Mladá Boleslav – Mountfield HK 2:1 (kon.) | HC Litvínov – Chomutov 0:3 (kon.) | Olomouc – Č. Budějovice 3:2 (po pr.)
Žďár n/S – Kometa Brno 1:5 (kon.) | Jihlava – Salzburg 2:7 (kon.)
HC Olomouc
3:2 (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)
HC Motor České Budějovice
Čtvrtek 13.09.2018, 17:30 • Zimní stadion Olomouc • DHL Extraliga juniorů • Skupina C

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Už podruhé během pěti dní se olomoučtí junioři představí doma. Kohouti na svém ledě vyzvou České Budějovice.

Olomouc se dvakrát během předcházejících kol postavili Žďáru nad Sázavou. Zatímco na ledě Plamenů Kohoutům utkání vůbec nevyšlo a museli se smířit s vysokou porážkou 1:6 a bodem za výhru v prodloužení, před vlastními fanoušky se Hanákům dařilo daleko více. Svého soupeře jasně přestříleli a brali tři body za výhru 5:2 v základní hrací době, bod navíc pak za výhru po nájezdech.

České Budějovice odehrály také dva zápasy se stejným soupeřem, a to Jihlavou. Na ledě Dukly se Motor ve vyrovnaném utkání radoval z výhry 2:0, před vlastními fanoušky se ale musel smířit s prohrou 1:3. Do extraligové tabulky si tak zatím připsal čtyři body, tedy o bod méně než Kohouti.

HC Olomouc: Hasala (Mokrý) – Harabiš, Bahounek, Klesla, Hlaváč, Vosátko, Rutar L., Rutar A. – Kalač (C), Matiaško, Štefka, Tomajko, Mácha, Horký, Štědrý, Podlaha, Tichý, Ministr, Kaplan.

HC Motor České Budějovice: Svoboda (Prušák) – Šafář, Hubata, Remta, Dudáček, Svach, Doktor – Egert, Vaculík, Masopust, Grossmann, Hrubec, Pouzar, Ryba, Janoch, Schwartz, Čížek, Silný (C), Krcho.

Rozhodčí: Held – Mikšík, Komínek.

00:01

00:09
    Úvodní buly vyšlo lépe Motoru, který nahodil kotouč kousek za modrou čáru, tam se jej ale ujali Hanáci a do útoku spěchal Podlaha.

00:48
    Motor se snaží dostat do útočné třetiny, Kohouti ale zatím dobře brání, a tak Hasala nemá důvod zasahovat.

01:30
    Grossmann hledal cestu kolem olomoucké branky, u zadního mantinelu ho ale zastavil jeden z bránících hráčů.

02:10
    Z levé strany to zkoušel nahozením Matiaško, trefil ale jen chrániče připraveného Svobody.

02:28
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Kohouti otevírají skóre a ujímají se vedení. První formace domácích si protáhla střídání a usadila se v útočném pásmu, MICHAL MATIAŠKO pak dokázal zblízka najít skulinku ve Svobodově výstroji. Asistence: Josef Podlaha.

02:55
    Hanáci se dál tlačí do českobudějovické branky, Svoboda si ale dokázal se všemi dorážkami poradit.

03:20
    Hrubec aktivně napadal rozehrávku domácích, Vosátko jej ale dokázal obhodit a dostat kotouč z vlastní třetiny.

04:05
    Elitní formace Hanáků se znovu usadila v útočném pásmu a Matiaško se snažil u mantinelu obrat o puk jednoho z hostujících hráčů, ten si ale kotouč vzít nenechal.

04:58
    Motor se tlačí do útoku a aktivně napadá, kotouč však teď mají pod kontrolou hlavně domácí.

05:20
    Podlaha obkroužil branku hostů a z pravé strany se pokoušel najít prostor, kam zakončit, dobře bránící Motor ale ohrožení své branky nedovolil.

06:20
    Hra se v rychlém tempu přelévá ze strany na stranu. V útočném pásmu jsou teď pro změnu usazení hosté.

06:50
    Zblízka se před olomouckou brankou pokoušel dorážet Egert, olomoucký brankář ale kotouč za svá záda nepustil.

07:27
    Motor se snaží znovu dostat do útoku, Bahounek ale za modrou čárou zachytil kotouč a rychle ho poslal zpět do útočného pásma.

08:07
    Hanáci si zahrají první přesilovku utkání! Matěj Šafář (CEM) si odpyká dvě minuty za sekání.

08:10
    Do útoku spěchal po pravé straně Podlaha podporovaný Bahounkem, olomoucký útočník se ale přes bránící hráče k přihrávce nedostal.

09:05
    Hanáci se opakovaně snaží dostat do útočného pásma, Motor ale velmi dobře brání a Kohouty před svou branku nepouští.

10:10
    Motor se hnal do útočného pásma, Pouzar ale před brankou Hasaly neměl dost prostoru na zakončení.

10:27
    Hosté se hnali znovu do útoku, z hranice levého kruhu to zkusil Ryba, trefil však jen betony připraveného Hasaly.

11:17
    Tentokrát si početní výhodu zahrají hosté. Stanislav Harabiš (OLO) si odsedí menší trest za podrážení.

11:50
    Motor přidal na aktivitě a dlouho se drží v útočném pásmu, k ohrožení olomoucké branky se ale zatím nedostal.

12:00
    Ve vlastním oslabení se do útočného pásma protáhl Štefka, z těsné blízkosti z pravé strany ale trefil jen chrániče Svobody.

12:11
    Počet hráčů na ledě se na chvíli srovná. Za podrážení si dvě minuty odsedí také Šimon Masopust (CEM).

13:17
    Teď měli hosté velké štěstí! Ludvík Rutar nahodil kotouč do útočného pásma a spěchal střídat. U pravého mantinelu se k němu ale dostal Hlaváč, který jen těsně minul úplně prázdnou branku Svobody, který odjel rozehrávat, ke kotouči se ale nedostal včas.

14:05
    Motor dlouho držel Kohouty daleko od své branky, ti tak poslední vteřiny přesilovky využít nemohli.

15:05
    Kohouti se znovu usadili v útočném pásmu, jejich střely ale zatím mířily dost mimo branku hostů.

16:00
    Tentokrát mají pod kontrolou puk převážně hosté, přes střední pásmo se ale dostávají jen stěží.

16:30
    Dudáček to zkusil dělovkou od modré a Hasala měl velké štěstí, že poskakující puk dokázal dostat mimo tři tyče.

17:10
    Podlaha mezi kruhy hledal ještě najíždějícího Štefku, ten se ale přes bránícího hráče nedostal k zakončení.

17:49
    Hosté se znovu procpali do těsné blízkosti Hasaly, přes dobře bránící domácí se ale ke střele na branku nedostali.

18:27
    Ke Kalačovi se na pravý kruh dostal kotouč a olomoucký kapitán z nápřahu hned střílel, trefil ale jen přesouvajícího se Svobodu.

19:16
    Od modré čáry to tvrdou střelou zkusil Vaculík, olomouckého brankáře ale nepřekvapil.

19:45
    Motor se ještě snaží v posledních vteřinách první třetiny srovnat, Kohouti ale dobře brání.

20:00

O něco šťastnější odchází do kabin domácí, kterým se podařilo otevřít skóre už ve třetí minutě zásluhou Michala Matiaška. Motor ale s Hanáky dokázal dlouho držet krok, a tak bude další vývoj utkání velmi zajímavý.

Druhá třetina začne přibližně v 18:12.

20:01

20:10
    Kohouti se hned v úvodu utkání protáhli do útoku, k ohrožení branky se ale nedostali.

20:58
    Čížek se protáhl po pravé straně do útoku, kde se ještě natahoval po puku, ohrozit Mokrého se mu ale nepovedlo.

21:37
    Pouzar se hnal na olomouckou branku, těsně před ní ho ale o puk obral vracející se Vosátko.

22:15
    Hra se znovu přelévá rychle ze strany na stranu, ani jeden z brankářů teď ale chvíli neměl důvod zasahovat.

22:30
    Kalač to zkusil z levého kruhu tvrdou střelou, mířil ale jen do zadního mantinelu.

23:00
    Hanáci se teď těžko dostávají přes střední pásmo, o něco aktivnějším týmem je Motor, který drží Hanáky pod tlakem.

23:56
    Klesla využil chyby jednoho z hostů, který mu zadovkou přihrál prakticky na hůl a spěchal před Svobodu, olomoucký obránce se ale ke střele nakonec nedostal.

24:29
    Souhra olomouckých bratranců Podlahy a Štefky znovu zafungovala, když se po nahrávce prvního jmenovaného dostal DAVID ŠTEFKA ke střele, na kterou byl Svoboda krátký. Asitence: Josef Podlaha.

25:00
    Hanáci se dál drží v útočném pásmu, Motor ale zabral, a tak se přes dobře bránící hosty Kohouti nemohou dostat k nebezpečnější střele.

26:15
    Hanáci se znovu snaží dostat do útočného pásma, střední pásmo ale poměrně dobře brání Motor.

26:54
    Hosté to s důrazem do branky trochu přehnali a Mokrého klec vyskočila z ukotvení. Hra je tak přerušena.

27:10
    Bahounek se snažil protáhnout před Svobodu podél levého mantinelu, olomouckého obránce ale zastavil hvizd rozhodčího.

27:46
    Olomoučtí jsou o něco aktivnějším týmem a Jihočechům v útočném pásmu motají hlavy. Ti ale obětavě brání.

28:16
    Krcho nahodil kotouč do útoku a spěchal za ním, olomoučtí obránci byli ale o krok rychlejší.

28:53
    Kalač to zkusil z levé strany nahozením, Svoboda ale jeho pokus dobře viděl a kotouč vyrazil mimo branku.

29:47
    Hra se teď přesunula do středního pásma a ani jednomu z týmů se dlouho nedařilo překonat modrou čáru.

30:05
    Egert zkusil své štěstí střelou z pravého kruhu, Mokrý ale včas nastavil betony.

30:19
    Motor znovu přidal na rychlosti a snaží se najít cestu do blízkosti Mokrého, Olomoučtí se ale zatím včas vrací.

30:57
    Na druhé straně pak dorážela olomoucká pětka, Svoboda ale scvakl betony včas.

31:27
    Hubata to zkusil tvrdou střelou od modré čáry, mířil ale hodně mimo tři tyče olomoucké klece.

32:12
    Aktivní Grossmann prokličkoval přes půl hřiště, z pravého kruhu ho ale domácí vystřelit nenechali.

32:50
    Egert vyvezl puk po pravé straně do útoku a těsně před brankou hledal přihrávkou Pouzara, ten ale z těsné blízkosti trefil jen připraveného Mokrého.

33:33
    Silný vyhrál souboj o kotouč u pravého mantinelu, v útočném pásmu ale hledal své spoluhráče marně.

34:05
    Do útočného pásma prosprintoval Ministr, který ještě hledal Horkého, olomoučtí útočníci se ale k zakončení nedostali.

34:50
    Olomoučtí se znovu drží v útočném pásmu, přes dobře bránící hosty se ale nemůžou dostat ke střele na branku.

35:42
    Matiaško vyvezl puk až mezi kruhu, kde přihrávkou hledal volného Kalače. Střela olomouckého kapitána ale nebyla dostatečně razantní.

36:05
    Hosté přidali i na důrazu před brankou a pořádně se cpali před Mokrého, olomoucký brankář si ale zatím dokázal poradit.

36:14
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Hostům se ale důraz před brankou vyplatil a snižují náskok Hanáků, když se z těsné blízkosti dokázal prosadit JAKUB ČÍŽEK. Asistence: Vojtěch Doktor, Jiří Remta.

36:50
    Motor jako by znovu ožil a stále častěji se tlačí před Mokrého.

37:21
    Hanáci se musí znovu bránit. David Štefka (OLO) si odpyká menší trest za sekání.

37:27
    Podlahovi se podařilo ušetřit trochu času a dostat kotouč podél levého mantinelu až do útočného pásma, k ohrožení branky už se ale nedostal.

38:20
    Hanáci šetří čas, který jim zbývá v oslabení a sami se vydali do útoku, Svoboda ale zatím zasahovat nemusel.

39:10
    Motor se znovu usadil v útočném pásmu a kombinuje.

39:23
    A hostům se aktivita před olomouckou brankou vyplácí, když se jen pár vteřin po vypršení olomouckého oslabení podařilo překonat Mokrého VOJTĚCHU KRCHOVI. Asistence: Václav Svach, Daniel Dudáček.

39:48
    Druhá třetina se dohrává před olomouckou brankou.

40:00

Úspěšnější byli ve druhé třetině hosté. Hanáci sice navýšili své vedení už pět minut po začátku prostřední části po střele Davida Štefky, hostům se ale podařilo snížit náskok Hanáků díky přesné teči Jakuba Čížka.srovnat krok se pak povedlo Vojtěchu Krchovi. Ve třetí třetině se tak bude začínat prakticky od nuly.

Třetí třetina začne přibližně v 19:00.

40:01

40:15
    Motor vyrazil hned v úvodu třetí třetiny do útoku, na střelu jednoho z hostů ale Mokrý dobře viděl a puk schoval ve výstroji.

41:09
    Hra se znovu rychle přesouvá od branky k brance, víc ze hry teď ale mají hosté.

41:48
    Hosté opakovaně vyhazují puk ze své třetiny, Svoboda tak moc práce nemá.

42:50
    Mácha napadal rozehrávku hostů, k puku se ale v útočném pásmu nedostal.

43:10
    Olomoučtí se na chvíli usadili v útočném pásmu, přes dobře bránící Motor se ale ke střele na Svobodu nedostali.

43:55
    Ministr ujel po pravé straně hostujícími hráčům. Olomouckého útočníka ještě stíhal Dudáček, Ministr ale zkusil zakončit bekhendem, trefil však jen Svobodu.

44:39
    Hosté se znovu tlačí do útoku, Mokrý tak má dost práce.

45:00
    Hra výrazně ubrala na tempu a oba týmy se soustředí především na to, aby neudělaly chybu v obraně.

45:40
    Svach zkusil své štěstí střelou z mezikruží, mířil ale hodně mimo olomouckou branku.

46:27
    Hra se znovu přesunula do středního pásma, puk ale mají pod kontrolou převážně hosté.

47:12
    Horký se ve středním pásmu dostal k puku. Ten si ještě před modrou čárou srovnal na hokejce a z mezikruží střílel, trefil ale jen zadní plexisklo.

47:54
    Motor se znovu usadil v útočné třetině, i Olomouc ale zabrala v obraně.

48:15
    Kaplan se zkoušel dostat přes střední pásmo do útoku, zastavili ho ale vracející se hráči.

48:31
    Kohouti si zahrají další přesilovku. Daniel Dudáček (CEM) si odsedí dvě minuty za držení protihráče.

49:28
    Matiaško vyvezl puk do útočného pásma, od pravého mantinelu ale neměl komu přihrát.

50:13
    Adam Rutar si razil cestu do útočného pásma podél levého mantinelu, tam jej ale zastavili bránící hráči.

51:04
    Horký vyrazil rychle do útoku, mezi kruhy před bránícím hráčem zabrzdil, stáhl si puk zpět a z levé strany zkoušel překvapit Svobodu. Hostující brankář ale střelu dobře viděl.

51:39
    Po pár dorážkách se puk potuloval před českobudějovickým brankovištěm a hosté měli velké štěstí, že na dorážku nikdo nedosáhl.

52:30
    Hanáci znovu zabrali a tlačí se před branku Svobody, ten ale drží svůj tým ve hře.

52:39
    Na druhé straně ujel domácím Pouzar, střelou z levé strany a zblízka si ale na Mokrého nepřišel.

53:04
    Hanáci se znovu snaží najít cestu před Svobodu, Motor ale velmi dobře brání, a tak nemá hostující brankář důvod zasahovat.

53:47
    Hosté se usadili v útočném pásmu a Hanákům pořádně motají hlavy. Ti teď nemohou střídat.

54:50
    Motor si dlouho přihrával v útočném pásmu. Puk se pak dostal na levý kruh k hostujícímu kapitánovi, který z pokleku střílel. Jen těsně ale minul olomouckou branku.

54:56
    Olomouc ještě čekají pořádně horké chvilky. Robin Kaplan (OLO) míří za hákování na dvě minuty na trestnou lavici a hosté tak mohou pokračovat ve svém tlaku.

55:50
    Dudáček to zkusil tvrdou střelou od modré čáry, trefil ale jen bránící hráče.

56:10
    Matiaško ujel ve vlastním oslabení sám na českobudějovickou branku, těsně před ní se ještě snažil Svobodu rozhýbat, ten se ale zmást nenechal a tak Matiaško mířil jen do jeho betonů.

57:42
    Oba týmy přidaly na tempu, soustředí se ale hlavně na kvalitní obranu.

58:16
    Egert se v útočném pásmu dostal k puku a spěchal před Mokrého, bránící hráči ho ale zakončit nenechali.

59:18
    Kohouti si zahrají další přesilovku. Jan Janoch (CEM) totiž míří na dvě minuty na trestnou lavici za vysokou hůl.

59:18
    Domácí cítí šanci na další branku, a tak si vyžádali oddechový čas.

59:37
    Kohouti se drží v útočném pásmu a kombinují.

60:00

Protože ve třetí třetině branka nepadla, bude se pokračovat klasickým prodloužením do rozhodnutí utkání.

60:01

60:16
    Kohouti se drží v útočném pásmu a kombinují. Elitní formace zatím ale míří dost mimo.

60:56
    Kohoutům se aktivita před brankou vyplatila, když DAVID KALAČ dostal dobrou přihrávku napříč brankovištěm a z pravé strany prostřelil hostujícího brankáře. Asistence: Josef Podlaha.

Konec zápasu. (19:31:56)

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 3. Matiaško (Podlaha), 25. Štefka (Podlaha), 61. Kalač (Podlaha) – 37. Čížek (Doktor, Remta), 40. Krcho (Svach, Dudáček)

Rozhodčí: Held – Mikšík, Komínek