Mladá Boleslav – Sparta 3:1 (kon.) | Chomutov – Plzeň 2:9 (kon.) | Olomouc – Vítkovice 2:0 (kon.)
Zlín – Liberec 2:7 (kon.) | K. Vary – Litvínov 3:4 (po pr.) | Mountfield HK – Třinec 2:0 (kon.)
Berani Zlín
2:7 (0:1, 1:3, 1:3)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 28.09.2018, 17:00Tipsport extraliga • 5. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje. Extraliga pokračuje svým obvyklým tempem, a tak se dnes můžeme těšit na téměř kompletní 5. kolo soutěže. O body se bude bojovat na šesti stadionech. Jedním z nich bude i Zimní stadion Luďka Čajky, na němž se utkají Zlín a Liberec. Jsem rád, že vás mohu pozvat ke sledování tohoto utkání prostřednictvím textového přenosu.

PSG Berani Zlín

Domácí hokejisté svůj poslední zápas v Karlových Varech vyhráli a na tento počin budou chtít navázat před domácím publikem. Jinak jsou ale výsledky Zlína zatím, jak se říká, na houpačce. Po úvodním vydařeném zápase proti Třinci přišly dva slabší duely a dvě porážky. Jak si Berani povedou tentokrát? Podaří se jim letos poprvé vyhrát dvě utkání v řadě?

Dosavadní extraligové výsledky:

4. kolo: Karlovy Vary – Zlín 2:4
    3. kolo: Zlín – Hradec Králové 1:2
    2. kolo: Litvínov – Zlín 5:2
    1. kolo: Zlín – Třinec 4:2

Hosté jsou na tom výsledkově velmi podobně jako Zlín, jejich dosavadní cesta extraligou je však jiná. Úvod soutěže Liberci příliš nevyšel – první dva duely se mu nepovedlo vstřelit gól a prohrál. Ve třetím kole však Severočeši prolomili trápení, začali dávat góly a také sbírat body. Ve Zlíně tak budou usilovat o třetí vítězství v řadě.

4. kolo: Liberec – Třinec 4:1
    3. kolo: Chomutov – Liberec 1:3
    2. kolo: Liberec – Pardubice 0:2
    1. kolo: Plzeň – Liberec 4:0

Podobná bilance obou týmů se promítá také do tabulky soutěže. Oba celky mají v tuto chvíli šest bodů. Zlínu patří osmá příčka, Liberec je vinou horšího skóre o jednu pozici níže. Vítěz zápasu se tak udrží v kontaktu s horní polovinou tabulky.
    Zlín a Liberec sousedí v tabulce, oba týmy získaly ve čtyřech zápasech každý šest bodů.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

PSG Berani Zlín: J. Sedláček (Štůrala) – Nosek (A), Freibergs, Žižka (C), Řezníček, Valenta, Matějíček, M. Novotný – Kubiš (A), Fořt, E. Kulda – Poletín, Karafiát, J. Ondráček – Goiš, Fryšara, Werbik – Václavek, P. Sedláček, Popelka.

Bílí Tygři Liberec: Will (Schwarz) – Derner, Stříteský, Šmíd (A), Doherty, Ševc, Havlín – L. Krenželok, P. Jelínek (C), L. Hudáček – M. Kvapil, Bulíř (A), Lenc – Ordoš, Redenbach, Valský – J. Vlach, Lakatoš, Teplý – Jeník.

Rozhodčí: Jeřábek, Úlehla – Bryška, Lederer.

00:01

00:30
    Hosté se hned v úvodních vteřinách tlačí do útočného pásma.

01:18
    Liberec právě vstřelil branku!
    Hosté se rychle ujímají vedení. Ondráčkovi se nepovedlo vypořádat se s aktivním napadáním Liberce a přišel o kotouč. Ten se odrazil do prostoru mezi kruhy k MICHALU BULÍŘOVI, který rychlou střelou překonal zlínského brankáře Sedláčka. Ideální vstup do utkání pro Severočechy. Bez asistence.
    01:18 Michal BULÍŘ - 0:1

01:57
    Zlínští se ve snaze o rychlé vyrovnání tlačí do útočné třetiny. Zatím však bez nějaké výraznější šance.

03:05
    Fořt dobrým pokusem ze strany chtěl prověřit libereckého gólmana a ideálně teda i vyrovanat, Jeden z obránců však přizvedl puk do ochranné sítě.

03:33
    Poletín číhal před brankou na stříenou přihrávku, nepovedlo se mu však usměnit puk mezi tři tyče.

04:50
    Oba týmy teď bojují o puk ve středním pásmu.

06:07
    Valenta tvrdě vypálil od mantinelu, jeho střela však netrefila branku. Zlínskému týmu rychle inkasovaná branka pomohla alespoň k tomu, aby se hráči rychle dostali do tempa. Hosté se však dobře brání.

06:55
    Bílí Tygři vyhodili podruhé v krátké době puk na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Willem.

07:51
    Novotný bojuje za svou brankou o puk. Liberečtí útočníci aktivně napadají.

08:15
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Martin Novotný – 2 min., napadení).

08:33
    Zlínu se podařilo poměrně rychle vyhodit puk ven z pásma a nakonec také ohrozit brankáře Willa. Ten ovšem kryje.

09:15
    Kubiš se aktivně protlačil až do libereckého brankoviště, kde nejenže ohrozil branku soupeře, ale také schytal pěkných pár ran od obránců. Rozhodčí tuto situaci posoudili tak, že nikoho nevylučují.

10:02
    Fryšara se cpal do zakončení, neprošel však přes obránce. Tato přesilová hra se Liberci příliš nedaří.

10:15
    Zlín hraje v plném počtu.

10:50
    Jeník dostal přihrávku mezi kruhy, v dobré střelecké pozici však poslal puk příliš vysoko.

11:48
    Hosté jeli chvíli tři na jednoho, pak tři na dva, ale nakonec se jim nepodařilo ani vystřelit.

12:36
    Derner tvrdě vypálil ze strany, Sedláček jeho střelu vyrazil do rohu.

13:17
    Ondráček dostal přihrávku do jízdy a z prostoru mezi kruhy vystřelil na Willa, ten si však mezeru mezi betony pohlídal.

14:07
    Další zlínský pokus končí v náruči libereckého brankáře, který tentokrát přerušuje hru.

14:46
    Zakázané uvolnění Zlína. Vhazovat se bude před Sedláčkem.

15:09
    Ševc poslal od modré čáry nepříjemný pozdrav, který letěl kousek nad ledem. Sedláček raději přerušuje hru.

15:20
    Kulda se už už řítil sám ze strany do útočného pásma, Ševc mu na poslední chvíli čistým zákrokem vypíchl puk z hokejky.

16:22
    Ordoš si najížděl pro přihrávku na útočnou modrou, ovšem nepodařilo se mu zpracovat puk. Liberec každopádně vytěžil z této akce alespoň pobyt v útočném pásmu.

16:43
    Doherty vystřelil od modré čáry. Sedláček jeho střelu sice chytil, ovšem puk mu vypadl a proskákal kolem pravé tyče.

17:46
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Jiří Goiš – 2 min., nedovolené bránění).
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Taylor Doherty – 2 min., hrubost).

18:00
    U domácích fanoušků vzbudil verdikt rozhodčího velmi hlasitou nespokojenost. Každopádně se pokračuje se čtyřmi hráči na obou stranách.

18:33
    Hraje se střídavě v útočném pásmu Liberce i Zlína.

Další třetina začne přibližně v 17:54.

Úvodní třetina zápasu je za námi. Určujícím momentem byla rychlá trefa Bílých Tygrů na 1:0, na kterou zatím nikdo další nedokázal odpovědět nebo navázat. Zlín si sice vytvořil několik zajímavých příležitostí a svého soupeře přestřílel, ovšem na kostce u domácího celku zatím stále svítí číslo nula.

V utkání už jsme také vyděli několik ostřejších zákroků nebo hraničních situací, takže i atmosféra na stadionu je zatím docela bouřlivá. Uvidíme, co nám přinese další pokračování zápasu.

Hráči obou týmů už jsou na ledové ploše, stadionem doznívá hymna domácího celku. Za chvíli začne druhá třetina.

20:01

20:20
    Zakázané uvolnění Zlína. Hra se tedy hned zkraje přesouvá před Sedláčka.

20:57
    Ondráček vyvezl puk z obranného pásma a zakládá útočnou akci svého týmu.

21:39
    Liberci se povedl také nástup do druhé třetiny a zvyšuje své vedení na 2:0. Hosté se rychlých únikem dostali do přečíslení, které zakončil přesným umístětním kotouče MAREK KVAPIL. Liberecký forward dostal rychlou a hlavně přesnou přihrávku před branku, takže mu stačilo správně nastavit hokejku a poslat puk do sítě. Asistence: Jakub Valský.
    21:39 Marek KVAPIL - 0:2

23:21
    Zlín právě vstřelil branku!
    Zlínští odpovídají a rychle snižují na jednobrankový rozdíl. Freibergs si sjel s pukem až za libereckou branku, odkud poslal přihrávku PAVLU KUBIŠOVI na vrchol brankoviště. Zlínský útočník jej okamžitě uklidil skrz betony až do sítě. Asistence: Ralfs Freibergs a Tomáš Fořt.
    23:21 Pavel KUBIŠ - 1:2

24:10
    Hosté se snaží získat zpět dvoubrankový rozdíl a tlačí se do své útočné třetiny.

25:19
    Will si vyjel až za branku, aby pomohl svým obráncům s rozehrávkou.

26:20
    Žižka se proháčkoval skrz střední pásmo a hned za modou čárou poslal puk na branku. Will si jeho střelu našel a v pohodě kryje puk do lapačky.

26:28
    Hosté vyhráli buly před svým brankářem a rychle vyvezli puk ven z pásma.

26:51
    Jeden z útočníků hostů dostal trochu prostoru na pravém kruhu pro vhazování a svižnou střelou ohrozil Sedláčka. Zlínský gólman si s touto situací poradil a přerušuje hru.

27:31
    Domácí pětka zavezla puk do útočného pásma, ovšem tato akce měla doslova jepičí život. Libereční puk okamžitě získali zpět na své hokejky a ženou se dopředu.

28:15
    Hosté teď na chvíli zamkli svého soupeře v pásmu a málem se jim podařilo vstřelit třetí branku. Byl to zřejmě Stříteský, kdo trefil od modré čáry puk do brankové konstrukce.

29:14
    Buly v obranném pásmu Zlína pro hosty.

29:33
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Dominik Lakatoš – 2 min., vysoká hůl).

29:39
    Freibergs dostal hned po vzahování puk na modrou čáru, odkud jej poslal na branku. Will vyrazil puk ramenem a následně přikryl pod lapačku.

30:01
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Matěj Stříteský – 2 min., vysoká hůl).

30:01
    Velmi zajímavá šance pro Zlín. Domácí budou hrát až minutu a půl přesilovku pět na tři.

30:23
    Nosek tvrdě vypálil od modré čáry. Ondráček číhal před brankou na dorážku, ovšem liberecký obránce byl u puku dříve a vyhodil jej.

30:55
    Domácí se teď nepovedenou střelou sami vyhnali z pásma.

31:10
    Poletín v dobré pozici před brankou poslal puk těsně vedle!

31:33
    Kuldova dobrá střela od modré zapadla přesně do Willovy lapačky. Ve stejnou chvíli se vrací vyloučený Lakatoš.

32:01
    Také Stříteský je zpět na ledě. Hosté ustáli svou zatím nejnáročnější pasáž v dnešním utkání.

32:12
    Stříteský dostal přihrávku za zlínské obránce, ovšem při zpracování ztratil rychlost a tím pádem i náskok před soupeřem. Nosek se díky tomu stihl vrátit a nedovolil mu ohrozit Sedláčkovu branku.

32:39
    Zlínští získali puk v obranném pásmu a ujeli do přečíslení, Liberečtí se však stihli vrátit a zablokovat Fryšarovu přihrávku. Domácí tak ani neohrozili branku.

33:00
    Vhazování ve středním pásmu.

33:27
    Hráči obou týmů teď bojují o puk v rohu za zlínskou brankou.

34:01
    Odroš teď měl na hokejce třetí gól svého týmu. Liberecký foward se dokázal uvolnit na vrcholu brankoviště a díky rychlému pohybu do strany se mu povedlo i roztáhnout brankáře Sedláčka. Nakonec se však Ordošovi nepovedlo zasunout puk za čáru, ale těsně vedle.

34:51
    Hosté se vrací zpět do dvoubrankového vedení! Bílí Tygři naplno zužitkovali svého důrazu před brankou, konkrétně to byl LIBOR HUDÁČEK, kdo se v chaosu před zlínskou brankou nejlépe zorientoval a poslal puk za čáru. Asistence: Lukáš Derner.
    34:51 Libor HUDÁČEK - 1:3

35:27
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Dominik Lakatoš – 2 min., držení).

35:55
    Zlín se usadil v útočném pásmu a tlačí svého soupeře.

36:50
    Fořt se prosmýkl mezi obránci a ocitl se tváří v tvář libereckému gólmanovi. Jeho kličku do strany však Will přečetl a vyrazil.

37:27
    Zlín se ještě dál držel v pásmu, ale další nebezpečí před libereckou brankou už nevytvořil. Hosté se naopak osvbozují. Lakatoš se zároveň vrací zpět do hry.

37:54
    Hosté hrají v pohodě a potvrzují to dalším gólem do zlínské sítě. Obránci teď opomenuli MICHALA BULÍŘE před brankou a liberecký forward tak v pohodě poslal puk do odkryté branky. Asistence: Dominik Lakatoš a Jan Ordoš.
    37:54 Michal BULÍŘ - 1:4

38:05

38:35
    Karafiátovu střelu přizvedl jeden z obránců do ochranné sítě.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:24
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Ralfs Freibergs – 2 min., podrážení).

39:38
    Hosté zahájili tuto přesilovku velmi přímočarou akcí do branky. Sedláček si puk našel a přikryl ho lapačkou.

39:47
    Zlínu se podařilo vyhodit puk přes všechny čáry.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Další třetina začne přibližně v 18:53.

Po čtyřiceti minutách je stav 1:4. Hostům se druhá třetina podařila, což se projevilo také na skóre. Základem úspěšné dvacetiminutovky se stal opět vydařený, gólový vstup do třetiny. Zlín sice rychle zareagoval a snížil, ovšem ve zbytku třetiny držel Liberec hru pevně ve svých rukou a přidával další trefy. Zlín měl za stavu 1:2 dlouhou přesilovku pět na tři. Přestože si domácí vypracovali několik zajímavých šancí, na gól nedosáhli.

V hokeji není nic nemožné a dvacet minut je pro Zlín stále dost času na případné zdramatizování vývoje. Ovšem pravdou je, že hosté jsou v tuto chvíil na koni a pokud udrží svou hru i ve třetí části, dost pravděpodobně dovedou zápas do vítězného konce. Uvidíme. Rozhodně se máme ještě na co těšit. Třetí třetina zanedlouho začne.

40:01

40:53
    Hosté jsou nastěhovaní v útočném pásmu, dohrávají přesilovku ještě ze druhé třetiny.

41:05
    Vhazování před brankářem Sedláčkem se bude opakovat.

41:25
    Zlín hraje v plném počtu, Freibergs je zpět na ledě.

42:02
    Goiš protečoval puk do útočného pásma, nejrychleji však u něj byli hosté.

43:05
    Nosek bruslí s pukem na hokejce ve svém pásmu, čeká až jeho spoluhráči vystřídají, aby mohl dát vzniknout zlínské akci.

43:29
    Lenc stíhal nahozený puk, Fořt byl ovšem rychlejší, ujal se kotouče a poslal ho zpět do středního pásma.

44:12
    Sedláček vyjel z branky a poslal puk Karafiátovi na modrou čáru.

44:42
    Zakázané uvolnění Zlína. Hra se vrací zpět před Sedláčka.

44:50
    Dohertovu střelu od modré čáry tečovali zlínští obránci do rohu kluziště.

45:27
    Teplý vystihl zlínské vyhození a udržel Bílé Tygry v útočném pásmu.

46:22
    Werbik nahodil puk do útočného pásma a sám jej stíhá, neboť jeho spoluhráči se jali vystřídat.

46:50
    Hudáček obkroužil zlínskou branku a zpoza čáry poslal puk do brankoviště. Sedláček vyrazil kotouč levým betonem.

46:58
    Hosté se po vhazování v útočném pásmu dostali hned ke střele, kterou Sedláček schoval do lapačky.

47:22
    Zlínští obránci si teď nerozumněli před vlastní brankou a v poměrně jednoduché situaci přišli o kotouč.

47:30
    Zlínské zmatky před vlastní brankou vyvrcholily trochu smolnou brankou pro domácí. RADAN LENC obkroužil zlínskou branku a vystřelil, puk se pak od nohy bránícího hráče odrazil až za čáru. Bez asistance.
    47:30 Radan LENC - 1:5

48:30
    Domácí ještě neházejí flintu do žita! EDGARS KULDA projel útočným pásmem i skrz obránce, dostal se až před branku a šikovným zakončením do strany překonává brankáře Willa. Bez asistence.
    48:30 Edgars KULDA - 2:5

49:41
    Útočící hráč Zlína v libereckém brankovišti. Rozhodčí přerušuje hru a vykazuje domácí tým z útočného pásma.

50:21
    Druhý gól trochu oživil zlínské mužstvo i fanoušky. Zlín se teď tlačí do zakončení.

50:50
    Zakázané uvolnění Liberce. Vhazovat se bude před Willem.

51:00
    Hosté teď po urputném boji dostali puk do středního pásma. Na hokejkách ho však mají domácí.

51:32
    Bílí Tygři přidávají šestou branku a berou si zpět čtyřbrankové vedení. LIBOR HUDÁČEK se dostal za zlínské obránce a poradil si také se Sedláčkem a jeho vystrčenou hokejkou. Asistence: Petr Jelínek a Lukáš Krenželok.
    51:32 Libor HUDÁČEK - 2:6

52:49
    Domácí brankář teď zřejmě trochu podcenil přihrávku na spoluhráče a zpoza branky poslal puk přímo na hokejku Valského. Liberecký forward jej okamžitě vratil zpět na branku, prostor mezi třemi tyčemi však netrefil.

54:16
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Tomáš Fořt – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Ladislav Šmíd – 2+2 min, hrubost + 10 min. osobní trest, hrubost).

54:58
    Vhazování v útočném pásmu Zlínští zvládli a staví se do přesilovkového rozestavení.

55:49
    Domácí bojovali dost odhodlaně na brankovišti, což se samozřejmě nelíbilo libereckým obráncům. Po odpískání se proto strhla drobná šarvátka. Rozhodčí bude vylučovat, domácí Kubiš si však vysloužil ovace publika.

55:49
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Pavel Kubiš – 2 min., sekání).

56:16
    Hosté hrají v plném počtu a začíná jejich zkrácená přesilovka.

56:55
    Fryšara díky aktivnímu napadání na útočné modré získal kotouč.

57:43
    Hosté jsou nastěhovaní v útočném pásmu.

57:49
    Redenbach tvrdou ranou ze strany prověřil Sedláčka, ten kryje puk lapačkou. Ve stejné chvíli se vrací na led vyloučený Kubiš. Zlín hraje v plném počtu.

Dnešnímu zápasu přihlíží na tribunách celkem 3852 diváků.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny. V tuto chvíli už také můžeme říct, že téměř určitě také poslední dvě minuty celého zápasu.

58:38
    Hosté drží puk na svých hokejkách. Jestliže Zlín ještě pomýšlel na hokejový zázrak, tak i tyto sny vezmou brzy za své.

59:05
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Edgars Kulda – 2 min., podrážení).

59:27
    Hosté dostali puk do sítě, rozhodčí však ještě řeší s kolegy u videa, zda se tak stalo dovoleným způsobem. Gól totiž zřejmě padl po zásahu bruslí.

59:27
    Gól platí, Liberec využívá přesilovku a vede už 7:2! Uspěšným střelcem je MICHAL BULÍŘ, pro něhož je to už třetí trefa v utkání. Asistence: Marek Kvapil a Radan Lenc.
    59:27 Michal BULÍŘ - 2:7

Nejlepší hráči dnešního utkání:

Zlín: Pavel Kubiš
    Liberec: Michal Bulíř

Zápas končí vysokým vítězstvím hostů. Liberec nedopustil ve třetí částí žádné drama a naopak pokračoval v navyšování své dnešní gólové statistiky. Bílí Tygři tak zaslouženě berou z dnešního zápasu tři body a přeskakují svého soupeře v tabulce. (19:42:14)

Vojtěch Jurák

Branky a nahrávky: 24. Kubiš (Freibergs, Fořt), 49. E. Kulda – 2. Bulíř, 22. M. Kvapil (Valský), 35. L. Hudáček (Derner), 38. Bulíř (Lakatoš, Ordoš), 48. Lenc, 52. L. Hudáček (P. Jelínek, L. Krenželok), 60. Bulíř (M. Kvapil, Lenc)

Rozhodčí: Jeřábek, Úlehla – Bryška, Lederer