Frýdek-M. – Třebíč 8:2 (kon.) | Poruba 2011 – Ústí n/L 7:3 (kon.) | Benátky n/J – Kladno 3:6 (kon.)
Slavia – Prostějov 1:3 (kon.) | Přerov – Motor ČB 1:3 (kon.) | Vsetín – Havířov 2:3 (0:1 po s.n.)

39:13
    Valaši si v závěru druhé třetiny zkomplikovali situaci, rozhodčí uděluje domácím hned dva tresty a to znamená jediné, Havířov si na přelomu druhé a třetí třetiny zahraje ve dvojnásobné výhodě. Viníky prekérní situace jsou Pechanec za vysokou hůl a Luboš Rob za hákování.

36:21
    Vsetín si zahraje přesilovou hru, s obrannou čínností to přepískl Tomáš Houdek a k dvouminutovému trestu za napadení fasuje ještě desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.

32:15
    Tresty se nyní rozdávají na obou stranách, před Lukášem se strhl pěstní souboj, ve kterém figurovali vsetínský Jonák a havířovský Chroboček. Objektivně soudíme, že domácí Valach jednoznačně souboj ovládl, pobyt na trestné lavici za hrubost jej však nemine. Stejný trest odpyká také druhý uličník David Chroboček.

30:05
    Početní výhoda Havířova končí, dvě minuty za hákování fasuje Radek Veselý, hra ve čtyrech potrvá pětačtyřicet vteřin, poté startuje přesilovka Vsetína.

28:50
    Vsetín si prožije krušné chvíle, vinou špatného střídání se bude muset domácí tým po dobu jedné minuty a tří vteřin bránit ve třech. Trest za Vsetín odsedí Antonín Pechanec.

27:53
    Možnost pro Havířov, dvě minuty za hákování obdržel vsetínský útočník Mikael Kuronen.

20:54
    Přesilovka Vsetína skončila, dvě minuty za hákování obdržel Roman Rác, po dobu dvaatřiceti vteřin budeme svědky hry ve čtyrech, poté odstartuje přesilová hra Slezanů.

19:27
    Vsetínští v přečíslení dva na jednoho, Hořanský mu naservíroval příležitost přesnou přihrávkou od mantinelu, finský útočník však ani nadvakrát nezakončil přesně, Hořanský ještě stačil přijet a snažil se kotouč za Lukáše procpat, byl však nedovoleně odstaven havířovským Markem Haasem, jenž putuje na trestnou lavici za hrubost.

12:36
    Vsetín si zahraje přesilovou hru, Slováček dokázal ve středním pásmu vystihnout rozehrávku Havířova a po pravém křídle upaloval vstříc k Lukášovi, za záchranou brzdu musel zatáhnout Marek Haas a dostává za to dvě minuty – podrážení.

08:37
    Poměr sil na ledě se srovná, dvě minuty za nedovolené bránění fasuje Tomáš Houdek.

07:18
    Vsetín se bude opět bránit, dvě minuty za vysokou hůl pro Petera Mikuše.

03:10
    Poprvé v dnešním utkání se vylučuje, na lavici hanby putuje Roman Rác, dvě plus deset minut za pozdní dohrání. Trest je na místě, neboť hostující Cihlář musel ledovou plochu opustit za doprovodu lékaře.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 14. Pechanec (Jonák, Březina), 55. Kucharczyk (Jonák, Rob) – 41. Dujsík (L. Bednář), 55. Matai (Pořízek), rozh. náj. Rehuš