HC Litvínov – Slavia 5:3 (kon.) | Plzeň – Chomutov 4:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Havlíčkův Brod 2:3 (kon.)
Pardubice – Liberec 5:2 (kon.) | Žďár n/S – Jihlava 3:2 (kon.)
BK Mladá Boleslav
2:3 (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)
BK Havlíčkův Brod
Čtvrtek 20.09.2018, 18:00 • ŠKOENERGO Aréna • DHL Extraliga juniorů • Skupina B

Je dobojováno. Neporazitelnost domácího týmu končí, v pátém kole vyplenili ŠKOENERGO Arénu hráči Havlíčkova Brodu a vrátí se domů spokojenější. Domácí ale získali alespoň bod a udrželi se v čele B skupiny juniorské extraligy. (20:07:33)

63:32
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Kuriózní branka ukončuje toto utkání! Puk se od zadního hrazení odrazil před branku Boleslavi a za dezorientovaného Maška ho poslal VOJTĚCH HOLENDA. Asistence: Pavel Vaňous.

63:17
    Foerster ujel po levém křídle a zkusil zakončení na bližší tyč, Rachůnek připraven.

62:39
    Cachnín dostihl puk v útočném pásmu, útok hostí z Vysočiny však měl krátkého trvání.

62:03
    Domácí dlouho drželi puk u vlastní branky a až Houška vytáhl hru do pásma Brodu.

60:50
    Dotter si najel do volného prostoru, vystřelil však vysoko nad břevno.

60:01

Po šedesáti minutách je tedy skóre nerozhodné, jdeme na prodloužení. Dlouho to vypadalo, že hosté už svůj náskok udrží, jenže 24 sekund před závěrečnou sirénou srovnal Vladislav Houška na 2:2.

60:00

59:37
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Domácí se přeci jen dočkali! Puk za záda Rachůnka dorazil VLADISLAV HOUŠKA a na poslední chvíli vyrovnal. Asistence: Jan Závora, Jan Grim.

59:00

58:58
    Až na samém konci přesilovky vypálil Vacík, jeho ránu ale zablokovali domácí.

58:00
    Hosté se zatím drží na puku a kombinují v útočném pásmu. Tenhle stav jim vyhovuje, a tak jen drží puk, šetří čas a do koncovky se nijak nehrnou.

57:00
    Miroslav Vasilev (MBL) vyloučen na dvě minuty za podrážení.

56:54

56:25
    Závora vyšťouchal puk zpod Dudychy, hosté se však už osvobozují.

56:04
    Dotterovu ránu kryje pozorný Rachůnek.

54:54
    Jiří Hromádka (HBR) vyloučen na dvě minuty za vyhození puku mimo hrací plochu.

Michal Konvalina

Branky a nahrávky: 23. Dotter (Závora, Grim), 60. Houška (Závora, Grim) – 28. Tecl (Cachnín, Holenda), 28. Kohout (Nepokoj, Petržilka), 64. Holenda (Vaňous)

BK Mladá Boleslav: Mašek (Zeithaml) – Klikorka, Sýkora, Dotter, Hovorka, Imlauf, Procházka – Zajíček, Schulz, Závora, Simon, Dlask, Moucha, Foerster, Houška, Grim (C), Vasilev, Moravčík, Šíma
    BK Havlíčkův Brod: Rachůnek (44. – 44. Nedvěd) – Dvořák, Pejchal, Adam, Vacík, Krejčí, Dudycha, Nepokoj – Klofáč, Vaňous, Petržilka, Kohout, Kopic, Tecl (C), Hromádka, Fiala, Holenda, Cachnín, Košťál

Rozhodčí: Micka – Kotlík, Klouček