Česko U21 – Maďarsko U21 4:1 (kon.) | Česko – Maďarsko 5:4 (kon.)
Česko U21
4:1 (1:0)
Maďarsko U21
Pondělí 24.09.2018, 16:00 • Nymburk • Turnaj čtyř zemí

Česká jednadvacítka poráží Maďarsko 4:1. Češi vstoupili výborně do obou poločasů. Tři sekundy před koncem toho prvního otevřel skóre Šarkózy do šibenice. Následně se na začátku druhého dějství přidal Křivánek na zadní tyč. Maďarsko toho dnes moc ze hry nepředvedlo. Český tým i tak držel brankář Němec. Možná už pomýšlel na čisté konto. Jenže to mu vzal Fekete desítkou k pravé tyči.

Česko mělo vše dobře rozehrané, ale zbytečně si zápas zkomplikovalo, když od 31. minuty hrálo pod hrozbou desetimetrového kopu. Svěřenci Marka Kopeckého udělali sedm faulů ve druhé půli. Němec první desítku vyrazil rukama a o druhé dlouhé penaltě už byla řeč. (18:10:52)

40
    Ještě zákrok Němce rukama po střele zprava na bližší tyč.

40
    Češi se ubránili útoku z levé strany.

40
    Po výhozu Němce na levou stranu pošetřil Zajíček čas.

40
    Künstner nedovolil soupeři rozehrát aut, zahodil míč a dostal kartu.

40
    Farago zasáhl ještě pravou nohou po zakončení z levé strany.
    39. KLÍMA - 4:1

39
    Česko U21 právě vstřelilo branku!
    Künstner zablokoval nohou střelu z pravé strany a DANIEL KLÍMA z vlastní poloviny trefil prázdnou branku.

39
    Němec je na nohou. Ba co víc – dohraje tenhle duel, ačkoliv je dost otřesený.

39
    Zásah do zátylku plzeňského brankáře, vše bez úmyslu Feketeho.

39
    Němec připravený na delší tyči po zakončení z pravé strany a poté zůstal po střetu s Feketem ležet ve svém vápně.
    38. SZNAPKA - 3:1

38
    Klíma zvedl hlavu na pravé straně, měl proti sobě Faraga na hranici vápna. Ale poslal míč na střed, kde zakončil JAKUB SZNAPKA k levé tyči prázdné branky.

38
    Češi mají hru pod kontrolou, Maďaři je nemůžou dostat pod větší tlak.

38
    Šarkózyho střela z levé strany doplula vedle vzdálenější šibenice.

38
    Špatné střídání hostů při zahájení powerplay, žlutá karta pro Jozsu (HUN) a nepřímý kop pro Česko.

38
    Křivánkova střela z pravé strany levačkou končí mimo tři tyče.

38
    Künstner s Křivánkem a Šarkózym uklidnili hru a podrželi míč na polovině hostů.

Vít Muzikář

Branky: 20. Šarkózy (Künstner), 22. Křivánek (Šarkózy), 38. Sznapka (Klíma), 39. Klíma – 34. Fekete (10 m kop)

Karty:   19. Sznapka (C21), 30. Šarkózy (C21), 40. Künstner (C21) – 8. Fekete (H21), 38. Jozsa (H21)

Česko U21: Němec (Hůla) – Klíma, Künstner, Sznapka, Šarkózy (C), Zajíček, Blahuta, Buchta, Doležal, Hájek, Křivánek, Sita, Slepčík