Arsenal – Brentford 3:1 (kon.) | Liverpool – Chelsea 1:2 (kon.) | Tottenham – Watford 2:2 (4:2 po pen.)
Arsenal FC
3:1 (2:0)
Brentford FC
Středa 26.09.2018, 20:45 • Emirates Stadium, Londýn • Anglický Ligový pohár • 3. kolo

Já vám děkuji za pozornost. Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek. (22:53:23)

Fauly: 10:6.

Arsenal zvládl postoupit do osmi–finále Carabao Cupu přes londýnského soupeře z druhé nejvyšší anglické soutěže Brentfordu. Vítězství 3:1 se však nerodilo tak snadno, jak na první pohled vypadá. Poločas vyhráli kanonýři 2:0 po brankách Danny Wellbecka.
    Nicméně ve druhém poločase snížil z přímého kopu Alan Judge a poté dlouho hosté sahali po vyrovnání. To však nepřišlo, a tak se v nastavení prosadil francouzský útočník Alexandre Lacazette a dal razítko na dnešní výhru Gunners.

90+4

90+4
    V poslední nastavené minutě rozvlnil síť za Danielsem ještě Alex Iwobi, ale sudí na lajně viděl ofsajd, a tak branka neplatí!
    90+3. Lacazette (TOREIRRA) - 3:1

90+3
    Arsenal právě vstřelil branku!
    A na Emirates Stadium máme hotovo! Pojistku a klid dodává kanonýrům ALEXANDRE LACAZETTE, ten vyhrál hlavičkový souboj s Jeanvierem, dostal se do úniku a ten využil ranou podél nohou brankáře Danielse – 3:1! Asistence: Lucas Torreira.

90+3
    Ani teď, míč končí za koncovou lajnou a odkopávat bude od branky německý brankář ve službách Gunners.

90+1
    Barbet operoval s míčem u pravé lajny, ale přihrávku na spoluhráče nedostal přes Danny Wellbecka. Hosté se nemohou dostat do blízkosti branky Bernda Lena.

90
    Sudí Dean nastaví dnešní zápas o 4 minuty.

89
    Barbet se vrhl do vápna mezi Lichsteinera a Torreiru a spadl na trávník. Hlavní sudí Dean však jeho volání po penaltě nevyslyšel.

88
    Rozhodnout mohl Lacazette, který šel do brejku s Nachem, ale francouzský útočník zakončil akci pouze ranou nad branku Danielse.

86
    A další rohový kop Arsenalu rozehrával Torreira, tentokrát našel hlavu Mustafiho, ale jeho hlavička byla slabá a rukavice Danielse připravené.

86
    Torreira našel svým centrem pouze hlavu Barbeta. Arsenal se však poslední minuty uklidnil a nepouští Brentford do tlaku.

85
    Dalsgaard zastavil centr Gouendouziho pouze za cenu rohového kopu.

84
    Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Elneny, přichází Ramsey.

81
    Stephan Lichsteiner svou ranou trefil před brankou pouze Lacazetteho.

79
    Střídání v týmu Brentford: ze hřiště odchází Watkins, přichází Benrahma.

79
    Pohyb Iwobiho u pravé lajny si v poklidu pohlídal Ddalsgaard.

Tomáš Suchánek

Branky: 5. Wellbeck (Guendouzi), 37. Wellbeck (Monreal), 90+3. Lacazette (Toreirra) – 58. Judge

Karty:   28. Lichsteiner (ARS), 63. Wellbeck (ARS) – 36. Konsa (BRF)

Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 4:3. Rohy: 9:6. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 10:6.
    Arsenal FC: Leno – Lichsteiner, Mustafi, Holding, Monreal – Elneny (84. Ramsey), Guendouzi – Mkhitaryan (75. Torreira) , Smith – Rowe (64. Lacazette), Iwobi – Wellbeck.
    Náhradníci: Martinez – Bellerin, Kolasinac, Lacazette, Nketiah, Ramsey, Torreira. Trenér: Emery.

Brentford FC: Daniels – Odubajo (64. Dalsgaard), Canos (74. Maupay), Yennaris, Watkins (79. Benrahma) – Mokotjo, Judge, Sawyers, Jeanvier – Konsa, Barbet.
    Náhradníci: Bentley – Benrahma, Dalsgaard, McLeod, Maupay, McEachran, Mepham. Trenér: Smith.

Rozhodčí: Dean – Cann, Robathan