Čeljabinsk – Ufa 0:5 (kon.) | Nižněkamsk – Kunlun 0:2 (kon.) | Kazaň – Novosibirsk 3:2 (kon.)
Omsk – Chabarovsk 4:3 (po pr.) | Dynamo Moskva – Barys 2:3 (po pr.)
Ak Bars Kazaň
3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
HC Sibir Novosibirsk
Pondělí 24.09.2018, 18:30 • TatNeft Arena • KHL

To už je z mé strany vše. Přeji krásný zbytek večera! (21:03:53)

Česká stopa

Jiří Sekáč (KZN) 1+0, 3 střely, čas na ledě 15:29

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 34:17 (10:6, 13:8, 11:3)
    Zblokované střely – 19:17
    Vyhraná vhazování – 39:24
    Trestné minuty – 4:2
    Hity – 30:14

Hokejisté Kazaně nakonec přeci jen splnili roli favorita, když na domácím ledě udolali Novosibirsk 3:2. Proti nejhoršímu celku soutěže to ale neměli vůbec snadné. Hosté hráli velmi dobře, v první i druhé třetině dokázali dotáhnout jednogólové manko a odpověď nenašli až na zásah Roba Klinkhammera, který přišel ve 43. minutě. Sibir tak stále zůstává bez bodu, ale z Kazaně mohou hráči tohoto celku odjet s hlavami nahoře.

59:54
    Před branku se ještě protáhl Anton Lander. Krasikova bekhendem nepřekonal, ale teď už je jasné, že to hosté nestihnou!

59:38
    Hosté si vyžádali oddechový čas. Vhazuje se ve středovém kruhu a Krasikov tak míří zpět do branky.

59:30
    Krasikov už odjel na střídačku, hosté to zkoušejí s šesti hráči!

58:53
    Domácí dobře posunuli puk do útočného pásma. Udělali to tak, že nehrozil icing.

58:18
    Hosté bojují o puk za brankou soupeře, Krasikov zatím zůstává na svém místě.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:56
    Domácí hrají v závěru zatím velice zkušeně. Puk se pohybuje mimo jejich obrannou třetinu.

55:57
    Dělovku Pedana vyrazil Krasikov lapačkou k Arťomovi Lukojanovi, který už zasouval puk do odkryté branky, ale to se mu nakonec nepodařilo! Krasikov si lehl na záda a kotouč je někde pod nimi!

55:45
    Třetí řada Kazaně drží puk v útočném pásmu. Lukojanov netrefil před odkrytou klecí nabídku Potapova.

55:00
    Posledních pět minut třetí třetiny. Sibir stále drží naději na bodový zisk.

54:11
    Máme tu ještě jednu reklamní přestávku.

53:36
    Obrovská šance domácích! Po střele Klinkhammera z mezikruží se puk odrazil před odkrytou klec k Fjodoru Malychinovi. Ten však skákavý kus gumy nedokázal zkrotit včas a o možnost skórovat tak přišel!

52:31
    Nyní se hraje především ve středním pásmu, což asi více vyhovuje domácím.

51:57
    Hosté mají osm minut na to, aby s utkáním ještě něco udělali a poprvé sezóně zabodovali.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 4. Sekáč (Lander, Azevedo), 28. A. Potapov (Lukojanov), 43. Klinkhammer (Azevedo) – 7. Bertrand (Morozov), 33. Romancev

Ak Bars Kazaň: Podjapolskij (Šaryčenkov) – Markov (C), Jarullin, Batyršin, Abrosimov, Postma, Pedan, Judin – Azevedo (A), Lander, Sekáč – Galijev, Tkačov, M. Gluchov – A. Potapov (A), A. Michejev, Lukojanov – Kara, Malychin, Klinkhammer.
    HC Sibir Novosibirsk: Krasikov (D. Taylor) – Savčenko, Naumov, Piganovič (A), Vorobej, K. Alexejev (C), Morozov, Ignatovič – Lisin, Šarov, Bertrand – Dugin, Sajustov, Michajlov – Pešechonov, J. Bodrov, A. Jakovlev – Pervušin, Romancev, Šaškov – Kazakov.

Rozhodčí: Kulakov, Ravodin – Viljugin, Šaljanin