Riga – Novosibirsk 3:0 (kon.) | Dynamo Moskva – CSKA Moskva 1:3 (kon.) | Petrohrad – Ufa 1:4 (kon.)
Dinamo Riga
3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
HC Sibir Novosibirsk
Sobota 08.09.2018, 16:00 • Arena Riga • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Vítejte u online přenosu utkání hokejové KHL, v němž DINAMO RIGA přivítá na svém stadionu HK SIBIR NOVOSIBIRSK.

DINAMO RIGA
    Lotyšská Riga patřila minulou sezónu k otloukánkům soutěže. Hůře na tom byla v základní části pouze Jugra, která nasbírala 48 bodů, Riga 50. V Západní konferenci byl o osm bodů lepší dokonce i bratislavský Slovan, který patřil také k nejslabším mužstvům loňské sezóny. Do té letošní vkročila Riga v Jekatěrinburgu, kde domácímu týmu podlehla 2:4. Ve druhém utkání nové sezóny již ale Riga loupila, a to na ledě Metallurgu Magnitogorsk, což bylo nepříjemné poznání pro českého kouče Jandače, jenž vede právě Metallurg...

HK SIBIR NOVOSIBIRSK
    Novosibirsku uniklo v minulé sezóně play-off pouze o bod. V konečném pořadí Východní konference se tehdejší klub českého gólmana Saláka přetahoval o osmou příčku s Omskem a Chabarovskem a nakonec zbyly oči pro pláč právě Salákovi a spol. Na rozdíl od Rigy má Novosibirsk za sebou již tři ligové duely nové sezóny a ani v jednom z venkovních duelů neuspěl... v Čerepovci prohra 2:3, v Jaroslavli 0:5 a v Moskvě s Dinamem 3:6, tedy málo vstřelených gólů, ale hodně inkasovaných!

Československá stopa v utkání:

Ani v jednom klubu nepůsobí český nebo slovenský hokejista.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Dinamo Riga: Gudlevskis (Biljalov) – Sotnieks, Balinskis, Gimajev, Zile, Zanetti, Maione, Šulenin – Gegeris, Džerinš, Dzierkals – McMillan, Myttynen, Clark – Videll, M. Redlihs, Darzinš – Berzinš, Pavlovs, Skvorcovs – Lipsbergs.

HK Sibir Novosibirsk: D. Taylor (Krasikov) – K. Alexejev, Savčenko, Piganovič, Demidov, Morozov, Ignatovič, Al. Makarov – J. Peltola, Emmerton, Bertrand – Dugin, Junttila, Lisin – Šarov, Pešechonov, Barbašev – Michajlov, Pervušin, Zyrjanov – Romancev.

Rozhodčí: Bělov, Ščeňjov – Ivanov, Černyšov.

Před utkáním ještě slavnostní zahájení sezóny v Rize, utkání tak začne s mírným zpožděním.

00:01

00:46
    Kristaps Sotnieks (Riga) s pukem za vlastní brankou, úvodní sestava střídá.

01:35
    Alexander Šarov (Novosibirsk) nyní trochu v problémech při rozehrávce, přišel o puk na vlastní modré, ale zastoupili ho spoluhráči.

01:59
    Puk míří za branku Dinama, domácí rozehrávají a po levé straně jdou dopředu.

02:58
    Dinamo v úvodu zápasu jasně aktivnější, hosté se v podstatě ještě nedostali pořádně do útočného pásma.

03:15
    Charles Bertrand (Novosibirsk) vyslal první střelu hostů, Kristers Gudlevskis jeho pokus z levé strany chytá a přerušuje hru.

04:03
    Riga právě vstřelila branku!
    Domácí gólem zakončují přečíslení dva na jednoho, kdy Linus Videll dobře na levé straně naznačil, přihrál na pravou stranu, odkud sklepl puk do branky Sibiru LAURIS DARZINŠ. Asistence: Linus Videll.
    04:03 Lauris DARZINŠ - 1:0

04:45
    Aktivita domácích neutuchá, Sibir se opět pouze brání.

05:15
    Další neúspěšná rozehrávka hostů, kteří se těžko dostávají přes středovou čáru.

05:55
    Nyní hosté pouze posílají puk do třetiny soupeře, důležitější je vystřídat.

06:28
    Brandon McMillan (Riga) si připravil střelu na pravé straně v útočném pásmu, Danny Taylor (Novosibirsk) jeho střelu sráží vedle branky Sibiru.

07:12
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Anthony-Marc Zanetti – 2 min., vysoká hůl).

07:30
    Domácím se podařilo vyhodit puk ze třetiny a Dinamo rychle střídá.

07:55
    Sibir nyní udržel útočné pásmo a drží se v přesilovkovém rozestavení.

08:16
    Nahozený puk na branku zachytil obránce Dinama a vyhodil puk ze třetiny.

08:31
    A následně to Brandon McMillan (Riga) udělal velmi dobře, po pravé straně se prodral až do zakončení a donutil Taylora k přerušení hry a získání pásma.

09:02
    Jegor Dugin (Novosibirsk) ztratil puk na pravé straně, to hosty stojí útočné pásmo.

09:12

10:18
    První desetiminutovka minulostí, lze jednoznačně prohlásit, že patřila domácím.

10:40
    Hostům nepomohla ani přesilová hra, Dinamo má jasnou převahu.

11:15
    Nikita Michajlov (Novosibirsk) se snaží napadat při rozehrávce Dinama, ale nedaří se mu zachytit obránce.

11:57
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Oleg Piganovič – 2 min., podrážení).

12:51
    Dinamo se sice drží v útočném pásmu, ale zatím je to bez střel.

13:10
    A když už nějaká přišla, byla zblokována do rohu.

13:43
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Konstantin Alexejev – 2 min., podrážení).

13:57
    Hosté jsou již ve čtyřech, Oleg Piganovič je již na ledě.

14:02
    Domácí využívají přesilovou hru, MIKELIS REDLIHS se prosazuje ve skrumáží před brankou pohotovou střelou nad pravé rameno Taylora. Asistence: Linus Videll a Mathew Maione.
    14:02 Mikelis REDLIHS - 2:0

14:02
    Střídání v týmu HK Sibir Novosibirsk: ze hřiště odchází Danny Taylor, přichází Alexej Krasikov.

15:03
    Sražená střela domácích nad branku, hra přerušena, vhazovat se bude před brankářem Krasikovem.

15:32
    Dinamo se opět drže v útočném pásmu, domácí Emils Gegeris (Riga) padá, bude se vylučovat.

15:50
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Alexej Krasikov – 2 min., podrážení). Trest odpyká Julius Junttila.

16:26
    Hostům se zatím daří vyhazovat puky ze třetiny.

16:55
    Nyní se domácí usadili ve třetině soupeře, dočkáme se třetího gólu v síti Sibiru?

17:20
    Poslední půl minuta z přesilové hry Dinama, Sibir zatím stále odolává.

17:50

18:20
    Tlak Dinama pokračuje i v plném počtu.

18:37
    Vladimir Pešechonov (Novosibirsk) zavezl puk do útočného pásma, ale rychle o něho přišel a hosté se již znovu musí vracet.

19:00
    Poslední minuta první třetiny, Dinamo v útočném pásmu.

19:35
    Nepovedená rozehrávka Dinama, odpískáno zakázané uvolnění.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Po první třetině vedou zaslouženě domácí 2:0 a nutno dodat, že je to pro Sibir ještě lichotivý stav. Hosté předvedli doslova žalostný výkon, v jejich hře evidentně nefunguje vůbec nic, zejména hra dopředu je opravdu špatná. Do útočného pásma Dinama se dostával Sibir opravdu jen sporadicky, gólman Kristers Gudlevskis byl bez práce.

Další třetina začne přibližně v 16:56.

20:01

20:28
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Brandon McMillan – 2 min., podrážení).

20:52
    Domácí se zatím celkem v klidu brání, hosté ještě nevystřelili.

21:10
    Puk se domácím povedlo dostat do středního pásma.

21:28
    Nyní je již Sibir opět v útočném pásmu, domácí se brání.

22:05
    Sibir zpět v útočném pásmu, za neustálého pískotu diváků se hosté snaží přelstíti defenzivu soupeře.

22:28

22:39
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Roman Savčenko – 2 min., držení).

22:58
    Alexej Krasikov (Novosibirsk) si připisuje první zákrok, domácí se ale i nadále drží v útočném pásmu.

23:22
    Efektní zákrok lapačkou v podání gólmana Sibiru, který chytá střelu Dzierkalse.

24:16
    Dinamo v útočném pásmu, Sibir se zatím dobře brání a z jeho oslabení již moc nezbývá do konce.

24:39

25:13
    Opět se vylučuje, tentokrát za zdržování hry – vyhození puku do hlediště. Maxim Ignatovič (Novosibirsk) usedá na trestnou, Dinamo si zahraje další přesilovou hru.

25:27
    Martinš Dzierkals (Riga) pálí z pravé strany, jeho dělovka ale míří vedle branky Sibiru.

25:57
    Hosté dostali puk ze třetiny a mohou bleskově prostřídat.

27:13

27:30
    Konstantin Alexejev (Novosibirsk) rozehrává, hosté se dostávají do útočného pásma.

27:50
    Vhazování po levici Gudlevskise, puk získávají domácí.

28:30
    Hosté pouze posílají puk ze třetiny, ani ve druhé třetině to v podání Sibiru nevypadá na nějaký super výkon.

29:05
    Sibir se nedokáže vymanit z vlastní třetiny, nyní jdou ale domácí střídat, hosté mohou rozehrát.

29:47
    Branka Dinama byla posunuta a nyní musí být správně kotvena do ledu, chvíli se tak nehraje.

30:00
    Už se konečně zase hraje, jsme přesně v polovině zápasu a domácí stále v poklidu hlídají svůj dvougólový náskok.

30:51
    Jegor Dugin (Novosibirsk) padá s pukem, který mu tak ujíždí až k obránci Dinama.

31:03
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Kevin Clark – 2 min., podrážení).

31:20
    Puk míří ze třetiny Dinama a domácí jdou za pukem, chtějí šetřit čas.

32:03
    Minuta z přesilové hry Sibiru minulostí, Kristers Gudlevskis (Riga) zatím příliš práce neměl.

33:03

33:15
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Anthony-Marc Zanetti – 2 min., podrážení).

33:45
    Oleg Piganovič (Novosibirsk) pálí z levé strany, Kristers Gudlevskis (Riga) chytá a raději přerušuje hru.

34:11
    Ne, Sibiru se vůbec nedaří, další přesilová hra hostů a ti mají vůbec problém zavézt puk do třetiny soupeře.

35:15

35:50
    Dinamo nyní stále ve vlastní třetině, Sibir jako by chytil trochu dech díky přesilovým hrám a nyní se snaží o vstřelení prvního gólu.

36:42
    Puk za brankou Dinama, Sibir opět v útočném pásmu!

37:20
    Hra přerušena, poté se bude vhazovat po levici Krasikova.

37:42
    Sibir opět v útočném pásmu, Dinamo ztratilo tempo díky množství oslabení.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:22
    Vhazování po pravici Krasikova, puk získávají hosté.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině ztratila hra tempo, vinou mnoha vyloučení. Zejména domácí Dinamo ztratilo tempo a do hry se tak více dostal Sibir. Ten se však zatím v útočné fázi trápí a v podání hostů jsme zatím nezaznamenali ani nějakou vyloženou gólovou šanci.

Další třetina začne přibližně v 17:52.

40:01

40:47
    Hraje se ve středním pásmu, hosté se pokouší dostat do útočného pásma.

41:05
    To se jim i daří, Jegor Dugin (Novosibirsk) se dostal i ke střele, Gudlevskis si levou tyčku pohlídal.

41:40
    Daniels Berzinš (Riga) nahazuje puk do útočného pásma a domácí mohou ohrozit branku Sibiru.

42:41
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Konstantin Alexejev – 2 min., nedovolené bránění).

43:05
    Dinamo v útočném pásmu, v přesilovkovém rozestavení.

43:32
    Martinš Dzierkals (Riga) to nyní udělal dobře, stahovačkou se zbavil obránce a z mezikruží vystřelil, branku ale netrefil.

44:41

45:00
    Přesilová hra Dinamu příliš nevyšla, domácí se sice drželi v útočném pásmu, ale příliš střel na Krasikova nešlo.

45:35
    Vhazování po levici Krasikova, puk získávají domácí.

46:38
    Hosté nahazují puk, ten raději Kristers Gudlevskis (Riga) ukryl pod svou lapačkou a přerušil hru.

47:46
    Linus Videll (Riga) vyhrál vhazování ve vlastní třetině, Sibir ale dobře napadá a nepouští soupeře ze třetiny.

49:08
    Z pravé strany se nyní zkoušel prodrat před branku Sibiru Martinš Dzierkals (Riga), který ale přišel o puk.

49:45
    Sibir vyčkává ve středním pásmu, kde se snaží zachytávat protiútoky soupeře.

50:02
    Pohotová střela Brandona McMillana (Riga), kterou ale srazil jeden z bránících hráčů mimo branku.

50:17
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Sergej Barbašev – 2 min., hákování).

50:33
    Opět využitá přesilová hra v podání Dinama! Střelu z mezikruží dokázal Krasikov vyrazit, ale z dorážky se pohotově prosazuje LINUS VIDELL. Asistence: Mathew Maione a Mikelis Redlihs.
    50:33 Linus VIDELL - 3:0

50:33
    Rozhodčí ještě ověřovali na videu, jestli vše bylo v souladu s pravidly, gól platí!

50:33
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Julius Junttila.

52:33

53:00
    Alexej Krasikov (Novosibirsk) zastavuje za vlastní brankou nahozený puk soupeře.

53:53
    Kevin Clark (Riga) byl nyní blízko gólu, na pravé straně měl čas na střelu, ale než vystřelil, stihl se pozorný Krasikov přesunout a puk lapit.

54:31
    Hosté pod tlakem při vlastní rozehrávce.

55:15
    Kristers Gudlevskis (Riga) ukryl puk ve své výstroji a raději přerušil hru.

56:14
    Zpoza vlastní branky rozehrávají domácí, kteří se již v koncovce zápasu nikam neženou.

57:18
    Kevin Clark (Riga) to zkouší znovu z pravé strany, ani tentokrát ale na Krasikova nevyzrál.

57:51
    Před dotírajícím Romancevem ukryl kotouč domácí gólman Gudlevskis, hra přerušena.

59:00
    Poslední minuta tohoto utkání, Riga si v poklidu hlídá náskok.

59:33
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Oleg Piganovič – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

Je konec, dnešní duel vyzněl jasně pro lotyšskou Rigu, která Sibir vlastně příliš do zápasu nepouštěla. Výjimkou byly okamžiky, kdy se Dinamo vlastní nedisciplinovaností dostávalo do čtyř, ovšem v koncovce se dnes Sibir neskutečně trápil. Důsledkem toho tak domácí Kristers Gudlevskis udržel své první letošní čisté konto, Sibir prohrál i čtvrté venkovní utkání v řadě, stejně jako v Jaroslavli, i tentokrát bez vstřeleného gólu.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (18:30:18)

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 5. Darzinš (Videll), 15. M. Redlihs (Videll, Maione), 51. Videll (Maione, M. Redlihs)

HC Sibir Novosibirsk: D. Taylor (15. Krasikov) – K. Alexejev, Savčenko, Piganovič, Demidov, Morozov, Ignatovič, Al. Makarov – J. Peltola, Emmerton, Bertrand – Dugin, Junttila, Lisin – Šarov, Pešechonov, Barbašev – Michajlov, Pervušin, Zyrjanov – Romancev.

Rozhodčí: Bělov, Ščeňjov – Ivanov, Černyšov