Sparta – Pardubice 4:1 (kon.) | K. Vary – Zlín 2:4 (kon.) | Vítkovice – Plzeň 1:2 (po pr.)
Liberec – Třinec 4:1 (kon.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 0:2 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 4:1 (kon.)
Litvínov – Chomutov 4:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
2:4 (1:1, 1:3, 0:0)
Berani Zlín
Neděle 23.09.2018, 15:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 4. kolo

Během třetí třetiny nebyla k vidění žádná branka. Zlín dohrál zápas ze zajištěné obrany, kterou se energetikům nepodařilo prolomit.

Nejlepším hráčem PSG Berani Zlín je oceněn Jakub Šlahař. Za Karlovy Vary Tomáš Šenkeřík.

Ode mne je to pro dnešní večer vše, loučí se s Vámi Kamila Ströerová. (17:52:36)

59:19
    Domácí se ještě dostali do útočné třetiny, ale ke střele na brankáře Zlína nedostali prostor.

58:54
    Mikúš pálil na Sedláčka, ten ukryl puk pod svá křídla.

58:28
    Karlovarští mají ještě snahu s výsledkem něco udělat.

58:00
    Do konce zápasu zbývají přibližně dvě minutky.

57:45
    Hosté hrají v plném počtu.

57:28
    Ofsajd Karlových Varů.

56:59
    Kovačevič poslal letmou střelu od střídačky, která se dotkla vyrážečky Jakuba Sedláčka.

56:03
    Krejčí od modré nahodil na hostující bránu. Nahození ale neohrozilo stav zápasu.

55:48
    Na druhé straně za energetiky odchází na trestnou lavici Jakub Flek (KVA) za hákování soupeře.

55:45
    Jiří Ondráček (ZLN) odchází zpytovat svědomí na trestnou lavici za faul na Sebastiana Gorčíka.

54:39
    Domácím se podařilo překonat zlínskou obranu a opět se zdržet v útočné třetině. Další recept na Sedláčka ale nenašli.

54:02
    Martin Rohan nahazuje k Sedláčkově svatyni.

53:40
    Mikúšova dlouhá přihrávka mířená na Jakuba Fleka byla příliš zbrklá a Flek nestačil dobruslit kotouč.

Dnešní utkání sleduje 3323 diváků.

53:26
    Energie se konečně dostala do většího varu. V útočné třetině se dostal do střely Petr Šenkeřík, jehož dělovka nakonec skončila jen v ochranné síti za Jakubem Sedláčkem. Přichází komerční přestávka.

52:18
    Sebastian Gorčík pálil z pravého kruhu, Sedláčkovy betony byly připravené k zákroku.

51:07
    Druhá formace alespoň trošku potrápila zlínské hráče, ale skórovat se jí také nepodařilo. V čele s Dávidem Grígerem se domácí dostali do útočné třetiny, ale překvapit Jakuba Sedláčka se Karlovým Varům nepodařilo.

50:19
    Fryšara spolu s Kuldou ujeli na Novotného. Kulda pálil z první od levého kruhu, do střely vložil Šenkeřík hokejku a kotouč se odrazil mimo branku domácích.

49:40
    Energie je za vlastní brankou a snaží se projít přes střední pásmo. Opět je zde ale výborné napadání v podání Zlína, což energetikům značně komplikuje přechod přes střední třetinu.

48:50
    Jiří Ondráček se pokoušel propasírovat puk za záda Filipa Novotného.

48:44
    Komerční přestávka.

48:20
    Po nepřesné přihrávce musí Berani opustit útočnou třetinu, ale ihned se hrnou zpět před Filipa Novotného.

47:28
    Domácí se nemohou dostat z vlastního obranného pásma. Zlín napadá veškeré karlovarské rozehrávky a perfektně se mu to daří.

46:59
    Zakázané uvolnění Karlových Varů.

46:33
    Energie ztrácí kotouče, nedaří se jí dostat do útočné třetiny, všechny možné cesty jsou uzavřeny.

45:57
    Novotný má plné betony práce s pobytem hostů v útočné třetině. Jejich nátlaku zatím úspěšně odolává.

45:04
    Jiří Ondráček prověřil pozornost Filipa Novotného prudkou střelou, ale domácí gólman kotouč schoval pod své betony.

44:31
    Daniel Krejčí pálil od modré, ale trefil jen před sebou bránícího hráče.

43:40
    Na kotouči se drží primárně hostující celek. Karlovarští se snaží prorazit obranu Zlína.

42:28
    Karlovarským se nedaří vyhodit kotouč z vlastní třetiny a přesunout se do útočné části. Zlín hraje z výborně zabezpečené obrany.

42:09
    Energie nahodila puk do útočné třetiny, kde se domácí příliš dlouho nezdrželi. Následně je pískána hra vysokou holí a Karlovy Vary jsou nuceny opustit útočné pásmo.

41:40
    Lapačka Filipa Novotného byla připravena na střelu od Michala Poletína.

41:09
    Další pokus energetiků, tentokrát na hokejce Vágnera, jehož pokus také mířil do ochranné sítě za Jakubem Sedláčkem.

41:02
    Kotouč zmizel v ochranné síti.

40:48
    Zakázané uvolnění Zlína.

40:13
    Karlovarští se ujali kotouče a ihned se pokoušeli narušit klid u branky Jakuba Sedláčka.

40:01

Ve druhé třetině se o něco více radovali hostující. Ve 24. minutě se prosadil Michal Poletín, ihned minutu poté srovnal skóre Tomáš Rachůnek. O následné góly se ale postarali Berani. Do jednobrankového vedení poslal Zlín Jakub Šlahař v tři minuty před závěrem druhé periody se ještě prosadil Tomáš Fořt. Energetikům se podařilo využít dvojitou přesilovou hru. Výkony jsou vyrovnané. Oba celky si vytváření množství šancí, ale velkou roli hrají gólmani. Ke štěstí Karlovarských se domácí dopouštějí chyb, které nebyli Zlínem potrestáni. Co přinese třetí třetina se dozvíme v 17:17.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:44
    Karlovarští se osvobodili ze zlínského sevření. Hosté se ještě v závěru druhé periody pokoušeli překonat karlovarského gólmana, ten se jejich pokusy nenechal zastrašit.

39:03
    Druhé dějství skončí přibližně za jednu minutu.

38:37
    Na druhé straně se o dobytí území pokouší také Berani, nakonec však Karlovarští vyhazují jen za cenu zakázaného uvolnění.

38:13
    Energie se zabydlela ve třetině Zlína, ale branku Jakuba Sedláčka neohrozila.

38:00
    Do šance se dostal Adam Lapšanský, který se prudkou střelou zápěstím neprosadil nad Jakubem Sedláčkem.

37:25
    Valentova střela mířila za karlovarskou branku.
    36:34 Tomáš FOŘT - 2:4

36:34
    Zlín právě vstřelil branku!
    Střela Ondráčka vypadla Filipu Novotnému z lapačky. Opuštěného kotouče se ujal TOMÁŠ FOŘT, který bleskově zasunul puk za brankáře Karlových Varů. Asistence: Jiří Ondráček a Jakub Šlahař.

36:25
    Vágnerův pokus od modré skončil na bránícím hráči.

35:50
    Sičákovu střelu od modré čáry vyrazil brankář Zlína betonem.

35:05
    Další chyba energetiků, tentokrát Jaromír Kverka poslal puk na Fořta, ten se ke střele ke štěstí Energie nedostal.

33:18
    Po chybě Ondřeje Šafáře dostal nabito Jakub Šlahař, jehož střela z mezikruží byla zneškodněna Filipem Novotným.

32:52
    Zakázané uvolnění na straně Beranů.

32:40
    Karlovarským se již podařilo stáhnout gólový náskok Zlína, uspěje i nyní?

32:32
    Přichází komerční přestávka.
    32:19 Jakub ŠLAHAŘ - 2:3

32:19
    Hosté jdou znovu do vedení. JAKUB ŠLAHAŘ sjel s pukem po pravé straně ledové plochy a střelou od kruhu prostřelil Filipa Novotného, který se za střelou stačil brankář Energie jen ohlédnout. Asistence: Jiří Ondráček, David Nosek.

31:48
    Když se však Karlovým Varům podaří zavést puk do třetiny hostů, Zlín ihned kotouče vyhazuje do bezpečné vzdálenosti od své branky.

31:29
    Karlovarští se neustále pokoušejí prorazit přes důslednou obranu Beranů.

31:16
    Karafiátova střela byla sražena hokejkou a zamířila do ochranné sítě za gólmanem Karlových Varů.

30:54
    Pokus Karafiáta si karlovarský brankář schoval do bezpečí.

30:08
    Lapšanský nahodil do útočné třetiny Karlových Varů, tam ale veškeré snažení energetiků končí a k většímu výkonu se hokejisté Energie nedostali.

29:28
    Energie se pokouší dostat před Jakuba Sedláčka, ale Zlín má dobře zabezpečenou cestu.

28:40
    Ševci dobývají branku Novotného, který raději uklidnil puk do svou lapačku. Následuje komerční přestávka.

28:04
    Karlovy Vary hrají v plném počtu.

27:24
    Adam Lapšanský spolu se Sebastian Gorčíkem ujeli na Sedláčka, Gorčík trefil pravou tyč hostující brány.

27:14
    Kubišova střela skončila v náručí Filipa Novotného.

26:54
    David Nosek se od modré čáry trefil jen do plexiskla za Novotným.

26:39
    Martin Kohout pálil v oslabení z levého kruhu.

26:15
    Zlín se točí v útočné třetině a snaží se zbavit dotěrných energetiků, kteří se neustále snaží připravit Berany o puk.

26:00
    Přesilová hra čeká také na Zlín. Na trestnou lavici zamířil Stanislav Balán (KVA), který se provinil nedovoleným bráněním.

25:38
    Další dělovka v podání Daniela Krejčího, před Jakubem Sedláčkem se ještě snažil tečovat Sebastian Gorčík, ale hostující gólman rychle kotouč zalehl.

25:12
    Krejčí pálil od modré, před brankou se ještě snažil tečovat Václav Skuhravý, ale teč minula o pár centimetrů brankoviště Beranů.

25:04
    Ondřej Beránek dostal nabito do mezikruží, ale střela šla vysoko nad branku Jakuba Sedláčka.

24:39
    Další povedená rána Šenkeříka, která minula hostující branku.
    24:08 Tomáš RACHŮNEK - 2:2

24:08
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Karlovarští pravděpodobně prolomili prokletí z přesilových her. Ve dvojité početní převaze se střelou z levého kruhu trefil TOMÁŠ RACHŮNEK. Asistence: Dávid Gríger.

23:46
    Karlovy Vary budou 1 minut a 13 vteřin hrát dvojitou přesilovou hru. Na trestnou lavici Zlína zamířil Ralfs Freibergs (ZLN) za hákování.
    23:18 Michal POLETÍN - 1:2

23:18
    Ve vlastním oslabení nechala obrana Karlových Varů samotného MICHALA POLETÍNA, který se trefil k bližší tyčce. Asistence: Pavel Sedláček, Tomáš Valenta.

23:03
    Berani vyhazují kotouč až k brance energetiků.

22:59
    Dvě minuty za hákování patří Tomáši Fořtovi (ZLN).

22:11
    Následuje zakázané uvolnění Karlovarských.

21:31
    Kovačevič vystřelil od modré, ale trefil se jen do bránících hráčů před Jakubem Sedláčkem.

21:14
    Po buly pálil Lapšanský, jehož střela nebyla dostatečně rychlá.

21:05
    Zakázané uvolnění Beranů.

20:45
    Po vhazovaní se týmy pustily do šancí, ale ani na jedné straně nebylo ohroženo brankoviště.

20:01

V úvodní periodě bylo k vidění po jednom gólu na obou stranách. V přesilové hře se poprvé v sezoně zadařilo Energii a Karlovy Vary do vedení poslal Petr Šenkeřík. Odpověď na sebe nechala čekat dvě minuty, než Pavel Kubiš zasunul odražený kotouč za bezmocného Filipa Novotného. Třetí třetina začne v 16:22.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:40
    Další pokus od Petra Šenkeříka, který měl na překonání Sedláčka rovnou dvě šance. Prvně však minul bránu Jakuba Sedláčka a na druhý pokus mu střela příliš nesedla.

19:15
    Energie je s pukem za vlastní brankou a znovu se snaží projít přes střední pásmo.

18:59
    Do konce první třetiny zbývá jedna minuta.

18:10
    Karlovarští se pokouší rozjet útok, který by skončil gólem, zlínská obrana si všechny karlovarské hráče ale pečlivě hlídá.
    16:55 Pavel KUBIŠ - 1:1

16:55
    Filip Novotný vyrazil nahození před sebe, tam čekal připravený PAVEL KUBIŠ, který jednoduše zasunul puk za brankovou čáru. Asistence: Edgars Kulda a Martin Novotný.

16:22
    Šenkeřík pálil od modré, Sedláček vyrazil puk ramenem těsně vedle sebe, kde čekala hůl Rachůnka, ten se ale netrefil do prázdného prostoru za Sedláčkem.

15:44
    Nabito dostal Rachůnek, který se trefil do připravené náruče zlínského brankáře.
    14:29 Petr ŠENKEŘÍK - 1:0

14:29
    Energie proměňuje první přesilovou hru v novém ročníku extraligy. PETR ŠENKEŘÍK naznačil střelu zápěstím, vystřelil od modré a prostřelil Jakuba Sedláčka, který se stačil za ranou jen ohlédnout. Asistence: Martin Kohout.

14:10
    Do třetiny se pokoušel s pukem zajet Kohout, jehož však zlínská obrana připravila o puk.

13:50
    Rachůnek nahrál těsně před branku na Dávida Grígera, kterému se nepodařilo prostrčit kotouč za betony Jakuba Sedláčka.

13:22
    Zlín se osvobozuje, ale Karlovy Vary se opět tlačí před hostující branku.

12:59
    V přesilových hrách má Energie prozatím mizernou bilanci, podaří se energetikům prolomit přesilovkové prokletí?

12:40
    Jakub Sedláček se po odpískání rozjel za hlavním sudím, který zjevně nesouhlasil s výrokem rozhodčích.

12:35
    Jakub Sedláček (ZLN) si vysloužil od sudích dvě minuty za zdržovaní hry, konkrétně za vystřelení puku mimo hrací plochu. Trest odpyká Michal Popelka.

12:24
    Tomáš Valenta se trefil přímo do připravené lapačky Novotného. Následuje komerční přestávka.

11:36
    Druhá formace Karlových Varů napadá rozehrávky Zlína.

11:07
    Energie se dopustila ofsajdu při přechodu do útočné třetiny.

10:40
    Domácí hledají recept na brankáře Zlína, ten je zatím stoprocentní ve svých zákrocích.

10:16
    Daniel Krejčí těsně minul vzdálenější tyčku Sedláčkovy brány.

09:34
    Energetici zavezli puk do útočné třetiny, ale ke střele se nedostali.

08:35
    Gríger našel Vágnera, který svou střelou od modré čáry trefil hlouček bránících hráčů.

07:55
    Týmy si vytvářejí střídavě šance na obou stranách, ale nedaří se jim správně zakončit.

06:50
    Freibergs se pokoušel překonat Novotného střelou od modré, ale Šenkeřík vložil do střely svou nohu a kotouč se odrazil.

06:41
    Došlo k menší potyčce mezi Vágnerem a Werbikem, vše se obešlo bez potrestání a ve hře se po komerční přestávce bude pokračovat v plném počtu hráčů na obou stranách.

06:27
    David Nosek a Michal Popelka se postarali o nádhernou šanci. Ujeli totiž tři na jednoho, ale Nosek nahrál na Popelku, který o milimetry minul branku Filipa Novotného.

06:05
    Energie v klidu vystřídala a přesouvá se k brance Beranů.

05:36
    Gríger dostal přihrávku zpoza brány od Kohouta, Dávid Gríger se trefil do připravených betonů Sedláčka.

05:04
    Jakub Sedláček vyjel z brankoviště a postavil se rozjetému Jakubu Flekovi. Sedláček byl v odehrání kotouče rychlejší, jak rozjetý Flek, který by tak jel sám na zlínského gólmana.

04:40
    Zlín výborně napadá rozehrávky Karlových Varů.

04:18
    Rohan vyhazuje až na zakázané uvolnění.

03:20
    Karlovarští se opět snaží útočit, ale přechod přes střední pásmo dělá karlovarským hokejistům menší potíže.

02:50
    Martin Novotný nahodil puk do obranného pásma Energie a zlínským hokejistům se podařilo vystřídat.

02:38

02:23

01:58
    Tomáš Mikúš po přihrávce od Kovačeviče trefil břevno Sedláčkovy svatyně.

01:10
    Karlovy Vary vyslaly několik málo střel na Jakuba Sedláčka, ale ten si všechny dělovky energetiků pohlídal.

00:39
    Zlínští hokejisté se osvobozují, ale Energie se znovu pokouší získat útočnou třetinu.

00:23
    Za podrážení si vysloužil dvě minuty Pavel Kubiš (ZLN).

00:06
    Úvodního puku se zmocňuje Energie, která ihned jela k brance Zlína, ale nikterak Berany nepřekvapila.

00:01

Jako první se na ledové ploše objevuje Zlín. Vzápětí v čele s Jakubem Flekem nastupují Karlovy Vary.

V karlovarské hale se setmělo a diváci jsou seznamováni se soupiskou, se kterou nastoupí oba týmy.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Závorka) – Sičák (A), Krejčí, L. Vágner, M. Rohan, Kovačevič, Šenkeřík – T. Rachůnek, Balán (A), Flek – O. Beránek, Gríger, Kohout – Lapšanský, Skuhravý (C), Gorčík – T. Mikúš, Kverka, T. Havránek.

PSG Berani Zlín: J. Sedláček (Štůrala) – Freibergs, Nosek (A), Žižka (C), Valenta, Řezníček, Matějíček, M. Novotný (A) – Kubiš, Fořt, E. Kulda – Šlahař, Herman, J. Ondráček – Karafiát, P. Sedláček, Poletín – Werbik, Fryšara, Popelka.

Rozhodčí: Pešina, Veselý – Frodl, Komárek.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Zlín zatím ze tří zápasů vytěžil tři body díky výhře nad Třincem.

Energie se v úvodním kole setkala s Olomoucí. Hosté padli na olomouckém ledě 1:4. Na domácí půdě si Karlovarští napravili chuť a přehráli Mladou Boleslav 4:0. Do Karlových Varů přijel v pátek Třinec. Karlovarským hokejistům se nepodařilo vstřelit jedinou branku a třinečtí se zaradovali rovnou dvakrát, a tak si od Energie odvezla tři cenné body. Energii čekají ještě dva po sobě jdoucí zápasy na domácím ledě. Aktuálně se Karlovarští nacházejí na 9. místě se 3 body. Devětatřicet střelám čelil Filip Novotný proti Třinci a má 94,59% úspěšnosti. Nejproduktivnějším hráčem Karlových Varů je Václav Skuhravý, který mimo jednoho gólu a jedné asistence, patří také mezi nejtrestanější hráče Energie. Druhé místo v tabulce produktivity patří nováčkovi v týmu Adamu Lapšanskému, který vstřelili jeden gól. Úspěšnost, nebo spíše neúspěšnost, přesilových her karlovarských hráčů, je děsivá a absolutně nulová. Energetikům se ještě nepodařilo vsítiti v přesilové hry jediný gól. Zlomí Karlovy Vary přesilovkové prokletí?

PSG Berani Zlín
    V úvodní kole se Berani radovali nad výhrou proti vícemistru extraligy z loňské sezony, a to nad Oceláři. Ovšem ihned v druhém kole přišla tvrdá porážka od Litvínova. Ve čtvrtek čekal na Zlín Hradec Králové, se kterým Berani padli těsně 1:2. Mezi brankáři došlo během léta k menší změně, kdy Libor Kašík opustil své dosavadní působiště a přemístil se do Chabarovsku. Naopak fanoušci Zlína mohou přivítat v brankoviště navrátilce Jakuba Sedláčka. Dosavadně se Berani drží na desátém místě se 3 body na kontě. Nejproduktivnějším hráčem je aktuálně Jakub Šlahař, jenž se ve třech zápasech postaral o jeden gól a dvě asistence. Se stejným počtem bodů je na druhé příčce posila zlínského týmu Edgars Kulda. Úspěšnost přesilových her mají zlínští hokejisté 25%. Povede se Beranům odvézt z haly energetiků bodový zisk?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 15. Šenkeřík (Kohout), 25. T. Rachůnek (Gríger) – 17. Kubiš (E. Kulda, M. Novotný), 24. Poletín (P. Sedláček, Valenta), 33. Šlahař (J. Ondráček, Nosek), 37. Fořt (J. Ondráček, Šlahař)

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Závorka) – Sičák (A), Krejčí, L. Vágner, M. Rohan, Kovačevič, Šenkeřík, Šafář – T. Rachůnek (A), Balán, Flek – O. Beránek, Gríger, Kohout – Lapšanský (C), Skuhravý, Gorčík – T. Mikúš, Kverka, T. Havránek.

Rozhodčí: Pešina, Veselý – Frodl, Komárek