Čeljabinsk – Jekatěrinburg 1:4 (kon.) | Omsk – Magnitogorsk 0:1 (kon.) | CSKA Moskva – Čerepovec 1:2 (kon.)
HC Slovan – Dynamo Moskva 3:2 (kon.)
Avangard Omsk
0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Metallurg Magnitogorsk
Čtvrtek 13.09.2018, 18:30 • Balašicha Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Česká stopa
    Magnitogorsk trénuje od letošní sezony bývalý reprezentační kouč Josef Jandač s Jiřím Kalousem. "Větších výzev v Evropě není," svěřil se například někdejší útočník Sparty Andrej Potajčuk. Jandač naposledy vedl český národní tým, se kterým se rozloučil po letošním MS a čtvrtém místě na olympiádě.

Omsk je podle mínění sázkových kanceláří mírným favoritem dnešního zápasu. V tabulce Východní konference je momentálně na druhém místě o skóre za Jekatěrinburgem a ziskem deseti bodů. Včera porazil v domácím prostředí Kazaň 2:1 po nájezdech. Ty rozhodl Širokov až v osmé sérii. Nejlepším střelcem domácích je Rus Michejev, autor šesti přesných zásahů.

V domácím dresu najdeme ze známějších jmen finského brankáře Karriho Rämä, který v mužstvu působil již za éry Jaromíra Jágra a Romana Červenky. Krom toho si zachytal také NHL v barvách Calgary Flames.

Z pole poté nemůžeme opomenout Maxima Talbota. Ten dříve patřil Pittsburghu a v sedmém finále 2009 proti Detroitu zaznamenal své dvě životní trefy, díky kterým se Sidney Crosby dočkal svého prvního Stanley Cupu v kariéře. Zajímavým jménem může být Lotyš Stas či Kris Versteeg, hráč, který hrál v zámoří za Chicago Blackhawks.

Magnitogorsk je v tabulce Východní konference na pátém místě s šesti body na svém kontě. Předevčírem porazil Čeljabinsk 2:1 po prodloužení, když se dvakrát prosadil Kanaďan Ellison. Předtím z toho byla domácí výhra vypsaná poměrem 3:1 nad čínským Kunlunem.

Na hostující soupisce není od letošní sezony již Jan Kovář. Český útočník se rozhodl pro přesun do New Yorku Islanders. V současnosti už tak není spoluhráčem Wolteka Wolskiho. Ten dříve nastupoval v dresu Colorada Avalanche a v únoru získal bronzovou olympijskou medaili.

Branku Metallurgu hájil při všech pěti zápasech tohoto ročníku KHL Vasilij Košečkin, což je ruské jméno známé ze zápasů s českým národním týmem. Ve výčtu hvězd můžeme pokračovat v podobě Sergeje Mozjakina či Nikolaje Kulemina. Kulemin působil taktéž v National Hockey League, kde hájil barvy Toronta Maple Leafs.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Avangard Omsk: Bobkov (Murygin) – J. Medveděv, Pokka, Čudinov, Jemelin, Martynov, Berezin, Bondarev – Širokov, I. Michejev, Zernov – Košelev, K. Semjonov, Manukjan – A. Galimov, Samochvalov, Fisenko – K. Petrov, Talbot, Jaremčuk – Desharnais.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Zagidulin) – Antipin, J. Birjukov, Běreglazov, Matuškin, Rylov, Vereščagin, Olšanskij, Timkin – Mozjakin, Ellison, N. Kuljomin – Jazkov, Ljubimov, Varfolomejev – Wolski, Pakarinen, Rasmussen – Několenko, Platonov, Kaletnik..

00:01

00:16
    Mozjakin byl pokrytý na levém kruhu, ale hosté pokračují v kombinaci.

00:44
    Mozjakin nahodil kotouč po pravé straně do útočného pásma a odjel střídat.

01:01
    Zakončení Zernova z levé strany přes obránce skončilo v ochranné síti a vhazovat se bude před hostující brankou.

01:08
    Wolski vjel na levé straně do ofsajdu poté, co chyboval Jemelin na útočné modré čáře.

01:40
    Pakarinen ztratil kotouč na pravé straně, ale domácí útok měl krátkého trvání.

02:15
    Manukjanovu střelu z levého kruhu přes Birjukova kryl Košečkin na přední tyči.

02:33
    Mozjakin se neprosadil na ose hrací plochy a na tahu je tak domácí celek po rozehrávce Medveděva.

03:24
    Galimovu střelu z levého kruhu vyrazil Košečkin a nikdo ze soupeřů se nedostal k dorážce.

04:12
    Zernov nezpracoval kotouč na levé straně a stejný směrem se vydali hosté na Bobkova.

04:51
    Se střelou zřejmě Berezina zprava na bližší tyč neměl Košečkin sebemenší problémy a nepustil tak Širokova k dorážce.

05:10
    Icing hostů.

05:27
    Zatím se hraje spíše před hostující pokladnici, svěřenci kouče Jandače čekají na větší šanci.

05:55
    Antipin byl na pravé straně ve složité pozici a obklíčení, zakončit tak nedokázal.

06:39
    Olšanskému střela zprava z první nesedla a následně pomohl Bobkov spoluhráčům s rozehrávkou.

07:19
    Rasmussen přidal na levé straně na důrazu, ale vylučovat se nebude.

08:02
    Antipin si nabruslil na pravou stranu do druhé vlny, ale pobyt hostů před brankou soupeře měl jepičí život.

08:30
    Při zakončení od modré čáry toho Bobkov moc neviděl a Wolski se položil do dorážky zprava vedle zadní tyče.

08:49
    Timkin (MET) je prvním vyloučeným hráčem, když za brankou vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění proti Širokovovi.

09:01
    Hosté se ihned osvobozují po levé straně až na hokejku Bobkova.

09:35
    Další výhoz hostů a domácí přesilovka je v úvodní minutě hodně nepovedená.

10:08
    Ještě k tomu zakázané uvolnění domácích.

10:22
    Po nahození Medveděva drží domácí kotouč ve svém útočném pásmu.

10:46
    Vyhození hostů po pravé straně zastavil až Bobkov za svojí brankou.

11:12
    Hosté jsou kompletní a pravda je ta, že tato přesilová hra se domácím nepovedla ani v nejmenším.

11:37
    Mozjakin naservíroval kotouč zleva pod sebe na střed, kde Rylov z jedničky měl obrovskou šanci sám před brankářem, ale některý z bránících hráčů se na poslední chvíli vložil do střely protihráče.

12:06
    Proti Galimovovi na levé straně ucpal Košečkin krátkou tyč svojí pravou rukou.

12:26
    Ljubimov našel z levé strany levou ruku Bobkova, resp. lapačku brankáře.

12:43
    Střela Medveděva zleva dopadla křížem vedle pravé tyče.

13:10
    Petrov se rozjel na levé straně, ale včas se stihli vrátit Antipin s Několenkem.

13:45
    Hosté jsou pod tlakem, naposledy byl Desharnais z pravé strany zablokovaný.

14:25
    Berezin nedosáhl na kotouč na levé straně a dlouhá sekvence, kdy se bojovalo před hostující brankou končí.

14:55
    Od jednoho z hostů na levé straně šel kotouč mimo hrací plochu.

15:07
    Nahození Jazkova z pravé strany sebral Bobkov snadno za svou brankou.

15:55
    Zernov posunul kotouč pod sebe na hokejku Širokova, jehož zakončení mířilo vedle levé tyče.

16:28
    Domácí pokazili rozehrávku z pravé strany, takže Košečkin si zahrál hokejkou.

16:55
    Střela Wolskiho z pravého kruhu byla sražena bránícím hráčem.

17:36
    Čudinov tak dlouho míchal s pukem až byl na levé straně v ofsajdu.

18:01
    Ljubimov nahrál na pravé straně rukou Jazkovi v útočném pásmu, vhazuje se tak ve střední třetině.

18:30
    Petrov byl proti přesile na pravé straně a hrají tak hosté po rozehrávce Běreglazova.

19:15
    Hosté si přihrávají v útočném pásmu, ale Bokov vůbec nezasahuje.

19:35
    To vypadalo na Manukjana, kdo zprava prověřil Košečkina na bližší tyči.

19:56
    Několenko kroužil na levé straně až vypálil Timkin na přední tyč, kde stál Bobkov.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

V první třetině branka nepadla. Aktivnější byl nepatrně domácí celek, ale jinak je hra plná nepřesností na obou stranách. Hraje se celkem opatrně. Zápas postrádá tempo. Hráčům nelze upřít snaha. Jenže jednoduše řečeno – kralují obrany. Bobkov a Košečkin jsou prakticky bez těžšího zákroku. Vyložených šancí jako šafranů. Když už se schylovalo k zajímavé šanci po ose Mozjakin – Rylov, tak zakončení z bezprostřední blízkosti srazil jeden z domácích bránících hráčů. Doufejme, že druhá dvacetiminutovka bude pohlednější. Zatám bezbranková remíza odpovídá tomu, co se děje na hrací ploše.

20:01

20:05
    Mozjakin (hosté) hned podrazil ve středovém kruhu Petrova.

20:50
    Medveděv zakončil zprava z první okolo lapačky brankáře.

21:11
    Hosté vyhazují zleva a domácí tak střídají.

21:27
    Opět hosté poslali kotouč za branku protivníka na hokejku Bobkova.

22:05
    Hosté jsou kompletní, domácí si v přesilovce nevypracovali větší šanci.

22:39
    Souhra Timkina s Matuškinem na levé straně nepřinesla zákrok Bobkova.

23:14
    Manukjan byl zastavený na pravé straně a hosté můžou kontrovat.

23:36
    Varfolomejev měl na pravé straně dobrou rychlost, ale Bobkov si nachystal u první tyče svojí lapačku.

23:41
    Mozjakin nebyl podražený na pravé straně, ačkoliv hostující střídačka takový názor nesdílela.

24:25
    Domácí střídají, Pokka nikam nespěchá za svojí brankou.

24:50
    Rasmussen svedl na pravé straně souboj s Galimovem, následně zapsal ztrátu Wolski za brankou Omsku.

25:23
    Po zákroku Zernova ve středním pásmu je kotouč v hledišti.

25:50
    Jazkov dělal domácím starosti na levé straně, ale i přes podporu svého spoluhráče nedonutil brankáře k zákroku.

26:18
    V posledních minutách se hraje hokej nahoru-dolů a hra má spád.

26:40
    Semjonov vystřelil zprava vedle delší tyče směrem na vyrážečku Košečkina.

27:11
    Semjonov mířil tentokráte zprava na první tyč a lapačku Košečkina, ale bek odeslal kotouč do ochranné sítě.

27:25
    Sledujeme vyrovnaný zápas.

27:44
    Mozjakin přihrál zhruba na pravý kruh rozjetému Elissonovi do druhé vlny, ale ten nedotáhl svůj bekhendový blafák okolo pravice brankáře v (asi) největší šanci zápasu.

27:59
    Desharnais (Omsk) pyká za podražení Elissona v pravé části útočného pásma soupeře.

28:05
    Vůbec první přesilovka hostů v zápase.

28:30
    Nepřesná nahrávka Mozjakina z levé strany darovala kotouč domácím.

28:46
    Metallurg právě vstřelil branku!
    SERGEJ MOZJAKIN se s tím vůbec nemazlil. Na pravé straně ihned po vjezdu do útočného pásma napřáhl k tvrdému zakončení pod víko přes jednoho z obránců a hosté díky využité přesilovce vedou 1:0. Asistence: Vasilij Košečkin, Viktor Antipin.
    28:46 Sergej MOZJAKIN - 0:1

29:10
    Zakončení Varfolomejeva zleva bekhendem vypadlo Bobkovi, ale nikdo z hostů se nedostal k dorážce.

29:47
    Košečkin odvedl dobrou práci hokejkou v rozehrávce, načež Kaletnik zleva na zadní tyč vyprášil lapačku Bobkova.

30:12
    Pakarinenova střela zprava zápěstím patřila k těm zablokovaným.

30:30
    Hosté jsou nabuzeni po trefě Mozjakina a působí na nezaujatého diváka lepším dojmem.

31:16
    Po pasu od Elissona na levý kruh nevyšla Mozjakinovi stahovačka.

31:40
    Mozjakinovi utekl kotouč v levé polovině střední třetiny pod tlakem bránícího hráče.

32:18
    Medveděv nastřelil kotouč zprava do ohně, ale nikdo z domácích nezakončil.

32:24
    Zakázané uvolnění hostů.

32:40
    Varfolomejevovi je na levé straně pískaný ofsajd, komerční pauza.

33:12
    Ťukec domácích v útočném pásmu vyústil ve střelu Martynova z levého kruhu při které měl Košečkin zakrytý výhled, ale pomohli mu obránci.

33:57
    Desharnais (Omsk) podtrhl v pravé části útočného pásma nohu Kuljomina a fasuje rovnou pět minut plus do konce zápasu, k tomu trest ve hře.

34:51
    Rasmussen pronikl po pravé straně do útočného pásma a hosté jsou nastěhovaní před Bobkovem.

35:11
    Wolski zazvonil zprava na vzdálenější spoj tyče a břevna.

35:24
    Po chybě na pravé straně musí hosté vyklidit pásmo.

35:32
    Ofsajd hostů.

35:56
    Matuškin měl celkem dost místa na pravé straně a natlačil kotouč vedle druhé tyče.

36:36
    Tak tohle byl fantastický zákrok! Po křižném pasu Mozjakina na levý kruh číhala před Wolskim poloodkrytá pokladnice, ale trefil přesouvajícího se Bobkova do pravé ruky!

36:40
    Berezin (Omsk) dostává dvě minuty a domácí budou hrát dvě minuty ve třech.

37:26
    To je fantazie, co předvádí Bobkov! Mozjakin to vzal na sebe na pravém kruhu, domácí brankář kotouč vyrazil a Elisson měl další vyloženou šanci. Skákavý kotouč i tak schoval Bobkov do lapačky.

37:43
    Po postrčení Mozjakina se neprosadil Rasmussen na ose hřiště.

37:58
    Vynikající Bobkov skočil k přední tyči proti zakončení Elissona z levého kruhu.

38:36
    Domácí lezli i po čtyřech, ale už nehrají ve třech.

39:10
    Dlouhá přesilovka hostů skončila a to množství zahozených vyložených šancí může ještě tým Josefa Jandače hodně mrzet.

39:39
    Varfolomejevova střela z pravé strany šla po zákroku beka do ochranné sítě.

39:54
    Také další hostující pokus od modré čáry mířil po teči domácího hráče do ochranné sítě.

39:58
    Kuljomin se radoval úplně zbytečně! Branka neplatí! Nahození od modré čáry tečoval bruslí před Medveděvem po ledě do sítě. Nicméně, úmyslné kopnutí hostujícího útočníka je důvodem toho proč přece jen bude Omsk před třetí třetinou ztrácet stále pouze jeden gól.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tak zatímco první třetina byla nudná, tak ve druhé dvacetiminutovce jsme se zdaleka nenudili. Skóre otevřel Mozjakin střelou zprava pod horní tyč. Do toho všeho šel předčasně do sprch Desharnais za podrážení Kuljomina. Hostům se tak naskytla obrovská příležitost v podobě pětiminutové přesilové hry. Ale využít ji nedokázali. Ačkoliv odhadem takové tři šance byly naprosto jasné.

Domácí brankář se vytáhl především proti Wolskimu z levého kruhu. Poté se štěstím schoval dorážku zblízka do lapačky. A když už jej dokázal zmiňovaný Kuljomin dvě vteřiny před přestávkou překonat, tak jeho radost neměla dlouhého trvání. Úmyslné kopnutí do kotouče znamená, že Omsk je stále v kontaktu a ubráněné dvouminutové oslabení tři na pět mu určitě hodně pomůže.

40:01

40:26
    Po ztrátě domácích na pravé straně spěchá s odpovědí Antipin.

41:07
    Pokka rozehrál na levou stranu, kde byli domácí v oslabení.

41:35
    Rutinní zákrok pro Bobkova po zakončení z levé strany.

41:54
    Pakarinen přihrál bekhendem na levou stranu, ale domácí měli situaci ve středním pásmu pod kontrolou.

42:34
    Střelu rozjetého Fisenka na pravé straně chytá Košečkin na bližší tyči.

42:47
    Čudinov s Michejem udělali chybu zhruba na polovině hřiště a dopředu se tak vydává Elisson po levé straně.

43:15
    Dvě minuty pro Zernova za vysokou hůl v obličeji Rylova, přesilovka pro hosty.

43:25
    Wolski promáchl na pravém kruhu, ale hosté zůstávají v pásmu.

43:45
    Po nástřelu Mozjakina z levého kruhu na střed otřel Ellison svojí dorážku nadvakrát o levou nohu brankáře.

44:30
    Domácí se pořádně nedostali z obranného pásma při početní nevýhodě.

44:53
    Po přihrávce Mozjakina na levou stranu a otočil Ellison, ale Bobkov uhájil svou svatyni.

45:56
    Bobkov vyrazil zakončení zleva a následně nedosáhl Wolski na kotouč, jinak by před ním byla víceméně prázdná branka.

46:42
    Širokov měl rychlost a levém kruhu se zbavil obránce, načež jeho křižné zakončení vytáhl Košečkin levou rukou.

47:01
    Úroveň zápasu má stoupající tendenci.

47:20
    Petrov měl proti sobě na pravé straně dva hráče a ještě k tomu zlomil hokejku.

47:46
    Se zakončením Běreglazova zprava na tělo si poradil Bobkov.

48:37
    Zernovovi se na levé straně vrhl pod nohy Rasmussen při snaze o natlačení se do brankoviště.

48:55
    Antipin ztratil kotouč a následně vypálil Košelev zleva přes obránce mimo branku.

49:43
    Petrov trefil z levé strany pouze Birjukova.

50:12
    Medveděv si udělal výlet po útočném pásmu, ale jeho bekhend zprava zneškodnil Košečkin na přední tyči.

50:44
    V posledních minutách to je Omsk, kdo je aktivnější.

51:21
    Další zablokovaná hostující střela, Antipin usnadnil život Košečkinovi při domácím zakončení z levé strany.

52:17
    Po tvrdé střele Čudinova z osy modré čáry neviděl Košečkin vůbec nic přes Petrova, ale i tak díky Několenkovi nadále drží čisté konto.

52:44
    Medveděv byl v ofsajdu na levé straně.

53:03
    Berezin musí hrát, icing se pískat nebude.

53:32
    Pakarinenovi se na pravé straně postavil do cesty obránce a hosté se opět brání.

54:10
    Medveděv a Širokov byli aktivní na levé straně, ale Košečkin ustál zakončení od modré čáry.

54:58
    Čudinov chyboval na středu a následný rychlý kontr ukončil Ellison zprava bekhendem na přední tyč do lapačky brankáře.

55:01
    Důležitý zákrok Košečkina. Talbot to vzal zprava na sebe, nepřihrál při brejku dva na jednoho a našel brankáře u bližší tyče.

56:04
    Martynovova střela zleva končí zákrokem Košečkina.

56:10
    Stejně tak zakončení Pokky zleva od modré čáry.

56:18
    Košečkin si vyjel proti střele od modré čáry, kterou pořádně schytal padající Rylov.

56:40
    Ellison pouze posunul kotouč po pravé straně a odjel na střídačku.

56:54
    Nahození Medveděva ze středního pásma vyklepal Košečkin ze své lapačky.

57:38
    Hosté pošetřili čas na levé straně Wolskim, ale nikam se nehnali.

58:08
    Medveděv zachránil situaci ve středním pásmu, ale poté pouze odevzdal kotouč na levou stranu k Antipinovi.

58:39
    Ellison tahá čas na levé straně a domácí se nemůžou dostat k puku.

59:05
    Sudí uznali, že o ofsajd se v případě Petrova nejednalo a vhazuje se před hostující brankou, domácí v šesti.

59:20
    Michejev se neprosadil z otočky kolem tyče a Mozjakin zleva osvobodil svůj celek.

59:46
    Košečkin nejprve upadl, ale poté neinkasoval po střele od modré čáry.

59:59
    Ještě zákrok pravou nohou pro hostujícího brankáře.

Dnešní utkání sledovalo 5 087 diváků.

Československá stopa v utkání:
    Josef Jandač vedl hostující celek v pozici hlavního trenéra.

Magnitogorsk vydřel výhru 1:0 nad Omskem. Trefil ji Mozjakin v přesilové hře v 29. minutě, kdy vypálil zprava pod víko po nahrávce brankáře Košečkina. Druhá třetina byla hodně pohledná oproti té první. Domácí nabídli soupeři pětiminutovou přesilovku po trestu pro Desharnaise se podkopnutí Kuljomina. Do toho se nechali ještě jednou vyloučit. Takže Magnitogorsk hrál dvě minuty pět na tři. Jenže zahodil tři jasné šance. A když už byl skvěle chytající Bobkov překonaný, tak jedině za cenu úmyslného kopnutí zmiňovaného Kuljomina.

Ve třetí třetině byli hosté horším celkem, ale ustáli výrazný tlak soupeře, i následnou powerplay a mají tak v kapse hodně cenou výhru. (21:01:45)