Zlín – Vítkovice 6:4 (kon.) | Kladno – Plzeň 0:3 (kon.) | Liberec – Havlíčkův Brod 5:0 (kon.)
Pardubice – Sparta 3:10 (kon.) | Vsetín – Havířov 4:2 (kon.) | Třinec – Přerov 4:0 (kon.)
K. Vary – Slavia 3:2 (3:2 po s.n.)
Rytíři Kladno
0:3 (0:0, 0:0, 0:3 - N 0:1)
HC Škoda Plzeň
Pátek 14.09.2018, 16:00 • ČEZ stadion, Kladno • DHL Extraliga juniorů • Skupina A

Kladenský ČEZ stadion je obrán o všechny čtyři body, které jdou na účet plzeňské Škodovky. Domácí Rytíři nenašli recept brankáře Kristiána Koláře, který dnes anuloval všechny domácí hráče. (18:14:44)

62:36
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Prodloužení tři na tři vyšlo lépe Plzni. Josef Roubal zpoza branky přihrál PETRU ERETOVI, který šlápl na pedál a dostal se do úniku. V něm po naznačené kličce pohotově zakončil na levou tyč. Asistence: Josef Roubal a Albert Šiller.

62:00
    Jelínek se nedostal přes bránícího Lokajíčka. Následuje souboj o puk v levém rohu útočného pásma Kladna.

61:06
    Zichovu žabičku nikdy netrefil a na kotouč se tak dostávají hráči Škodovky.

60:16
    Nadstavba začala ofsajdem Plzně.

60:01

Tři body jdou na účet plzeňské Škodovky. Za malou chvíli začne prodloužení o další bod. Nutno dodat, že v závěru třetiny na ledě vzplanuly emoce.

59:26
    Těžká střela Martina Bláhy, kterého anuloval připravený Kolář.

59:07
    Filip zkusil stahovačku mezi bruslemi, ale těsně před zakončením byl zablokován protihráči.

58:30
    Plzni se daří vyhodit přes všechny čáry a Kladno začne až od vlastní branky.

57:57
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Daniel Malák – 2 min., držení).

56:03
    Možná už stvrzovací branka. ALBERT ŠILLER se uvolnil a po přebruslení do brankového prostoru překonal brankáře Kladna. Bez asistence.

55:50
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Patrik Šmatlák – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Adam Šilhán – 2 min., hrubost).

55:50
    Jelínek to zkusil u bližší tyče okamžitě po vyjetí zpoza branky, ale Kolář byl zde připraven!

55:12
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Petr Eret – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Martin Bláha – 2 min., krosček).

55:12
    Škodovka navyšuje své vedení na rozdíl dvou branek! PETR ERET v dobré střelecké pozici mezi kruhy nasměroval kotouč přímo do odkrytého prostoru pravé spojnice. Bez asistence.

54:25
    První střela Kladna skončila vysoko v ochranné síti. Do konce přesilové hry zbývá Rytířům pouhých dvanáct vteřin.

53:13
    Hned trojice hráčů Škodovky vystartovala i s kotoučem z obranné třetiny! Na konci rychlého protiútoku byl Hasman, který z pravé strany neprostřelil Jirouška.

52:37
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Kristián Kolář – 2 min., zdržování hry / padnutí na puk). Trest odpyká Jakub Procházka.

51:56
    Po rychlé akci bratří Bláhů skončil kotouč hratelný pár centimetrů od brankové čáry! Celou situaci ale vyřešila obrana Plzně.

51:32
    Zničeho nic podpořil útok mezi kruhy s dvacítkou na zádech Malát, jehož koncovka vyprášila Jirouškovu lapačku.

49:23
    Úvodní branka jde na účet Škodovky! Michal Houdek průnikovou přihrávkou našel na útočné modré JANA MATIÁŠKA, který si podél hrazení sjel až do ostrého úhlu, z něhož následně prostřelil Jirouška. Po řadě zákroků trochu smůla pro kladenského brankáře. Asistence: Michal Houdek a Daniel Malák.

47:40
    Tvrdou střelu Lokajíčka dorážel na hranici brankoviště Hasman. Jiroušek opět řeší celou situaci.

47:21
    Na branku budeme čekat dále! Jiroušek byl už překonaný, ale i tak se dokázal v leže roztáhnout a srazit Matiáškovu koncovku!

Trestné střílení pojede Jan Matiášek.

47:21
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jan Kvapil – trestné střílení, hákování).

46:59
    Kvapil se šikovně prokličkoval mezi kruhy, ale do koncovky se nedostal.

46:44
    V akci pohotová lapačka Jirouška! Ten švihem zastavil okamžitou střelu Ereta krátce po vhazování.

46:20
    Dva hráči Škodovky stáhli hru na sebe, čímž vytvořili potřebný prostor Malátovi. Ten z mezikruží svižnou střelou zápěstím Jirouška nepřekonal.

45:32
    Ondřej Bláha možná i omylem srazil střelu od modré těsně vedle Kolářovy branky.

44:56
    Další propad obrany Kladna. Přes pravé hrazení si vytvořil střeleckou pozici Hasman, po jehož střele se kotouč málem otřel o vzdálenější levou tyč.

43:08
    Rytíři nyní trochu otevírají prostor na obranné modré čáře. Plzeň se hladce dostává až k Jirouškovi.

42:41
    Adamcovu střelu z levé strany srazil Jiroušek svou vyrážečkou bez větších problémů.

41:34
    Plzeň se dostala do přečíslení tři na jednoho. Hasman už trochu z ostré pozice našel před pravou tyčí Princla, který byl už ale v nulovém úhlu a Jiroušek mu tak neotevřel žádnou skulinku.

40:57
    Domácí se snaží proniknout přes osu hřiště, ale mezi kruhy ztroskotal jak Husarik, tak také rozjetý Jelínek.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:33.

40:00

39:48
    Kladenský tlak v závěru druhé třetiny ovoce nepřinesl a na první branku utkání tak budeme muset počkat do třetí třetiny.

38:36
    Sražený puk Jirouškem málem trefil projíždějícího Maláta u levé tyče, od něhož skončil kotouč za brankou.

38:03
    Přesně nastavený beton Koláře vymrštil kotouč po Volrábově střele do ochranné sítě.

37:33
    Roubal to zkusil ze stejné pozice jako předtím Hasman. Tentokrát kotouč zůstal ve výstroji Jirouška.

36:29
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Šimon Jelínek – 2 min., nedovolené bránění).

36:29
    Dnes jsou přesilovky nejspíš nevýhodou. Plzenští šli do přečíslení dva na jednoho, které vedl z levého křídla následně také střílející Hasman. Vyražený puk už skoro dorážel Princl, ale toho zezadu nedovoleně odzbrojil Jelínek.

36:07
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Daniel Malák – 2 min., vysoká hůl).

35:31
    Kladno si zahraje další přesilovou hru. Zatím je ponechána pouze výhoda.

34:57
    Eret s Roubalem nyní velmi dobře clonili Jirouškovi ve výhledu, ale další nahození od modré nedokázal nikdo nasměrovat do branky.

34:17
    Střelu od modré sklepl Eret pouze na boční konstrukci kladenské branky.

34:00
    Hra se opět přelévá ze strany na stranu. Hraje se v rychlém tempu.

32:19
    S končícím trestem pálil zápěstím z pravé strany Princl, jehož střela ale mezi tři tyče nešla.

32:03

31:58
    Za pět vteřin budou mít hráči Plzně velmi krátkou dvanácti vteřinovou přesilovku.

31:42
    Eret to zkusil přes blokujícího obránce, ale Jiroušek nakonec zasahovat nemusel.

31:03
    Velká příležitost Kladna. Filip tvrdou střelou nasměroval puk do protipohybu Koláře, který kotouč vykopl na poslední chvíli.

30:37
    Šmatlák průnikovou přihrávkou našel na pravém křídle Ondřeje Bláhu. Tomu se kotouč odrazil ale daleko před sebe.

30:15
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Ondřej Volráb – 2 min., nedovolené bránění).

30:07
    Po buly pálil od modré Jelínek a Kolář si tak připisuje další zákrok.

30:03
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Josef Hasman – 2 min., faul loktem).

29:39
    Velmi laxní přihrávku zachytil Matiášek! Tomu se nabízel do úniku rychlost nabírající Eret, ale ten dostal puk příliš před sebe. Nicméně jej poctivě dobruslil a po objetí branky přihrál zpět Matiáškovi, který byl před brankou zcela sám. Pohotový zákrok Jirouška.

29:10
    Obranná čtyřka Plzně vyhazuje puk přes všechny čáry.

28:46
    Husarik to zkusil z pravé strany, ale Kolář jeho pokus sráží za branku.

28:31
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Albert Šiller – 2 min., nedovolené bránění).

27:36
    Osamocený Kvasnička na vrchu pravého kruhu čekal se svou střelou příliš dlouho, a proto trefil pouze blokujícího Volrába.

26:55
    Bernat využil momentu, kdy se pětka Plzně příliš roztáhla a nabruslil mezi kruhy. Tam měl méně času než očekával, a tak zaměstnal Koláře pouze bekhendem.

26:11
    Dvojice hráčů Škodovky se špicí hole snažila protečovat puk do brankového prostoru, kam se podařilo dostat bráněnému Šilhánovi. Vše skončilo posunutou brankou.

25:19
    Velmi rychlý protiútok Kladna zakončoval Hašek. Ten si stahovačkou udělal prostor mezi kruhy, ale v tváří tvář Koláře nepřekonal.

25:09
    Přesná střela Lokajíčka kotouč za záda Jirouška nedostala.

24:58
    Brankář Kladna po nahození krotil neposedný kotouč mezi betony. Rozrušit se ho ještě zkusil Princl.

23:12
    Slanina se pokoušel překvapit Jirouška střelou z ostrého úhlu, ale kotouč pouze projel kolem brankoviště do pravého rohu.

22:50
    Žádnému z týmů se nedaří přejít přes útočnou modrou čáru. Vždy někdo skončí na ledě.

22:27
    Již třetí icing Rytířů během dvou minut.

21:04
    Skákavý kotouč zkrotil mezi kruhy Procházka, který následně pálil pouze do hrudi připraveného Jirouška.

20:17
    Šiller se snažil individuálně projít skrz čtyři hráče Kladna, kteří jej čistým způsobem o kotouč obrali.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:45.

První třetina nám branku nepřinesla. O šance ovšem nebyla nouze a oba brankáři ukázali řadu pohledných zákroku.

20:00

19:37
    Hasman po vyčkávání u levé tyče nebezpečně pálil na bližší tyč. Jiroušek se stihl přemístit včas.

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

18:53
    Střelu Ondřeje Bláhy vyrazil Kolář pouze před sebe, kde se pokoušel o dorážku Martin Bláha.

17:54
    Husarik společně s Bernatem a Jelínkem zkoušel procedit kotouč za Kolářova záda. Tady Kladnu chybělo opravdu malinko.

17:09
    Rozehrávající Kremláček namazal puk pouze Šimkovi na ose hřiště. Kladenský útočník okamžitě zavezl hru do útočné třetiny, ale tu ještě jeho spoluhráči nestihli vyklidit.

16:00
    Princl ukázal své šikovné ruce! Rychlou stahovačkou si obehrál posledního obránce Kladna, ale těsně před zakončením mu sjel kotouč z hole. Hned na to se snažil uklidit kotouč za brankovou čáru z druhé vlny sjíždějící Hasman.

15:14
    Z pravého křídla Matiášek nic nevymýšlel a střelou z nápřahu zkusil prostřelit Jirouška.

14:56
    Houdek na poslední chvíli vypíchl kotouč Husarikovi. Ten dostal pas zpoza branky na hranici brankoviště.

14:40
    Icing Škodovky vrátí hru zpět do obranného pásma Plzně.

14:27
    Další únik domácích. Bernat byl na pravém křídle dobře bráněný a tak naznačil Jelínkovi, aby šel do koncovky sám. Ten to tedy zkusil mezi betony Koláře, který ale velmi rychle schoval mezírku ve své výstroji.

12:42
    Hašek nebezpečně pálil z prostoru mezi kruhy. Následně po sražené střele zkusil své štěstí od pravého hrazení Staněk. Kolář oba pokusy úspěšně eliminoval.

10:55
    Hašek se snažil natlačit před Šillera. Ten ho ale na svého kolegu v brance nepustil.

09:51
    V útoku opět Kladno. Z vnitřního kraje levého kruhu pálil Ondřej Bláha pouze vedle levé tyče.

09:27
    Na ledě se už rýsoval únik Kladna! Přihrávku z nouze zachytil na ose hřiště Jelínek, který se snažil prostrčit puk na najíždějícího Husarika.

09:07
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Filip Sachr – 2 min., hákování).

09:05
    Roubal si zahrával v obranné třetině. Domácí jej o kotouč sice připravili, ale za pomoci útočného faulu.

08:31
    Bráněný Šmatlák už neměl kudy, a tak pouze prověřil Koláře svým bekhendem na bližší tyč.

08:03
    Kremláčkovu střelu srazil do levého rohu pozorný Jiroušek.

07:12
    Přečíslení domácích dva na jednoho zastavuje bránící Lokajíček! Ten vystihl přihrávku Filipa na levou tyč.

06:40
    Ihned po buly to domácí zkusili od modré čáry. Ne příliš povedenou střelu zastavil mezi kruhy Procházka.

06:19
    Adamec nedokázal procedit kotouč přes pravé hrazení a Kladenští tak dále setrvávají v útočné třetině.

05:39
    Nahození Kladna skryl Kolář pod svou lapačku, protože se k němu velmi rychle blížil Bernát.

05:00
    Podpořený útok Kvapilem likviduje Kolář. Bek Kladna si sjel od modré čáry až na střed pravého kruhu, odkud zkusil prostřelit brankáře Škodovky k pravé tyči.

04:33
    Rytíři aktivním napadáním donutili hráče Plzně chybovat. Kladno nyní zakládá útočnou akci ze střední třetiny.

03:57
    Procházka to zkusil ihned po buly, ale kotouč proletěl vedle pravé tyče.

03:52
    Proti střele z vrchu mezikruží nemusel Kolář zasahovat. Kotouč pouze proletěl nad brankovou konstrukcí.

03:07
    Nedorozumění domácích se snažil využít Rohla. Ten zpoza kladenské branky poslal puk do předbrankového prostoru, který byl ovšem pokryt obráncem Kladna.

02:42
    Zákrok si také připisuje Jiroušek. Kladenská obrana se příliš stáhla ke své brance, čehož mohl využít Roubal. Ten z osy hřiště taženou střelou mířil do pravé spojnice.

01:11
    U nahozeného puku byl první dojíždějící Ondřej Bláha, který zadovkou našel na spodní části levého kruhu Filipa. Ten to zkusil z první na vzdálenější tyč, ale Kolář jeho pokus úspěšně kryje.

00:34
    Rozjetého Ereta poslal na steč svou přihrávkou Roubal. První jmenovaný si dokázal nabruslit až do prostoru mezi kruhy, kde jeho koncovku srazili mimo branku domácí obránci.

00:01

Rytíři Kladno: Jiroušek (Novotný) – Kvapil, Staněk, Volráb, Šmatlák (A), Flachs, Zich (A) – Šimek, Hašek, Bernát, M. Bláha, O. Bláha, Husarik (C), Rendla, Jelínek, Filip, Štrombach, Čermák, Sachr.

HC Škoda Plzeň: Kolář (Čech) – Houdek, Novák, Lokajíček (A), Šilhán, Kremláček, Šiller, Malák – Kvasnička, Rohla, Slanina, Matiášek, Adamec, Roubal (A), Malát, Procházka, Eret, Hasman (C), Princl.

Rozhodčí: Čáp – Coubal, Doležal.

Indiáni, dosud se sedmi body lídři tabulky. Karlovy Vary poměrem 2:4 nestačily na plzeňskou škodovku. V úvodu se prosadil Malát, načež Plzeň dále čekala na branku až do padesáté minuty. V té se prosadil Roubal, který ještě pojistil vedení Škodovky druhou brankou v poslední minutě. Branku si připsal také Šilhán.

Utkání s Litvínovem rozhodl ve čtyřicáté druhé minutě Roubal. Gólový účet sice otevřel ve druhé třetině plzeňský Reitspies, ale na tuto branku hosté odpověděli do dvou minut.

Kladenští Rytíři ve dvou zápasech vybojovali zatím pouze dva body, když na ledě pražské Slavie podlehli na samostatné nájezdy. Utkání poslal do nastaveného času vyrovnávací trefou Jan Kvapil.

V prvním utkání o dva dny dříve Kladno nenašlo gólový recept na Litvínov, který středočeský celek přehrál poměrem 2:0. Díky nadstavbě zde hosté zásluhou Šimona Jelínka vybojovali alespoň jeden cenný bod.

S celkovými dvěma body jsou Rytíři po dvou venkovních utkáních zatím na poslední příčce. Hned před nimi je o jeden bod Litvínov, Slavie a Chomutov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 50. Matiášek (Houdek, Malák), 56. Eret, 57. Šiller, 63. Eret (Roubal, Šiller)

Rytíři Kladno: Jiroušek (Novotný) – Kvapil, Staněk, Volráb, Šmatlák (A), Flachs, Zich (A) – Šimek, Hašek, Bernat, M. Bláha, O. Bláha, Husarik (C), Rendla, Jelínek, Filip, Štrombach, Čermák, Sachr.

Rozhodčí: Čáp – Coubal, Doležal