Čeljabinsk – Jekatěrinburg 1:4 (kon.) | Omsk – Magnitogorsk 0:1 (kon.) | CSKA Moskva – Čerepovec 1:2 (kon.)
HC Slovan – Dynamo Moskva 3:2 (kon.)
Avangard Omsk
0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Metallurg Magnitogorsk
Čtvrtek 13.09.2018, 18:30 • Balašicha Arena • KHL

Magnitogorsk vydřel výhru 1:0 nad Omskem. Trefil ji Mozjakin v přesilové hře v 29. minutě, kdy vypálil zprava pod víko po nahrávce brankáře Košečkina. Druhá třetina byla hodně pohledná oproti té první. Domácí nabídli soupeři pětiminutovou přesilovku po trestu pro Desharnaise se podkopnutí Kuljomina. Do toho se nechali ještě jednou vyloučit. Takže Magnitogorsk hrál dvě minuty pět na tři. Jenže zahodil tři jasné šance. A když už byl skvěle chytající Bobkov překonaný, tak jedině za cenu úmyslného kopnutí zmiňovaného Kuljomina.

Ve třetí třetině byli hosté horším celkem, ale ustáli výrazný tlak soupeře, i následnou powerplay a mají tak v kapse hodně cenou výhru. (21:01:45)

Československá stopa v utkání:
    Josef Jandač vedl hostující celek v pozici hlavního trenéra.

Dnešní utkání sledovalo 5 087 diváků.

59:59
    Ještě zákrok pravou nohou pro hostujícího brankáře.

59:46
    Košečkin nejprve upadl, ale poté neinkasoval po střele od modré čáry.

59:20
    Michejev se neprosadil z otočky kolem tyče a Mozjakin zleva osvobodil svůj celek.

59:05
    Sudí uznali, že o ofsajd se v případě Petrova nejednalo a vhazuje se před hostující brankou, domácí v šesti.

58:39
    Ellison tahá čas na levé straně a domácí se nemůžou dostat k puku.

58:08
    Medveděv zachránil situaci ve středním pásmu, ale poté pouze odevzdal kotouč na levou stranu k Antipinovi.

57:38
    Hosté pošetřili čas na levé straně Wolskim, ale nikam se nehnali.

56:54
    Nahození Medveděva ze středního pásma vyklepal Košečkin ze své lapačky.

56:40
    Ellison pouze posunul kotouč po pravé straně a odjel na střídačku.

56:18
    Košečkin si vyjel proti střele od modré čáry, kterou pořádně schytal padající Rylov.

56:10
    Stejně tak zakončení Pokky zleva od modré čáry.

56:04
    Martynovova střela zleva končí zákrokem Košečkina.

55:01
    Důležitý zákrok Košečkina. Talbot to vzal zprava na sebe, nepřihrál při brejku dva na jednoho a našel brankáře u bližší tyče.

54:58
    Čudinov chyboval na středu a následný rychlý kontr ukončil Ellison zprava bekhendem na přední tyč do lapačky brankáře.