David Servis – Žďár n/S 2:9 (kon.) | Pelhřimov – Mor. Budějovice 1:2 (kon.) | Písek – Havlíčkův Brod 2:3 (kon.)
Val. Meziříčí – Opava 2:3 (po pr.) | Kopřivnice – Orlová 10:4 (kon.) | Šumperk – SHK Hodonín 5:1 (kon.)
IHC Králové Písek
2:3 (0:2, 2:0, 0:1)
BK Havlíčkův Brod
Středa 03.10.2018, 18:00 • Zimní stadion Písek • 2. liga - Jih a Východ (ČR) • 7. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Sedmé kolo 2. ligy ledního hokeje přivede na malebný jih Čech silné Bruslaře z Havlíčkova Brodu. Ti sehrají v Písku utkání sedmého kola, i když oba týmy odehrály teprve pět zápasů. Na vině je lichý počet účastníků. Havlíčkův Brod je zatím na druhém místě o čtyři body před Pískem.

Před středečním duelem přišli Bruslaři o dvě jména v sestavě. "Útočné řady utrpěly velkou ztrátu, protože tým opustil jednadvacetiletý útočník a nejlepší střelec Ondřej Procházka, který si skvělými výkony řekl o angažmá v prvoligovém Havířově. V pěti soutěžních zápasech zaznamenal 8 bodů za 5 přesných tref a 3 asistence. U Bruslařů už nebude pokračovat ani pětadvacetiletý bek Martin Kříž," uvedl tým z Kotliny na svém webu.

Jinak ale může Brod těšit dobrá forma v úvodu ročníku. O gól nestačil pouze na suverénní Žďár nad Sázavou (4:5), jinak si připsal výhry nad Moravskými Budějovicemi, Táborem, David Servisem a Pelhřimovem. Poslední utkání s Ledními Medvědy přineslo dvě bezgólové třetiny a nevídanou kanonádu ve třetím dějství. Havlíčkův Brod vyhrál po urputné bitvě 5:3 a potvrdil druhé místo v tabulce.

Písečtí hokejisté měli v minulém kole volno, před tím výborně zabojovali na ledě nepříjemného Pelhřimova. Lední Medvědi v utkání třikrát vedli o gól, ale houževnatí Jihočeši vždy zvládli srovnat krok. Poslední vyrovnání zařídil Martin Parýzek pár minut před koncem, bonusový bod vystřelil v prodloužení Jan Polata.

Hosté z Kotliny už jsou na ledové ploše. Čeká se na rozhodčí a domácí borce, kteří ještě vyčkávají v kabině.

00:01

00:23
    Přidal se tlačil kolem hrazení do útočného pásma, ale tvrdě ho u mantinelu trefil Hanus.

01:00
    Sýbkův útočný manévr skočil těsně za útočnou modrou čarou.

02:00
    Chlubna dobře pálil od modré, ale Hauser na puk viděl a neměl problém ho vyrazit.

03:27
    Bruslaři si teď vypracovali tlak v útočném pásmu, ale brankáře Písku výrazně neohrozili.

04:04
    Valova střela zápěstím končí v Hauserově lapačce.

04:50
    Bílek vyvezl kotouč do bezpečí. Hosté jsou teď lepším týmem.

05:04
    Kozlík z levého kruhu vyprášil betony mladíka v písecké kleci.

06:21
    Novák si poprvé pořádně sáhnul na puk, když zkrotil nahození od beka Hanuse.

06:38
    Tak pozor! Vlček s Cibochem nadvakrát hrozili u branky Rebelu.

07:05
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Třetina – 2 min., krosček).

07:21
    Hosté dobře napadají a drží puk v bezpečné vzdálenosti od branky.

07:52
    Sýbkova nepříjemná střela z úhlu. Novák chytá.

08:34
    Hosté po kombinaci Písku vyhazují.

09:03
    Hanus pěkně vypálil, ale gólman Brodu neměl zakrytý výhled.

09:05

09:25
    Sýbek sám před Novákem neuspěl. Brodský gólman zasáhl lapačkou.

10:07
    Zápas dostává grády! Voříšek z dorážky mířil do odkryté klece, kde se náhle zjevila lapačka Martina Hausera.

10:24
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Teď už brodský střelec LUBOŠ VOŘÍŠEK nezaváhal. Navedl si puk mezi kruhy a bombou z golfáku zamířil pod víko. Asistence: Jan Milfait.

12:31
    Ciboch našel před brankou volnou hůl Vlčka, který bez přípravy trefil výstroj hostujícího gólmana.

13:20
    Voříškova nepříjemná střela vystrašila brankáře Písku, který teď hbitě zasáhl.

15:09
    Tenhle projektil z Cibochovy hole od modré nemohl Nováka překvapit. Brodský gólman hosty drží.

16:36
    Třetina vlétl do útočného pásma po přistrčení Blinky, ale jeho pokus domácí obrana srazila do ochranné sítě.

16:58
    Hauser chytá Blinkovu ránu z mezikruží.

16:58
    Vyloučení v týmu IHC Písek (Sýbek – 2 min., držení).

17:13
    MATĚJ BLINKA se pohotově natáhl po vyražené střele Šmída a mezi betony píseckého brankáře zvyšuje na 2:0 z pohledu hostů. Asistence: Šmíd, Milfiait.

18:34
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Semrád – 2 min., podrážení).

18:46
    Hosté vyhazují přes celé hřiště.

19:00
    Poslední minuta...

19:35
    Marcilisovu střelu Novák vyrazil ramenem.

19:43
    Puk na tribuně, vhazuje se v pásmu hostů.

19:57
    Suda teď minul pas z obranné třetiny – píská se icing domácích.

20:00

Tempo první třetiny se rozjíždělo pozvolna. Po prvních zkušebních pokusech si velkou úvodní šanci připsali domácí díky aktivnímu Vlčkovu útoku. Pak ale přišel trest. Zkušený forvard Luboš Voříšek si v jedenácté minutě nabruslil mezi kruhy a skvělou ranou pod víko otevřel skóre. Slibný výkon v první třetině potvrdili Bruslaři o sedm minut později, když se v přesilové hře z dorážky trefil Matěj Blinka.

Druhá třetina začne u Otavy zhruba v 18:45.

20:01

20:34

21:33
    Novák v pohodě chytá Červinského nahození.

22:20
    Milfaitova dělovka míří vysoko nad branku.

22:33
    Zakázané uvolnění Písku.

22:57
    Písek právě vstřelil branku!
    Marcilis byl na modré faulován, ale nezůstal ležet a v signalizované výhodě poslal nádherný pas osamocenému JANU SÝBKOVI před branku. Ten překonal Nováka střelou na lapačku. Asistence: Jan Marcilis.

23:35
    Vyloučení v týmu IHC Písek (Parýzek – 2 min., sevření puku rukou).

24:11
    Přidal byl v brankovišti a sudí přerušuje hru. Kombinace hostů tak končí.

25:07
    Polata v oslabení nebezpečně pálil na vyrážečku Nováka.

25:35
    Domácí v plném počtu. Vacíkova střela z mezikruží zaduněla o mantinel.

26:42
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Vala – 2 min., držení).

26:58
    Novák si našel mezi těly hráčů Parýzkovo nahození, po kterém holí sahal Polata.

27:27
    Marcilis z dobré pozice míjí branku.

28:26
    Další šance domácích. Ciboch zblízka nedal.

28:42

28:57
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Vacík – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

29:50
    Po tlaku Písku se hosté osvobozují.

30:28
    Další dlouhé vyhození Brodu...

30:54
    Sudovi v důležité chvíli přeskočil puk hokejku a neusměrnil Cibochův pas před prázdnou klec.

30:57

32:38
    Semrád zkoušel štěstí ze záporného úhlu, ale Hauser byl připraven u tyčky. Vhazuje se po jeho levici.

33:17
    Přidal byl v brejku podražen. Trestné střílení pojede Třetina!.

33:17
    Hauser si počkal na Třetinův známý blafák do bekhendu a brodskou hvězdu vychytal betonem.

34:29
    Novák teď prodal svůj efektní zákrok lapačkou. Střela Sudy od levého hrazení byla tvrdá, ale dobře viditelná.

35:49
    Hanus zkoušel to samé, ale z druhé strany. Domácí pochopili, že nejlepší obrana je útok.

36:40
    To je hokej! Domácí nejdřív uháněli do přečíslení, ale neuspěli. Na druhé straně zahrozil Třetina.

37:52
    Domácí teď výborně napadali a udrželi pásmo. Bílek nastřelil puk na branku, ve skrumáži těl ho našel MARTIN KOUPAL a vyrovnává na 2.2. Asistence: Dominik Bílek, Filip Vlček.

38:45
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Beneš – 2 min., vysoká hůl).

39:31
    Tlak Písku. Před brankoviště dorážel Marcilis.

39:44
    Suda pálí – Novák chytá.

39:54
    Cibochů pokus končí v náruči jistého Nováka.

40:00

Ve druhé třetině jsme u Otavy viděli úplně jiný obrázek hry. Písečtí hokejisté se oklepali z tlaku Bruslařů a dokázali vyrovnat. Nejprve ve 23. minutě v signalizované výhodě udeřil Jan Sýbek po brilantním pasu navrátilce do sestavy Jana Marcilise. Písečtí pak začali favorita kousat a zaslouženě vyrovnali, když se z dorážky do poloodkryté klece trefil Martin Koupal.

Třetí třetina začne zhruba v 19:32.

40:01

40:32
    Parýzek z mezikruží otřel puk o Novákovo rameno.

40:45

41:22
    Písečtí si teď nerozuměli v rozehrávce. Píská se icing.

41:37
    Suda v závaru zalehl puk v brankovišti. Další trestné střílení pojede MIchálek.

41:37
    Hauser si opět počkal na naznačení a střelu na lapačku vyráží mimo!

41:42

41:59
    Vyloučení v týmu IHC Písek (Jabůrek – 2 min., podrážení).

42:24
    Šance Parýzka v oslabení. Písečtí teď dobře napadali.

42:44
    Písek vyhazuje přes všechny čáry.

42:57
    Ofsajd hostů.

43:59

44:09
    Domácí fanoušci tleskají za bojovnost. Hauser přikrývá puk pod lapačku.

44:27
    Benešovu střelu z kruhu si Hauser našel a schoval do rukavice.

45:07
    Přidal nahodil kotouč na branku, ale písecký gólman ho za svá záda nepustil. Raději pak přerušil hru.

46:23
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Semrád – 2 min., vysoká hůl).

46:55
    Vlček při dojíždění Cibochova nahození až moc aktivní a skončil v brance. Sudí vykazuje hru do středního pásma.

47:19
    Hosté se osvobozují.

48:23

48:57
    Teď se snaží zase hosté! Voříškova dorážka končí v klíně připraveného Hausera.

49:40
    Po závaru hostů se puk povaloval u brankové čáry, ale ke štěstí Písku ji nepřešel.

51:29
    Hosté jsou teď jasně lepší. Po Hauserově zákroku končí puk na tribuně. Písek zažívá krušné chvilky.

52:18
    Zasloužený gól hostů! DAVID MICHÁLEK našel odražený puk u pravé tyčky a posílá hosty znovu do vedení. Asistence: Luboš Voříšek, Dominik Vacík

54:03
    Přihrávka rukou v podání Písku. Vhazuje se ve středním pásmu.

55:32
    Písek se do útočného pásma neprobil. Místo toho nahazují hosté. Hauser puk drží.

56:45
    Vyloučení v týmu IHC Písek (2 min. – příliš mnoho hráčů).