Mountfield HK – Tábor 10:0 (kon.) | Liberec – Pardubice 3:8 (kon.) | Zlín – Vsetín 4:1 (kon.)
Plzeň – Kobra 3:0 (kon.) | HC Litvínov – PZ Kladno 8:1 (kon.) | Kladno – K. Vary 8:4 (kon.)
Přerov – Warriors Brno 4:3 (kon.) | Sparta – Slavia 3:1 (kon.) | Kometa Brno – Havlíčkův Brod 8:1 (kon.)
Vítkovice – Olomouc 6:1 (kon.) | Třinec – HK MD Šumperk 4:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Žďár n/S 9:1 (kon.)
Č. Budějovice – Jihlava 3:1 (kon.) | Chomutov – Třemošná 3:2 (kon.)
Rytíři Kladno
8:4 (3:1, 3:2, 2:1 - N 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Sobota 08.09.2018, 12:00 • ČEZ stadion, Kladno • Extraliga dorostu • Skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Podobně jako v sobotu začne Chance liga, odstartuje rovněž extraliga dorostu. Kladenští Rytíři přivítají na svém ledě Energetiky z Karlových Varů.

Následná utkání Rytíři Kladno

13.09.2018 HC Slavia Praha – Rytíři Kladno 12:00
    15.09.2018 Rytíři Kladno – HC Meteor Třemošná 12:00

Následná utkání HC Energie Karlovy Vary

13.9.2018 Kobra – Karlovy Vary 15:30
    20.9.2018 Karlovy Vary – Slavia 18:00

Rytíři Kladno: Suk (Jaňour) – Tomšík, Alscher, Havel, Koštoval, Kohlíček, Sýkora, Ticháček (C) – Kouba, P. Bareš, Procházka, Sojka (A), Hrabík, A. Bareš, Nedvěd, Gardoň, Šapovaliv, Ullrych (A), Chrenka

HC Energie Karlovy Vary: Bajgar (Kubát) – Zolonaj, Houdek, Rusín, Hohl, Prošek (A) – Remeš (C), Hrůša, Šmajda, Blecha, Rymon, Botoš, Sapoušek, März

Rozhodčí: Kraval – Ondráček, Kučera.

Oba celky pomalu ukončují přípravu a utkání tak za malou chvíli začne.

00:01

00:17
    Domácí okamžitě nahodili kotouč do útočné třetiny, kde jej za svou brankou zastavuje pro své spoluhráče Bajgar.

01:08
    Prošek se dobře postavil a včas zablokoval střílejícího Alschera.

01:47
    Remeš v souboji inkasoval tvrdý hit. Na střídačku ale odjel po svých a brzy naskočí zpět do hry.

02:13
    Vary podnikly rychlý útočný výpad! Sapoušek z těsné blízkosti ale Suka nepřekonal.

02:21
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Matěj Gardoň.

02:43
    Nepřesnou rozehrávkou si Energetici komplikují přechod přes střední třetinu.

03:01
    Souboj o kotouč na modré čáře vyústil v postavení mimo hru hostí.

03:18
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Hosté využívají přesilovou hru a ujímají se vedení. Jan Botoš sjel z levého křídla a adresoval přihrávku LUKÁŠI MÄRZOVI, který před pravou tyčí sklepl puk za brankovou čáru. Asistence: Jan Botoš.

03:29
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Lukáš Sýkora – 2 min., podrážení).

04:24
    Houdek to zkusil ze středu modré čáry, ale kotouč přes hromadu těl neprošel.

07:15
    Hrabík po objetí branky vytáhl hru na obránce Kladna, jehož nahození prošlo až na Bajgara.

07:37
    Tlak domácích ukončil až Sapoušek, kterému se podařilo vyvést hru z obranné třetiny.

07:56
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Je srovnáno. ADAM SOJKA si sjel ze středu útočné třetiny na vnitřní kraj levého kruhu, odkud přesnou střelou zápěstím překonal Bajgara ke vzdálenější pravé tyči. Asistence: Jiří Ticháček.

09:55
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jan Havel – 2 min., nedovolené bránění).

10:47
    Po řadě přihrávek si Karlovarští nedokázali vytvořit střeleckou pozici a následně pro kotouč musí až ke své brance.

11:19
    Velká příležitost Rymona! Ten si po odevzdání kotouče sjel k levé tyči, kde byl zcela nepokrytý. Po křížné přihrávce ale jeho střela mezi betony Suka postrádala větší razanci.

11:55
    Vyloučený Havel je zpět na ledě. Dvě ze tří oslabení Rytíři ubránili.

12:19
    Po chybné přihrávce domácích mohou vyrazit do protiútoku Energetici.

12:30
    Ale i jejich útok neprošel přes´bílou zeď na modré čáře.

12:53
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Petr Zolonaj – 2 min., podrážení).

13:16
    Vedení se přelévá na stranu Kladna. Viktor Procházka se natlačil do brankoviště soupeře, kde Bajgar jeho zakončení dokázal vyrazit. Kotouč ale našel rychle ADAM BAREŠ, který položeného brankáře přehodil. Asistence: Viktor Procházka a Marek Alscher.

13:37
    Domácím se daří velmi rychle navýšit své vedení na rozdíl dvou branek. Matyáš Šapovaliv krásnou přihrávkou našel nekrytého PETRA ULLRYCHA, který před pravou tyčí prostřelil Bajgara. Asistence: Matyáš Šapovaliv a Samuel Chrenka.

14:12
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Alexandr Remeš – 2 min., pozdní dohrání).

14:59
    Obranná čtyřka Varů si dokázala vytvořit obrovskou šanci! Po svižné střele byl Suk zcela nejistý svým zákrokem, načež ho kotouč přeskočil a záhy se strhla obrovská mela v brankovišti, ve snaze dohrát puk.

16:12
    Remeš je zpět ve hře a hosté tak mohou hrát v plném počtu.

17:23

17:57
    Rymon se dravě nahnal do prostoru mezi kruhy, kde mu chybělo málo, aby se natlačil před kladenskou obranu.

18:27
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Samuel Chrenka – 2 min., krosček).

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

19:03
    Šapovaliv přejel útočnou modrou dříve než kotouč a jeho útok je tak zastaven odpískaným ofsajdem.

19:36
    Rozjetý Remeš se dokázal uvolnit na levém křídle, odkud nahrával Rymonovi. Toho kotouč při zpracování pozlobil a Suk se tak stihl přemístit včas.

20:00

První třetina nám dala hned čtyři branky. Karlovarští se po využité přesilovce dostali do vedení, ale poté úřadovalo pouze Kladno.

20:01

21:03
    Úvodem druhé části Rytíři navyšují vedení. Matyáš Šapovaliv zadovkou přenechal kotouč SAMUELOVI CHRENKOVI, který taženou střelou zápěstím prostřelil Bajgara. Asistence: Matyáš Šapovaliv.

22:52
    Po přejetí mezi kruhy Remeš prověřil Suka svým bekhendem. Následně se ještě snažil dorazit kotouč do branky Hrůša.

23:59
    Hohl postavený před brankou sráží střelecký pokus Sojky.

24:53
    Váhající rozehrávku Varů napadl atakující Chrenka. Ještě před získáním kotouče se ale dostal za útočnou modrou čáru a je tak zastaven ofsajdem.

25:03
    Křižnou přihrávku Kladna zastavil na hranici brankoviště Sapoušek.

25:21
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Pavel Bareš – 2 min., vražení na hrazení).

25:54
    Hosté i svou druhou branku dávají v početní výhodě. Od modré se napřáhl k tvrdé střele PATRIK HOHL, jehož pokus Suk kvůli clonění neviděl. Asistence: Dominik Rymon.

26:11
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (David Prošek – 2 min., pozdní dohrání).

26:33
    Remeš ujel domácí obraně, ale na koncovku neměl dostatek času. Jeho zakončení mezi betony Suk vytěsnil.

27:56
    Pohledným obranným zákrokem Houdek zarazil Chrenkův pokus o přihrávku na pravou tyč.

28:11
    Hosté hrají v plném počtu.

28:47
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Adam Sojka – 2 min., nedovolené bránění).

29:14
    Remeš po naznačené střele našel mezi kruhy Rymona, který z první poslal kotouč přímo do středu branky, kam se Suk stihl přemístit.

29:31
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Dominik Rymon – 2 + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení).

30:27
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Pavel Bareš.

30:30
    Sojka opustil trestnou lavici a pokračuje hra čtyři na čtyři.

31:25
    Na útočný výlet se vydal Kubát, který zpoza levé tyče zkoušel adresovat kotouč najíždějícímu Hohlovi.

31:31
    Vary jsou v plném počtu a následuje tak zkrácená početní výhoda.

31:51
    Za vyhozeným kotoučem spěchal domácí Ullrych, ale po získání kotouče našel pouze hůl protihráče.

33:16
    A další trest na straně hostí.

33:20
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Petr Houdek – 2 + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení).

34:01
    Využitá přesilovka. Před branku dostal přesný pas SAMUEL CHRENKA, který po rychlém zpracování rozvlnil síť za zády Bajgara. Asistence: Jiří Ticháček a Petr Ullrych.

34:11
    Deset vteřin a Kladno dává další branku. MATYÁŠ ŠAPOVALIV vystartoval po vhazování a z těsné blízkosti dokázal překonat Bajgara. Asistence: Zdeněk Nedvěd a David Kohlíček.

34:11
    Střídání v týmu HC Energie Karlovy Vary: ze hřiště odchází Matyáš Bajgar, přichází Matěj Kubát.

35:47
    Kotouč ze své sítě loví i domácí. Po tlaku do branky se dokázal prosadit JAN BOTOŠ, který puk dokázal najít nejrychleji. Asistence: Petr Zolonaj.

37:28

38:07

38:35
    Ticháček se měl ke střele od modré, ale Kubát zasahovat nemusel.

39:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Druhá třetina je konečně za námi. Hráči si v kabině snad schladí horké hlavy.

Celkem sedmnáct trestů. Takový je počet vyloučeních po dvou třetinách.

40:01

40:48
    Hohlovi se nepodařilo vyhodit kotouč z obranné třetiny, načež pálil od modré Sojka. Kubát si udělal prostor a jeho střelu pokryl.

41:12
    Sojka se dokázal dostat do úniku, ale jeho zakončení k pravé tyči minulo brankovou konstrukci.

42:18
    Suk byl ve své brance již překonán, ale Hrůšovi, ani Rymonovi se nepodařilo kotouč dostat za brankovou čáru.

43:21
    Karlovarskou střelu z ostrého úhlu Suk viděl včas a následně přerušil hru.

44:41
    Hra pokračuje převážně ve střední třetině. Žádnému z týmů se nedaří usadit v pásmu.

45:20
    Hohl společně s Houdkem uklidňují hru na své polovině.

46:00
    Kotouč propadl Rusínovi mezi beruslemi, čehož se snažil využít Pavel Bareš. K tomu se ale včas stáhla zastoupená obrana.

47:02
    Přečíslení Kladna vedl z pravého křídla Hrabík, ale jeho bekhend na spoluhráče zachytil bránící Prošek.

47:34
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Lukáš Sýkora – 2 min., držení).

47:40
    Díky vyhranému vhazování mohou Rytíři vyhodit kotouč přes všechny čáry.

48:20
    Přihrávku naslepo vystihl jeden z bránících hráčů Kladna, který vysokým obloučkem osvobozuje své spoluhráče.

49:07
    Vysoké nahození Hohla nikdo netečoval a po odrazu Kladno opět vyhazuje.

49:50
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Patrik Hohl – 2 min., podrážení).

49:50
    Poměrně přísné vyloučení Hohla. Ten čelil sám proti trojici kladenským hráčům, načež se rozhodl lehnout na ledovou plochu. Na to ale přes něj přepadl domácí hráč, který byl na puku.

50:19
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (David Prošek – 2 min., hrubost).

50:48
    Alscher to vzal na sebe a střelou zápěstím orazítkoval pouze tyč!

51:18
    Přesilovou hru pět na tři Kladno využívá. Ticháček nabil MATYÁŠOVI ŠAPOVALIVOVI, který tvrdou střelou uklidit puk za záda Kubáta. Asistence: Jiří Ticháček.

51:59
    A další kotouč v síti Karlových Varů. David Kohlíček našel ADAMA SOJKU na levém kruhu, odkud pohotovou střelou mezi betony překonal Kubáta. Asistence: David Kohlíček a Lukáš Sýkora.

53:00
    Nyní Kubát skvělým zákrokem vytěsnil Nedvědovu střelu z první od středu pravého kruhu!

53:50
    Kotouč po vhazování přistál na holi napřaženého Ullrycha, který ale branku Energetiků minul.

54:17
    Hrůša na poslední chvíli vystihl úmysl soupeře a vypíchl kotouč zakončujícímu hráči.

54:37
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Matyáš Šapovaliv – 2 min., pozdní dohrání).

54:52
    Rusín pálil z vrchu levého kruhu nad branku.

54:54
    Při snaze dorazit puk za brankovou čáru zakončoval z těžké pozice Rymon! Kotouč projel podél čáry až do levého rohu!

54:58
    Hosté ještě upravují stav utkání. Po velké šanci se k puku dostal opět ŠIMON RUSÍN, který přesnou koncovkou nedal Sukovi šanci. Asistence: Dominik Rymon.

56:09
    V úniku Rymon! Ten měl na zádech dotírající obranu Kladna, která ho při pokusu o zakončení vyrušila.

57:11
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (David Prošek – 2 min., napadení).

59:00
    März se vydal do útoku přes levé křídlo, odkud také pálil na vzdálenější tyč.

Zápas plný vyloučení je u konce. Následuje tříminutová pauza a začne prodloužení.

Rymon, Blecha a Šmajda nastoupí na začátek prodloužení za Vary. Na Kladně to je Šapovaliv, Chrenka a Ticháček.

60:01

60:49
    Po řadě přihrávek se nikomu zatím nedokázalo dostat do útočné třetiny.

61:11
    Blecha vystihl přihrávku před branku a na puku jsou hosté.

61:41
    Za vlastní brankou vybojoval kotouč Sojka a dopředu jdou domácí.

61:48
    Sojkovo zakončení slo příliš vysoko.

62:19
    Blecha skvělou přihrávkou našel před pravou tyčí Remeše, kterému se ale roztaženého Suka nepodařilo překonat.

62:49
    Botoš se pohledně prokličkoval skrz útočné pásmo a zkusil zakončit mezi betony brankáře Kladna.

63:34
    Útok Kladna je zastaven Energetiky ve středovém kruhu.

63:48
    Kubát fantasticky vychytal Ticháčka, který jel sám na branku!

63:54
    Vyražený kotouč našel za branou první Šapovaliv, který jej okamžitě předal JIŘÍMU TICHÁČKOVI. Ten zůstal před brankou sám a taženou střelou vyčistil pravou spojnici. Asistence: Matyáš Šapovaliv.

Nadstavba nabídla pohledné akce na obou stranách. V poslední minutě ovšem Kladno dobře zakombinovalo a rozhodlo prodloužení. (14:20:05)

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 8. Sojka (Ticháček), 14. Bareš (Procházka, Alscher), 14. Ullrych (Šapovaliv, Chrenka), 22. Chrenka (Šapovaliv), 35. Chrenka (Ticháček, Ullrych), 35. Šapovaliv (Nedvěd, Kohlíček), 52. Šapovaliv (Ticháček), 52. Sojka (Kohlíček, Sýkora), 64. Ticháček (Šapovaliv) – 4. März (Botoš), 26. Hohl (Rymon), 36. Botoš (Zolonaj), 55. Rusín (Rymon)

HC Energie Karlovy Vary: Bajgar (35. Kubát) – Zolonaj, Houdek, Rusín, Hohl, Prošek (A) – Remeš (C), Hrůša, Šmajda, Blecha, Rymon, Botoš, Sapoušek, März

Rozhodčí: Kraval – Ondráček, Kučera