Frölunda – Vienna Capitals 1:4 (kon.) | Skellefteå – Bolzano 2:1 (kon.) | Zug – Něman Grodno 2:3 (po pr.)
TPS – Malmö Redhawks 1:2 (kon.) | IFK Helsinky – Tychy 2:1 (kon.) | Aalborg – Zürich 1:2 (kon.)
Bern – Cardiff 3:2 (kon.) | Salzburg – Växjö 4:3 (kon.)
Skellefteå AIK
2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
HC Bolzano
Sobota 08.09.2018, 15:00 • Skellefteå Kraft Arena • Hokejová Liga mistrů • Skupina C

Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek soboty! (17:41:11)

Příští utkání obou mužstev

SKE: ÚT 09. 10. 2018, 18:00: IFK Helsinky (venku)

BLZ: ST 10. 10. 2018, 17:30: GKS Tychy (venku)

Československá stopa v utkání

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Přesilová hra: 0/6 – 1/3

Skellefteå dotáhla utkání s Bolzanem do úspěšného konce a zvítězila těsně, 2:1. Na její výhře se šesti kanadskými body podílela první útočná formace ve složení Oscar Möller, Linus Lindström (oba gól, asistence) a Joakim Lindström (dvě asistence).
    Konečný výsledek: Skellefteå AIK - HC Bolzano 2:1

59:58
    Puk je u bezpečně mantinelu, domácí zvítězí.

59:20
    Nyní už může vyrazit Irving na střídačku, hosté v šesti!

59:08
    Skellefteå drží kotouč v útočném pásmu. Bolzano se tak ani nemůže dostat k odvolání brankáře.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:29
    Nahození MacKenzieho od modré, jednoduchý zákrok pro Lindvalla.

57:40
    Nyní se něco pokoušeli vymyslet Findlay s Blundenem, avšak nebyli úspěšní.

57:01
    Necelé tři minuty do konce třetí třetiny. Hostům se zatím vůbec nedaří dostat se do nějakého většího tlaku.

56:20
    Kotouč opustil hrací plochu, vhazovat by se za moment mělo ve střední třetině.

55:40
    Berggren jen nahodil ze střední třetiny na Irvinga, domácí potřebují dostřídat.

54:51
    Střely na bránu: 40 – 26

54:09
    5 minut a 51 vteřin do konce třetí třetiny. Vhazování po pravici kanadského brankáře ve službách italského týmu.

54:09
    Joakim Lindström zakombinoval opět s Möllerem. Střela druhého jmenovaného byla ale zablokována do ochranné sítě. Proběhne poslední powerbreak.

53:11
    Nepřesná rozehrávka Skellefteå, čároví pískají zakázané uvolnění.

53:03

52:39
    Vhazovalo se po levici Gustafa Lindvalla.

52:37
    Kotouč skutečně nepřešel brankovou čáru. Stále tedy platí skóre 2:1 pro Skellefteå.

52:37
    Zkoumat se bude videozáznam.

52:37
    Hosté se radují z branky! Po pasu od Blundena zakončoval z předbrankového prostoru Findlay. Podle rozhodčích ale kotouč nepřešel brankovou čáru.

52:30
    Italský hokejista nakonec dokázal odjet na střídačku po svých. Vhazovat se bude ve střední třetině.

52:30
    Hra přerušena, na ledě v pravém rohu zůstává ležet po hitu od Granberga Deluca.

51:50
    Domácí vyhazují, a mohou tak prostřídat svou bránící čtveřici.

51:32
    MacKenzie vystřelil zleva bez přípravy, Lindvall vyrazil před sebe.

51:03
    Vyloučení v týmu Skellefteå AIK (Patrik Norén – 2 min., nedovolené bránění).

50:01
    Necelých deset minut do konce třetí třetiny. Skellefteå momentálně vede nad Bolzanem 2:1.

49:56
    Střely na bránu: 39 – 19

49:29
    Branka za zády švédského gólmana mimo své obvyklé postavení, sudí jsou tak nuceni hru přerušit.

48:52
    Nahození Geigera od modré čáry zblokováno před Lindvallem.

48:28
    Powerbreak je u konce, na vhazování po pravici Lelanda Irvinga se staví Olimb a Bernard.

48:28
    Irving má puk ve své lapačce, proběhne první powerbreak třetí třetiny.

47:55
    Velmi aktivní první útočná formace Švédů opět dobře zakombinovala. Střelecký pokus Linuse Lindströma ovšem nebyl z nejpřesnějších.

47:08
    Útočná akce Carozzy neměla dlouhého trvání, kotouč mají na holích opět hokejisté Skellefteå.

46:25
    Pudas přihrával od pravého mantinelu mezi kruhy, nikoho ze svých spoluhráčů ovšem nenašel. Hrát může soupeř.

45:31
    Střely na bránu: 33 – 16

45:22

45:20
    Djuse nabil doleva Berglundovi, tomu ale střela nesedla.

44:54
    Prudká střela Joakima Lindströma a další tyč!

44:23
    První polovina z Catenacciho trestu je minulostí.

43:38
    Tentokrát po vhazování vystřelil Berglund a za brankářem Bolzana se ozvala branková konstrukce.

43:30
    Ihned po buly zkusil štěstí zprava Pudas, Irving ale našel puk v náručí.

43:22
    Domácí mají k dispozici šestou početní výhodu! Podaří se jim navýšit vedení?

43:22
    Vyloučení v týmu HC Bolzano (Daniel Catenacci – 2 min., nedovolené bránění).

42:58
    Marchetti s kotoučem u vlastní brány, trenéři obou mužstev nařizují střídání.

42:13
    Dobrá akce od Wingerliho, Irving ale dokázal zasáhnout.
    41:41 L.LINDSTRÖM - 2:1

41:41
    Skellefteå právě vstřelila branku!
    Švédové se ujímají vedení! Z levého kruhu pro vhazování se trefuje po bekhendové přihrávce Joakima Lindströma LINUS LINDSTRÖM. Pro mladého útočníka je to druhý bod v dnešním zápase, 2:1! Asistence: Joakim Lindström, Oscar Möller

41:11
    Nahození Carozzy z ostrého úhlu končí mimo Lindvallův dosah.

40:01

Hokejisté Skellefteå a Bolzana zpět na ledě, závěrečné třetí dějství začne za malou chvíli!

Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 29 – 15
    Zblokované střely: 6 – 17
    Vhazování: 24 – 16
    Trestné minuty: 10 – 16
    Přesilová hra: 0/5 – 1/2

Prostřední část utkání mezi Skellefteå a Bolzanem nabídla poněkud poklidnější průběh. Jednoho gólu jsme se ale jen dočkali. O vyrovnání na 1:1 se zasloužil ve 27. minutě Oscar Möller.

40:00

39:49
    Hosté vyhazují jen na zakázané uvolnění.

39:36
    Norénův pokus od modré čáry, Irving vyrazil betonem.

39:01
    Hlasatel ohlásil poslední minutu prostředního dějství.

38:54
    Po delší době tu byla také snaha hostů o útočnou akci. Čároví ale odpískali ofsajd.

38:26
    Holloway našel mezi kruhy Berggrena, jeho pokus byl zablokován. Ke střele se pak ale ještě dostal Granberg a za Irvingem se rozezvonila horní tyč.

37:08
    Eriksson se snažil o drzí průnik před Irvinga. Jeden z hostujících beků ale ještě dokázal na poslední chvíli akci švédského mladíka zastavit.

36:15
    Nahození Joakima Lindströma od levého mantinelu minulo Irvingovu bránu.

35:32
    Na obou stranách nyní můžeme vidět hned několik nepřesností.

34:56
    Střely na bránu: 27 – 15

32:52
    Konec powerbreaku, Wingerli a Catenacci na buly po levici Lelanda Irvinga.

32:52
    Hra přerušena, na řadu přichází powerbreak.

32:42

32:29
    Po přihrávce od Berggrena pálil z první Holloway, přičemž nastřelil tyč Irvingovy svatyně!

32:02
    Prudká střela Joakima Lindströma byla zablokována, Bolzano se následně osvobozuje.

31:43
    Začíná běžet druhá minuta z Geigerova trestu.

30:48
    Aaltonen našel pěknou křižnou přihrávkou Pudase, jeho následná střela ale postrádala přesnost.

30:42
    Vyloučení v týmu HC Bolzano (Paul Geiger – 2 min., držení hole).

30:06
    Máme za sebou polovinu utkání. Skóre mezi Skellefteå a Bolzanem nerozhodné, 1:1.

29:51
    Střely na bránu: 20 – 14

29:08
    Möller se dostal k nebezpečné střele z mezikruží, Irving nyní musel podržet své spoluhráče.

28:32
    Další útočnou snahu švédského týmu přerušují čároví a ofsajd.

28:13
    Rána Pudase od modré končí na zadním mantinelu, Irving tak bez práce.

27:29
    Na druhé straně napřáhl k prudké střele od modré MacKenzie, Lindvall však také dokázal zakročit.

27:00
    Berggrenův pokus z ostrého úhlu končí v lapačce brankáře Bolzana.
    26:24 MÖLLER - 1:1

26:24
    Máme srovnáno! Linus Lindström přenechal puk OSCARU MÖLLEROVI, jehož následná střela z levé strany skončila až za Irvingovými zády. Švédský kanonýr zaznamenává svůj druhý gól a třetí bod v letošním ročníku evropské klubové soutěže, 1:1! Asistence: Linus Lindström, Joakim Lindström.

26:06
    Zpět do akce! Vhazuje se mezi hole Linuse Lindströma a Carozzy po levici Lelanda Irvinga.

26:06
    Střelecký pokus Möllera končí v Irvingově lapačce, pokračovat budeme po powerbreaku.

25:32
    Eriksson se snažil z levé strany natlačit před Irvinga, obrana Bolzana byla ale pozorná a dostatečně důrazná.

25:02
    Granbergovo nahození z pravé strany, snadná práce pro hostujícího brankáře.

24:46
    Střely na bránu: 16 – 13

23:28
    Zakázané uvolnění Švédů, hra se tak přesune do jejich obranné zóny.

23:07
    Joakim Lindström vystřelil z otočky od modré čáry, Irving ale dokázal bez větších problémů vyrazit.

22:35
    Útočnou akci domácích zastavuje postavení mimo hru.

21:36
    Bolzano se dostalo do situace 2 na 1! Schweitzer přihrál Catenaccimu, ten však na Lindvalla bekhendem nevyzrál.

20:57

20:35
    Joakim Lindström mezi kruhy na Möllera, jemu se ovšem nepodařilo ideálně zakončit.

20:02
    Skellefteå začíná druhou část na přesilové hře.

20:01

Obě mužstva se vracejí zpět na ledovou plochu Skellefteå Kraft Areny. Druhá třetina začne za několik málo okamžiků.

Statistiky po první třetině

Střely na bránu: 15 – 12
    Zblokované střely: 5 – 8
    Vhazování: 12 – 10
    Trestné minuty: 10 – 14
    Přesilová hra 0/4 – 1/2

Úvodních dvacet minut utkání mezi Skellefteå a Bolzanem je minulostí. Hosté vedou zásluhou gólu Marco Insama ze čtvrté minuty při přesilovce 1:0. Na obou stranách jsme přitom viděli hned několik vyloučených.

20:00

19:49
    Domácím se nedaří usadit v útočné třetině, do šaten se zřejmě půjde za stavu 0:1.

19:01
    Ohlášena byla poslední minuta úvodní periody.

18:57
    Vyloučení v týmu HC Bolzano (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Viktor Schweitzer.

18:50
    Geiger s kotoučem za vlastní bránou, oba celky prostřídávají své formace.

18:03
    Möllerovo nahození od pravého mantinelu nenadělalo Irvingovi příliš starostí.

17:51
    Postavení mimo hru ze strany švédského mužstva.

17:40
    Norénovu chybu v rozehrávce mohl potrestat Findlay. Dobrou defenzivní práci ovšem nakonec odvedl Wingerli.

17:15
    Oba týmy v plném počtu.

16:40
    Na opačné straně kluziště otestoval Irvingovu pozornost Aaltonen. Kanadský brankář ve službách Bolzana našel touš ve svém náručí.

16:06
    Nordlundova střela z levé strany, Lindvall vyráží vyrážečkou do rohu.

15:31
    Střely na bránu: 16 – 10

15:15
    Hrát se bude ve čtyřech, vhazování po levici švédského brankáře.

15:15
    Vyloučení v týmu Skellefteå AIK (Petter Granberg – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Bolzano (Daniel Catenacci – 2 min., hrubost).

15:15
    Další potyčka u Lindvallovy svatyně, sudí budou opět vylučovat.

15:08

14:39
    Z levého kruhu vypálil prudce Insam, Lindvall ale tentokrát zasahovat nemusel.

13:57
    Po přihrávce Blundena měl dobrou šanci Findlay. Lindvall se ale proti jeho pokusu stačil rychle přesunout.

13:08
    Bude i druhá početní převaha Bolzana úspěšná? Vhazování po levici Gustafa Lindvalla.

13:08
    Vyloučení v týmu Skellefteå AIK (Mathis Olimb – 2 min., hrubost).

12:22
    Pettersson se pěkně prokličkoval do útočné třetiny. Jeho následnou střelu z otočky ale dokázal Irving vyrazit.

11:26
    Střely na bránu: 14 – 6

11:12

10:48
    Prudká rána Pudase, brankář italského celku vyráží betonem.

10:21
    Holloway to zkoušel z levé strany k bližší tyči, Irving byl ale připraven na správném místě.

09:55
    Möller nabil Djusemu, jeho střela ale končí na zadním mantinelu.

09:33
    Domácím, konkrétně Möllerovi, se podařilo překonat brankáře Irvinga! Branka však není uznána pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

09:12
    Domácí mají možnost dvouminutové přesilovky 5 na 3! Podaří se jim srovnat na 1:1?

09:12
    Vyloučení v týmu HC Bolzano (Brett Findlay – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu HC Bolzano (Michael Blunden – 2 min., hrubost).

09:12
    Před Lindvallovou bránou se strhává potyčka. Rozhodčí budou znovu zcela jistě vylučovat.

08:42
    Lindvall přikryl kotouč pod svou rukavici před dojíždějícím Blundenem, vhazovat se následně bude po jeho pravé ruce.

08:32

08:22
    Olimb nabil na modrou Pudasovi, jeho střela ovšem minula tři tyče.

07:57
    Nahození Pudase od modré čáry se snažil tečovat Ericsson, avšak neúspěšně. Hostům se následně daří vyhodit.

07:33
    První polovina z trestu Blundena je minulostí, domácí se zatím k ničemu nedostali.

06:32
    Konec powerbreaku, vhazuje se po pravici Lelanda Irvinga.

06:32
    První přesilová hra Skellefteå začne ale až po skončení powerbreaku.

06:32
    Vyloučení v týmu HC Bolzano (Michael Blunden – 2 min., podrážení).

05:46
    Sledovat budeme hru ve čtyřech na obou stranách.

05:46
    Vyloučení v týmu Skellefteå AIK (Andreas Wingerli – 2+2 min, zásah do hlavy nebo krku).
    Vyloučení v týmu HC Bolzano (Angelo Miceli – 2+2 min, faul loktem).

05:02
    Z levého kruhu zkoušel štěstí Möller, jeho pokus byl ale zblokován soupeřem do ochranné sítě.

04:51
    Střely na bránu: 5 – 2

04:24
    Pudas to zkusil znovu od modré čáry, tentokrát už musel Irving zasáhnout.

04:10
    Pudas projel s pukem do útočného pásma, jeho následná střela ovšem postrádala přesnost.
    03:41 INSAM - 0:1

03:41
    Bolzano právě vstřelilo branku!
    Italský celek využívá početní výhodu, a otevírá tak skóre dnešního utkání! Po pasu od Miceliho se prosazuje od modré čáry MARCO INSAM. Pro devětadvacetiletého útočníka třetí gól v letošním ročníku hokejové Ligy mistrů, Bolzano vede 1:0! Asistence: Angelo Miceli, Ivan Deluca.

03:08
    Hosté si zahrají na začátku třetí minuty první přesilovku. Vhazování po pravici Gustafa Lindvalla.

03:08
    Vyloučení v týmu Skellefteå AIK (Adam Pettersson – 2 min., hákování).

Z:3 REC:3-0 PR:1,58 %ÚS:95,58 SO:0

Skellefteå AIK: Lindvall (Armalis) – Norén, Pudas, Djuse, Granberg, Lindgren, Berglund, Stenvall – Möller, L. Lindström, J. Lindström – Berggren, Pettersson, Holloway – Ericsson, Olimb, Aaltonen – Hedberg, Wingerli, Eriksson

HC Bolzano: Irving (Smith) – Glira, Nordlund, Campbell, Geiger, MacKenzie, Marchetti, Brighenti – Blunden, Findlay, Catenacci – Insam, Kuparinen, Deluca – Petan, Carozza, Miceli – Frank, Bernard, Schweitzer

Rozhodčí: Petri Lindqvist (FIN), Tobias Björk (SWE) – Johannes Käck (SWE), Jan Sandström (SWE).

Příjemné sobotní odpoledne! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání skupiny C mezi Skellefteå AIK (SWE) a HC Bolzano (ITA).
    Skellefteå AIK - HC Bolzano 15:00

Ohlasy před zápasem

SKE: Jonathan Berggren – útočník

„Čtvrteční zápas proti polskému týmu jsme odehráli celkem slušně. Jen si musíme pohlídat začátek utkání, abychom zase zbytečně neinkasovali."

BLZ: Kai Suikkanen – trenér

„Skellefteå je jedním z nejlepších mužstev v Evropě. Za poslední tři roky se dostali v domácí soutěži dvakrát do finále. Mají velmi talentovaný tým."

ČEŠI A SLOVÁCI V TOMTO UTKÁNÍ

Do tohoto utkání nenastoupí žádný český ani slovenský hokejista.
    Sestřih z prvního vzájemného utkání mezi Skellefteå a Bolzanem

PRVNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

31. 08. 2018, 19:45 – Eiswelle:
    HC Bolzano – Skellefteå AIK 4:3 sn (2:1, 1:1, 0:1 – 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Catenacci (Findlay, Glira), 15. Blunden (Findlay), 37. Insam (Campbell, Petan), rozh. náj. Petan – 15. L. Lindström (J. Lindström, Lindgren), 21. Berglund (J. Lindström, Lindgren), 55. Aaltonen (Olimb, Möller)

4. GKS Tychy – 3 záp., 6:19, 0 B

Zde budete moci sledovat duel skupiny C mezi švédským týmem Skellefteå AIK a italským týmem HC Bolzano. Úvodní vhazování bude v Skellefteå Kraft Areně vhozeno přesně v 15 hodin! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování hokejové Ligy mistrů! Dnes, 8. září, je na programu evropské klubové soutěže celkem osm zápasů. O body tedy bude bojovat šestnáct mužstev.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 27. Möller (L.Lindström, J.Lindström), 42. L.Lindström (J.Lindström, Möller) – 4. Insam (Miceli, Deluca)

Diváci: 2 096