Znojmo – Záhřeb 1:4 (kon.)
HC LERAM Orli Znojmo
1:4 (0:0, 1:4, 0:0)
Medveščak Záhřeb
Pátek 28.09.2018, 18:30 • Nevoga aréna • bet-at-home ICE Hockey League • 5. kolo

To je pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera a u dalšího onlajn přenosu napočtenou. (20:56:36)

Střely na bránu ve třetí třetině:

13:12

Střely na bránu celkem:

32:36

Znojmu se ve třetí třetině nepodařilo dohnat třígólovou ztrátu, kterou utržilo ve druhém dějství, dnes tak z ledu odcházejí znojemští hráči poraženi. V závěrečné dvacetiminutovce sice odehráli domácí téměř čtyři minuty v power-play, ale ani to ke gólu nevedlo.

59:23
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Stehlík – 2 min., hákování).

59:14

58:48
    Přechod Znojma do útoku zastavuje ofsajd, Halász ale zůstává na lavičce.

58:36
    Záhřeb vyhazuje přes všechny čáry a jeho unavení hráči střídají.

58:14
    Orli stále kombinují, ale všechny střely zatím byly zablokovány!

57:36
    Záhřeb je ve čtyřech, Orli pokračují v útoku.

57:14
    A Znojmo má velkou šanci na snížení! Záhřeb jde do tří. Vyloučen Aviani (ZAG) – dvě minuty za sekání.

56:40
    Dvě střely v rychlém sledu, ale ani jedna nemířila na bránu. Znojmo se stahuje do středního pásma.

55:59
    Orli to zkouší v šesti!

55:36
    Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Mauldin – 2 min., podrážení).

55:34

55:03
    Další projektil na znojemskou bránu vyslal Samuels-Thomas, jeho střela ale skončila v ochranné síti.

54:21
    Sylvestre se dostal k dorážce v těsné blízkosti Halásze, ten se ale rozkročil a puk za sebe nepustil.

53:34
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (McPherson – 2 min., hákování).

52:54
    Hlava se dostal do úniku, ale byl pronásledován, tak raději zvolil nahození z dálky.

52:25
    Záhřeb je na ledě vidět o dost více, Znojmo je uzamknuté ve vlastní třetině a nedokáže se z ní dostat.

50:24
    K vidění je momentálně méně záživnější část hry. Oba celky kombinují s pukem s minimem střeleckých šancí.

48:48
    Orli jsou stále více zatlačováni soupeřem do svého obranného pásma, z nějž se dostávají pouze těžko.

Dnešní utkání sleduje 2876 diváků.

47:26
    Obrovská šance domácích! Hlava ujížděl sám na Corbeila, ale těsně před střelou jej dobruslil jeden ze záhřebských obránců a vypíchl mu kotouč!

47:19
    Po akci na druhé straně dochází ke strkanici za Halászovou bránou.

46:52
    Znojmo je stále na puku, ale ani když uzamkne soupeře v jeho obranném pásmu, nedokáže si vytvořit šanci ke skórování.

45:45
    Samuels-Thomas měl dobře našlápnuto do samostatného úniku, při honbě za pukem jej ale předběhl Halász, který puk odpálil mimo.

45:21
    Lattnerova rána končí na boční síťce!

45:02
    Znojmo musí začít od vlastní brány, Záhřeb dobře brání.

44:06
    Po střele na znojemskou bránu se strhla před Halászem menší strkanice, po níž jde na trestnou lavici Perkovich (ZAG) – 2 minuty za hrubost.

43:08
    Znojmo je sice na puku, nedokáže s ním ale efektivně přejít přes střední pásmo. Poslední pokus domácích končí zakázaným uvolněním.

42:10
    Záhřeb se opět natlačil před znojemskou bránu a snažil se o zakončení, když už se ale puk dostával blíže k Halászovi, byla znojemská brána posunuta.

41:20

40:36
    Orlům se vstup do třetiny nepovedl, hned po jejím začátku se musí i přes probíhající přesilovku bránit k vlastní bráně.

40:01

Střely ve druhé třetině:

7:17

Střely celkem:

19:24

Těsně před koncem druhého dějství se ještě pokusili Orli o střelu, ale Corbeil se závěrečným hvizdem puk zalehl. Za námi je prostřední dvacetiminutovka, jež nabídla velmi divokou podívanou, z níž ale vyšli jako jasní vítězové hokejisté Záhřebu. Orli mají ještě celou třetinu na obrat, navíc do ní půjdou s více jak minutovou přesilovkou. Další dějství začne přibližně ve 20:19.

40:00

39:20
    Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Manavian – 2 min., sekání).

39:10
    Hosté se snaží skórovat ještě jednou, divokou situaci před vlastní bránou řeší Halász podržením nahození.

36:59
    Medveščak právě vstřelil branku!
    Hosté v přesilovce zvyšují náskok, když po tlačenici před znojemskou bránou dotlačil puk za Halászova záda MIKE AVIANI. Asistence: Antonin Manavian a Sebastien Sylvestre.

36:46
    Manavianova rána od modré jen těsně prolétla kolem branky!

36:11
    A Kalus jej drží v útočném pásmu Znojma!

35:42
    Hosté zatím nevystřelili na bránu, ale domácím se už podařilo vyhodit kotouč.

35:09
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Sedlák – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku).

34:13
    Po delším úseku bez přerušení se píská po Lattnerově střele z dálky, kterou Corbeil zachytil do nastavené náruče.

33:10
    K vidění je vyrovnaný hokej, oba celky se snaží o vybudování gólové šance. Ani jednomu z týmů se ale nedaří vytvořit si nebezpečnou šanci.

31:39
    Mrázek vyzkoušel Corbeilovu pozornost z vrcholku kruhu, jeho jedovatá přízemní rána brankáři hostů vypadla, ale obrana jej odpálila do bezpečí.

30:33
    Zvláštní nahození od modré se zastavilo na boku brankové konstrukce za Halászem. Ten ale puk neviděl, proto jej raději zaklekl před dorážejícími útočníky soupeře.

29:44
    Z protiútoku se snažil prosadit Guman, jeho ránu z těsné blízkosti ale zachytil do náruče Corbeil.

29:04
    Chorvaté se pustili do útoku a po střele z dálky zvoní za Halászem tyč!

28:43
    Přechod domácího týmu do útoku brzdí ofsajd. McPhersonovi se ale rozhodnutí sudích nezdá, jde si s nimi situaci vysvětlit.

27:51
    Znojmo se přeci jen uvolnilo a nyní hrozí na druhé straně. Kruckovyčova střela od modré dolétla až na Corbeilovu vyrážečku.

26:30
    Záhřeb zamkl Znojmo v jeho obranném pásmu a nepustí jej naprosto k ničemu. Halász má plné ruce práce.

25:17
    Armrstrong jel na Halásze úplně sám, znojemský gólman ale na poslední chvíli zasáhl betonem!

24:19
    Orli právě vstřelili branku!
    Domácí ale snižují! C. J. STRETCH dostal puk do mezikruží, odkud se prosadil prudkou střelou! Asistence: Anthony Luciani a Adam Sedlák.

23:53
    Orli střídají gólmany! Do branky nastupuje Halász!

23:53
    Orli dostávají studenou sprchu. Třetí gól během tří minut vsítil pro Záhřeb TOM ZANOŠKI, který dostal puk do brejku a střelou nad rameno se nemýlil. Asistence: Jordan Samuels-Thomas.

23:01
    Znojmo si bere oddechový čas.

23:01
    Naprosto nenápadná akce, díky níž hosté zvyšují náskok na dva góly! BJORN SVENSSON dostal přihrávku před bránu, odkud klepl do puku, jenž projel mezi Nechvátalovými betony! Asistence: Sebastien Sylvestre a Sondre Olden.

21:43
    Povedená akce hostů končí gólem. IVAN PUŽIČ se dostal po pohledné kombinaci ke střele z vrcholku kruhu, přičemž Nechvátala prostřelil pod rukou. Asistence: Tom Zanoški a Greg Mauldin.

20:49
    Brine se dostal k odraženému kotouči přímo před Nechvátalem, jeho střela ale skončila pouze na betonu brankáře.

20:01

Střely na bránu po první třetině:

12:7.

Úvodní dějství je minulostí. Znojmo předvedlo pohledný hokej, většinu času soupeře přehrávalo. Nedokázalo však proměnit ani jednu z četných gólových příležitostí, dnešní soupeři tak po první dvacetiminutovce odcházejí do kabin za bezbrankového stavu. Další třetina začne přibližně v 19:23.

20:00

19:42
    V souboji s obráncem se snažil vystřelit Kalus, jeho pokus ale skončil pouze na betonu soupeřova brankáře.

19:09
    Velmi nebezpečná střela domácích! Corbeil vůbec nic neviděl a Stehlíkovo nahození ho trefilo do masky!

17:41
    Oba týmy před koncem úvodního dějství předvádí opatrný hokej, jde vidět, že ani jeden z celků nechce obdržet gól do šatny.

16:34
    Po dlouhé době musel zasahovat také Nechvátal, Zanoškiho střelu vytěsnil nad bránu vyrážečkou.

15:57
    Další přesun znojemské ofenzívy vpřed zastavuje ofsajd.

15:18
    Znojmo se velmi pohlednou akcí nasunulo před branku soupeře, vlastní zkaženou přihrávkou se ale opět vyhání do vlastního obranného pásma.

14:37
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou, ale ani jeden tým nedokáže pořádně ohrozit bránu soupeře.

13:33
    Za bránou Záhřebu došlo k poměrně vtipné situaci, Corbeil si jel pro puk, ale stihl jej dobruslit jeden z dotírajících znojemských útočníků. Než se přijela brankáře zastat jeho obrana, gólman se o puk přetahoval se znojemským útočníkem.

12:25
    Hosté se podle domácích fanoušků dopustili porušení pravidel, rozhodčí si to ale nemyslí. Halou se tak ozývá velmi pronikavý pískot domácích fanoušků.

12:05
    Orli jsou na ledě jasně aktivnější, Záhřeb má potíže se i s pukem dostat přes útočnou modrou čáru.

11:01
    V uplynulé minutě se bojovalo převážně o střední pásmo, méně záživnou pasáž hry přerušil výstřelem od modré Stretch. Jeho projektil ale nenadělal gólmanovi Záhřebu sebemenší problém.

09:54
    Na druhé straně se po delší odmlce pokusili zahrozit hosté, jejichž šance ale skončila na dobře připravené lapačce Nechvátala.

08:55

08:39
    Další z velkých šancí Orlů! Braes se dostal před Corbeilem k odraženému kotouči, hostující maskovaný muž se ale zázračně roznožil a zastavil střelu do odkryté klece!

07:59
    Puk se ocitá u Nechvátala, Znojmo střídá.

07:38
    Znojmo zasypalo Corbeila sprškou střel, hostující gólman ale zatím drží.

06:55
    A další znojemská šance! Němec s Mrázkem jeli na bránu, ale finální přihrávku zastavili hosté nedovoleně. Dvě minuty si odsedí Manavian (ZAG) za hákování.

06:18
    Neuvěřitelná chemie třetí znojemské formace! Po několika nahrávkách na krátkou vzdálenost, kdy se orlí útok zbavil soupeře, se dostal ke střele Stehlík, ale nepodařilo se mu prostřelit shluk těl před hostující bránou!

05:39
    Znojmo se drží v obranném pásmu soupeře a nedá mu metr ledu zadarmo. Medveščak má velké problémy s vyhozením kotouče.

04:21
    Velká šance domácích! Mrázek využil špatného střídání hostů a jel téměř sám na bránu, jeho střelu ale gólman vyrazil. K dorážce se dostal Němec, ale jeho rána se otřela o boční síťku!

03:36
    Bartoš vyslal střelu zápěstím od modré čáry, Corbeil ji podržel. Vhazuje se po levici gólmana Medveščaku.

03:02

02:53
    Domácí zastavili hosty při přechodu přes střední pásmo, tohle oslabení Znojmo přežije.

02:38
    A puk se opět ocitá u Corbeila.

02:17
    Další střela z těsné blízkosti vyletěla na strážce znojemské brány, ten si s ní ale poradil.

01:50
    Orli zachytili přihrávku soupeře a vyhazují kotouč přes všechny čáry.

01:42
    Po delším úseku za bránou Znojma se ke střele odhodlal Svensson, Nechvátal ji napodruhé zneškodnil.

01:02
    Na druhé straně se schylovalo k dobré šanci Záhřebu, domácí si museli pomoci nedovoleně. Vyloučen Stehlík (ZNO) – dvě minuty za držení.

00:27
    O první střelu zápasu se postaral domácí Hlava, který se dostal s pukem za modrou čáru a zápěstím vypálil na bránu. Corbeil zachytil jeho střelu lapačkou.

00:20
    Hned po úvodním střetnutí se puk ocitá mimo kluziště, bude se vhazovat ve středním pásmu.

00:01

Úvodní buly zápasu bude vhozeno starostou města Znojma Janem Groisem.

Na ledě právě proběhla ceremonie, při které bylo poděkováno někdejšímu kapitánovi Orlů Jiřímu Berounovi. Akt se neobešel bez bouřlivých ovací fanoušků.

Orli Znojmo: Nechvátal (Halász) – Sedlák, McEachen, Kruckovyč, Parkkonen, Lattner, Stehlík, Šnajnar – Kalus, Stretch, Luciani – Hlava, Braes, McPherson – Špaček, Bartoš, Guman – Němec, Matuš, Mrázek – Bulín.

Medveščak Záhřeb: Corbeil (Rosandič) – Sauvé, Deutsch, Robar, Manavian, Kudělka, Puzič – Olden, Sylvestre, Svensson – Aviani, Brine, Armstrong – Samuels-Thomas, Mauldin, Zanoski – Puskarich, Perkovich, Simsič..

Medvědi přes léto poměrně výrazně překopali svoje elitní útočné formace. Odešly opory jako Tyler Morley (SaiPa), Tomáš Netík (Košice), Tero Koskiranta (Fehérvár) či Jozef Balej (Žilina). První jmenovaný se jeví jako největší ztráta, vždyť v šedesáti zápasech loňské sezóny nasbíral neuvěřitelných 74 kanadských bodů!

Jako náhradu si vedení chorvatského velkoklubu vyhlédlo třeba útočníka Grega Mauldina, jenž má na kontě téměř 40 startů v NHL a pět sezón ve švécarské nejvyšší soutěži. Mimo jiné, proti Znojmu odehrál už utkání v rámci Ligy mistrů v dresu Fribourgu.

Dalším velmi zajímavým hráčem je švédský útočník Björn Svensson, který má zkušenosti s jeho domácí nejvyšší ligou i juniorskými reprezentačními výběry. V posledních dvou letech hrál v DEL.

Soupeř aktuální ligový ročník nezačal dobře, po čtyřech zápasech má na kontě pouhý bod. To Orli sice mají pouze o jeden bod více, odehráli ale o dvě utkání méně. Cítí ale, že ze zápasů mohli vytěžit lepší výsledek. "Kluci věděli, že teď už se hraje o body a rozhodují maličkosti. Řekl bych ale, že jsme nehráli špatně, vytvořili si spoustu šancí, ale bohužel je neproměnili. To nás provázelo celý zápas. Oni se naopak párkrát dostali před naší branku a byly z toho tři góly v naší síti," hodnotil úvodní duel s Villachem hlavní trenér Miroslav Fryčer.

Dlouhá pauza bez ledové plochy ve Znojmě končí! V pátek 28. září od 18:30 vyjdou Orli poprvé v sezóně na led Nevoga areny k zápasu. Soupeřem jim bude chorvatský Medveščak Záhřeb.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Vojta Pojer

Branky a nahrávky: 25. Stretch (Luciani, Sedlák) – 22. Pužič (Zanoški, Mauldin), 24. Svensson (Sylvestre, Olden), 24. Zanoški (Samuels-Thomas), 37. Aviani (Manavian, Sylvestre)

HC LERAM Orli Znojmo: Nechvátal (24. Halász) – Sedlák, McEachen, Kruckovyč, Parkkonen, Lattner, Stehlík, Šnajnar – Kalus, Stretch, Luciani – Hlava, Braes, McPherson – Špaček, Bartoš, Guman – Němec, Matuš, Mrázek – Bulín.

Rozhodčí: Baluška, Kincses – Nagy, Soos