Přerov – Vítkovice 0:3 (kon.) | Slavia – Chomutov 2:5 (kon.) | Kladno – HC Litvínov 2:5 (kon.)
Č. Budějovice – Žďár n/S 3:4 (kon.) | Havířov – Třinec 2:7 (kon.) | Mountfield HK – Havlíčkův Brod 5:2 (kon.)
Sparta – Liberec 4:6 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 5:2 (kon.) | Plzeň – K. Vary 2:3 (po pr.)
Kometa Brno – Jihlava 4:1 (kon.) | Salzburg – Olomouc 5:6 (kon.)
HC ZUBR Přerov
0:3 (0:1, 0:1, 0:1 - N 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 22.09.2018, 12:00 • MEO Aréna, Přerov • DHL Extraliga juniorů • Skupina D

Všechny čtyři body tak z hanáckého prostředí zaslouženě odvážejí Vítkovičtí, kteří vsítili po jedné brance jak v každé z třetin, tak i v nadstavbovém prodloužení. Já se s vámi z MEO Arény loučím a u dalšího online přenosu brzy napočtenou! (14:07:36)

63:48
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    O bonusovém bodu je rozhodnuto v 63. minutě! V prodloužení se ke kotouči dostali Vítkovičtí jen na malou chvíli a hned trestali. Jeden z trojice Hanáků se dokonce octl bez hokejky a Lewandowski tak neměl nejmenší problém najít u tyče volného DOMINIKA FICKA, který si brankáře Šimonů položil k ledu a přehodil do zcela odkryté horní části branky.
    Asistence: Jakub Lewandowski.

63:12
    Puk kontrolují stále Přerovští, ale bez střeleckého výstupu.

62:32
    Až se nakonec za klecí střídá s Kopečkem, Přerov přechází do útočné třetiny.

62:03
    Kotouč mají Zubři za svou vlastní bránou. Zmeškal hledá vhodný moment k přihrávce.

61:33
    Dlouhá přihrávka napříč hřištěm Borotovi ujela jen o centimetry. Ten by mohl atakovat Pitáka zcela sám.

61:17
    Zleva na domácího brankáře najížděl Lewandowski, Šimonů zasahuje.

60:33
    Obě mužstva už prostřídala své trojice v poli, zatím čekáme na první příležitost.

60:01

Vítkovičtí, tak jako v obou předešlých částech, přidali jednu branku i v poslední třetině zásluhou Vojtěcha Lednického a připisují si první tři body. Nyní bude následovat nadstavbové prodloužení o bonusový bod.

60:00
    Konec třetí třetiny.

59:46
    Základní hrací doba už se víceméně jen dohrává.

59:04
    Icing domácích.

58:31
    Bojovné jsou ale obě strany nastejno, konec třetí třetiny zatím postrádá střelecké příležitosti. Všechny akce většinou končí zblokovány bránícím celkem.

57:49
    Vítkovická pětka stojí rozestavená takovým způsobem, že se Přerovští nemohou dostat přes střední pásmo.

56:56
    Ofsajd Přerova.

56:37
    Vítkovičtí krouží v útočném pásmu a nechtějí Zubry pustit k puku.

55:28
    Kylnar v útoku na Takáče, ten ale při střele nechal kotouč za sebou a žádné ohrožení Pitáka se nekonalo.

54:38
    Přerovští přečkali oslabení bez větších potíží.

53:30
    Borot teď šikovně obral Vítkovické na jejich modré a našel Tarnoczyho. Ten si vyjel obloukem na pravý kruh, ale křižován obráncem neměl na výběr jinak než zakončit bekhendem. Piták vyráží bez problémů betonem.

52:38
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Šimanský – 2 min., hákování).

52:10
    Je signalizováno vyloučení, šestice Vítkovických drží kotouč už velmi dlouho!

51:19
    Nepovedená rozehrávka končí zakázaným uvolněním Zubrů.

50:04
    Zmeškal vybídl do gólovky zcela volného Kylnara, který se objevil před Pitákem úplně sám! Brankář hostů ale stále drží nulu!

48:50
    Ridera hraje v plném počtu.

48:27
    Zubři vybojovali kotouč u mantinelu, Bieniek předal na druhou stranu puk Vlčkovi, jenž rozezvonil tyč!

47:41
    I v této přesilové hře mají Zubři po ztrátě pásma problém jej dobýt zpět.

46:50
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Ivan – 2 min., nedovolené bránění).

46:10
    Ridera odskakuje Zubrům už o tři branky! Do slibné pozice se u pravé tyče dostal Mrva, který po obtočení předal puk do tutovky v prostoru mezikruží stojícímu VOJTĚCHOVI LEDNICKÉMU a ten z první propálil domácího gólmana.
    Asistence: Jakub Mrva.

45:30
    Vlčkovu střelu srazil Piták do ochranné sítě hokejkou.

44:48
    Zubrům překazila souhru za bránou hostů jejich vlastní brusle. Do protiútoku si vyjel Fridrich a otestoval brankáře střelou na rameno.

44:00
    Pro změnu teď přišel ofsajd domácího celku.

43:18
    Borot zkazil rozehrávku Vaculy, hra se přestěhovala do pásma hostů, kde se Vítkovičtí pokoušejí opětovně rozehrát.

42:50
    Hradil dostihl kotouč, zakázané uvolnění se nepíská. Hru přerušuje až čtvrtý ofsajd Vítkovic v této třetině.

42:12
    Znovu ofsajd Ridery.

41:28
    Věntus s Bílým vybídli k přechodu do útočné třetiny Blaška, kombinace hostů nakonec končí po sérii pokusů z chumlu před Šimonů v jeho lapačce.

40:36
    A ve středním pásmu se po dalším postavení mimo hru bude vhazovat znovu.

40:08
    Vhazování se zmocnili hokejisté Vítkovic. Následně se provinili ofsajdem.

40:01

Druhá dvacetiminutovka se svou tváří velmi podobala už té první. MEO Aréna se opět dočkala jen jedné branky a znovu z holí Ostravanů, konkrétně Jana Bernovského ve 27. minutě. Přerovští však nemusejí nic vzdávat, na dramatizaci mají ještě mnoho času v podobě třetí třetiny. Ta začne zhruba v 13:28.

40:00

39:35
    Zubři ale předvádějí zlepšenou defenzivu, z čehož plyne právě ona nezáživná část hry, zejména co se týče střeleckých pokusů na obou stranách.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

37:30
    Hra je teď plná nepřesností, je tu znovu ta fáze hry, kdy se kotouč přelévá z místa na místo, avšak bez většího výsledku na straně jedné či druhé.

36:21
    A další icing Přerova.

36:06
    Hra Přerova teď trochu postrádá řád. Vyhozených kotoučů se často zmocní Vítkovičtí, nebo skončí až na zakázaném uvolnění, jako v tomto případě.

34:51
    Osa Indrák – Takáč – Borot nevymyslela větší nebezpečí pro Pitáka, na puku jsou znovu Vítkovice.

33:41
    Ivan si vzal volný kotouč při souboji po buly a zápěstím pořádně ohrozil přerovskou klec. Stále se ale uplatňuje faktor Šimonů!

33:35
    A zakázané uvolnění na domácí straně.

33:13
    Vítkovice mohly trestat přerovskou chybu v rozehrávce, Šimonů ale nadále spolehlivě kryje a za pomoci obránců zvládli situaci překonat. Úmyslný ofsajd Ridery.

32:30
    Tarnoczy nahodil kotouč do pásma Zmeškalovi, ten ozkoušel pozornost Pitáka bekhendovou střelou.

32:19
    Bílého pokus od modré končí na betonu, hosté dále drží pásmo a snaží se ohrožovat ze všech pozic. Zubři se nakonec museli vysvobodit až pomocí icingu.

30:58
    Z ostrého úhlu prověřil domácího gólmana Blaško, strážce žlutomodré svatyně se však roztáhl a pohotově připsal další úspěšný zákrok.

29:49
    Zmeškal teď zpoza brány na opačné straně kluziště hledal Hradila, ale do jeho přihrávky byla vložena hůl Marcela Kunce.

29:30
    Zpoza brány našel Bernovský u branky stojícího Ivana, Šimonů hru přerušuje.

28:31
    Vítkovice nadále presují Zubry a puk se drží po většinu času hlavně na polovině domácích hokejistů.

26:56
    A hosté jdou do dvoubrankového vedení! Z rohu kluziště přišel kotouč od Fridricha na hůl Ivanovi, který našel přihrávkou JANA BERNOVSKÉHO a ten pohotově zakončil do odkryté klece. Asistence: Ivan Ivan, Petr Fridrich.

26:39
    Ivan šikovně přelstil posledního beka, co mu stál v cestě, ale nezvládl zakončit.

26:08
    S koncem přerovské přesilovky přišlo dobré nahození od modré čáry, které bylo opět protkáno doteky některé z holí před Pitákem. Hru ale zastavil a vhazuje se po jeho levici.

25:24
    Až nyní se Rideře povedlo vyhodit puk z pásma.

25:06
    Dobrá Kopečkova střela dostála ještě teče těsně před hostujícím brankářem, ten ale pohotově zasáhl vyrážečkou. Kotouč sražen v ochranné síti a následuje buly.

24:31
    Pásmo zatím udržují, ale jedná se spíše o souboje u mantinelu.

24:05
    Přerov má teď šanci napravit statistiku přesilových her dnešního kola.

24:04
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Ficek – 2 min., hrubost).

23:10
    Přerov teď nevyužil velkou šanci! Kylnar pelášil se spoluhráčem sám na Pitáka, Zubři si ale nenahráli, nýbrž zvolili zakončení mezi betony, které Piták srazil k sobě.

22:41
    Kopeček se nadále prezentuje tvrdým přístupem. Na modré čáře zneškodnil pronikajícího Lednického.

22:06
    Hradilovo nahození vyrazil Piták vyrážečkou do rohu kluziště.

21:48
    Ivan trefil pouze bránícího Kylnara, který odkulhal na střídačku, Přerov se osvobodil a nyní už hraje v plném počtu.

21:06
    Vítkovice kombinují v útočném pásmu, z přesilovky jim zbývá něco málo přes půl minuty.

20:38
    Fridrich přenechal kotouč Fickovi a ten vyslal tvrdou střelu, kterou Šimonů vykryl. O chvíli později do lapačky schoval i prudký pokus Mrvy.

20:02
    Buly pro Vítkovické.

20:01

Po úvodním dějství šestého kola skupiny D můžou být spokojenější hráči hostujícího mužstva. Ti šli do vedení už ve třetí minutě zásluhou Jána Blaška a převahu si podrželi jak na góly, tak téměř ve všech dalších aspektech hry. Jsou oproti Zubrům o krok napřed a příliš prostoru jim nenechávají. Uvidíme, zda nám další dění nabídne vzestup hry domácích. Druhá třetina začne přibližně ve 12:45.

20:00

19:39
    A počet hráčů na ledě se srovná. Kapitán domácího výběru Zmeškal si odpyká dvě minuty za sekání.

19:00
    Je rozehrána poslední minuta první třetiny, hosté už jsou ve čtyřech. Od nebezpečí je pár chvil nazpět možná zachránila zlomená hokejka jednoho ze střílejících beků hajících domácí barvy.

18:24
    Mrva teď najel až do domácího gólmana, za což míří na trestnou. Přerov má krátkou dvojnásobnou výhodu!

17:59
    Borot si dobře stoupl před Pitáka, tečovaná střela ale neměla patřičnou rychlost a Piták stihl pokojně zareagovat.

17:17
    Dobře si teď počínal Bernovský, ujal se nahozeného kotouče, vyjel až k útočné modré a přihrál spoluhráčům zpět do svého pásma. Přerovským tak z přesilovky dosti ukrojil.

16:45
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Lednický – 2 min., hrubost).

16:27
    Totéž teď zkusil Lednický, ale ani jeho střela nebyla ohrožením pro domácí. Nízko letícího puku se nikdo neujal na teč a skončil tak na betonu přerovského brankáře.

16:09
    Blaškova rychlá střela po buly nesnesla parametry přesné rány. Puk se sklouzl po mantinelu a připravil Vítkovice o pásmo.

16:04
    Další vhazování před brankářem Přerova.

15:26
    Hostům se zatím daří lépe po všech směrech. Jsou nebezpečnější dopředu a účinně hrají i směrem opačným dozadu.

13:57
    Přerov je pod tlakem! Bránící hráči se zničehonic stáhli za kasu, čehož využil jeden z vítkovických forvardů a otočkou kolem brány málem nachytal Šimonů na jeho levé tyči.

13:16
    A mohou v něm pokračovat s čerstvými silami. Zubři vyhazují přes všechny čáry.

12:57
    Ze stejné pozice to teď zkoušel Fridrich. Vítkovice udržují puk v útoku.

12:10
    Mrva měl teď velkou příležitost na hranici pravého kruhu blíže k bráně! Šimonů ale zvládl hrací předmět vytěsnit mimo tři tyče.

11:55
    Icing Přerova.

11:15
    Vítkovické oslabení končí bez újmy.

10:30
    Zubři nahazují kotouče do pásma, ale u brány se jich nemohou proti dobře bránícím hostům zmocnit. Ti naopak znovu vyhazují.

09:46
    Ostravané zatím drží Přerov daleko od své brány, ti zatím dobývají pásmo marně.

09:15
    A je tu první vyloučení zápasu. Na trestnou lavici míří vítkovický Ivan za hákování.

08:35
    Dlouhou nahoru–dolů pasáž ukončuje až zakázané uvolnění hostů.

07:44
    Oba celky teď předvádějí hodně bojovný hokej. Brankáři jsou aktuálně bez práce, obě pětky v poli se ale pořádně potí a vydávají se ze všech sil.

06:33
    Vhazuje se po Pitákově levici.

06:01
    Vacula šikovně pohlídal hru Vítkovic, podržel kotouč a vybruslil si velkým obloukem až za modrou čáru, kde už jej ale domácí Zubři odzbrojili.

05:12
    Vzápětí se nahozený kotouč málem srazil do vítkovické branky od jedné z bruslí hráčů stojících před Pitákem. Na volné levé tyči však nikdo z domácích nevyčkával a potenciální nebezpečí je tak zahnáno.

04:57
    Indrák vybídl ke střele Kylnara, ten přestřeluje.

04:20
    Aktivita hostů setrvává a drží Zubry pod tlakem v útočné třetině! Šimonů si zapsal výborný zákrok maskou proti zblízka střílejícímu Fridrichovi.

02:45
    A máme tu první branku zápasu! Vítkovičtí dobře napadali v útočném pásmu a po necelých třech minutách hry se zásluhou JANA BLAŠKA dostávají do vedení! Asistence: Adam Beránek, Ivan Ivan.

02:31
    Beránkova střela z dobré pozice v mezikruží mířila pouze nad.

02:02
    Kopeček se nadále prezentuje tvrdou hrou. Situaci znepříjemnil nejprve Fridrichovi a poté Fickovi.

01:40
    O puk se bojovalo v rohu vítkovického pásma. Nakonec se dostal až k Pitákovi a ten jej ukrývá pod lapačku.

01:23
    Piták si připisuje první zákrok. Se střelou Šimanského neměl příliš mnoho starostí.

00:27
    Kopeček tvrdě odstavil rozehrávajícího soupeře, do útoku přecházejí Zubři.

00:02
    Úvodní buly pro hosty.

00:01

Obě mužstva už jsou připravena na ledové ploše. Domácí Zubři obléknou žluté dresy, hosté z Vítkovic modré.

HC ZUBR Přerov: Šimonů (Postava) – Kopeček, Tischer, Takáč, Bieniek, Gréč, Moučka, Vlček – Kristek, Hradil (A), Borot, Indrák (A), Krátký, Chytil, Wolf, Zmeškal (C), Šimanský, Kylnar, Tarnoczy.

HC Vítkovice Ridera: Piták (Dolíška) – Kunc, Bílý, Smička, Zapletal, Vacula, Ficek, Věntus (A) – Fridrich, Tvrdý, Bernovský (C), Lednický, Lewandowski, Beránek, Mrva (A), Blaško, Potočný, Ivan.

Rozhodčí: Kubíček – Mikšík, Zedník.

Přerovský nováček v Extralize si zatím počíná velmi dobře. Náleží mu aktuálně první pozice se třinácti body za vítězství nad Vsetínem (5:0), Havířovem (6:2) a Zlínem (3:0) spolu se čtyřmi vyhranými nadstavbami. Všemu předcházela prohra hned na úvod soutěže ve Vítkovicích (3:6), kterým se mladí Zubři pokusí direkt vrátit. Nejproduktivnějšími postavami je se šesti body hned čtveřice hráčů: Lukáš Zmeškal (4+2), Jakub Kylnar (3+3), Daniel Indrák (2+4) a Adam Hradil (2+4).

Hostům z Vítkovic náleží po čtyřech odehraných kolech čtvrté místo v tabulce skupiny D. V prvním zápase se na domácím ledě utkali právě se Zubry a díky obratu ve třetí třetině zvítězili 6:3. Následovaly však prohry v Třinci (1:2) a ve Zlíně (4:6), které byly odčiněny vysokou výhrou ve Vsetíně (9:1). Ostravany čeká ještě páteční duel v Havířově. Z odehraných nadstaveb zatím vybojovali dva body. Pozice nejproduktivnějšího hráče patří zároveň Viktorovi Konečnému (5+3), Petru Fridrichovi (3+5) a Jakubovi Lewandovskimu (2+6).

Hezké poledne z přerovské MEO Arény. Ta se dnes stane dějištěm šestého kola DHL Extraligy juniorů, v němž domácí celek HC ZUBR Přerov přivítá soupeře HC Vítkovice Ridera.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Daniel Doležal

Branky a nahrávky: 3. Blaško (Beránek, Ivan), 27. Bernovský (Ivan, Fridrich), 47. Lednický (Mrva), 64. Ficek (Lewandowski)

Rozhodčí: Kubíček – Mikšík, Zedník