Zlín – Brno 1:3 (kon.) | Karviná – Olomouc 3:2 (kon.) | Jihlava – Třinec 2:3 (kon.)
MFK Karviná
3:2 (1:1)
SK Sigma Olomouc
Neděle 30.09.2018, 11:00 • Kovona Karviná • Juniorská liga – Morava • 10. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Pěkný den přeji všem fotbalovým příznivcům. Juniorská liga má na programu desáté kolo, v rámci kterého MFK Karviná na domácí půdě přivítá SK Sigmu Olomouc.

Karviné se zatím vůbec nedaří, je poslední, na svém kontě má sedm bodů. Domácí fotbalisté navíc vstřelili pouhých sedm branek, což je nejméně ze všech ostatních celků. Na druhé straně Olomouc, která je na tom o něco lépe, se ziskem jedenácti bodů ji patří pátá příčka. Sigma má šestadvacet vstřelených branek, v této statistice je vůbec nejlepší.

Z posledních čtyř vzájemných duelů se třikrát radovala Karviná, jednou Olomouc. Přesto jsou to hosté, které sázkové kanceláře staví do role mírného favorita. Utkání bude jako hlavní řídit pan Jakub Vojkovský, na čarách mu budou pomáhat pánové Valter Boček a Jakub Mojžíš.

MFK Karviná: Pastornický (K) – Dramé, Fokaidis, Galuška, Gros, Hujo, Kocsis, Piroch, Ramirez, Motyčka, Wala
    Náhradníci: Hejda, Hruška, Sembol, Drobek

SK Sigma Olomouc: Gröger – Diblík, Pavelka, Surzyn, Zlatohlávek, Matoušek, Baďura, Zifčák (K), Spáčil, Zmrzlý, Chytil
    Náhradníci: Boukhatem, Sláma, Nízký, Pitron

Rozhodčí: Vojkovský – Boček, Mojžíš.

1

2
    Zatím se hraje převážně ve středu hřiště, u balónu jsou domácí fotbalisté, kteří se snaží proti pozorné obraně soupeře něco vymyslet.

4
    Karvinští to zkoušeli po pravé straně, poté míč směřoval do vápna. Celou situaci nakonec vyřešil brankář Gröger.

5
    Spousta nepřesností na obou stranách, jsou to především domácí, kteří v úvodních minutách tohoto utkání kombinují.

6
    Další rychlý výpad domácích fotbalistů po pravé straně, balón končí v zámezí, Sigma bude vhazovat z vlastní poloviny hřiště.

8
    Do hry tentokráte zasáhl hlavní rozhodčí Vojkovský, který pískal útočný faul jednoho z domácích fotbalistů poblíž vápna Olomouce.

10
    Úvodní desetiminutovka hry za námi, brankáři ještě nemuseli zasahovat. Možná teď, Sigma má k dispozici zajímavou standardní situaci.

11
    Sigma se do zakončení opět nedostala, místo toho tu byl rychlý kontr Karviné, ovšem ani domácí nakonec Grögera neohrozili.

13
    Nepřesností přibývá na obou stranách hřiště, Sigma to zkoušela středem, ovšem daleko se nedostala, balón končí znovu v zámezí.

14
    Karvinští teď dlouho drželi balón před pokutovým územím soupeře, do zakončení se nakonec nedostali a musí se rychle vracet.

15
    Domácí se poprvé v tomto utkání dostali do zakončení. Střelecký pokus směřoval vedle branky, odkopávat bude hostující gólman.

17
    Zatím se hraje převážně ve středu hřiště, oba celky se v podstatě nedostávají do zakončení, vhazovat budou hosté.

18
    Přenesení hry na pravou stranu, poté centr do velkého vápna. Domácí se v tuto chvíli bez větších problémů dokázali ubránit.

19
    Poprvé v tomto duelu zakončovala také olomoucká Sigma, také Pastornický i nadále čeká na svůj první zákrok, bude rozehrávat.

21
    Dvacet minut hry za námi, sledujeme opatrný duel, na první branku stále čekáme. Hanáci teď kombinují na útočné polovině.

22
    Po delší kombinaci přišla druhá střela. I ta však letěla mimo tři tyče, další práce pro domácího brankáře Pastornického.

24
    Další útočnou snahu domácích zastavuje hvizd hlavního rozhodčího Vojkovského, Karviná si podle něj pomohla faulem.

25
    Odpískaný faul také ve prospěch domácího celku. Karvinští dostávají k dispozici standardní situaci z poměrně slušné vzdálenosti.

26
    Domácí rychle rozehráli a zakončovali zpoza velkého vápna. Střelecký pokus byl zblokovaný, dopředu jde Sigma.

27
    Na jedné straně první úspěšný zákrok Grögera, na té druhé útočný faul olomouckých fotbalistů, tempo hry se trochu zvedlo.

29
    Karviná právě vstřelila branku!
    Druhá střela, která mířila na branku, končí gólem! Domácí se dostávají do vedení zásluhou PETRA GALUŠKY!

30
    Hosté se vzápětí pokusili o rychlou odpověď, o balón však brzy přišli a domácí už spěchají do další útočné akce.

31
    Rychlá akce po levé straně hřiště, Sigma vybojovala svůj úvodní rohový kop v tomto utkání a v této statistice dokázala srovnat.

32
    Sigma si celou situaci zopakuje, domácí zadáci se totiž osvobodili jen za cenu dalšího rohového kopu.

34
    Eric Ramirez si pomohl faulem. To je poměrně slušná příležitost pro hosty, kteří budou rozehrávat standardní situaci. Zároveň přichází první žlutá karta.

35
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Akce pokračovala, hosté se prosazují zhruba z jedenácti metrů a srovnávají vývoj tohoto utkání, na konci celé akce byl ONDŘEJ ZMRZLÝ!

37
    Na tahu jsou zase domácí, kteří do zkoušeli po pravé straně hřiště. S balónem se dostali a do zámezí, vhazovat bude soupeř.

38
    Jedna útočná akce teď střídá tu druhou, sledujeme poměrně otevřený fotbal plných ofenzivních akcí, Sigma jde dopředu.

39
    Karvinští se prokombinovali a k zakončen z malého vápna. Brankář Gröger podržel svůj tým, připsal si druhý úspěšný zákrok!

41
    Rozběhla se závěrečná pětiminutovka prvního poločasu, jeden z domácích fotbalistů si v tuto chvíli pomohl útočným faulem.

42
    Střelecký pokus domácího fotbalisty končí vedle branky, Gröger zasahovat nemusel, hostující brankář bude odkopávat.

44
    Závěr prvního poločasu se blíží, k jedné z posledních ofenzivních akcí se dostali domácí, balón však skončil v zámezí.

45
    Míč se zase dostal mimo hrací plochu, víc už se pravděpodobně v první půli nestane.

45+1

Je to tak, úvodní pětačtyřicetiminutovka hry je za námi, Karviná šla do vedení, ovšem Sigma poté dokázala srovnat a do kabin se jde za nerozhodnutého výsledku!

46

47
    O první útočnou snahu se ve druhém poločase postarala Sigma, která se následně dostala ke střele. Ta mířila mimo tři tyče!

49
    Olomouc to v tuto chvíli zkoušela po pravé straně, s balónem se nakonec dostala do zámezí, vhazovat bude soupeř.

50
    Hanáci potvrzují výborný vstup do druhého poločasu a po pěti minutách se dostávají do vedení. Prosadil se MOJMÍR CHYTIL!

51
    I další útočná akce patřila Olomouci, která v posledních minutách přehrává svého protivníka, Pastornický zasahovat nemusel.

53
    Další dlouhé obléhání domácí branky, rozhodčí Vojkovský píská faul. Přímý kop pro Sigmu jen kousek za hranicí velkého vápna!

54
    Následný přímý kop přinesl ohrožení pro Pastornického, střela totiž mířila mezi tři tyče, domácí brankář si připisuje další zákrok!

55
    Jedna z prvních ofenzivních akcí Karviné ve druhém poločase končí nepřesným střeleckým pokusem, odkopávat bude Gröger.

57
    Vedení hostům nevydrželo dlouho, po sedmi minutách je zase srovnáno, postaral se o to NIKOLAOS FOKAIDIS!

58
    Hosté se vydali rychle dopředu, ovšem z celé akce nic nebylo. Rozhodčí Vojkovský pískal útočný faul olomouckého hráče.

60
    Hlavní sudí opět přerušuje hru, vytahuje druhou žlutou kartu v dosavadním průběhu utkání, potrestaný je tentokráte hostující fotbalista Michal Surzyn.

61
    Domácí vzápětí rozehrávali poměrně zajímavou standardní situaci, branku svého protivníka však nakonec ohrozit nedokázali.

62
    Před malou chvílí se rozeběhla závěrečná půlhodina dnešního zápasu, který je stále otevřený, o vítězi rozhodnuto není.

63
    Karvinští zahrozili středem hřiště, následně zakončovali vedle branky. Okopávat bude Gröger, domácí teď mají navrch.

65
    Týmy se daleko častěji dostávají do brejkových situací, bod je pro oba očividně málo, u míče teď hosté.

65
    Další faul za žlutou kartu přichází kousek za velkým vápnem. Rozhodčí teď trestá domácího hráče, tím je Soufiane Dramé.

66
    Sigma dostala k dispozici standardní situaci, kterou nakonec překazil praporek čárového rozhodčího, který signalizoval ofsajd.

68
    Hra se v posledních minutách hodně kouskuje, přesně jako teď. Na zemi totiž zůstává ležet jeden z olomouckých fotbalistů.

70
    Už se zase hraje, oba celky se během krátké chvíle dostaly ke střele. Brankáři na obou stranách nakonec zasahovat nemuseli.

71
    Rozeběhla se závěrečná dvacetiminutovka tohoto utkání, které je i nadále otevřené, u míče jsou karvinští fotbalisté.

72
    Domácí teď dlouho drželi svého protivníka poblíž jeho vlastního vápna, soupeř se poté osvobodil za cenu dlouhého odkopu.

74
    Skóre je jako na houpačce, v tuto chvíli jsou to domácí, kteří jdou do vedení, druhý přesný zásah zaznamenává NIKOLAOS FOKAIDIS!

75
    Rychlý pokus o odpověď Sigmy se s úspěchem nesetkal, zadáci Karviné drží balón a kombinují na vlastní polovině hřiště.

76
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu a dá se očekávat, že domácí už budou hrozit především z brejkových situací.

77
    Hlavní rozhodčí Vojkovský opět přerušuje hru, hostům se nabízí slušná standardní situace z velmi dobré pozice!

79
    Sigma se v posledních minutách v podstatě vůbec nedostává k pokutovému území soupeře, hraje se především na její polovině.

81
    Rozběhla se závěrečná desetiminutovka utkání, které má zatím o něco lépe rozehráno domácí Karviná.

82
    Karvinští teď velmi chytře drží balón na útočné polovině a do zakončení se vůbec neženou, čas hraje v jejich prospěch.

83
    Navíc přichází faul na hostující straně, domácí s následnou rozehrávkou nepospíchají, do konce zbývá zhruba osm minut.

85
    Jiří Piroch si pomohl faulem za žlutou kartu na polovině hřiště, čtvrtá žlutá v zápase, třetí pak pro domácího hráče.

86
    Následná standardní situace nebezpečí pro Pastornického nepřinesla, hosté se museli rychle vracet s kontrem soupeře.

88
    Tohle domácím vyhovuje, budou totiž rozehrávat přímý kop jen kousek za velkým vápnem. Žlutou kartu vidí Mojmír Chytil.

89
    Jedna z posledních příležitostí pro Olomouc na srovnání skóre. Sigma bude rozehrávat rohový kop z levé strany hřiště.

90
    Balón se dostal až do pokutového území domácích, vzápětí do zámezí. Podle všeho to bylo od hostujícího hráče, odkopávat bude Pastornický.

90+2
    Rozhodčí Vojkovský přidal dvě minuty nad rámec druhého poločasu, ta druhá už spěje ke svému konci, víc už se nejspíše nestane.

90+3

Je dobojováno. Domácí šli do vedení, ovšem byli to hosté, kteří měli krátce po startu druhého poločasu navrch. Karviná má ale Nikolaose Fokaidise, který dvěma přesnými zásahy obstaral tři body pro domácí, Sigma z dobře rozehraného utkání odchází bez bodu.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (13:11:10)