Frölunda – Vienna Capitals 1:4 (kon.) | Skellefteå – Bolzano 2:1 (kon.) | Zug – Něman Grodno 2:3 (po pr.)
TPS – Malmö Redhawks 1:2 (kon.) | IFK Helsinky – Tychy 2:1 (kon.) | Aalborg – Zürich 1:2 (kon.)
Bern – Cardiff 3:2 (kon.) | Salzburg – Växjö 4:3 (kon.)
Aalborg Pirates
1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
ZSC Lions
Sobota 08.09.2018, 19:00 • Bentax Isarena, Aalborg • Hokejová Liga mistrů • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

AALBORG PIRATES

Dánský tým letos zatím nehraje úplně podle svých představ. V hokejové Lize mistrů se ve skupině A krčí na posledním místě se ziskem tří bodů. Aalborg ještě letos nevyhrál v základní hrací době. Jediné vítězství v LM bylo přes prodloužení proti Vídni.

ZSC LIONS

Švýcaři jsou před začátkem sezóny na menším výletě. V týdnu odehráli neúspěšný duel ve Švédsku a teď o víkendu budou hrát skoro 160 km jihozápadně v dánském Aalborgu. Curych sice v letošním vydání také ještě nevyhrál, ale může se aspoň pyšnit dvěmi výhrami v prodloužení.

4. Aalborg | 3 zápasy, 3 body, skóre 9:14

Aalborg Pirates: Quemener (Wulff) – Humphries, Gatz, Knudsen, Carstensen, Harstad, Panelin Borg, Iversen – Spelling, Ju. Jakobsen, Jul Korsgaard – Ma. Højbjerg, S. Brinkman, Mi. Højbjerg – Anker, Friedmann, Walker – Jo. Jakobsen, J. Brinkman, Marcussen

ZSC Lions: Flüeler (Schlegel) – Klein, P. Baltisberger, Sutter, Geering, Noreau, Marti, Blindenbacher, Berni – Hollenstein, Červenka, Miranda – Pettersson, Suter, Bachofner – Bodenmann, Shore, Wick – C. Baltisberger, Prassl, Herzog

Rozhodčí: Linde (SWE), Andersen (DEN) – Jensen (DEN), Kroyer (DEN).

Než samotný zápas začne, tak si poslechneme hymnu samotého Ligy mistrů a poté taky hymnu Dánska a Švýcarska.

Začátek utkání se ještě protáhne, protože domácí fanoušci naházeli plno konfet na ledovou plochu.

V Bentax Isareně panuje velmi dobrá atmosféra, snad se toto nadšení projeví i na kluzišti.

00:01

00:01
    Úvodní buly tohoto utkání dopadlo lépe pro domácí, kteří se ihned vrhají do zběsilého útočení.

00:26
    Noreau skvěle zastavil domácí akci už ve středním pásmu, Flüeler si mohl prozatím oddechnout.

00:54
    Na druhé straně Quemener ukázal, že rozehrávat umí opravdu parádně. Aalborg je stále na puku.

01:23
    Blindenbacher vypálil jedovatou střelu, ale domácí brankář nakonec zasahovat nemusel.

01:24
    Vyloučení v týmu Aalborg Pirates (Martin Højbjerg – 2 min., podrážení).

01:43
    Švýcarský tým má před sebou první přesilovou hru a hned jejich úvodní akce se moc nepovedla.

01:43
    Domácí fanoušci opět naházeli menší nepořádek na led. Rozhodčí tedy musí počkat na úklidovou četu, která tohle uklidí.

01:48
    Vyloučení v týmu ZSC Lions (Patrick Geering – 2 min., nedovolené bránění).

01:51
    Přesilová hra moc dlouho netrvala, skoro minut a půl budeme hrát ve čtyřech na obou stranách.

02:03
    Quemener si připsal velmi pohotový zákrok proti střele z levého kruhu, poté se vhazovalo před jeho brankou.

02:28
    Curych se snaží diktovat tempo hry, to se jim v některých chvílích také daří. Aalborg pouze napadá.

02:53
    Domácí brankář je v úvodu utkání velmi zatížen, připsal si totiž další úspěšný zákrok.

02:57
    Netrvalo to dlouho a ihned po vhazování se ke střele dostal Marti. Ten pálil do prostoru, kde byl připraven domácí brankář.

03:08
    Rozehrávka hostujícího celku byla vytlačena až do středního pásma. Tam tito hráči nejsou nebezpeční.

03:24

03:40
    Domácí hrajou krátkou přesilovku, ze které zřejmě nic zásadního pro branku hostů nevznikne.

03:47

03:58
    Úvodní minuty tohoto utkání jsou dost vyrovnané. Stále čekáme na zásadnější šanci před brankou.

04:16
    Hosté se nepohodli v rozehrávce, rozhodčí odpískal zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před švýcarskou branku.

04:28
    Curych se drží zpátky a jenom lehce napadá, nechá svého soupeře kombinovat ve středním pásmu.

04:48
    Anker dostal puk na modrou čáru, ale nedokázal si ho na první pokus zpracovat.

05:02
    Hosté přešli střední pásmo velmi rychle a při přesunu do toho útočného jim byl odpískán ofsajd.

05:13
    Aalborg se snaží hrát velmi pohledný hokej, ale někdo to je taky na škodu, třeba například jako teď.

05:29
    Rozhodčí musel klidnit horké hlavy u domácí branky. Toto požduchování se prozatím obejde bez trestu.

05:54
    Blindenbacher zavezl puk za svou branku, oba týmy toho využily a vystřídaly.

06:19
    Quemener si musí dát pozor, protože první švýcarská pětka nebezpečně kombinuje v útočném pásmu.

06:42
    Máme tady první komerční přestávku.

06:46
    Po komerční přestávce se opět pokračuje, u puku jsou hosté, kteří se snaží vymyslet kloudnou akci.

07:01
    Jenže celá akce končí hvizdem rozhodčího, který odpískal zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před branku Flüelera.

07:23
    Stále pokračujeme za nerozhodného stavu a bez větší šance, ať už na jedné nebo druhé straně.

07:46
    Nechybělo málo a domácí mohli jít do vedení. Pettersson si skvěle zpracoval puk, ale nakonec mu nevyšel blafák.

08:32
    V tuto chvíli je tento zápas velmi rychlý. Tohle se musí nezaujatému fanouškovi velmi líbit.

08:52
    Domácí tým nedokázal plácnout do puku, tak si i hosté připsali zajímavou šanci. Všechno vyřešil až Gatz.

09:27
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou, určitě se u tohoto zápasu nenudíme. Navíc se začíná přiostřovat.

09:48
    Shore vypálil z mezikruží, ale jeho střela orazítkovala pouze mantinel za domácí brankou.

10:16
    Na druhé straně jsme mohli vidět střelu jednoho z domácích hráčů, který to napálil vysoko nad.

10:39
    Domácí brankář opět musel vyjet z branky, aby vyhodil puk podél mantinelu. To se nakonec podařilo.

11:06
    Hosté se dokázali udržet v útočném pásmu a s velkým přehledem tam kombinují. Domácí mají zřejmě velký problém.

11:29
    Tlak švýcarského týmu stále trvá, domácí tým nedokáže ani vyhodit do středního pásma.

11:42
    Prostřední část této třetiny utekla velmi rychle, rozhodčí ani moc nepřerušoval. Uvidíme, jak to bude pokračovat dál.

11:59
    Puk skončil mimo hrací plochy. Hosté se dožadovali odpískání trestu za zdržování hry, ale to neprošlo.

12:16
    Je tady další komerční přestávka v první třetině.

12:26
    Opět pokračujeme, u puku jsou domácí, kteří se nedokáží vymanit ze skvělého napadání soupeře.

12:43
    To nemohlo skončit jinak. Curych tak dobře napadal, že nakonec získal puk pro sebe.

13:02
    Červenka byl v útočném pásmu úplně sám, měl proti sobě čtyři hráče, to nemohlo skončit jinak, než ztrátou puku.

13:19
    Až v další šanci si domácí brankář připsal další úspěšný zákrok. Následovat bude vhazování před jeho brankou.

13:32
    Aalborg nedokázal napoprvé vyhodit, to se podařilo snad až na čtvrtý pokus a hned z toho byla zajímavá šance.

13:51
    Spelling si svou střelu parádně připravil, ale nakonec jeho projektil byl zblokovaný mimo brankoviště.

14:15
    I na druhé straně jsme viděli pohlednou akci třetí formace švýcarských Lions. Domácí brankář si poradil.

14:36
    První třetina se nám pomalu, ale jistě blíží do svého závěru. Dočkáme se ještě v prvním dějství nějaké branky?

14:59
    Málem jsme dočkali! Po střele Jula Korsgaarda zazvonila tyč hostující branky!

15:34
    Curych se snaží založit svou útočnou akci, ale pečlivé napadání soupeře jim tuto rozehrávku kazí.

15:55
    Po krátké odmlce se vhazovalo před hostující brankou, Aalborg vybojoval puk a udržel pásmo.

16:16
    Tempo hry pomalu ke konci třetiny opadává. Už to není takový sešup jako na začátku.

16:42
    Klein ještě na poslední chvíli udržel puk v útočném pásmu, ale jeho následné střele chyběla parametry.

16:49
    Vyloučení v týmu ZSC Lions (Drew Shore – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 2 min., faul loktem).

16:53
    Domácí tým se ještě před koncem třetiny zahraje přesilovou hru. Začátek se ovšem nedaří.

17:08
    Curych i v početní nevýhodě skvěle napadání a nebojí se vyjet do středního pásma.

17:23
    Hosté se dokázali ubránit, ale pouze za cenu vyhození puku mimo hrací plochu. Vhazovat se bude před jejich brankou.

17:52
    Aalborg právě vstřelil branku! Tak přece jenom jsme se úvodní branky tohoto zápasu dočkali ještě v první třetině! Velký závar před hostující brankou vyřešil až MIKKEL HØJBJERG, který po přihrávce Jula Korsgaarda pouze plácnul do puku a tím dokázal prostřelit hostujícího brankáře – 1:0. Asistence: Jeppe Jul Korsgaard.
    17:52 MI. HØJBJERG - 1:0

18:17
    Domácím to nestačí a stále se tlačí do zakončení. Navíc přesilová hra stále pokračuje.

18:34
    Hráči Curychu jsou doslova mačkáni u své branky. Neví, kde dřív mají být. Aalborg je na koni.

19:01
    Byla ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:22
    Rozehrávka další útočné akce domácích trvala příliš dlouho, hosté se dokázali připravit.

19:46
    Nakonec Curych i vyhodil přes všechny čáry. Tohle bude zřejmě konec třetiny.

20:00

Je za námi úvodní třetina tohoto vzrušujícího utkání, která přinesla pouze jeden gól. O ten se v závěru postaral domácí Mikkel Højbjerg, který se trefil v delší přesilové hře, která ještě na začátku druhé třetiny bude pokračovat. Dánský tým vede po úvodních dvaceti minutách zaslouženě, jelikož byl po většinu času aktivnějším týmem. Švýcarský tým se musí zlepšit, pokud chce pomýšlet na bodový zisk z tohoto utkání.

Počet střel na branku: 9 – 12

Další třetina začne přibližně v 19:59.

Hráči se už pohybují na hrací ploše, druhá třetina tohoto zápasu za chvíli začne.

20:01

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny dopadlo lépe opět pro domácí celek, který si přinesl z první třetiny jednobrankové vedení.

20:33
    Úvodní minuta nového dějství je spíš taková oťukávaná z obou stran. Ani jeden tým nikde nespěchá.

21:09
    Vyloučení v týmu Aalborg Pirates (David Friedmann – 2 min., hákování).

21:11

21:33
    Lions právě vstřelili branku!
    Početní výhoda hostující týmu neměla dlouhohé trvání. MAXIM NOREAU dostal příliš moc volného prostoru a toho také využil. Svou střelu si skvěle připravil a nedal brankáři Aalborgu ani čuchnout. Začínáme tedy od začátku – 1:1. Pius Suter a Roman Wick.
    21:33 NOREAU - 1:1

21:33

22:28
    Svůj úvodní zákrok v nové třetině má i hostující brankář, který puk schoval do své výstroje.

22:47
    Hosté jako by vyrovnávací brankou ožili. V tuto chvíli jsou lepším týmem, Aalborg má co dohánět.

23:06
    Domácí tým se osvobozuje pouze za cenu vyhození do středního pásma. Tam jsou ovšem jenom hráči soupeře.
    23:26 HOLLENSTEIN - 1:2

23:26
    V Dánsku se tedy dějou věci. Hosté dokázali během chvíle otočit nepříznivý vývoj utkání a teď zásluhou DENISE HOLLENSTEINA se ujímají vedení. Na tohoto šikovného útočníka domácí obrana úplně zapomněla – 1:2. Asistence: Phil Baltisberger a Chris Baltisberger.

25:05
    Tak tato třetina je zatím v režii hostů, kteří jsou na koni. Uvidíme, jak dál se tato třetina bude vyvíjet.

25:30
    Švýcarům to nestačí a snaží se o další branky. V tuto chvíli si ale domácí obrana dokázala poradit.

25:49
    Hráči Aalborgu se snaží uklidnit hru a s pukem zajíždějí až za vlastní branku. Oba týmy střídají.

26:03
    Quemener měl obrovské štěstí, že toto nahození těsně minulo jeho branku. To by byl dost laciný gól.

26:16
    Je tady první komerční přestávka ve druhé třetině.

26:21
    Po komerční přestávce opět pokračujeme, u puku jsou hosté, kteří se snaží udržet útočné pásmo.

26:43
    To se jim v tuto chvíli daři, jsou u každého puku snad o dvě sekundy dřív než jejich soupeř.

27:03
    Domácí tým je stále zaskočený nepříznivým vývojem utkání, nedokáže si udržet puk nebo něco vymyslet.

27:32
    Marcussen to chtěl změnit, ale neměl podporu svých spoluhráčů, proto o puk v útočném pásmu přišel.

27:56
    Že by se blýskalo na lepší časy? Domácí tým si začíná věřit a v útočném pásmo působí celkem sebevědomě.

28:21
    Červenka se ocitl úplně sám před domácím brankářem, ale ten ho parádně vychytal lapačkou.

28:46
    Curych teď pouze ze středního pásma nahazuje puku na domácího brankáře, tohle nikde nevede.

29:09
    Spelling měl úplně odkrytou branku, ale puk se k němu nedostal. Tohle byla velká škoda pro domácí celek.

30:07
    Nacházíme se už ve druhé polovině tohoto utkání, které dozajista nenudí. U puku jsou momentálně hráči Curychu.

30:36
    Už se zdálo, že budou domácí budou opět mačkáni ve svém pásmu, ale nakonec se dokázali dostat k puku a vyjet do středního pásma.

30:59
    Domácí diváci povzbuzují od samotného začátku, gól svého celku by si určitě zasloužili.

31:24
    Jenže v útoku jsou hosté, kteří už v této třetině dali dvě branky. Na to si domácí obrana musí dát pozor.

31:41
    Velký závar před domácí brankou vyřešil až samotný Quemener, který puk zalehnul.

31:43
    Vyloučení v týmu Aalborg Pirates (Victor Panelin Borg – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu ZSC Lions (Pius Suter – 2 min., hrubost).

32:32
    Domácí tým se snaží o vyrovnávací branku, ale proti je zatím pozorná obrana s pozorným brankářem.

32:52
    Hra čtyři na čtyři se pomalu blíží ke svému konci. Na hrací ploše je sice víc místa, ale k ničemu to nevede.

33:14
    Quemener vytasil další zákrok, po komerční přestávce se bude vhazovat před jeho brankou.

33:21
    Tlak švýcarského týmu nekončí, domácí brankář si připsal další zákrok a na řadu příjde další vhazování před jeho brankou.

33:29

33:33
    Švýcarský tým hraje krátkou přesilovku čtyři na tři, ale nic z toho zdá se nebude.

33:43

34:00
    Následně bude pokračovat normální přesilová hra, Curych si i nadále drží útočné pásmo a kombinuje.

34:19
    Domácí fanoušci pískají, ale tohle si musí hráči odřít sami. Navíc Aalborg už docela tahá nohy, potřebuje střídat.

34:48
    Blindenbacher vypálil jedovatou střelu, ale ta skončila mimo branku. Poté přišlo vyhození přes všechny čáry.

35:12
    Druhá třetina se nám pomalu blíží ke svému konci, Curych v této části dokázal otočit vývoj utkání a teď vede.

35:31

35:45
    Po delší době opět hrajeme v normálním počtu, v útoku jsou hostující hráči, kteří nedají nic zadarmo.

36:16
    Ju. Jakobsen se otočil před domácí branku, ale pozorný brankář mu do jeho kličky dal hokejku. Z této domácí šance nic nebude.

36:49
    Čím víc se blíží konec druhé třetiny, tím víc začínají domácí hráči hrát. Uvidíme, co jejich aktivita přinese.

37:19
    Jenže v tuto chvíli se domácí mužstvo musí bránit, jelikož první letka hostujícího celku je na ledě.

37:41
    První formace byla ubráněna a šla radši střídat, na tahu jsou hráči Aalborgu. Ti se snaží dostat do útočného pásma.

38:08
    Curych se snaží uklidnit hru, ale moc to nejde, protože domácí skvěle napadají a snaží se získat puk na svou stranu.

38:24
    Hra byla přerušena, kotouč se z hrací plochy dostal mezi diváky. Rozhodčí ukazuje na vhazování ve středním pásmu.

38:38
    Rychlý přechod hostů do útočného pásma skončil na skvělém obránci, který jejich akci čistým způsobem zastavil.

39:01
    Byla ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

39:18
    Curych to ještě naposledy zkusí, aby odskočil do pohodlnějšího vedení, ale prozatím byl ubráněn.

39:41
    Vyloučení v týmu Aalborg Pirates (Spencer Humphries – 2 min., hákování).

39:48
    Domácí tým ihned po buly vyhodil, druhá třetina za pár sekund skončí.

40:00

Máme za sebou druhou třetinu, která naopak dopadla lépe pro Curych, který se po ní ujal vedení v zápase. Druhé dějství dnešního utkání bylo pro Švýcary jako nebe a dudy v porovnání s první třetinou. Jako první se za hostující tým trefil Maxim Noreau a za další dvě minuty dokonal prozatimní obrat Denis Hollenstein. Ve třetí třetině můžeme očekávat velmi zajímavý hokej, nenechte si ho ujít.

Počet střel na branku: 16 – 27

Další třetina začne přibližně v 20:50.

40:01

40:01
    I poslední úvodní buly tohoto zápasu dopadlo lépe pro domácí, kteří si teď musí máknout a vyrovnat.

40:26
    Jenže teď se ještě musí bránit, protože hosté mají k dispozici přesilovou hru, která bude ještě několik desítek sekund trvat.

40:50
    Aalborg napadá už ve svém útočném pásmu, tohle je správný, aktivní přístup ke hře.

41:12
    Puk se drží v rohu kluziště v útočném pásmu švýcarského týmu, tam to zrovna domácím nevadí.

41:41

41:53
    Geering vystřelil bez větších příprav a málem se trefil do branky, této střely scházely milimetry.

42:17
    Diváci jsou po celé utkání fantastičtí, takové fanoušky můžou další kluby závidět.

42:37
    Začátek třetí třetiny je zatím dost plynulý, rozhodčí nemá šanci nějak zápas přerušovat.

43:02
    Domácí tým málem podcenil svou rozehrávku, když o puk přišel těsně před vlastní brankou.

43:21
    Všechno bylo vyřešené, Aalborg se snaží vytvořit akci, i pod skvělým napadáním soupeře.

43:42
    Obránce hostujícího týmu sestřelil svého kolegu, který byl postavený před domácí brankou na teč.

44:02
    Hra ovšem pokračuje, tito hráči jsou přece tvrdí chlapi, ani tohle je nedokáže rozhodit.

44:34
    Sutter ukázal na obránce skvělou techniku, když obehrál dva útočníky a ještě k tomu založil akci.

45:01
    Quemener se teď ve své brance pouze otáčel, protože nestíhal si všimat všech střeleckých pokusů.

45:29
    Anker si zajímavě najížděl před hostující branku, ale na přihrávku svého kolegy nakonec nedosáhnul.

46:03
    Domácí rozehrávka je pod velkým tlakem, nakonec Curych získal puk pro sebe, ale hra je vzápětí přerušena.

46:31
    Červenka nemohl hrát, protože dříve než puk přejel do útočného pásma. Puk tedy zamířil na hokejku domácích.

46:53
    Quemener se musel natlačit na svou pravou tyčku, aby nepustil puk za svá záda. Tento úkon se podařil na výbornou.

47:17
    Domácí tým chce rozehrát od své branky, ale je pod neustálým napadáním ze strany soupeře.

47:57
    Bodenmann nahazoval puk před branku, ale jeho nahození bylo zablokované nad Quemenerovu branku.

48:23
    Už delší dobu se hraje bez přerušení, třetí třetina zatím nejrychleji ubíhá. U puku jsou hosté.

49:01
    Bachofner si v rohu kluziště vyšlápnul na domácího obránce, kterého loktem poslal k ledu. Rozhodčí nechává hru pokračovat.

49:26
    Puk se stále drží v okolí domácí branky, hráči Aalborgu musí být připraveni na to nejhorší.

49:46
    Až Knudsenovi se podařilo vyhodit aspoň do středního pásma, při další akci hostů byl odpískán ofsajd.

50:09
    Třetí třetina se zatím hraje bez velké šance, což je škoda. Určitě by si tento zápas zasloužil nějaké okořenění.

50:37
    První formace Curychu opět mačká svého soupeře ve vlastním pásmu, ale bez střeleckého pokusu je to těžké.

51:06
    Pokud se hosté dostanou mimo útočné pásmo, tak nikde nespěchají, přece jenom jsou stále ve vedení.

51:25
    Friedmann donutil hostujícího brankáře k zákroku betonem, ten puk vyrazil mimo své brankoviště.

51:44
    Je tady komerční přestávka.

51:54
    Zápas opět po komerční přestávce pokračuje, do konce základní hrací doby zbývá něco málo přes osm minut.

52:15
    Ani nadvakrát se domácím nepodařilo procedit puk za záda hostujícího brankáře. Velká škoda pro dánský Aalborg.

52:47
    Quemener byl při svém zákroku nejistý, proto mu zřejmě vypadnul puk mimo jeho dosah.

52:59
    V rychlém sledu je tady další komerční přestávka.

53:11
    Konec dnešního utkání se pomalu, ale jistě blíží. Pokud chce Aalborg pomýšlet na bodový zisk, tak by měl zařadit jiný rychlostní stupeň.

54:19
    Čas plyne jako voda a Aalborg se nedokáže dostat do soustavnějšího tlaku, takhle to k brance nepovede.

54:42
    Naopak Curych se usadil v útočném pásmu a postupně si připravuje střeleckou pozici.

54:58
    Když už ta střelecká pozice přišla, tak Geering zlomil hůl. Švýcaři ale zůstávají na puku.

55:38
    Zápas úplně ztratil nějaké závratnější tempo. Zdá se, že ani jeden tým už nemá sílu zaútočit.

56:06
    Domácí tým pomalu sází na útok a Curych bude mít možnost útočit do otevřené obrany.

56:26
    Jako například Blindenbacher, který si položil obránce, ale branku nakonec netrefil.

56:39
    Regulérní bitva v rohu kluziště o puk dopadla lépe pro Aalborg, který ho vyvezl do středního pásma.

57:06
    Carstensen viděl otevřený prostor, tak do něj najel a nebezpečně vypálil. Jenže mimo hostující branku.

57:36
    Harstad pouze nahodil puk za branku a vybídnul své spoluhráče ke střídání. U puku jsou poté tedy hráči ZSC.

58:01
    Byly ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:17
    Můžeme očekávat, že domácí zkusí hru bez brankáře. Uvidíme, kdy tato možnost příjde.

58:36
    Jenže u puku jsou hosté, kteří se snaží o pojišťovací branku, která by definitivně rozhodla o vítězi.

59:01
    Konec se blíží a domácí tým je pořád uzavřený ve svém pásmo, kde čelí tlaku soupeře.

59:33
    Domácí trenér dal pokyn brankáři, aby opustil branku a zamířil na střídačku. Aalborg tedy hraje v šesti lidech.

59:53
    Po velkém závaru se už zdálo, že Aalborg dokázal v samém závěru vyrovnat, i rozhodčí na první pohled ukazoval, že branka platí. Jenže poté si šel zavolat kolegovi u videa, který ho vyvedl z omylu. Dánskou branku tedy neuznal, puk nebyl celým objemem za brankovou čárou.

Je dobojováno! Švýcarský Curych přece jenom v dnešním zápase vyhrál v základní hrací době, což se povedlo vůbec poprvé v letošním ročníku Ligy mistrů. Z dánského Aalborgu si odváží vítězství v poměru 2:1.

Toto švýcarské vítězství se ovšem nerodilo vůbec lehce. První třetina byla dost vyrovnaná, ale puk nakonec skončil v jejich bránce zásluhou domácího Mikkela Højbjerg Druhá třetina se už nesla ve znamení švýcarského galakoncertu, který během dvou minut přinesl jejich dvě branky. Nejprve to byl Maxim Noreau, který překonal domácího brankáře. O dvě minuty později se přidal i Denis Hollenstein, který dokonal obrat a ustanovil konečný výsledek 2:1 pro ZSC.

Počet střel na branku: 23 – 37

To by bylo z mé strany všechno. Já se s Vámi loučím, přeji příjemný zbytek sobotního večera a u dalšího přenosu z hokejové Ligy mistrů zase někdy na počtenou. (21:38:19)

Jan Mládek

Branky a nahrávky: 18. Mi. Højbjerg (Jul Korsgaard) – 22. Noreau (Suter, Wick), 24. Hollenstein (P. Baltisberger, C. Baltisberger)

Rozhodčí: Linde (SWE), Andersen (DEN) – Jensen (DEN), Kroyer (DEN)

Diváci: 1,491