Přerov – Vsetín 5:0 (kon.) | Olomouc – Žďár n/S 5:2 (kon.)
HC Olomouc
5:2 (3:1, 1:1, 1:0 - N 0:0 - 1:0)
SKLH Žďár nad Sázavou
Neděle 09.09.2018, 17:00 • Zimní stadion Olomouc • DHL Extraliga juniorů • Skupina C

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

V letošní sezóně vůbec poprvé se juniorská extraliga stěhuje na led olomouckého zimního stadionu, a to trochu netradičně v neděli večer.

Kohouti se už podruhé utkají se Žďárem nad Sázavou, na který narazili už v prvním kole. Hanáci si však na soupeři, s nímž se dosud nesetkali, vylámali zuby. Olomouckým juniorům přidělávala pořádné starosti hlavně produktivní trojice Konečný, Nagy a Tlačil, která se podepsala hned pod čtyři ze šesti gólů Plamenů. Ty vedly už po druhé třetině 4:0 a Kohouti pak v poslední části zvládli jen upravit skóre na konečných 6:1.

Vzhledem k nové podobě soutěže si pak oba týmy zahrály ještě prodloužení o bonusový bod. Ten už po 37 vteřinách vystřelil Kohoutům Michal Matiaško.

Kdo bude v odvetě, která se hraje pouze po jednodenní pauze, šťastnější tentokrát? Vrátí Kohouti Plamenům porážku nebo si Žďár nad Sázavou připíše další vysokou výhru?

HC Olomouc: Hasala (Mokrý) – Harabiš, Klesla, Hlaváč, Vosátko, Rutar L,, Rutar A, Pírek – Kalač (C), Matiaško, Štefka, Tomajko, Mácha, Horký, Štědrý, Podlaha, Tichý, Ministr, Kaplan.

SKLH Žďár nad Sázavou: Kulich (Radosta) – Černohorský, Mikulík, Klodner, Poizl, Klusáček, Budín – Filip, Konečný, Vojinovič, Vlk, Jedlička, Pětník, Jindra, Tlačil (C), Gergel, Puczek. Nagy, Vašíček.

Rozhodčí: Škach – Blažek, Pospíšil.

00:01

00:07
    Kohoutům se podařilo nahodit kotouč do útočného pásma a hnal se za ním Podlaha, o krok rychlejší ale byli hostující hráči.

00:36
    Kohouti si brzy zahrají první přesilovku. Jan Klodner (ZNS) si odsedí dvě minuty za hákování.

00:51
    Olomouc právě vstřelila branku!
    A Kohouti přesilovku bleskově využívají, když se z pravé strany trefil za záda hostujícího brankáře DAVID ŠTEFKA. Asistence: Adam Rutar, Daniel Ministr.

01:10
    Hanáci se dál drží v útočném pásmu, ohrozit branku Radostu se jim ale teď nedaří.

01:40
    Do útoku vyrazili i hosté a dlouho přidělávali starosti olomoucké obraně, ta ale horké chvilky se štěstím zvládla.

02:13
    Štefka to zkusil znovu, tentokrát z pravého kruhu, trefil ale jen chrániče hostujícího gólmana.

02:30
    Chyby domácích využil Pětník a vyrazil do rychlého protiútoku, z levé strany ale trefil jen připraveného Mokrého.

03:12
    Hanáci si zahrají další početní výhodu. Za faul loktem si dvě minuty odsedí Jiří Puczek (ZNS).

03:24
    Domácí se znovu usadili v útočném pásmu, střela Ludvíka Rutara ale skončila těsně mimo vytyčený cíl.

04:00
    Hanáci jsou teď o něco aktivnějším týmem, hosté se je ale snaží držet co nejdál od své branky.

04:36
    Žďár právě vstřelil branku!
    Hosté vyrovnávají trochu paradoxně ve vlastním oslabení. Hráči v černých dresech se dostali do rychlého protiútoku a skulinku ve výstroji olomouckého brankáře našel JAKUB ČERNOHORSKÝ. Asistence: Jakub Filip.

05:00
    Hanáci jsou rychle zpátky v útočném pásmu, hosté ale velmi dobře brání, a tak se teď Kohouti jen těžko dostávají ke střele.

05:39
    Kohouti špatně střídali a hráli v šesti, jsou tak potrestáni dvouminutovým trestem za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Matěj Tomajko (OLO).

06:20
    Podlaha spěchal ve vlastním oslabení po levé straně do útoku, před brankou hostů ale nedostal dost prostoru, a tak z mezikruží mířil jen těsně mimo.

07:27
    Žďárští se dlouho drželi před Mokrým, olomoucký brankář byl ale ve střehu a s těžkými chvilkami v oslabení si poradil.

08:16
    Olomoučtí se znovu drží před brankou hostů a kombinují, Plameny jim ale zatím nedovolily ohrozit svou svatyni.

09:10
    Poizl se dostal k puku a chtěl vyrazit do útoku, Kohouti ale aktivního útočníka vyhnali zpět do pásma Žďáru nad Sázavou.

09:42
    Ludvík Rutar to zkusil z levého kruhu, trefil ale jen připraveného Radostu.

10:00
    Gergerl prosprintoval do útočného pásma a těsně před brankou hledal najíždějícího Konečného, ten ale netrefil puk, jak si představoval.

11:00
    Poizl dostal dost prostoru mezi kruhy a hned střílel, mířil ale těsně mimo olomouckou branku.

11:30
    Nagy to zkoušel z těsné blízkosti, Mokrý se ale v brance roztáhl a puk za svá záda nepustil.

11:42
    David Vosátko (OLO) míří na trestnou lavici. Před brankou Mokrého chtěl svému brankáři pomoci a podat mu hůl, rozhodčí ale jeho snahu označili za nedovolenou výstroj.

12:13
    Kohouti si berou svůj hubený náskok zpět, když se JOSEF PODLAHA ve vlastním oslabení protáhl po pravé straně až před Kulicha a mířil přesně k bližší tyči. Asistence: Ludvík Rutar, Michal Matiaško.

13:10
    Žďárští se znovu drží před Mokrého brankou, olomoucký brankář však zatím neměl důvod zasahovat.

14:04
    Gergel se snažil ve středním pásmu dostat k puku, přes dobře bránící Olomoucké ale do útoku neprošel.

14:41
    Kohouti dobře brání už střední pásmo. Hlaváč rychle vrátil puk na hole svých spoluhráčů a spěchal střídat.

14:49
    I Žďárští špatně střídali a za příliš mnoho hráčů na ledě jsou potrestáni dvěma minutami. Trest odpyká Martin Nagy (ZNS).

15:48
    Podlaha s pukem na holi obkroužil branku a dobrou přihrávkou našel na modré připraveného Matiaška. Ten ještě poslal kotouč zpátky dlouho přihrávkou napříč útočného pásma. Podlaha ale trefil jen Radostu.

16:14
    Olomoučtí uskakují hostům už do dvoubrankového náskoku, když po souhře JOSEFA PODLAHY, Michala Matiaška a Davida Kalače skončil puk až za zády hostujícího gólmana.

16:14
    Po třetí brance sáhli hosté ke střídání brankářů. Jana Radostu tak nahrazuje Tomáš Kulich.

17:27
    Tlačil se rychle protáhl kolem olomoucké branky, střelou z pravé strany ale nenašel dost prostoru.

18:10
    Hosté se znovu drží v útočném pásmu a kombinují, ke střele na Modrého se ale ještě nedostali.

19:19
    Olomoučtí ještě vyhodili puk z vlastního pásma a trefili jím Matiaška do bruslí, ten ale nestačil včas zareagovat a dostat se k puku.

20:00

Po první třetině odchází do kabin spokojenější domácí, kteří si drží dvoubrankový rozdíl. Hanáky poslal už v první minutě do vedení David Štefka, hosté ale brzy srovnali zásluhou Jakuba Černohorského. Olomoučtí pak přidali ještě dvě branky, když se ve vlastním oslabení trefil Josef Podlaha a o chvíli později přidal urostlý útočník druhý gól.

Druhá třetina začne přibližně v 17:49.

20:01

20:15
    Olomoučtí hned v úvodu prostřední části vyrazili do útoku a drží se před Kulichem.

20:45
    Hosté vyhráli vhazování před svou brankou a nahodili kotouč do útočného pásma, tam ale čekal připravený Hlaváč, který puk rychle vrátil zpět před Kulicha.

21:20
    Olomoučtí měli velké štěstí. Hosté se dostali až do bezprostřední blízkosti Mokrého a jeden ze Žďárských vyslal na olomouckého brankáře tvrdou střelu, Mokrý ale vytáhl velmi dobrý zákrok.

21:59
    Hosté se dál drží před olomouckou svatyní a Hanáci tak teď mají plné ruce práce s obranou.

22:28
    Mikulík dostal dobrou přihrávku na modré čáře a zkusil to tvrdou střelou, trefil ale jen chrániče připraveného Mokrého.

22:43
    Víc ze hry teď mají hosté, kteří dál kombinují v útočném pásmu. Mokrý ale zatím neměl důvod zasahovat.

23:22
    Hlaváč to hned po buly zkusil od modré čáry, trefil ale jen betony pozorného Kulicha.

23:45
    Vysokou střelu z levé strany Mokrý dobře viděl a puk schoval v lapačce.

23:58
    Hra se přelévá ze strany na stranu, o něco aktivnějším týmem jsou ale hosté.

24:23
    Další přesilovka pro hostující celek. Ludvík Rutar (OLO) si odsedí dvě minuty za podrážení.

24:33
    Olomoučtí rychle vyhazují puk ze svého pásma a šetří čas, který musí strávit ve čtyřech.

25:02
    Vašíček dostal dobrou přihrávku na pravý kruh, potáhl si jej níž a z mezikruží střílel. Trefil však jen pozorného olomouckého brankáře.

25:02
    Důraz hostujících hráčů, po kterém zůstal chvíli v brankovišti ležet Mokrý, se nelíbil domácím, menší strkanici tak museli krotit rozhodčí.

25:48
    Kohouti se snaží co nejdéle držet hru dál od své branky a zatím se jim to daří.

26:17
    Cestu do útoku hledal Klodner, hostující obránce se ale dál než za útočnou modrou čáru nedostal.

26:37
    Tentokrát si přesilovku zahrají domácí. Lukáš Gergel (ZNS) si odsedí dvě minuty za podrážení.

27:03
    Štefka napřáhl na pravém kruhu a tvrdě střílel, trefil ale jen tyčku Kulichovy branky.

27:25
    Kohouti nakonec přece jen využívají přesilovku a po střele MATÚŠE HLAVÁČE uskakují hostům už do tříbrankového náskoku. Asistence: Joshua James Mácha, Adam Rutar.

28:40
    Žďárští se znovu snaží rychle odpovědět a nastěhovali se před Mokrého, ohrozit jej střelou se jim ale zatím nepodařilo.

29:44
    Tlačil se dostal k puku a spěchal do útoku, kde dvakrát zkusil překvapit Mokrého, olomoucký brankář si ale s oběma pokusy dokázal poradit.

30:28
    Hosté to zkusili z těsné blízkosti z pravé strany, Mokrý ale včas nastavil betony a ucpal všechny skulinky.

30:57
    Aktivita se hostům vyplácí a po důrazu před olomouckou brankou se MARTINU NAGYMU podařilo procpat kotouč až za Mokrého. Asistence: Jakub Konečný, Jan Tlačil.

31:45
    Před brankou Olomouce se strhla menší strkanice, která pokračovala regulérní bitkou mezi Ludvíkem Rutarem a Janem Tlačilem. Oba hráči si tak odsedí čtyři minuty za hrubost. Josef Podlaha navíc dvě minuty za krosček.

32:28
    Dvířka na trestnou lavici Olomouce se znovu otevírají. Na dvě minuty za vysokou hůl míří na lavici hanby Michal Matiaško (OLO).

33:03
    Další trest pro Olomouc! Dvě minuty za hákování si odsedí Vítězslav Klesla (OLO).

33:59
    Tentokrát míří na trestnou lavici hostující hráč, a to Martin Nagy (ZNS), který si odsedí dvě minuty za podrážení.

34:37
    Po řadě trestů se hra stěhuje znovu před branku Mokrého. Olomoucký brankář ale zatím nemusel zasahovat.

35:45
    Dva z hostujících hráčů ujeli sami před Mokrého, a tak musel Vosátko zatáhnout za záchranou brzdu a Tlačila zahákoval. Rozhodčí tak nařídili trestné střílení.

35:45
    Tlačil se snažil domácího brankáře ještě rozhýbat a bekhendem najít skulinku na levé straně, Mokrý ale jeho úmysly dobře přečetl.

36:38
    Matiaško vyvezl puk podél levého mantinelu téměř ke kruhu a hledal přihrávkou najíždějícího Štefku, ten ale mířil hodně mimo.

37:10
    Během druhé třetiny přibylo osobních soubojů, a tak se hraje především kolem mantinelů.

37:20
    Kohouti se musí znovu bránit. Daniel Ministr (OLO) vyhodil puk mimo hřiště, a tak míří na dvě minuty na trestnou lavici.

38:03
    Kalač se dostal ve středním pásmu k puku a snažil se prokličkovat do útoku. Olomoucký kapitán se ale příliš daleko nedostal.

38:45
    Olomoučtí vyhodili puk až do útočného pásma, tam u něj ale byli dřív hostující hráči.

39:23
    Pětník zkoušel najít těsně před brankářem některého ze svých spoluhráčů, ke kotouči se však nikdo nedostal.

40:00

Ve druhé třetině se hra pořádně vyrovnala a přibylo trestů. Dvířka na trestnou se tak netrhla. Oba týmy se ale mohly radovat z dalších branek. Nejprve se trefil Matúš Hlaváč, o chvíli později snížil náskok Hanáků Martin Nagy.

Třetí třetina začne přibližně v 18:45.

40:01

40:13
    Hosté vyrazili hned v úvodu třetí části do útoku, ke střele na branku se ale nedostali.

41:05
    Tlačil si stáhl puk až k pravému kruhu a hned střílel, trefil ale jen zadní mantinel.

42:00
    Kalač se protáhl po pravé straně až do útoku, olomouckého kapitána ale hosté nenechali přihrát ani vystřelit.

42:20
    Hosté se znovu ženou do útoku, k ohrožení olomoucké branky se ale zatím také nedostali.

43:20
    Ministr dostal dobrou přihrávku za útočnou modrou čárou, přidal do kroku a z téměř nulového úhlu zkusil překvapit Kulicha. Trefil však jen žďárského brankáře.

44:19
    Tomajko se dostal po levé straně až téměř k brance hostů, trefil ale jen tyčku Kulichovy branky.

45:18
    Klodner to zkusil od modré čáry, trefil ale jen Mokrého.

45:47
    Hosté jsou o něco aktivnějším týmem, na olomouckého brankáře ale zatím recept nenašli.

46:16
    Štefka se dostal až k levé tyčce olomoucké branky, mířil ale jen do výstroje připraveného brankáře.

46:40
    Olomoučtí přidali na tempu a stále častěji se tlačí do branky hostů, Kulich ale drží svůj tým ve hře.

47:40
    Hosté se dál snaží vyzrát na olomouckého brankáře, Mokrý si ale zatím dokázal se všemi pokusy Plamenů poradit.

48:40
    Kohouti opakovaně nahazují puk do útočného pásma, přes dobře bránící Plameny se ale k puku dostávají jen stěží.

49:20
    Žďárští se stěhují znovu před Mokrého, Kohouti jim ale nenechávají ani centimetr ledu zadarmo.

50:27
    Kalač se mezi třemi hráči snažil procpat puk za hostujícího brankáře. Olomoucký kapitán však proti kvalitní obraně Plamenů neuspěl.

51:50
    Hosté se snaží znovu najít cestu do útoku a srovnat krok s Hanáky, brzdí je ale špatný přechod přes střední pásmo.

52:36
    Kohouti uskakují hostům o další branku, když se trojice se zkušenostmi s olomouckým áčkem ve složení Matiaško, Ludvík Rutar a Josef Podlaha na chvíli usadila v útočném pásmu a MICHAL MATIAŠKO dokázal najít skulinku v Kulichově výstroji. Asistence: Ludvík Rutar, Josef Podlaha.

53:35
    Podlaha se protáhl mezi bránícími hráči a zkusil to nahozením z mezikruží. Urostlý útočník ale jen orazítkoval zadní mantinel.

54:14
    Klusáček zkusil nahodit puk na Mokrého, mířil ale jen kousek vedle.

55:18
    Olomouc se znovu žene do útoku, teď se ale jen stěží dostává až do těsné blízkosti Kulicha.

56:10
    Gergel se protahoval podél pravého mantinelu až do útočného pásma, Kohouti jej ale nenechali zakončit.

56:50
    Matiaško se dostal sám až před hostující hráče, z hranice pravého kruhu ale mířil dost mimo branku Plamenů.

57:10
    Plameny znovu hledají cestu před Mokrého, Kohouti ale dobře brání, a tak hostům dělají problémy už za modrou čárou.

58:26
    Vašíček dostal dobrou přihrávku mezi kruhy a sám se dostal do těsné blízkosti Mokrého, trefil ale jen připraveného olomouckého brankáře.

58:48
    Štefka to zkusil ještě z pravé strany, mířil ale dost mimo a puk jen prošel brankovištěm.

59:12
    Poslední minuta se dohrává v útočném pásmu Plamenů.

V odvetě se z výhry za tři body radují zaslouženě Kohouti. Následovat ale bude prodloužení, ve kterém si oba týmy zahrají ještě o bonusový bod.

60:01

60:16
    Už v úvodu prodloužení vyrazili do útoku hosté, ke střele na branku se ale nedostali.

60:48
    Z levé strany to zkoušel Hlaváč, trefil ale jen betony připraveného Kulicha.

61:30
    Hlaváč se snažil ještě vyvézt puk z vlastního pásma, pak ale kotouč jen předal svým spoluhráčům a spěchal střídat.

62:14
    Klodner hledal cestu do útoku, v útočném pásmu jej ale u mantinelu zastavili bránící domácí.

62:48
    Hostující kapitán Tlačil to zkusil z těsné blízkosti, na Mokrého si ale nepřišel.

62:58
    Vosátko vyhrál souboj o puk s jedním z hostů, přidal do kroku a vyvezl kotouč do útoku, kde jej ještě předal Matiaškovi. Ten ale trefil jen výstroj Kulicha.

63:36
    Kohouti si zahrají přesilovku. Jakub Černohorský (ZNS) vyhodil puk mimo hřiště a tak míří na trestnou lavici.

63:36
    Kohouti cítí šanci získat další bod, a tak se trenéři rozhodli vybrat oddechový čas.

63:59
    Matiaško vyvezl puk do útočného pásma, kde ještě poslal kotouč na modrou čáru Ludvíku Rutarovi a ten Podlahovi. Olomoucký útočník ale Kulicha nepřekonal.

64:35
    Necelou půl minutu před koncem prodloužení si vybírají oddechový čas i hosté.

Protože v prodloužení gól nepadl, budou následovat samostatné nájezdy.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 1. Štefka (Rutar A., Ministr), 13. Podlaha (Rutar L.,, Matiaško), 17. Podlaha (Matiaško, Kalač), 28. Hlaváč (Mácha, Rutar A.), 53. Matiaško (Rutar L.,, Podlaha) – 5. Černohorský (Filip), 31. Nagy (Konečný, Tlačil)