Sparta – Chomutov 4:1 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 8:3 (kon.) | Plzeň – Pardubice 2:3 (po pr.)
Mountfield HK – K. Vary 4:2 (kon.) | Litvínov – Olomouc 2:1 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 2:1 (kon.)
HC Kometa Brno
2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
HC Oceláři Třinec
Neděle 30.09.2018, 18:20 • DRFG arena • Tipsport extraliga • 6. kolo

Tolik tedy z brněnského stadionu, budu se těšit zase na další přenosy. Pěkný zbytek víkendu. (20:47:05)

Dalo by se říct, že byli domácí po celý zápas lepší, ale Třinec se dokázal na konci druhé třetiny a té třetí dostávat do šancí a nakonec vyrovnal. Kometa mohla přidat druhou uklidňující branku už dřív, ale vše si šetřila až na závěr. Takže těsná výhra a body zůstávají pod Špilberkem.

Duel je u konce. Nakonec ho rozhodl osmnáctiletý mladík, který dnes dostal mnoho prostoru a za to dostal sladkou odměnu. Dočkal se své první trefy v extralize a hlavně pro Kometu vydřel tři důležité body. Už to vypadalo, že se půjde do prodloužení, ale mistrovský tým nakonec těžký zápas zvládl.

Hráči zápasu: Marek Langhamer – Šimon Hrubec

59:57
    Hosté se ještě pokoušeli s výsledkem něco udělat, ale Kometa nakonec duel zvládla a bere tři body.
    59:41 Karel Plášek ml. - 2:1

59:41
    Kometa právě vstřelila branku!
    Tak to je neuvěřitelné. Už to vypadalo, že půjdeme do prodloužení, ale Kometa osmnáct vteřin před koncem dost možná rozhoduje toto utkání. Kašpar se prohnal kolem celé brány, podržel kotouč a krásně našel před bránou KARLA PLÁŠKA, který střílí svůj první gól v sedmém zápase své extraligové kariéry. Asistence: Lukáš Kašpar.

58:58
    Ubránila se a může ještě něco zkusit před Hrubcem.

58:00
    Už se hrají poslední dvě minuty třetiny, Kometa je pod tlakem.
    57:17 Lukáš KRAJÍČEK - 1:1

57:17
    Třinec právě vstřelil branku!
    Hosté v samotném závěru přesilovky zhodnocují tuto početní výhodu. Už to vypadalo, že se Brňané ubrání, až vyslal střelu od modré LUKÁŠ KRAJÍČEK a přes několik těl se puk dostal do sítě. Langhamer toho moc neviděl a neměl šanci zasáhnout. Asistence: Tomáš Marcinko.

56:49
    Pokus Bukartse neprošel před domácí svatyni, Kometa se na chvíli osvobozuje.

56:09
    Gernátovu střelu brněnský gólman ukryl do výstroje. Třinec se však stále drží v pásmu a tlačí.

55:22
    Na Kometu čekají dost možná horké chvíle. Malec inkasuje dvě minuty a tohle je jedna možná z posledních šancí hostů.

55:22
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Tomáš Malec – 2 min., podrážení).

54:55
    Po teči od mantinelu je puk v hledišti, hra se znovu kouskuje.

54:45
    Komerční pauza, hrát se pak bude u Langhamera.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 13. Zaťovič (Štencel, P. Holík), 60. Plášek ml. (Kašpar) – 58. Krajíček (Marcinko)

HC Kometa Brno: Langhamer (Vejmelka) – Barinka, Mikuš, Gulaši, Štencel, Malec (A), Bartejs – Zaťovič (A), P. Holík, Mallet – Plášek ml., Hruška, Kašpar – R. Zohorna, Nahodil, Karabáček – Dočekal, L. Čermák (C), Köhler – L. Horký.
    HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Krajíček (C), M. Doudera, Galvinš, D. Musil, Gernát, Adámek – Dravecký (A), Marcinko, Martynek – Adamský (A), Cienciala, Svačina – Roberts Bukarts, M. Kovařčík, Kofroň – Chmielewski, R. Vlach, Rudovský – Raška.

Rozhodčí: Kubičík, Hradil – Gebauer, Lederer