David Servis – Žďár n/S 2:9 (kon.) | Pelhřimov – Mor. Budějovice 1:2 (kon.) | Písek – Havlíčkův Brod 2:3 (kon.)
Val. Meziříčí – Opava 2:3 (po pr.) | Kopřivnice – Orlová 10:4 (kon.) | Šumperk – SHK Hodonín 5:1 (kon.)
HC Lední Medvědi Pelhřimov
1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Hockey Club Moravské Budějovice 2019
Středa 03.10.2018, 18:002. liga - Jih a Východ (ČR) • 7. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hráči obou celků jsou na ledě, utkání co nevidět začne.

00:01

00:20
    Hosté hned v ataku, ale domácí obrana bez problémů zasahuje.

00:44
    Horký si najel před Holíka a pravděpodobně trefil konstrukci domácí branky.

01:48
    Žihadla zavřela Pelhřimov v pásmu a přišlo i několik nebezpečných střel. Skóre se ale nemění.

02:18
    Dvě minuty pro Daniela Kabelku za hákování.

03:41
    Navíc přichází zakázané uvolnění, vhazuje se po levici Holíka.

04:18

04:45
    Votápek zavezl puk do pásma, hledal Pospíchala, po jeho pasu si Horký málem srazil puk do vlastní branky.

05:43
    Čejka střílel přes domácí obránce a jeho pokusu mnoho nechybělo, Holík by určitě nezasáhl.

07:33
    Holík nyní čelí další vlně Žihadel, domácí brankář je zatím jistý.

08:26
    Domácí si nepohlídali střídání a do hry zasáhlo více hráčů, než je povoleno. Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Filip Kasalý.

Lední Medvědi právě vstřelili branku!
    V oslabení ujel Votápek, předložil na JAKUBA KADLECE a ten střelou k tyči otevírá skóre. Asistence Petr Votápek.

09:50
    Zámek...

10:08
    Čejka pálí do Holíka a Kabelka od modré minul zařízení.

10:26

11:05
    Rodící se přečíslení nevyřešili domácí ideálně, puk končí u Jekela.

11:27
    Domácí mají nyní více ze hry, Jekel si připsal několik dalších zákroků.

11:54
    Ferda měl na hokejce vyrovnání po hrubce domácí obrany. Šance se ale zalekl a minul skoro odkrytou bránu.

12:28
    Heinrich pálí, ale Jekel je připraven.

12:49
    Krutiš zkoušel překvapit Holíka střelou od modré, domácí brankář si s touto střelou starosti nedělal.

13:48
    Siřiště vybojoval zdánlivě ztracený puk a přihrával Heinrichovi, jenž ale tváří v tvář Jekela nepřekonal.

14:34
    Nahození či propagační střela Hačeckého nadělala Holíkovi trochu starostí, domácí brankář raději přerušuje hru.

16:19
    Krosček a dvě minuty pro Romana Kadelu.

16:22
    Zámek...

16:41
    Teč Vysloužila po střele Kadlece končí na tyči.

17:29
    Puk mimo led, tahle přesilovka z pohledu domácích je o poznání lepší, nicméně, skóre se zatím nemění.

17:49

18:19

19:15
    Kadela pálí od modré, Holík si ve skrumáži našel puk a přerušuje hru.

19:51
    Nebezpečná teč Krutiše, Holík kryje.

20:00

První třetina nenabídla příliš pohledný hokej, nicméně domácí vedou jednobrankovým rozdílem, když se v oslabení trefil Kadlec. Hosté ale ani zdaleka nebyli horším týmem a Moravské Budějovice měli několik šancí na vstřelení branky, domácí tým ale zatím neinkasoval. Druhá třetina začne cca v 18:48.

20:01

20:34
    Také do druhé třetiny vstoupili hosté dobře naladěni, domácí tým se nyní brání za cenu zakázaného uvolnění.

21:13
    Žihadla se slétala okolo Holíka, který raději přerušuje hru.

21:33
    Nápor hostů trvá, zatím bez vážné příležitosti k ohrožení domácí branky.

22:22
    Ani Hačecký si nyní na Holíka nepřišel.

23:04
    Hosté jsou i nadále lepším týmem v této třetině, domácí s vypětím sil drží setrvalý stav.

25:00
    Jekel si v této třetině pořádně nesáhl na puk, ale domácí tým nyní zavřel Žihadla na chvíli před svým brankářem.

25:42
    Holík nadvakrát likviduje šanci hostů, ale následně mu mnohem více starostí přidělala domácí obrana, když po jejím zásahu dojíždějící útočník Moravských Budějovic padl na pelhřimovského brankáře. Zdá se ale, že Holík bude v pořádku.

26:29
    Port pálí od modré, ale Jekel dobře viděl a střelu chytá.

26:32
    Dvě minuty obdržel Marcel Juráň, brankář Jekel vyhodil puk mimo vymezené území.

27:00
    Zámek...

27:14
    Marek Hadrava našel svojí střelou pouze Jekelovu lapačku.

27:21
    Zámek...

28:25

28:32

29:21
    Kaminsky nedokázal prostřelit Jekela, hra se nyní přelévá ze strany na stranu.

30:00
    Další slibná šance domácích, ale slibný útok kazí nepřesná rozehrávka.

30:27
    Závar před Holíkem, který řeší několik dorážek soupeře.

30:46
    Trnkův pokus končí v Holíkově lapačce.

30:49
    Moravské Budějovice právě vstřelily branku!
    Bleskově po vhazování před Holíkem se prosazuje LADISLAV RYTNAUER. Asistence Petr Krutiš.

31:16
    Rytnauer mohl přidat další gól, jeho pokus po ledě ale konči mimo vytyčené území.

32:00
    Na druhé straně se ocitl sám před Jekelem Kaminsky, hostující brankář svůj tým podržel.

32:14
    Podražení a dvě minuty pro Filipa Kasalého.

32:49
    Zámek...

33:00
    Domácí se osvobozují.

33:37
    Wasserbauer měl nabito, ale Holík zasahuje lapačkou.

34:06

34:45
    Votápkova střela měla razanci, ale postrádala přesnost.

36:24
    Hákování a dvě minuty pro Aleše Heinricha.

36:40
    Zámek...

37:35
    Holík přerušuje hru v pravý čas, tlak hostů sílil a domácí nemohli střídat.

37:50
    Zámek...

38:02
    Další zásah Holíka, mladý brankář teď drží Pelhřimov od další inkasované branky.

38:24

40:00

Hosté byli ve druhé třetině lepším týmem a po zásluze se dočkali vyrovnání, i když mohli z tlaku vytěžit víc, Holík ale Pelhřimov několikrát podržel. Třetí třetina jistě bude zajímavá a nemusí být ani zdaleka o vítězi rozhodnout, jak už to v souboji těchto týmů často bývá. Pokračovat se bude cca v 19:37.

40:01

40:16
    Kabelka testuje Holíkovu pozornost.

40:53
    Juráň ani nadvakrát nepřekonal Holíka. Hosté opět při vstupu do třetiny lepším týmem.

42:23
    Kaminsky u tyče hostující brány v zajímavé šanci, bekhendem ale Jekela nepřekonal.

42:56
    Dorážky Rytnauera míří mimo domácí branku.

43:26
    Heinrich na druhé straně nedokázal z první propálit Jekela.

44:26
    Hokej se teď divákům musí líbit, hra se přelévá ze strany na stranu, má spád a brankáři se rozhodně nenudí.

45:06
    Sekání a dvě minuty pro Radima Ferdu.

46:13
    Filip Kasalý napálil puk do výstroje Jekela, ten dlouho nemohl najít puk.

46:40
    Juráň si vylámal zuby na skvělém Holíkovi.

47:06
    5 na 5.

47:58
    Hra se nyní trochu vyrovnala, ale mírnou převahu mají i nadále hosté.

48:21
    Wasserbauer od modré prověřil Holíkovu lapačku.

49:40
    Domácí mají problémy se založením útoku, takže puky vyhazují bez přípravy směr hostující branka.

50:07
    Holík opět podržel Pelhřimov, dnes již poněkolikáté.

50:42
    David Horký dvě minuty za sekání. Jeho faul odnesl Filip Kasalý, který se jen těžce zvedá z ledu.

51:00
    Hosté se osvobozují.

51:44
    Domácí přesilovka je zatím hodně nevýrazná...

52:21
    Navíc si domácí tým koleduje a v oslabení se dopouští hrubé chyby v rozehrávce, zakončení hostů ale končí v ochranné síti.

52:49
    Teprve nyní se pelhřimovští hráči dostali k Jekelovi, jenž přerušuje hru.

52:53

53:42
    Hosté v podstatě dvě minuty šetřili síly a nyní jsou opět aktivnějším týmem.

54:01
    Ferda projel okolo Holíka a dost nešetrně ho atakoval...sudí mlčí.

55:24
    Filip Kasalý dnes dohrál, ale míří do šaten po svých, snad bude domácí útočník v pořádku.

56:08
    Jako přes kopírák, opět blesková rána po vyhraném buly v pelhřimovském pásmu a opět je u toho LADISLAV RYTNAUER. Asistence Petr Krutiš.

57:24
    Tak Filip Kasalý se vrátil na led, ale hned obdržel dvě minuty za podražení.

Timeout hostů

57:55
    Zámek...

58:34
    Domácí vyhazují, ale nadějně se rodící brejk končí nepřesnou rozehrávkou...

59:20
    Čejka zazvonil na domácí branku.

59:24

Timeout domácích, kteří zřejmě zkusí hru bez brankáře, neboť se vhazuje u Jekela.

Moravské Budějovice vítězí v Pelhřimově 2:1, kdy byli hosté celkově aktivnější a body putují k hostům zaslouženě. Domácí tým se sice snažil, ale dnes domácím nebylo přáno. To je ode mě pro dnešek vše a někdy příště napočtenou. (20:14:57)

Pavel Blažek

Branky a nahrávky: 10. Kadlec (Votápek) – 31. Rytnauer (Krutiš), 57. Rytnauer (Krutiš)

HC Lední Medvědi Pelhřimov: Holík (Urban) – Vrátný, Kohút, Port, Pospíchal, Slabý, Kasalý D., Heinrich, Kaminsky, Vysloužil, Votápek, Siřiště, Šulák, Kasalý F., Hadrava Marek, Kadlec
    Hockey Club Moravské Budějovice 2019: Čáp (Jekel) – Trnka, Kadela, Wasserbauer, Peroutka, Kabelka, Kliment, Matějka, Lupač, Juráň, Horký, Hačecký, Rytnauer, Čejka, Ferda, Říčka, Krutiš

Rozhodčí: Michal – Křivohlavý, Klouda