Levante – Sevilla 2:6 (kon.) | Villarreal – Valencia 0:0 (kon.) | Real Betis – Ath. Bilbao 2:2 (kon.)
Barcelona – Girona 2:2 (kon.)
Real Betis
2:2 (0:2)
Athletic Bilbao
Neděle 23.09.2018, 20:00 • Estadio Benito Villamarín (Sevilla). • Španělská LaLiga • 5. kolo

Dnes je dobojováno, já děkuji za vaši přízeň, přeji příjemný zbytek večera, dobrou noc, úspěšně vkročte do nového týdne a mějte se hezky.

Na shledanou. (22:06:36)

Domácí ve druhé půli dotáhli dvoubrankové manko a byli blízko i třetímu zásahu, avšak nakonec se s protivníkem rozchází smírně. Oslabení hosté ve druhé půli víceméně jen bránili svůj náskok a s bodem mohou být spokojeni, za první poločas si jej zasloužili.

90+6

90+6
    Hosté ji však odvrací a v tomto duelu se už nic nestane.

90+5
    Domácí rozvíjí poslední útočnou akci.

90+4
    Bartra střílel z dálky přímo do brankářovy náruče.

90+3
    Žlutou kartu dostává Unai Simón (Athletic Bilbao).

90+3
    Canales posílal centr před bránu, míč proletěl kolem vzdálenější tyče a skončil v zámezí. Simón rozehrávku zdržuje jak může, což se domácím vůbec nelíbí a hostující brankář je potrestán.

90+1
    Pau López mnoho práce ve druhé půli neměl, nyní lapil přihrávku z pravé strany a rychle rozehrál, domácí větří šanci.

90+1
    Nastavuje se ještě dlouhých pět minut.

89
    Sanabria střílel jen do protihráče, dorážet mohl Sidnei, ovšem míč si příliš dlouho zpracovával a nakonec nezakončil.

88
    Guardadova střela byla tečována, míč skončil v zámezí a následovat bude roh.

88
    Domácí mají další dobrou možnost, tentokrát v podobě přímého kopu.

87
    Žlutou kartu dostává Iñigo Martínez (Athletic Bilbao).
    86. Sanabria ve velké šanci hlavičkoval mimo

86
    Obrat mohl být dokonán, ale není. Sanabria se hlavou opřel do letícího míče, ten se odrazil od země a proletěl vedle vzdálenější tyče. Stadionem to jen zahučelo a sám hráč nemohl uvěřit tomu, že tuto šanci zahodil.

84
    Opět si domácí špatně přihráli a opět míč drží v rukou brankář Bilbaa.

83
    Simón musel ven z brány, aby byl u míče dřív, než soupeř. Poté v klidu šetří čas.

82
    Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Iker Muniain.

Petr Frömel

Branky: 51. Bartra (Guardado), 68. Canales (Tello) – 7. I. Williams (Raúl García), 18. Raúl García (de Marcos)

Karty:   53. Canales (RBE), 70. Sidnei (RBE) – 38. Susaeta (ATB), 40. Yeray (ATB), 45+1. Etxebarria (ATB), 50. Berchiche (ATB), 87. I. Martínez (ATB), 90+3. Simón (ATB)   45. Susaeta (ATB)

Držení míče: 71 % : 29 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 7:1. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 13:20.
    Real Betis: Pau López – Mandi, Bartra, Sidnei – Guerrero (78. Inuj), Lo Celso (65. Morón), Guardado, Firpo (62. Tello) – Canales, Joaquín (C) – A. Sanabria.
    Náhradníci: Robles – Gracia, Inuj, Boudebouz, León, Tello, Morón.

Athletic Bilbao: Simón – Balenziaga, Yeray, I. Martínez, Berchiche – Dani García, Etxebarria (73. San José) – de Marcos, Raúl García (56. Capa), Susaeta (C) – I. Williams (82. Muniain).
    Náhradníci: Oleaga – Núñez, San José, M. Rico, Capa, Muniain, Unai López.

Rozhodčí: J. Estrada – J. Aguilar, F. Martín