D. Benešov – Vyškov 2:3 (kon.) | Frýdek-Místek – Hulín 5:1 (kon.) | Rýmařov – Líšeň 1:8 (kon.)
Uh. Brod – Val. Meziříčí 0:0 (kon.)
FK Frýdek-Místek
5:1 (3:1)
SK Spartak Hulín
Sobota 22.09.2018, 15:30 • Stadion Stovky, Frýdek-Místek • Moravskoslezská fotbalová liga • 8. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

V 8. kole MSFL se proti sobě utkají týmy MFK Frýdek-Místek a SK Spartak Hulín. Naposled se spolu tato mužstva utkala před pěti lety na půdě Hulína, ovšem utkání skončilo remízou 1:1. Nyní se bude hrát na stadionu Stovky, které nabídnou kapacitu pro 12 400 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Zdeněk Petr a jeho asistenti Ivo Nováček a Zdeněk Kneisl. Úvodní výkop je naplánován na 15:30.

MFK Frýdek-Místek:

Frýdek-Místek se momentálně nachází na pátém místě se třinácti body a skóre 15:9. V posledním utkání zavítal na půdu posledního Valašského Meziříčí. Už v 19. minutě poslal Lipinu do vedení Hruška. Ve 33. minutě zvýšil náskok Varadi. První poločas tak skončil 2:0 pro Válcovny. V 57. minutě poslal Frýdek-Místek do tříbrankového vedení Gomola a Lipina vyhrála jasně 3:0. Nejlepším střelcem je se šesti góly Adam Varadi.

SK Spartak Hulín:

Hulín se nachází až na předposledním patnáctém místě se dvěma body a skóre 10:21. V posledním zápase přivítal v domácím prostředí Rýmařov. Už v 16. minutě šli hosté do vedení, ovšem ve 25. minutě srovnal z penalty Josl a o sedm minut později otočil vývoj utkání Šrom. V 54. minutě ovšem bylo opět srovnáno a o dvanáct minut později šel Rýmařov do vedení. V 74. minutě sice srovnal z penalty domácí Ondřejka, ale dvě minuty před koncem dali hosté rozhodující branku a Hulín prohrál 3:4. Nejlepším střelcem je se čtyřmi góly Ondřejka.

Posledních pět zápasů Hulína:

MSFL: Hulín 3:4 Rýmařov
    MSFL: Vrchovina 1:1 Hulín
    MSFL: Hulín 1:1 Velké Meziříčí
    MSFL: Kroměříž 4:2 Hulín
    MSFL: Hulín 0:3 Dolní Benešov

MFK Frýdek-Místek: Mucha – Střižík, Bialek, Literák (C), Hruška – Švrček, Dendis – Strnad, Varadi, Ciesarík – Gomola
    Náhradníci: Mrozek – Farský, Vokoun, Smékal, Mrkvička, Kutáč

SK Spartak Hulín: Machalický – Kostka, Ondřejka, Šrom, Zlámal (C), Vyskočil Mi., Koláčný, Josl, Tureček, Bahounek, Oulehla
    Náhradníci: Unger – Pospíšil, Minář, Rožek, Vyskočil Ma., Sedláček

Rozhodčí: Zdeněk Petr – Ivo Nováček, Zdeněk Kneisl.
    Hráči již jsou na hrací ploše a za chvíli se může začít.

1

1
    Fantastický míč poslal Varadi za obranu a Tomasz Gomola se ocitl ve velké šanci, ovšem jeho zakončení se mu příliš nepovedlo a Machalický tak neměl moc práce.

2
    Opět se Frýdek-Místek dostal do šance po chybě hostujícího obránce, ovšem Švrček přihrával Gomolovi jen do ofsajdu.

3
    Po zataženém a chladném dni se ukázalo sluníčko a je to tak pravé počasí na fotbal. Posléze si nabíhal na přihrávku Varadi, ale míč nakonec skončil jen u hostujícího brankáře.

4
    Další velice pěkná akce domácích, kdy si Patrik Strnad zpracoval míč ve středu hrací plochy, následně se s ním dostal až na hranici vápna, kde jej posunul Varadimu, ale ten následně odcentroval pouze do obránce a následuje rohový kop.

5
    Po centru Ciesaríka hlavičkoval vysoký útočník Tomasz Gomola, ale s jeho pokusem si opět poradil Machalický.

6
    Velmi dobrý start domácích do dnešního utkání a od začátku vytváří na svého soupeře tlak. Nyní centroval Literák z pravé strany, ale s Varadiho hlavičkou si i tentokrát věděl rady Machalický.

7
    Strnad se lobem snažil najít Střižíka, ale hostující obránce mu v tom zamezil. Poté získal Hulín autové vhazování.

8
    Někdejší hráč Frýdku-Místku Michal Šrom dostal míč z levé strany na střed, ale následná střela hostů byla nepovedená a Filip Mucha nemusel zasahovat.

9
    Lipina se dostala dopředu a poslala centr z levé strany do vápna, ovšem tam si s míčem obrana Hulína poradila.

10
    Šrom poslala k zemi Varadiho, který přes něj chtěl projít po pravé straně a Frýdek-Místek tak získal volný kop.

11
    Následně ovšem centr Ciesaríka odvrátili hosté a dostali se do rychlého protiútoku, který skončil střelou Jiřího Koláčného, ale tento pokus po zemi směrem k levé tyči skončil v moci brankáře Muchy.

12
    Šrom si příliš předkopl balón a Frýdeckomístečtí tak získali autové vhazování na polovině soupeře.

13
    I Hulín ale poslední minuty ukazuje, že dnes chce poprvé v letošní sezóně vyhrát a cpe se dopředu.

14
    Byla nařízena penalta pro Frýdek-Místek. Hostující hráč podrazila Varadiho uvnitř vápna a domácí tak mají velkou šanci se dostat do vedení.
    14. Penaltový zákrok.

15
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Je to gól a domácí jdou do vedení! K exekuci pokutového kopu se postavil právě faulovaný hráč ADAM VARADI, který nekompromisně zakončil k pravé tyči do horních pater a připisuje si už sedmou trefu v letošní sezóně! Marek Machalický sice vystihl stranu, ale na prudkou střelu nedosáhl.
    15. Adam VARADI - 1:0

16
    Varadi opět dostal míč do sítě, ovšem tentokrát to bylo po viditelném faulu.

17
    Tomáš Josl velice pěknou šajtlí našel uvnitř domácí šestnáctky Šroma, ale ten si nedokázal balón pohlídat a přišel o něj.

18
    Hostující hráč se nyní ocitl v ofsajdovém postavení a u míče tak bude opět Frýdek-Místek.

19
    Následně byl zfaulován ve středu hrací plochy Patrik Strnad. Frýdek-Místek tak získal další volný kop, který rozehraje Petr Literák.

20
    Nakonec Válcovny rozehrály nakrátko, ale následný centr do vápna z nohy Strnada skončil jen v moci brankáře Machalického.

21
    Daniel Bialek se ocitl v problémech na své polovině hřiště a posléze se tak dopustil vynuceného faulu, jinak by se Hulín dostal do nebezpečné šance.

22
    Domácí ukazují velmi dobrý start do dnešního utkání a vedou už o dvě branky! Po skvělém odebrání míče a následné přihrávce Varadiho ve středu hřiště se TOMASZ GOMOLA dostal do samostatného úniku, kdy ještě mohl nahrávat Varadimu, ale nakonec si vybral zakončení k pravé tyči, které bylo úspěšné! Asistence: Varadi.
    22. Tomasz GOMOLA - 2:0

23
    Nyní bylo odpískáno ofsajdové postavení domácího hráče, kterému se sice Varadi divil, ale rozhodnutí už nezmění.

24
    Hulín je v ofenzívě nebezpečný, ovšem v obraně zatím přichází velké chyby a proto se Spartak nachází na dně tabulky MSFL.

25
    Domácí získali rohový kop z pravé strany, o který se postará Ciesarík.

26
    Tohle už vypadá na pořádný výprask, jelikož Lipina vede už 3:0! Na rohový kop Ciesaríka si vyskočil TOMASZ GOMOLA, který hlavou zakončil k levé tyči a Marek Machalický se pouze ohlédl! Asistence: Ciesarík.
    26. Tomasz GOMOLA - 3:0

27
    Právě Tomasz Gomola byl nyní zfaulován ve středu hrací plochy a potřebuje ošetření lékaře.

28
    Patrik Strnad byl zfaulován na polovině soupeře a Frýdeckomístečtí tak získali další volný kop, na který už ve vápně číhá Tomasz Gomola.

29
    Tentokrát se ale domácím nepodařilo odcentrovat a následně se dopředu dostal Hulín a poté šel k zemi Šrom uvnitř vápna, ovšem sudí Zdeněk Petr do píšťalky nefoukl.

30
    Půl hodina hry je u konce a Frýdek-Místek zatím vede jasně 3:0. Kvalita obou týmů je na jiné úrovni a domácí dál pokračují v tlaku od úvodní minuty.

31
    Dendis si poradil s Oulehlou, který chtěl projít po pravé straně a Filip Mucha tak má další odkop od své svatyně.

32
    Nákop Válcoven tentokrát úspěch nepřinesl, ale domácí zůstanou u míče, jelikož Hulínští dostali balón jen do zámezí.

33
    Střižík odkopem našel Gomolu, který se snažil hlavou posunout míč na Varadiho, ovšem ten to nečekal a navíc se nacházel v ofsajdovém postavení.

34
    Byla nařízena penalta pro Hulín. Bývalý hráč domácích Michal Šrom se chtěl dostat přes Literáka, ovšem ten mu do cesty nastavil nohu a hosté mají velkou šanci se dostat zpátky do zápasu.

35
    Hulín právě vstřelil branku!
    K pokutovému kopu hostů se postavil VÁCLAV ONDŘEJKA, který svou střelu umístil doprostřed brány, zatímco Mucha skočil k levé tyči. Míč se mu málem podařilo vykopnout, ovšem poslal ho jen do horní sítě branky.
    35. Václav ONDŘEJKA - 3:1

36
    Hosté po vstřelené brance se i tentokrát dostali dopředu, ale nic nevymysleli.

37
    Následně byl krásný rychlostní souboj mezi Varadim a hostujícím obráncem, když domácí obránce nakopl míč. Varadi se sice dostal před protihráče, ale následně si při zpracování pomohl nedovoleným zákrokem.

38
    Centr Hulína z pravé strany skončil pouze v moci Filipa Muchy, který založil rychlý protiútok, ovšem Strnad následně přišel o míč.

39
    Michal Švrček měl nyní štěstí, jelikož se při zpracování míče kolem něj ocitli hned dva hráči Hulína, ale následně byl domácí, poslední zápasy, záložník zfaulován.

40
    Gomola z první poslal špatnou přihrávku a posléze se Strnad provinil jen faulem, když na míč nedosáhl.

41
    Václav Ondřejka nyní sedí na trávníku a drží se pravděpodobně za ruku, kde si odnesl nějaký šrám z předchozího souboje.

42
    Michal Šrom fantasticky prošel přes dva domácí hráč a poté poslal časovaný míč do vápna, kde se dostal ke střele Jiří Oulehla, ovšem Filip Mucha předvedl skvělý a velmi důležitý zákrok!

42
    Následně dostal ještě Michal Vyskočil žlutou kartu.

43
    David Dendis si stěžoval, že se hostující hráč nachází blízko rohového praporku, odkud chtěl poslat centr, ovšem rozhodčí překvapivě ukázal žlutou kartu právě domácímu hráči.

44
    Hulín vstřelená branka povzbudila a opět dostal centr do vápna, ovšem ten tentokrát ukořistila obrana Frýdku-Místku.

45
    Rozhodčí nastavuje jednu minutu navíc.

45+1
    Domácí se málem dostali do šance, když si Adam Varadi zpracoval míč před posledním obráncem a následně chtěl vyslat Gomolu pro hattrick, ovšem mezitím doběhl druhý hráč Hulína, který tento pokus zblokoval.

45+1

První poločas je u konce a Frýdek-Místek zatím vede nad Hulínem 3:1. Prvních třicet minut si domácí tým vytvořil velký tlak a vstřelil hned tři branky. O tu první se v 15. minutě postaral Adam Varadi, který vybojoval penaltu a následně pokutový kop nekompromisně proměnil střelou nahoru k pravé tyči. O sedm minut později to byl opět Varadi, který celou akci vymyslel a uvolnil Tomasze Gomolu. Ten se tak dostal do samostatného úniku, který úspěšně dokončil střelou k pravé tyči. A nakonec ve 26. minutě daly Válcovny třetí branku. Centr z rohu Ciesaríka dopadl přesně na hlavu Tomasze Gomoly, který jí zavěsil k levé tyči a hostující brankář se jen ohlédl. Následně se ale Hulín dostal do hry a ve 35. minutě vybojoval penaltu někdejší hráč domácích Michal Šrom. K exekuci pokutového kopu se ovšem postavil Václav Ondřejka a poslal své zakončení doprostřed brány, kde Mucha vykopl míč jen do horní sítě své brány a Hulín snížil. Konec poločasu se muselo bránit spíše domácí mužstvo, ale gólu se už diváci na Stovkách nedočkali.

Druhý poločas začne přibližně v 16:31.

46
    Střídání v týmu MFK Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Strnad, přichází Smékal.
    Střídání v týmu SK Spartak Hulín: ze hřiště odchází Tureček, přichází Pospíšil.

47
    Adam Varadi získal balón ve středu hrací plochy a poté se osamocený dostal dopředu, kde se chystal přihrávat, ovšem jeho pokus byl zblokován, ale balón se odrazil k jeho noze a tak vypálil, ale jeho střela šla hodně vedle.

48
    Poté to byl opět domácí útočník Varadi, který šel k zemi uvnitř vápna hostů, ale podruhé v tomto zápase rozhodčí zatím neodpískal penaltu ve prospěch Frýdku-Místku.

49
    Hruška poslal nákop na Varadiho, který na něj sice nedosáhl, ale za ním si míč zpracoval Smékal. Ten se snažil dostat přes obránce, ovšem balón si předkopl o něco víc a zhatil šanci domácích.

50
    Tomasz Gomola byl blízko hattricku, když domácí hráč ještě stihl míč na hrací ploše a odcentroval jej do vápna, ale volej Gomoly skončila jen u zákroku Machalického.

51
    Bialek si nyní vedl skvěle, když skluzem odebral míč hostujícímu hráči, který se dostal až do vápna. Hulín ovšem získal rohový kop.

52
    Poté se hosté dostali do šance uvnitř vápna, ale střela hostujícího hráče byla zblokována.

53
    Frýdeckomístečtí se dostali do šance, ale brankou to neskončilo! Domácí šli do přečíslení 5 na 4, ve kterém Švrček posunul míč na levou stranu, odkud poslal centr Hruška na zadní tyč, kde si balón zpracoval Smékal a vystřelil, ovšem trefil jen obránce. Šance ale pokračovala dál a Smékal odcentroval do vápna, kde byl dvougólový střelec Tomasz Gomola, ale hattrick mu zatím není souzen, jelikož poslal svou hlavičku nad bránu soupeře!

54
    Hulín dnes předvádí velmi rychlé protiútoky jako nyní, ale tentokrát se domácí obránce Střižík prezentoval další úspěšným skluzem.

56
    Hruškovi se nepodařila přihrávka přes šířku hřiště a Hulín jde opět směrem k bráně Muchy.

57
    Následný centr z levé strany byl ovšem zblokován a míč tak skončil v moci právě domácího gólmana.

58
    Dendisův nákop za obranu na Varadiho byl příliš dlouhý a Marek Machalický má odkop od své svatyně.

59
    Po chvíli se ovšem stejná situace odehrála i na druhé straně a po neúspěšném nákopu hostujícího stopera skončil balón v moci Muchy.

60
    Šrom si narazil s Bahounkem, ale posléze se právě první jmenovaný provinil faulem, jelikož se před míč dostal Střižík a následně ho hostující útočník poslal k zemi.

61
    Varadi se nedostal přes Tomáše Josla. Posléze se domácí při rozehrávce dostali do úzkých a nakonec musel brankář Mucha odkopnout míč do zámezí půl metru před brankovou čárou.

62
    Střídání v týmu MFK Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Ciesarík, přichází Vokoun.

63
    Literák nyní velmi pomohl svému týmu, když přečetl centr soupeře a odkopl míč do bezpečí.

64
    Vokoun přenesl hru z levé strany na pravou, kde se k míči dostal Radek Smékal a levačkou zkusil vypálit. Jeho pokus nebyl špatný, ale skončil vedle hostující svatyně.

65
    Švrček si poradil s centrem mířeným na Oulehlu a Hulín získal autové vhazování. Posléze ovšem přišel faul z domácí strany a Spartak má volný kop.

66
    Michal Šrom zabojoval a nakonec získal rohový kop po souboji se Střižíkem.

67
    Ale následný centr Hulína skončil jen na hlavě Literáka. Hosté ovšem zůstali u míče, ale vypálit na bránu Muchy nedokázali.

68
    To je škoda pro domácí. Varadi se dostal do úniku, ovšem přihrávku dostal na paty, čímž byl akce zbržděna. Poté přenesl hru na levou stranu, odkud mohl Dendis vypálil zpoza vápna, ale míč si chtěl dát na pravou nohu, což se mu nepovedlo, jelikož mu balón vypíchl obránce.

69
    Střižíkův centr z pravé strany jen proletěl vápnem, jelikož na něj nedosáhl Varadi a následně na zadní tyči ani Hruška.

70
    Bialek může být hodně, ale hodně rád, že nebyla odpískána penalta za jeho zákrok, když si neporadil s míčem ve svém vápně a následně poslal soupeře k zemi, ovšem píšťalka sudího Petra se neozvala.

71
    Hned vlna sedmi hráčů v červených dresech šla dopředu, ale nakonec se žádná šance nekonala.

72
    Ve Frýdku-Místku to bude ještě dramatický konec, jelikož Hulín zvýšil obrátky na sto procent a posílá nebezpečné míče do vápna.

72
    V obrovské šanci se ocitl Michal Šrom! Michal Střižík si neporadil s nákopem soupeře a následně lacině ztratil míč. Šrom se tak osamocený dostal do zakončení, ale vypálil jen vedle pravé tyče!

73
    Střídání v týmu MFK Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Střižík, přichází Farský.

74
    Vokounův centr z pravé strany nikoho nenašel, ale následný protiútok Hulína skončil jen v zámezí.

75
    Velice dobře to nyní vymyslel Jan Hruška, když se dostal k míči na pravé straně, ale místo očekávaného centru šel rovnou do vápna, ovšem vypálil vedle brány.

75
    Domácí dávají čtvrtou branku a pravděpodobně je rozhodnuto! Varadi nemohl hrát, jelikož se nacházel v ofsajdu, ovšem mezitím Hruška nabral rychlost a dostal se k míči, což hosté nečekali a Frýdek-Místek se tak z ničeho nic dostal do obrovské šance, po které Hruška poslal míč do vápna na volného ADAMA VARADIHO, který si zkušeně poradil a zakončil k pravé tyči. V dnešním utkání si tak nejlepší střelec domácích připisuje druhou branku. Asistence: Hruška.
    75. Adam VARADI - 4:1

76
    Následně byli za řeči odměněni žlutou kartu Josl, Šrom a Ondřejka.

Dnešní utkání sleduje 372 diváků.

78
    Hosté nyní získali rohový kop z pravé strany, který bude zahrávat Ondřejka.

79
    Roh se hostům nepodařil a Lipina šla do protiútoku 5 na 3, ovšem Gomolovi se časovaná přihrávka na Varadiho nepodařila a akce je zmařena.

80
    Posléze se hostující hráč dostal ke střele, ale ta šla jen nad bránu Frýdku-Místku.

81
    Střídání v týmu SK Spartak Hulín: ze hřiště odchází Šrom, přichází Rožek.

82
    Hulín získal volný kop po faulu Farského z levé strany.

83
    Následný centr vyboxoval Filip Mucha, ovšem poslal k zemi Gomolu a hra je tak přerušena.

84
    Střídání v týmu SK Spartak Hulín: ze hřiště odchází Oulehla, přichází Minář.

84
    Michal Minář se ještě ani nezapojil do hry a už vidí žlutou kartu při vstupu na hrací plochu, když utekl pomeznímu, ale ještě nebyl zapsán.

85
    Domácí jsou ve skvělé náladě, jelikož dávají pátou branku a dnešnímu soupeři nadělili bůra! JAN HRUŠKA si naběhl za obranu na fantastickou přihrávku Bialka a poté naprosto sám zakončil přesně k pravé tyči! Asistence: Bialek.
    85. Jan HRUŠKA - 5:1

86
    Hulín nyní získal autové vhazování, ovšem následně se k míči dostali Frýdeckomístečtí a i oni mají aut.

87
    Hulín se ještě pokouší ke konci zápasu vstřelit branku, ale zatím se nedostal ani do vápna.

88
    Poté se Vojtěch Vokoun provinil faulem na své polovině, když poslal k zemi Vyskočila.

89
    Kapitán domácího celku Petr Literák zblokoval centr z levé strany a Hulín získal rohový kop.

90
    Hosté z rohu nic nevymysleli a dopředu se dostala Lipina, ovšem centr Smékala nic nepřinesl.

90

Je konec. Frýdek-Místek dnes zvítězil jasně 5:1. Prvních třicet minut si domácí tým vytvořil velký tlak a vstřelil hned tři branky. O tu první se v 15. minutě postaral Adam Varadi, který vybojoval penaltu a následně pokutový kop nekompromisně proměnil střelou nahoru k pravé tyči. O sedm minut později to byl opět Varadi, který celou akci vymyslel a uvolnil Tomasze Gomolu. Ten se tak dostal do samostatného úniku, který úspěšně dokončil střelou k pravé tyči. A nakonec ve 26. minutě daly Válcovny třetí branku. Centr z rohu Ciesaríka dopadl přesně na hlavu Tomasze Gomoly, který jí zavěsil k levé tyči a hostující brankář se jen ohlédl. Následně se ale Hulín dostal do hry a ve 35. minutě vybojoval penaltu někdejší hráč domácích Michal Šrom. K exekuci pokutového kopu se ovšem postavil Václav Ondřejka a poslal své zakončení doprostřed brány, kde Mucha vykopl míč jen do horní sítě své brány a Hulín snížil. V 53. minutě se domácí dostali do velmi dobré šance, ale Gomola zakončil hlavou jen nad bránu. Patnáct minut před koncem utkání vstřelili Válcovny čtvrtou branku, když Hruška využil zaváhání obrany Hulína, která nehrála, jelikož se Varadi nacházel v ofsajdu a následně právě Hruška poslal míč do vápna, kde byl Adam Varadi osamocen a zkušeně zakončil míč do sítě. A nakonec pět minut před koncem si Jan Hruška skvěle naběhl za obranu a vystřelil přesně k pravé tyči.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (17:20:49)

Michal Raška

Branky: 15. Varadi (pen.), 22. Gomola, 26. Gomola, 75. Varadi, 85. Hruška – 35. Ondřejka (pen.)

Karty:   43. Dendis (FRM) – 42. Vyskočil Mi. (HUL), 76. Josl (HUL), 76. Šrom (HUL), 76. Ondřejka (HUL), 84. Minář (HUL)

FK Frýdek-Místek: Mucha – Střižík (73. Farský), Bialek, Literák (C), Hruška – Švrček, Dendis – Strnad (46. Smékal), Varadi, Ciesarík – Gomola

SK Spartak Hulín: Machalický – Kostka, Ondřejka, Šrom (81. Rožek), Zlámal (C), Vyskočil Mi., Koláčný, Josl, Tureček (46. Pospíšil), Bahounek, Oulehla (83. Minář)

Rozhodčí: Zdeněk Petr – Ivo Nováček, Zdeněk Kneisl