Zlín – Vítkovice 6:4 (kon.) | Kladno – Plzeň 0:3 (kon.) | Liberec – Havlíčkův Brod 5:0 (kon.)
Pardubice – Sparta 3:10 (kon.) | Vsetín – Havířov 4:2 (kon.) | Třinec – Přerov 4:0 (kon.)
K. Vary – Slavia 3:2 (3:2 po s.n.)
Rytíři Kladno
0:3 (0:0, 0:0, 0:3 - N 0:1)
HC Škoda Plzeň
Pátek 14.09.2018, 16:00 • ČEZ stadion, Kladno • DHL Extraliga juniorů • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Kladenští Rytíři ve dvou zápasech vybojovali zatím pouze dva body, když na ledě pražské Slavie podlehli na samostatné nájezdy. Utkání poslal do nastaveného času vyrovnávací trefou Jan Kvapil.

V prvním utkání o dva dny dříve Kladno nenašlo gólový recept na Litvínov, který středočeský celek přehrál poměrem 2:0. Díky nadstavbě zde hosté zásluhou Šimona Jelínka vybojovali alespoň jeden cenný bod.

S celkovými dvěma body jsou Rytíři po dvou venkovních utkáních zatím na poslední příčce. Hned před nimi je o jeden bod Litvínov, Slavie a Chomutov.

Indiáni, dosud se sedmi body lídři tabulky. Karlovy Vary poměrem 2:4 nestačily na plzeňskou škodovku. V úvodu se prosadil Malát, načež Plzeň dále čekala na branku až do padesáté minuty. V té se prosadil Roubal, který ještě pojistil vedení Škodovky druhou brankou v poslední minutě. Branku si připsal také Šilhán.

Utkání s Litvínovem rozhodl ve čtyřicáté druhé minutě Roubal. Gólový účet sice otevřel ve druhé třetině plzeňský Reitspies, ale na tuto branku hosté odpověděli do dvou minut.

Rytíři Kladno: Jiroušek (Novotný) – Kvapil, Staněk, Volráb, Šmatlák (A), Flachs, Zich (A) – Šimek, Hašek, Bernát, M. Bláha, O. Bláha, Husarik (C), Rendla, Jelínek, Filip, Štrombach, Čermák, Sachr.

HC Škoda Plzeň: Kolář (Čech) – Houdek, Novák, Lokajíček (A), Šilhán, Kremláček, Šiller, Malák – Kvasnička, Rohla, Slanina, Matiášek, Adamec, Roubal (A), Malát, Procházka, Eret, Hasman (C), Princl.

Rozhodčí: Čáp – Coubal, Doležal.

00:01

00:34
    Rozjetého Ereta poslal na steč svou přihrávkou Roubal. První jmenovaný si dokázal nabruslit až do prostoru mezi kruhy, kde jeho koncovku srazili mimo branku domácí obránci.

01:11
    U nahozeného puku byl první dojíždějící Ondřej Bláha, který zadovkou našel na spodní části levého kruhu Filipa. Ten to zkusil z první na vzdálenější tyč, ale Kolář jeho pokus úspěšně kryje.

02:42
    Zákrok si také připisuje Jiroušek. Kladenská obrana se příliš stáhla ke své brance, čehož mohl využít Roubal. Ten z osy hřiště taženou střelou mířil do pravé spojnice.

03:07
    Nedorozumění domácích se snažil využít Rohla. Ten zpoza kladenské branky poslal puk do předbrankového prostoru, který byl ovšem pokryt obráncem Kladna.

03:52
    Proti střele z vrchu mezikruží nemusel Kolář zasahovat. Kotouč pouze proletěl nad brankovou konstrukcí.

03:57
    Procházka to zkusil ihned po buly, ale kotouč proletěl vedle pravé tyče.

04:33
    Rytíři aktivním napadáním donutili hráče Plzně chybovat. Kladno nyní zakládá útočnou akci ze střední třetiny.

05:00
    Podpořený útok Kvapilem likviduje Kolář. Bek Kladna si sjel od modré čáry až na střed pravého kruhu, odkud zkusil prostřelit brankáře Škodovky k pravé tyči.

05:39
    Nahození Kladna skryl Kolář pod svou lapačku, protože se k němu velmi rychle blížil Bernát.

06:19
    Adamec nedokázal procedit kotouč přes pravé hrazení a Kladenští tak dále setrvávají v útočné třetině.

06:40
    Ihned po buly to domácí zkusili od modré čáry. Ne příliš povedenou střelu zastavil mezi kruhy Procházka.

07:12
    Přečíslení domácích dva na jednoho zastavuje bránící Lokajíček! Ten vystihl přihrávku Filipa na levou tyč.

08:03
    Kremláčkovu střelu srazil do levého rohu pozorný Jiroušek.

08:31
    Bráněný Šmatlák už neměl kudy, a tak pouze prověřil Koláře svým bekhendem na bližší tyč.

09:05
    Roubal si zahrával v obranné třetině. Domácí jej o kotouč sice připravili, ale za pomoci útočného faulu.

09:07
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Filip Sachr – 2 min., hákování).

09:27
    Na ledě se už rýsoval únik Kladna! Přihrávku z nouze zachytil na ose hřiště Jelínek, který se snažil prostrčit puk na najíždějícího Husarika.

09:51
    V útoku opět Kladno. Z vnitřního kraje levého kruhu pálil Ondřej Bláha pouze vedle levé tyče.

10:55
    Hašek se snažil natlačit před Šillera. Ten ho ale na svého kolegu v brance nepustil.

12:42
    Hašek nebezpečně pálil z prostoru mezi kruhy. Následně po sražené střele zkusil své štěstí od pravého hrazení Staněk. Kolář oba pokusy úspěšně eliminoval.

14:27
    Další únik domácích. Bernat byl na pravém křídle dobře bráněný a tak naznačil Jelínkovi, aby šel do koncovky sám. Ten to tedy zkusil mezi betony Koláře, který ale velmi rychle schoval mezírku ve své výstroji.

14:40
    Icing Škodovky vrátí hru zpět do obranného pásma Plzně.

14:56
    Houdek na poslední chvíli vypíchl kotouč Husarikovi. Ten dostal pas zpoza branky na hranici brankoviště.

15:14
    Z pravého křídla Matiášek nic nevymýšlel a střelou z nápřahu zkusil prostřelit Jirouška.

16:00
    Princl ukázal své šikovné ruce! Rychlou stahovačkou si obehrál posledního obránce Kladna, ale těsně před zakončením mu sjel kotouč z hole. Hned na to se snažil uklidit kotouč za brankovou čáru z druhé vlny sjíždějící Hasman.

17:09
    Rozehrávající Kremláček namazal puk pouze Šimkovi na ose hřiště. Kladenský útočník okamžitě zavezl hru do útočné třetiny, ale tu ještě jeho spoluhráči nestihli vyklidit.

17:54
    Husarik společně s Bernatem a Jelínkem zkoušel procedit kotouč za Kolářova záda. Tady Kladnu chybělo opravdu malinko.

18:53
    Střelu Ondřeje Bláhy vyrazil Kolář pouze před sebe, kde se pokoušel o dorážku Martin Bláha.

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

19:37
    Hasman po vyčkávání u levé tyče nebezpečně pálil na bližší tyč. Jiroušek se stihl přemístit včas.

20:00

První třetina nám branku nepřinesla. O šance ovšem nebyla nouze a oba brankáři ukázali řadu pohledných zákroku.

Další třetina začne přibližně v 16:45.

20:01

20:17
    Šiller se snažil individuálně projít skrz čtyři hráče Kladna, kteří jej čistým způsobem o kotouč obrali.

21:04
    Skákavý kotouč zkrotil mezi kruhy Procházka, který následně pálil pouze do hrudi připraveného Jirouška.

22:27
    Již třetí icing Rytířů během dvou minut.

22:50
    Žádnému z týmů se nedaří přejít přes útočnou modrou čáru. Vždy někdo skončí na ledě.

23:12
    Slanina se pokoušel překvapit Jirouška střelou z ostrého úhlu, ale kotouč pouze projel kolem brankoviště do pravého rohu.

24:58
    Brankář Kladna po nahození krotil neposedný kotouč mezi betony. Rozrušit se ho ještě zkusil Princl.

25:09
    Přesná střela Lokajíčka kotouč za záda Jirouška nedostala.

25:19
    Velmi rychlý protiútok Kladna zakončoval Hašek. Ten si stahovačkou udělal prostor mezi kruhy, ale v tváří tvář Koláře nepřekonal.

26:11
    Dvojice hráčů Škodovky se špicí hole snažila protečovat puk do brankového prostoru, kam se podařilo dostat bráněnému Šilhánovi. Vše skončilo posunutou brankou.

26:55
    Bernat využil momentu, kdy se pětka Plzně příliš roztáhla a nabruslil mezi kruhy. Tam měl méně času než očekával, a tak zaměstnal Koláře pouze bekhendem.

27:36
    Osamocený Kvasnička na vrchu pravého kruhu čekal se svou střelou příliš dlouho, a proto trefil pouze blokujícího Volrába.

28:31
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Albert Šiller – 2 min., nedovolené bránění).

28:46
    Husarik to zkusil z pravé strany, ale Kolář jeho pokus sráží za branku.

29:10
    Obranná čtyřka Plzně vyhazuje puk přes všechny čáry.

29:39
    Velmi laxní přihrávku zachytil Matiášek! Tomu se nabízel do úniku rychlost nabírající Eret, ale ten dostal puk příliš před sebe. Nicméně jej poctivě dobruslil a po objetí branky přihrál zpět Matiáškovi, který byl před brankou zcela sám. Pohotový zákrok Jirouška.

30:03
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Josef Hasman – 2 min., faul loktem).

30:07
    Po buly pálil od modré Jelínek a Kolář si tak připisuje další zákrok.

30:15
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Ondřej Volráb – 2 min., nedovolené bránění).

30:37
    Šmatlák průnikovou přihrávkou našel na pravém křídle Ondřeje Bláhu. Tomu se kotouč odrazil ale daleko před sebe.

31:03
    Velká příležitost Kladna. Filip tvrdou střelou nasměroval puk do protipohybu Koláře, který kotouč vykopl na poslední chvíli.

31:42
    Eret to zkusil přes blokujícího obránce, ale Jiroušek nakonec zasahovat nemusel.

31:58
    Za pět vteřin budou mít hráči Plzně velmi krátkou dvanácti vteřinovou přesilovku.

32:03

32:19
    S končícím trestem pálil zápěstím z pravé strany Princl, jehož střela ale mezi tři tyče nešla.

34:00
    Hra se opět přelévá ze strany na stranu. Hraje se v rychlém tempu.

34:17
    Střelu od modré sklepl Eret pouze na boční konstrukci kladenské branky.

34:57
    Eret s Roubalem nyní velmi dobře clonili Jirouškovi ve výhledu, ale další nahození od modré nedokázal nikdo nasměrovat do branky.

35:31
    Kladno si zahraje další přesilovou hru. Zatím je ponechána pouze výhoda.

36:07
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Daniel Malák – 2 min., vysoká hůl).

36:29
    Dnes jsou přesilovky nejspíš nevýhodou. Plzenští šli do přečíslení dva na jednoho, které vedl z levého křídla následně také střílející Hasman. Vyražený puk už skoro dorážel Princl, ale toho zezadu nedovoleně odzbrojil Jelínek.

36:29
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Šimon Jelínek – 2 min., nedovolené bránění).

37:33
    Roubal to zkusil ze stejné pozice jako předtím Hasman. Tentokrát kotouč zůstal ve výstroji Jirouška.

38:03
    Přesně nastavený beton Koláře vymrštil kotouč po Volrábově střele do ochranné sítě.

38:36
    Sražený puk Jirouškem málem trefil projíždějícího Maláta u levé tyče, od něhož skončil kotouč za brankou.

39:48
    Kladenský tlak v závěru druhé třetiny ovoce nepřinesl a na první branku utkání tak budeme muset počkat do třetí třetiny.

40:00

Další třetina začne přibližně v 17:33.

40:01

40:57
    Domácí se snaží proniknout přes osu hřiště, ale mezi kruhy ztroskotal jak Husarik, tak také rozjetý Jelínek.

41:34
    Plzeň se dostala do přečíslení tři na jednoho. Hasman už trochu z ostré pozice našel před pravou tyčí Princla, který byl už ale v nulovém úhlu a Jiroušek mu tak neotevřel žádnou skulinku.

42:41
    Adamcovu střelu z levé strany srazil Jiroušek svou vyrážečkou bez větších problémů.

43:08
    Rytíři nyní trochu otevírají prostor na obranné modré čáře. Plzeň se hladce dostává až k Jirouškovi.

44:56
    Další propad obrany Kladna. Přes pravé hrazení si vytvořil střeleckou pozici Hasman, po jehož střele se kotouč málem otřel o vzdálenější levou tyč.

45:32
    Ondřej Bláha možná i omylem srazil střelu od modré těsně vedle Kolářovy branky.

46:20
    Dva hráči Škodovky stáhli hru na sebe, čímž vytvořili potřebný prostor Malátovi. Ten z mezikruží svižnou střelou zápěstím Jirouška nepřekonal.

46:44
    V akci pohotová lapačka Jirouška! Ten švihem zastavil okamžitou střelu Ereta krátce po vhazování.

46:59
    Kvapil se šikovně prokličkoval mezi kruhy, ale do koncovky se nedostal.

47:21
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jan Kvapil – trestné střílení, hákování).

Trestné střílení pojede Jan Matiášek.

47:21
    Na branku budeme čekat dále! Jiroušek byl už překonaný, ale i tak se dokázal v leže roztáhnout a srazit Matiáškovu koncovku!

47:40
    Tvrdou střelu Lokajíčka dorážel na hranici brankoviště Hasman. Jiroušek opět řeší celou situaci.

49:23
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Úvodní branka jde na účet Škodovky! Michal Houdek průnikovou přihrávkou našel na útočné modré JANA MATIÁŠKA, který si podél hrazení sjel až do ostrého úhlu, z něhož následně prostřelil Jirouška. Po řadě zákroků trochu smůla pro kladenského brankáře. Asistence: Michal Houdek a Daniel Malák.

51:32
    Zničeho nic podpořil útok mezi kruhy s dvacítkou na zádech Malát, jehož koncovka vyprášila Jirouškovu lapačku.

51:56
    Po rychlé akci bratří Bláhů skončil kotouč hratelný pár centimetrů od brankové čáry! Celou situaci ale vyřešila obrana Plzně.

52:37
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Kristián Kolář – 2 min., zdržování hry / padnutí na puk). Trest odpyká Jakub Procházka.

53:13
    Hned trojice hráčů Škodovky vystartovala i s kotoučem z obranné třetiny! Na konci rychlého protiútoku byl Hasman, který z pravé strany neprostřelil Jirouška.

54:25
    První střela Kladna skončila vysoko v ochranné síti. Do konce přesilové hry zbývá Rytířům pouhých dvanáct vteřin.

55:12
    Škodovka navyšuje své vedení na rozdíl dvou branek! PETR ERET v dobré střelecké pozici mezi kruhy nasměroval kotouč přímo do odkrytého prostoru pravé spojnice. Bez asistence.

55:12
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Petr Eret – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Martin Bláha – 2 min., krosček).

55:50
    Jelínek to zkusil u bližší tyče okamžitě po vyjetí zpoza branky, ale Kolář byl zde připraven!

55:50
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Patrik Šmatlák – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Adam Šilhán – 2 min., hrubost).

56:03
    Možná už stvrzovací branka. ALBERT ŠILLER se uvolnil a po přebruslení do brankového prostoru překonal brankáře Kladna. Bez asistence.

57:57
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Daniel Malák – 2 min., držení).

58:30
    Plzni se daří vyhodit přes všechny čáry a Kladno začne až od vlastní branky.

59:07
    Filip zkusil stahovačku mezi bruslemi, ale těsně před zakončením byl zablokován protihráči.

59:26
    Těžká střela Martina Bláhy, kterého anuloval připravený Kolář.

Tři body jdou na účet plzeňské Škodovky. Za malou chvíli začne prodloužení o další bod. Nutno dodat, že v závěru třetiny na ledě vzplanuly emoce.

60:01

60:16
    Nadstavba začala ofsajdem Plzně.

61:06
    Zichovu žabičku nikdy netrefil a na kotouč se tak dostávají hráči Škodovky.

62:00
    Jelínek se nedostal přes bránícího Lokajíčka. Následuje souboj o puk v levém rohu útočného pásma Kladna.

62:36
    Prodloužení tři na tři vyšlo lépe Plzni. Josef Roubal zpoza branky přihrál PETRU ERETOVI, který šlápl na pedál a dostal se do úniku. V něm po naznačené kličce pohotově zakončil na levou tyč. Asistence: Josef Roubal a Albert Šiller.

Kladenský ČEZ stadion je obrán o všechny čtyři body, které jdou na účet plzeňské Škodovky. Domácí Rytíři nenašli recept brankáře Kristiána Koláře, který dnes anuloval všechny domácí hráče. (18:14:44)

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 50. Matiášek (Houdek, Malák), 56. Eret, 57. Šiller, 63. Eret (Roubal, Šiller)

Rytíři Kladno: Jiroušek (Novotný) – Kvapil, Staněk, Volráb, Šmatlák (A), Flachs, Zich (A) – Šimek, Hašek, Bernat, M. Bláha, O. Bláha, Husarik (C), Rendla, Jelínek, Filip, Štrombach, Čermák, Sachr.

Rozhodčí: Čáp – Coubal, Doležal