Havlíčkův Brod – Pardubice 4:2 (kon.) | Č. Budějovice – Jihlava 1:3 (kon.) | Slavia – Kladno 4:3 (2:0 po s.n.)
Chomutov – K. Vary 2:3 (kon.) | Havířov – Zlín 2:3 (1:2 po s.n.) | Sparta – Mladá Boleslav 2:3 (kon.)
Mountfield HK – Liberec 5:4 (po pr.) | Plzeň – HC Litvínov 2:1 (kon.) | Vítkovice – Třinec 1:2 (kon.)
po s.n. (1:2)
AZ Havířov
2:3 (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0)
Berani Zlín
Sobota 08.09.2018, 13:30 • Gascontrol Aréna, Havířov • DHL Extraliga juniorů • Skupina D

Ode mne je to Havířova pro tuto chvíli vše, ale zůstaňte onlajnům věrni. Z Havířova vám ještě dnes přineseme informace ze zápasu 1. hokejové ligy mezi AZetem a Litoměřicemi. (16:04:27)

Tak nakonec si z Havířova odváží Berani dva body za výhru na nájezdy Rozhodl o tom v osmé sérii jejich kapitán Vlastimil Hefka. Na domácí AZ zbyl bodík jeden. Dělba bodů je asi spravedlivá, v náiezdech byli hosté o trochu šťastnější

V samostatných nájezdech zvítězil tým PSG Berani Zlín.
    Autorem vítězné branky je VLASTIMIL HEFKA.

0:1
    Luža neproměňuje. Trefuje spojnici tyče a břevna.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení o vítězi zápasu nerozhodlo, následovat budou samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:49
    Poslední střelu prodloužení si z dobré pozice připsal Mastič, byla však nepřesná.

64:05
    Na druhé straně si vyjel od mantinelu před branku Pawliczek, ale ani nadvakrát ležícího Hufa nepřekonal.

63:41
    Hefka si vybruslil v útočném pásmu od mantinelu do mezikruží, jeho střela mířila těsně nad.

62:45
    Pawliczek se v souboji 1 na 1 neprosadil proti hostujícímu obránci.

62:08
    Mastič v šanci skoro sám před Hufem, ten jeho střelu vyráží a puk obloučkem končí na horní síťce.

61:30
    Teď jsou v tlaku domácí.

60:40
    V prvním náporu hosté, ale bez brankového efektu.

60:01

Třetí třetina byla herně nejzajímavější a přinesla také tři branky. Domácí sice nejprve svůj náskok navýšili Pawliczkem, ale hosté brankami Sebery a Lužy srovnali na 2:2.

Následovat tak bude prodloužení, které začne v cca v 15:39.

59:01
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Janeček – 2 min., podrážení).

58:57
    Pawliczek se krásně protáhl kolem beka na pravém křídle, ale na Hufa nevyzrál.

57:55
    Adámek to zkusil nejprve sám, ale neuspěl, podrué vyslal do útočné třetiny Mastiče, ale i tuto akci hosté zastavili.

56:51
    I domácí už jsou v plném počtu.

56:40
    Havířovský Grygar vyvezl puk do bezpečí ve středním pásmu.

56:14

55:47
    Hrajeme 4 na 4 a převážně ve středním pásmu.

54:51
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Uhlíř – 2 min., nedovolené bránění).

54:20
    Hosté se osvobozují.

54:14
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Talafa – 2 min., podrážení).

53:50
    Zlín právě vstřelil branku!
    Hosté nakonec přesilovku využívají. DOMINIK LUŽA dostal přihrávku do mezikruží a propáli Michala Dufka. Asistence Matěj Sebera.

53:35
    Pavlasova střela trefuje clonícího Karla Dufka.

52:06
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Juhász – 2 min., podrážení).

50:56
    Pavlasova střela od modré lízla břevno Dufkovy branky!

50:52
    Hosté se usadili v útočném pásmu. Nahození Hamrlíka má Dufek v lapačce.

49:52
    Teď je hra dost neurovnaná. Icing AZetu.

49:10
    Ofsajd hostů.

47:36
    I ve třetí třetině si zápas udržuje vysoké tempo. Hra se přelévá ze strany na stranu.

46:25

45:30
    Kozubík nahodil puk do havířovského pásma ašel střídat, hra se rychle přenesla na druhou stranu, kde ji ukončil Hufův zákrok.

44:45

44:38
    Žídek ujel hostující obraně, ale Huf jeho bekendový blafák vychytal!

44:20

43:29
    Juhász šel 1 na 1, ale neprošel, na druhé straně spolehlivý zásah Dufka proti střele od modré čáry.

42:45
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Hilšer – 2 min., vysoká hůl).

42:20
    Domácí šli 3 na 1, Karel Dufek to vzal na sebe, ale Hufa nepropálil.

41:10
    Hosté ale bleskově odpovídají a snižují na 1:2. MATĚJ SEBERA zblízka dorazil puk za Dufka. Asistence. Dominik Luža a Tadeáš Talafa.

40:17
    Havířov právě vstřelil branku!
    Bleskový nástup AZetu do třetí třetiny. DOMINIK PAWLICZEK se dostal před brankovištěm k odraženému puku a poslal jej do šibenuce Hufovy branky – 2:0. Asistence Jan Žídek a Michal Janeček.

40:01

Ve druhé třetině výrazně přibylo brankových příležitostí, ale gól nepadl žádný a tak AZ stále vede 1:0.

Třetí třetina začnev cca 15:04

40:00

39:25
    Ofsajd AZetu.

39:01
    Na druhé straně se kotouč za hostující brankou dotkl sítě, hra přerušena.

38:22
    Dufkův spolehlivý zákrokpo nahození od modré přerušuje hru.

38:00
    Hosté usazeni v útočném pásmu.

36:50
    Na druhé straně měl podobně luxusní střeleckou pozici Pawliczek, ale přestřelil.

35:40
    Zcela volný Luža dostal nahrávku do mezikruží, puk mu však sklouzl z čepele.

34:52
    Lekeš se na levém křídle prodral přes dva protihráče až do zakončení, Dufek však zasáhl vyrážečkou a puk končí v ochranné síti.

34:32
    Icing hostů po zbrklé a nepřesné rozehrávce.

33:25
    Boj o puk ve středním pásmu vyhrál hostující Handl, poté si najel do útočného pásma a vystřelil, byl však zblokován.

32:30
    Chyba domácí obrany v rozehře, hosté se usadili v útočném pásmu, ale do šance se neprotlačili.

31:40
    Po delší době hrajeme 5 na 5.

31:03

30:57
    Hamrlíkovo nahození nachází Dufek v lapačce.

30:08
    Domácí teď doře brání už ve středním pásmu a vystavili Berany do ofsajdu.

29:42

29:03
    Tak nakonec je z toho trochu překvapivě vloučení jen v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Szturc – 2 min., hrubost).

29:03
    Lekešovo nahození Michal Dufek zkrotil až na dvakrát a mezitím se strhla u domácí branky menší mela.

28:52
    Icing Zlína.

28:47

28:43
    Adámek se tlačil za dorážkou Dufkovy střely, Huf by pozorný a na místě.

28:00
    Až nyní, ale jen na malou chvilku.

27:48
    Berani byli blízko osvobození, ale nepodařilo se jim to.

27:10
    Havířovští kombinují v útočném pásmu.

26:49
    Hosté už jsou ve čtyřech.

26:47
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Hamrlík – 2 min., vysoká hůl).

26:35
    Hosté se nyní dobře a úspěšně brání.

26:05
    Karel Dufek se natlačil před Hufa, ale ten jeho střelu zlikvidoval i poté následnou dorážku.

25:34

24:49
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Podešva – 2 min., hákování).

24:32
    Po náporu domácích jsou tu na chvíli se svou troškou do útočného mlýna hosté, ale bez střeleckého vyvrcholení.

23:20
    Vzápětí dostal nabito do mezikruží Hilšer, ale nezamířil přesně.

23:05
    Byčkovova střela se otřela zvenku o tyčku zlínské branky!

21:21

20:30
    AZ pokračuje v přesilovce, ale moc se mu nedaří.

20:01

První třetina přinesla vyrovnanou hru, minimum šancí a jen jeden gól. Domácí díky Lukáši Adámkovi vedou 1:0.

Druhá třetina začne v cca 14:17.

20:00

19:45

19:21
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Hefka – 2 min., podrážení).

18:55
    Hosté usazeni v útočném pásmu, ale puk spíše honí po mantinelech.

18:18
    Mácova Bomba od modré čáry zaduněla na mantinelu za Hufovou brankou.

17:10
    Juhász šikovně pronikl do útočného pásma, nahrávka na volného spoluhráče mu sice nevyšla, ale pak se ještě dostal k ohrožení Hufa na brankovišti. Zlínský gólman puk včas ukryl.

16:45
    Icing hostů.

16:05
    Sebera dostal puk do jízdy na pravé křdlo, ale puk mu přeskočil čepel a do zakončení se nedostal.

15:05
    Dufek přidává v krátkém čase dva spolehlivé zákroky proti střelám z dálky.

14:14
    Adámkova střela končí v ochranné síti.

14:05
    Oba týmy teď bzdí řada nepřesností.

13:21
    Na druhé straně Leškova střela končí v Dufkově lapačce.

12:40
    Žídek s Tomečkem šli 2 na 1, ale obránce holí na ledě zastavil přihrávku do gólové šance.

11:38
    Sebera vyzkoušel pozornost Dufka střelou od pravého mantinelu.

09:27
    AZ ubránil oslabení a hned z první akce poté otevírá skóre. LUKÁŠ ADÁMEK vyslal v jízdě z pravé strany na Hufa nenápadnou střelu, puk však prošel mezi rukou a tělem za záda gólmana hostů – 1:0.
    Asistence Maxim Mastič a Josef Uhlíř.

09:11

09:05
    Kočica schoval z pravé strany svou střelu za obránce, Dufek vyráží do rohu.

08:45
    Další spolehlivý zákrok Dufka proti nahození Hamrlíka i následné tlačenici v jeho brankovišti.

07:59
    Pavlasovo nahození od modré tlumí Michal Dufek ve výstroji, hra přerušena.

07:11
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Juhász – 2 min., vysoká hůl).

07:05
    Ofsajd hostů, posouzen jeko úmyslný.

06:38
    Buly před Dufkem.

05:05
    Juhász vykličkoval s pukem z vlastního pásma ale pak jej jen poslal za zlínskou branku a jde střídat.

04:16
    Huf si podržel v náručí nahozený puk před dotírajícími AZeťáky.

03:40
    Na druhé straně to zkusil od modré Talafa, Michal Dufek v domácí bráně puk vyráží do rohu.

03:15
    Havířovští se usadili v útočném pásmu, k velkému ohrožení Zlínské branky ale nedošlo.

02:05
    Domácí Stodůlka pálil švihem hned po přejetí útočné modré čáry, Huf je připraven a zasáhl.

00:58
    Zápas začal oboustranně svižně, zatím ale bez šancí.

00:01

Oba týmy nastupují na led, zápas za pár okamžiků začne.

AZ RESIDOMO Havířov: Dufek M. (Štipčák) -Topolanský, Szturc, Máca, Uhlíř, Pavelek, Grygar, Koubek – Stodůlka, Hilšer, Juhász, Adámek, Pawliczek, Mastič, Žídek, Byčkov, Tomeček, Janeček, Dufek K.

PSG Berani Zlín: Huf (Kořének) – Janošek, Hamrlík, Bednařík, Pavlas, Talafa, Hefka – Kočica, Handl, Bachánek, Pöschl, Lekeš, Podešva, Leška, Kozubík, Luža, Sedláček, Sebera

Rozhodčí: Holaň – Gebauer, Hanzlík.

Vítáme vás u on-line přenosu.

2. kolo DHL extraligy juniorů přináší dnes na ledě havířovské Gascontrol Arény souboj domácího AZetu a zlínských Beranů. Oba týmy si ze včerejšího prvního kola odnesly porážku v základní hrací době, ale AZ má přesto v tabulce jeden bod.

Berani podlehli doma Vsetínu 4:5, přestože po 12 minutách vedli už 3:0! Hosté si pak odvezli i bod za výhru v nadstavbě. Zlín tak má na kontě nulu.

AZet odehrál první kolo v Třinci. V základní hrací době podlehl 3:4, ale díky brance Lukáše Adámka si odvezl alespoň bod za výhru v nadstavbě.

Uvidíme, kdo se bude radovat dnes.

Utkání začíná v 13:30.

Tomáš Vlček

Branky a nahrávky: 10. Adámek (Mastič, Uhlíř), 41. Pawliczek (Žídek, Janeček) – 42. Sebera (Luža, Talafa), 54. Luža (Sebera), rozh. náj. Hefka