Třebíč – Benátky n/J 1:0 (kon.) | Kadaň – Motor ČB 1:4 (kon.) | Kladno – Přerov 5:3 (kon.)
Havířov – Slavia 2:3 (kon.) | Ústí n/L – Jihlava 3:4 (0:1 po s.n.) | Litoměřice – Vsetín 2:3 (kon.)
Frýdek-M. – Poruba 2011 3:4 (kon.)
HC Frýdek-Místek
3:4 (0:1, 2:2, 1:1)
HC RT TORAX Poruba 2011
Pondělí 24.09.2018, 18:00 • Hala Polárka, Frýdek-Místek • Chance liga • 7. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (20:16:33)

Dnešní derby je u konce a Poruba si z Frýdku-Místku odváží tři body. V první třetině otevřel skóre hostující Káňa. Ve 25. minutě se domácí dočkali, když se dostal do zakončení Martynek a bekhendem překonal Dolejše. Ve 30. minutě si hosté vzali vedení zpět na svou stranu, když se puk odrazil od mantinelu za bránou a následně jej zavěsil Pytlík. O minutu později ovšem srovnal Krisl, který vypálil nenápadnou střelu zpoza modré čáry. Ovšem další minuta opět patřila Porubě, která se potřetí v zápase dostala do vedení, když se prosadil Toman. Konec třetiny byl hodně nervózní a nejhůř z toho vyšel Mikulík, který byl vyloučen do konce utkání. V 51. minutě poslal hosty do dvoubrankového vedení Illéš. Tři minuty před koncem sice snížil Bartko, ale domácím se už nepodařilo srovnat.

59:59
    Hosté se provinili zakázaným uvolněním, ale zbývá už pouze jedna vteřina.

59:51
    Střela Rudovského skončila jen vedle pravé tyče.

59:35
    Hosté dostali puk do středního pásma.

59:26
    Domácí hrají v šesti!

59:12
    Poruba drží puk v útoční třetině a čas se domácím rychle krátí.

58:50
    Domácí se nemohou dostat přes polovinu hrací plochy.

58:32
    Hostům se podařilo vyhodit puk ze svého pásma.
    57:51 Jan BARTKO - 3:4

57:51
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    No pozor! Domácí dávají kontaktní gól něco málo přesně dvě minuty! JAN BARTKO se dostal do zakončení a překonal Dolejše. Asistence: Jan Kalus.

57:30
    Dolejš nyní předvedl naprosto excelentní zákrok, když dokázal vyrážečkou zneškodnit střelu z levé strany!

56:56
    Posléze domácí vyhodili kotouč v přesilové hře jen na zakázané uvolnění.

Dnešní utkání sleduje 1325 diváků.

56:39
    Následně se hosté vysvobodili ze své třetiny.

56:11
    Krisl vypálil dobrou ránu od modré, ale ta byla sražená vedle brány.

55:54
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Marek Slavík – 2 min., nedovolené bránění).

53:26
    Následně se Poruba dostala ke střele, ale ta nic nepřinesla.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 25. Martynek (Rudovský, Hrachovský), 31. Krisl (Motloch, Kuťák), 58. Bartko (J. Kalus) – 4. J. Káňa (Illéš), 30. Pytlík (Toman, Gazda), 32. Toman (Baláž, Ollender), 51. Illéš (Ovčačík, J. Káňa)

HC Frýdek-Místek: L. Daneček (Malík) – Hrachovský, L. Kovář, Bartko, Žovinec, Krisl, Matyáš, D. Stránský – Kofroň, Mikulík (C), Christov – Martynek (A), Przybyla, Rudovský – Raška, Peterek, J. Kalus – Klimša (A), Kuťák, Motloch.
    HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (Kůdela) – Ovčačík (A), Gazda, Matějíček, D. Krenželok, Slavík, Urbanec – Illéš, Hudeček, J. Káňa (A) – Tomi, Zdeněk (C), Vymazal – Ollender, Baláž, Toman – Pytlík, T. Jáchym, Jankovský – Kanko.

Rozhodčí: Jan Doležal, Jakub Koziol – Petr Maštalíř, Milan Gančarčík