelo jen málo!

18:49
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Jiránek – 2 min., pozdní dohrání).

18:39
    A ten samý prohřešek se nyní objevuje znovu.

17:26
    A teď se bude vhazovat v pásmu středním poté, co ze strany hostů přišla přihrávka rukou.

16:57
    Vhazuje se v obranném pásmu Zubrů.

16:29
    Pohlova střela od modré končí na prvním jihlavském bekovi, Jihlava se následně dopouští zakázaného uvolnění.

16:17
    Komerční přestávka.

14:00
    Josef Skořepa si udělal individuální průnik po mantinelu, za kruhem se pokusil o střelu a po následném vyražení Klimeše se ještě pokoušel dorážet. Neúspěšně.
    12:36 Jakub SUCHÁNEK - 0:1

12:36
    A máme tu první branku zápasu, Jihlava využívá svou přesilovou hru. Bránící Zubři se na chvíli ocitli v neúplně ideálním rozestavení, čehož přihrávkou od mantinelu na střed využil Váňa a našel JAKUBA SUCHÁNKA, který střelou švihem z velké vzdálenosti překonal Klimeše.
    Asistence: David Váňa, Matěj Pekr.

12:09
    Váňa se snažil překonat Klimeše na levé tyči, domácí brankář ale puk přikryl lapačkou.

12:05
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Lukáš Klimeš – 2 min., zdržování hry / posunutá branka). Trest odpyká Ivan Rachůnek.

11:53
    Osmík s Harkabusem jeli dva na jednoho, druhý jmenovaný zakončil pouze do bránícího Zubra, od něhož se kotouč odrazil do ochranné sítě.

10:59
    Vhazuje se po levici Klimeše.

10:12
    Průniková přihrávka nalezla Procházku, jenž střílel tahem zpoza obránce. Brankář Brož zasáhl ramenem.

09:49
    Rychlá protiakce domácích! Rachůnek našel od levého mantinelu křížem Sýkoru, Brož se ale stihl od tyče k tyči přemístit!

08:39
    Dukla rovněž své oslabení zvládla a hraje v plném počtu.

08:04
    Sikorova střela od levého mantinelu byla ještě ztečována Moučkou, avšak pouze do míst, kde byl Jan Brož připraven.

07:13
    Po přerušení se k buly staví druhá přesilovková formace domácích. Zajímavostí je rozestavení čtyř útočníků a jednoho obránce.

06:36
    Teď už se však vylučuje a Zubři si zahrají první přesilovou hru. David Kajínek fauloval Marka Sikoru a za sekání si odpyká dvě minuty.

06:07
    Domácí obecenstvo se teď hodně zlobí, Doležal byl podražen, ale bez odezvy na trestné lavici.

05:59
    Zadovka Čachotského zblokována jedním ze Zubrů, ti už hrají v plném počtu.

05:20
    Přerov zatím úspěšně brání, Jihlava se v útoku příliš dlouho nezdržela.

03:59
    Přerov se brzy osvobodil, Suchánkovi proklouzl kotouč na modré čáře a Sikora mohl uniknout do slibné šance! Puk ale nemířil k bráně a Sikora, než se jej stihl zmocnit, byl již bráněn dotírajícím soupeřem.

03:44
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Ivan Rachůnek – 2 min., držení).

03:09
    Rachůnek střílel u pravé tyče, Brož připisuje další zákrok betonem, utěsnil u brankové konstrukce všechny otvory.

02:56
    Icing Jihlavy.

02:44
    Rachůnek vyslal dlouhý pas Sýkorovi, ten byl při přechodu do ofenzivy odstaven jedním z Jihlavských.

01:57
    Snahy čtvrté přerovské pětky v útočném pásmu ztroskotaly na jihlavské obraně. Dukla rozehrává z vlastního pásma.

01:48
    Buly po Brožově levici.

01:03
    Sikora se dostal na levý kruh, úplně sám nakonec zvolil střelu švihem, Brož zasáhl betonem.

00:30
    Zeman zpoza přerovské branky objevil Čachotského, jenž z dobré pozice nevystřelil dobře. Zeman následně zahodil druhou šanci Jihlavy z ještě lepších prostor!

00:01
    Úvodní buly pro jihlavskou Duklu, u kotouče jsou však Zubři.

00:01

Utkání za malou chvíli začne. Domácí Zubři nastoupí v modré variantě dresů, jihlavská Dukla oblékne trikoty žluté barvy.

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Šurý) – Pala (A), R. Černý, M. Novotný, Zbořil, Malina, Pohl, Padrnos – T. Doležal, T. Sýkora (C), Rachůnek – Milan Procházka (A), Pšurný, Sikora – Goiš, Hejcman, Š. Kratochvíl – Indrák, Moučka, Navrátil.

HC Dukla Jihlava: Brož (Lundström) – Pohl, Štindl, D. Váňa, Suchánek, Půža, Kajínek (A), Mareš – Dostálek, Zeman, Čachotský (C) – Anděl, Skořepa (A), Pekr – Harkabus, Osmík, Jiránek – Chlubna, Hrníčko, D. Čermák.

Rozhodčí: Vojtěch Fiala, Václav Šutara – Milan Gančarčík, Martin Konvička.

Pojďme se nyní podívat na oba soupeře:

Přerovský hokej letos slaví už 90 let od svého založení a ani v této jubilejní sezoně se jeho kádr pod taktovkou trenérské dvojice Kamil PřecechtělPetr Dočkal vůči minulému ročníku příliš nezměnil. Jeho kostra zůstává stejná – pokračující opory jako Tomáše Sýkoru, Milana Procházku a Romana Pšurného po roční anabázi v Havířově doplnila staronová posila v podobě Marka Sikory, úplným nováčkem v dresu Zubrů je Ivan Rachůnek.

Zubři loňskou úspěšnou sezonu zakončili na celkovém pátém místě, což bylo nejlepším výsledkem od postupu do první ligy před třemi lety a i v tomto nadcházejícím ročníku se budou řadit k předním adeptům v boji o příčky zajišťující účast v play-off.

Přípravná fáze Zubrů letos čítala hned 11 zápasů, zaznamenali z nich ale pouze dvě vítězství. Pomyslných bodů by v tomto období získali 7 z 33 možných.

HC DUKLA Jihlava

Tým z Vysočiny se loni statečně pral v nejvyšší soutěži a to po dlouhých 12 letech. Sympatické výkony na více než třináctou příčku nestačily, a tak žlutočervený celek mířil společně s Litvínovem do baráže. V ní mu k záchraně chyběl jediný bod a Jihlava se tak po roce opět ocitá o patro níž. S mottem "Vrátíme se" však jednoznačně dává vědět o svých ambicích. Jihlava přivedla do kádru například Matěje Pekra nebo Jana Pohla, kteří se zařadí mezi hlavní postavy výběru trenérů Petra Vlka s Františkem Zemanem. Za takové persony lze bezpochyby označit ikonu Tomáše Čachotského, Josefa Skořepu nebo Vlastimila Dostálka.

Přípravná fáze Dukly byla oproti soupeřově o něco chudší. Představila se v sedmi zápasech, z nichž třikrát vyšla vítězně.

Jihlava 3:5 Zlín

Prvoligová sezona 2018/2019 nově pod záštitou sázkové kanceláře Chance dnes stojí na samém začátku. Kolo s pořadovým číslem 1 budou přerovští hokejisté odehrávat v domácím prostředí MEO Arény, kde od 17 hodin poměří síly s loni ještě extraligovou jihlavskou Duklou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Daniel Doležal

Branky a nahrávky: 21. T. Doležal (R. Černý, Rachůnek), 24. Pala (Rachůnek), 26. M. Kratochvíl (Malina, Klimeš), 28. Hejcman (M. Kratochvíl), 32. Pšurný (M. Novotný, Sikora) – 13. Suchánek (D. Váňa, Pekr), 32. Osmík (Dostálek), 36. Dostálek, 41. Zeman (Kajínek)

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Šurý) – Pala (A), R. Černý, M. Novotný, Zbořil, Malina, Pohl, Padrnos – T. Doležal, T. Sýkora (C), Rachůnek – Milan Procházka (A), Pšurný, Sikora – Goiš, Hejcman, M. Kratochvíl – Indrák, Moučka, Navrátil.
    HC Dukla Jihlava: Brož (41. Lundström) – Pohl, Štindl, D. Váňa, Suchánek, Půža, Kajínek (A), Mareš – Dostálek, Zeman, Čachotský (C) – Anděl, Skořepa (A), Pekr – Harkabus, Osmík, Jiránek – Chlubna, Hrníčko, D. Čermák.

Rozhodčí: Vojtěch Fiala, Václav Šutara – Milan Gančarčík, Martin Konvička

Diváci: 2074.