Zlín – Plzeň 3:5 (kon.) | Litvínov – Třinec 0:2 (kon.) | Chomutov – Vítkovice 2:3 (kon.)
K. Vary – Liberec 2:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 4:2 (kon.) | Olomouc – Sparta 2:4 (kon.)
Mountfield HK – Kometa Brno 4:2 (kon.)
BK Mladá Boleslav
4:2 (2:1, 0:1, 2:0)
HC Dynamo Pardubice
Pátek 05.10.2018, 17:30 • ŠKOENERGO Aréna • Tipsport extraliga • 7. kolo

Hokejisté si podávají ruce a domácí si za několik chvil užijí děkovačku se svými fanoušky. Z Mladé Boleslavi přejeme klidný večer a příjemný slunečný, ale také volební víkend. Na počtenou. (20:06:22)

Nejlepší hráči zápasu
    Jakub Klepiš (MBL)
    Jan Mandát (PCE)

Střely na branku:
    31:27

Pardubice měly ve třetí třetině mnoho šancí na to, aby minimálně vyrovnaly, a to zejména přesilovek. Jenže právě ty se jim nedařily. Bruslaři naopak ve třetím dějství vstřelili dvě branky, čímž si pojistili tříbodové vítězství.

59:28
    Zápas už se jen dohrává, boleslavští fanoušci ve stoje tleskají.
    58:07 Martin PROCHÁZKA - 4:2

58:07
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto. Hosté zaváhali ve středním pásmu, čehož využil unikající MARTIN PROCHÁZKA, jenž překonal Ondřeje Kacetla pod lapačku a přidal čtvrtý gól Bruslařského klubu. Asistence: Michal Vondrka.

57:50
    Boleslavští vyhodili puk, ale icing z toho nebyl. Hra plyne bez přerušení dál, což vyhovuje hlavně domácím.

57:26
    Bruslaři se osvobodili, ale hosté už jsou opět v pásmu. Kacetl stále zůstává v bráně.

57:05
    Petr Čáslava vyslal puk přes shluk stínících hráčů na Gašpera Krošelja, ten ale trochu viděl, protože kotouč zvládl vyrazit do rohu.

56:39
    Závěr třetí třetiny je stále dramatický, Pardubičtí se tlačí k domácímu brankáři a usilovně se pokoušejí vyrovnat.

56:24
    Kotouč skončil v ochranné síti, znovu se vhazuje před gólmanem Bruslařského klubu. Východočeši zatím brankáře neodvolali a hrají v pěti.

56:19
    Hokejisté Pardubic drží puk na modré čáře, kde si přihrávají.

55:58
    Pardubičtí jsou aktivní v útočném pásmu, Středočeši je ale zatlačili do rohu k mantinelu, kde se již několik sekund bojuje o puk.

55:42
    Domácí nahodili puk do útočného pásma tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

55:32
    Čtyři a půl minuty před koncem základní hrací doby se vhazuje před boleslavským gólmanem.

55:32
    Rostislav Marosz byl blízko vyrovnání, ale puk po jeho střele trefil Gašpera Krošelja do masky.

55:01
    Boleslavští se dopustili zakázaného uvolnění.

54:50

53:54
    Nyní už se mohli hosté před brankáře Mladé Boleslavi dostat, zastavilo je ale postavení mimo hru. Z přesilové hry zbývá ještě její necelá polovina.

53:43
    Pardubičtí hráči se vůbec nemohou usadit v útočném pásmu.

53:08
    Bruslaři vyhodili puk do středního pásma.

52:50
    Sedm minut před koncem třetí třetiny byl za podrážení vyloučen na dvě minuty Pavel Musil (MBL). Pardubice mají tak jednu z posledních šancí na vyrovnání.

52:50
    Probíhá třetí komerční přestávka v této třetině. Pokud nenastanou další komplikace, mělo by se jednat o poslední v tomto zápase.

52:18
    Pardubice vyhodily puk na zakázané uvolnění, Mladá Boleslav je v posledních minutách lepším týmem.

51:22
    Dominik Pacovský byl velice blízko čtvrté branky, ale puk se na poslední chvíli zastavil o beton pardubického brankáře.

49:55
    Martin Procházka si sjížděl u odkryté levé tyče k přihrávce od Jakub Klepiše, ale puk nakonec zachytil dříve Ondřej Kacetl.

48:12
    Pardubičtí hráči se snaží dostat do útočného pásma a dosáhnout na vyrovnání. První věc se jim zatím nedaří, na druhou mají však ještě téměř 12 minut hracího času.

47:18
    Ačkoliv již jednou proběhla chybně nařízená komerční přestávka, nyní probíhá tato pauza spojená s úpravou ledu i v řádném čase, to znamená, že se pravděpodobně v této třetině uskuteční tři komerční přestávky, tedy o jednu navíc.

47:18
    Domácí i hosté jsou v plném počtu.

46:44
    Rychlý přesun Pardubických do pásma, po něm následovala střela z hokejky Tomáše Svobody, jenže proti němu zasáhl pohotově Gašper Krošelj.

46:15
    Utkání sledují 3 002 diváci.

46:15
    Mladá Boleslav je ve čtyřech, 46 sekund by se mělo hrát čtyři na čtyři.

45:49
    Znovu domácí poslali kotouč přes všechny čáry.

45:24
    Wishartovu střelu zblokoval před modrou čárou Žejdl, Bruslaři se následně osvobodili.

45:11
    O puk se bojuje v rohu kluziště.

44:54
    Pardubičtí hráči jsou ale už znovu v útočném pásmu, prozatím se ještě nedostali ke střele.

44:45
    Středočeši opět uspěli na vhazování.

44:38
    Hra byla přerušena kvůli ofsajdu.

44:27
    Mladoboleslavským hráčům se podařilo vyhodit puk a ten několik sekund držet ve vlastním útočném pásmu.

44:16
    Za vysokou hůl byl na dvě minuty vyloučen Jakub Klepiš (MBL). Dvě minuty by tedy Pardubice měly opět hrát pět na tři.

43:59
    Jan Mandát trefil břevno mladoboleslavské branky.

43:41
    Podle informací z kabiny HC Dynamo Pardubice byl Jacob Cardwell odvezen do mladoboleslavské Klaudiánovy nemocnice s pohmožděnou krční páteří. V zápase tak určitě již pokračovat nebude.

43:23
    Zasahoval Gašper Krošelj, před kterým došlo k přerušení hry.

43:07
    Pardubice faulovaly Michala Vondrku, a to v útočném pásmu. Bude se hrát čtyři na čtyři. Za hru vysokou holí byl vyloučen na 2+2 minuty Petr Čáslava (PCE).

42:59
    Hra plyne dál, Boleslavští drží puk ve svém útočném pásmu.

42:58
    Vedoucí boxu rozsvítil červené světlo a hlasatel vyhlásil komerční přestávku. Jedná se o chybu činovníků boxu, rozhodčí nyní diskutují u boxu s jeho vedoucím. Ačkoliv vedoucí boxu po chvíli světlo zhasl a chtěl pokračovat ve hře, mladíci uklízející led přesto přijeli a plochu uklidili. Komerční přestávka tedy oproti pravidlům skutečně proběhla.

42:58
    Bruslaři vyhodili puk na druhý konec hřiště, vynutili si vhazování v útočném pásmu.

42:42
    Po Sýkorově střele chybělo málo k tomu, aby puk skončil pod víkem Krošeljovy branky.

42:37
    Domácí hrají ve čtyřech.

42:15
    Jakub Klepiš zachytil puk a poslal jej přes všechny čáry, domácí tak mohou vystřídat.

42:01
    Odpykat pětiminutový trest nakonec odjel Pavel Kousal, hra může plynout dál.

42:01
    Boleslavští odmítají odejít na trestnou lavici, zápas se dramatizuje, diváci navíc enormně pískají a řvou například: "hanba, hanba".

42:01
    Rozhodčí změnili svůj názor, což se nelíbí pískajícím boleslavským fanouškům. Jakub Orsava (MBL) dostal pětiminutový trest a do konce utkání za vražení na hrazení. Bruslaři tedy budou hrát 36 sekund tři na pět.

42:01
    Jacob Cardwell nakonec odjel po svých za asistence záchranné služby na ošetřovnu.

42:01
    Z pardubického kotle se mezitím ozývá "černá svině". Vulgární halekání na rozhodčí je přitom zakázáno, pracovníci bezpečnostní agentury však proti těmto fanouškům nijak nezasahují.

42:01
    Zdá se, že pardubický obránce neodejde po svých, na ledě už je i záchranná služba.

42:01
    Rozhodčí se radí, ale pro Jakuba Orsavu, který Jacoba Cardwella atakoval, zatím žádný trest nesignalizují. Cardwell mezitím stále leží na ledě.

42:01
    Jacob Cardwell zůstal bezvládně ležet u mantinelu před trestnou lavicí domácích. Je u něj kustod a přichází mladoboleslavský lékař.

41:43
    Po gólu v oslabení ale pokračuje početní výhoda Pardubic, které se zpoza vlastní brány snaží dostat do útočného pásma.
    41:20 Michal VONDRKA - 3:2

41:20
    Hezký gól z hole MICHALA VONDRKY, který zachytil puk a jel sám na pardubického gólmana, jehož překonal střelou k pravé tyči. Bez asistence.

41:13
    Domácím se podařilo vyhodit puk.

40:37
    Pardubice si zahrají přesilovou hru. Dvě minuty za hru vysokou holí dostal David Šťastný (MBL).

40:27
    Po Wishartově střele musel opět zasahovat boleslavský gólman.

40:11
    Po 11 sekundách přerušil Gašper Krošelj hru.

40:01

Ve druhé třetině padl jen jeden gól, když si Boleslavští nepohlídali osamoceného Tomáše Vondráčka. Pardubičtí tedy vyrovnali a do třetího dějství se půjde za stavu 2:2. Na střely vede i nadále domácí tým, a to 21:18.

Další třetina začne přibližně v 19:20.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:54
    Tempo hry je i v závěru této třetiny vysoké, Pardubice jsou v útočném pásmu.

38:50
    Od modré čáry vystřelil Jakub Klepiš, puk však branku o dost minul.

38:27
    Následně Pardubice puk vyhodily.

38:07
    Od modré čáry vyslal nadvakrát tvrdou střelu Martin Pláněk. Poprvé puk skončil na mantinelu za bránou, podruhé jej vyrazil Ondřej Kacetl.

37:22
    Boleslavští mají problém usadit se v pásmu, zatím se jim to zcela nedaří.

36:39
    Domácí mají k dispozici přesilovou hru. Filip Koffer (PCE) hraje sice svůj premiérový zápas v Tipsport extralize, je ale už podruhé vyloučen. Tentokrát za podrážení.

36:13
    Bez přípravy střílel od pravé tyče Michal Vondrka, trefil ale jen gólmana.

35:16
    Od levého mantinelu prověřil Kaceltlovu pozornost svou střelou Jakub Orsava.

34:09
    Pardubičtí hráči se znovu důrazně tlačili do boleslavského brankoviště, puk však zůstal před brankovou čárou.

33:18
    Následuje komerční přestávka, do konce druhého dějství zbývá necelých sedm minut.

33:08
    Lukáš Žejdl ujížděl sám na pardubického brankáře Ondřeje Kacetla, ale v rozhodující moment trefil jen jeho betony.

32:56

32:22
    Domácí dostali puk do obranného pásma Pardubic, ty se následně chtěly vrátit, ale zastavil je ofsajd.

32:01
    Znovu se hra přerušila a následuje vhazování v pravém kruhu v útočném pásmu Východočechů.

31:50
    Sacha Treille byl tváří v tvář gólmanovi, z prostoru mezi kruhy byl ale puk sražen do ochranné sítě a hra přerušena.

31:34
    Pardubičtí si přihrávají v útočném pásmu, zatím ale otálejí se střelami.

30:56
    Po několika sekundách se hra přerušila. Za podrážení odjel na trestnou lavici odpykat si dvouminutový trest Martin Pláněk (MBL).

30:45
    Výhoda pro Pardubice.

30:34
    Domácí jsou za vlastní brankou a snaží se dostat do útočného pásma.

30:20

30:09
    V pravém kruhu se napřáhl Dominik Pacovský, ale i jeho střelu vychytal pardubický gólman.

29:37
    Domácí se museli několikrát pro puk vracet až k boleslavskému brankáři, nyní jsou ale už opět usazení před Ondřejem Kacetlem.

28:54
    Boleslavští mohli znovu vést, ale puk po jedné ze střel se jim ani nohou za brankovou čáru dostrkat nepodařilo.

28:20
    Domácí si zahrají přesilovou hru. Menší trest za vysokou hůl inkasoval Filip Koffer (PCE).

28:00
    Východočeši se hnali do útočného pásma, jenže Sýkorovi utekl puk, a tak z toho nic nebylo. Hra bude znovu pokračovat opět po komerční přestávce.

26:31
    Tomáš Vondráček je při chuti. Najel si do pravého kruhu, odkud prověřil pozornost Gašpera Krošelja.

25:07
    Šťastný trefil pravou tyč, hra pokračuje dál.

24:31
    Po vyrovnání se dostali do útočného pásma i Boleslavští, po několika málo sekundách dokázali však Pardubičtí dostat kotouč na druhou stranu hřiště.
    24:18 Tomáš VONDRÁČEK - 2:2

24:18
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Bruslaři zcela opomněli TOMÁŠE VONDRÁČKA, který napoprvé neuspěl, jenže pak byl zcela osamocený v prostoru před pravou tyčí Krošeljovy branky, odkud zakončoval prakticky do odkrytého prostoru. Asistence: Marek Trončinský.

22:29
    Hra byla přerušena kvůli icingu ze strany východočeského týmu.

22:15
    Hosté se stále drží před Krošeljem, nedaří se jim ale střílet.

21:52
    Po několika nepřesnostech ve středním pásmu ze strany domácích je puk v útočném pásmu Pardubic.

21:21
    Pardubičtí jsou před boleslavským brankářem, zatím se ale nedostali ke střele.

20:01

První třetina patřila boleslavskému klubu, který ji vyhrál 2:1 a zároveň byl i o něco aktivnějším týmem. Na střely domácí zatím vedou 13:10.

Další třetina začne přibližně v 18:26.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:52
    Michal Vondrka vystřelil z levého kruhu, puk však nezamířil mezi tři tyče.
    17:38 Jakub KLEPIŠ - 2:1

17:38
    Nádherný gól v podání kapitána JAKUBA KLEPIŠE, který se napřáhl na modré čáře a propálil vše, co mu stálo v cestě. Ke gólu mu pomohlo i to, že se puk odrazil od pravé tyče za Kacetlova záda. Asistence: David Bernad, Pavol Skalický.

17:35
    Dominik Pacovský prověřil pozornost Ondřeje Kacetla, ten inkasovanou branku nepřipustil.

16:46
    Po komerční přestávce budou hrát domácí přesilovku. Za hákování odjel na trestnou lavici Marek Trončinský (PCE).
    16:30 Jan MANDÁT - 1:1

16:30
    Pohledné přečíslení pardubického týmu, které Východočechům přineslo vyrovnání. Povedeně domácího brankáře vymíchal a přesně do protipohybu zakončil JAN MANDÁT. Asistence: Petr Sýkora, Patrik Poulíček.

15:57
    David Šťastný si najel mezi kruhy, odkud vystřelil. Nebylo to ale přesně.

13:50
    Z mezikruží vystřelil na domácího brankáře Petr Čáslava, puk však trefil jen Slovince Gašpera Krošelja.

13:08

12:53
    V závěru přesilové hry se Pardubice drží v pásmu, domácí je však nepouštějí ke střelám.

12:05
    Jakub Klepiš ujížděl v oslabení na pardubického gólmana, ten jej ale vychytal.

11:37
    O puk se bojuje u mantinelu.

11:15
    Značně zaplněný pardubický kotel podporuje své příznivce, ti se drží v útočném pásmu, prozatím se však nedostali ke střele na branku.

11:08
    Po faulu na Hrabala byl na dvě minuty vyloučen Lukáš Pabiška (MBL), a to za hru vysokou holí.

10:48
    Pardubice vyhodily puk do středního pásma a hokejisté v červených dresech střídají.

10:34
    Procházkovu střelu zblokoval Dušek.

10:22
    Domácí znovu nahodili puk do útočného pásma.

09:55
    Pardubičtí se v polovině první třetiny ujímají kotouče a snaží se dostat na druhou stranu kluziště, tedy před mladoboleslavskou branku. Zatím se jim to moc nedaří.

09:33
    Klepišova střela z levého kruhu skončila u brankáře Ondřeje Kacetla.

08:55
    Jiří Říha obětavě zblokoval jednu ze střel, puk jej ale trefil do nohy a boleslavský obránce odjel na střídačku s bolestí.

08:49
    Procházka se dopustil úmyslného ofsajdu, následuje buly před Gašperem Krošeljem.

08:41
    Po Čáslavově popíchnutí se puk dostal před domácího brankáře. Ten skákající kotouč chytil a přerušil hru.

08:18
    Probíhá komerční přestávka.

08:17
    Tomáš Knotek ujel po levé straně, ale nakonec vůbec netrefil pardubickou branku.
    07:24 David BERNAD - 1:0

07:24
    Domácí hokejisté nakonec využívají přesilovou hru a ujímají se těsného vedení. Z prostoru mezi mezikružím a modrou čárou se přesně mířenou střelu zpoza stínících hráčů prosadil obránce DAVID BERNAD. Asistence: Michal Vondrka, Jakub Klepiš.

07:14
    Prudkou střelu Jakuba Klepiše z levého kruhu zblokoval jeden z hostujících hráčů.

06:48
    Michal Vondrka zavezl puk do útočného pásma, kde se však musejí domácí mít na pozoru vůči skvěle napadajícím pardubickým hráčům.

06:05
    Východočeši se ale osvobodili.

05:51
    Pardubice vyhnaly domácí tým z pásma, ten se nyní snaží o návrat.

05:32
    Bruslaři vyhráli buly a přihrávají si v útočném pásmu.

05:28
    Za hákování byl na dvě minuty vyloučen Tomáš Vondráček (PCE). Domácí si tak zahrají přesilovku.

04:38
    Čárový rozhodčí si všiml ofsajdu, hra se opět přerušila. Zatím se neodehrálo ještě ani pět minut zápasu.

04:14
    Kapitán Jakub Klepiš byl velice blízko úvodnímu gólu zápasu, ale Ondřej Kacetl jej vychytal. Následoval icing pardubického týmu.

03:03
    Boleslavským se nepovedla rozehrávka v útočném pásmu a málem toho hosté využili, když si s pukem počínal před brankou Bruslařského klubu šikovně Miloš Boubela. Jeho střela však úspěšná nebyla.

02:50
    Další nepříjemná střela ze strany domácího týmu, znovu se musel mít pardubický gólman na pozoru.

02:34
    Ze stejného místa vystřelil Říha, ale Ondřej Kacetl byl pozorný.

02:26
    Po střele od modré čáry prolétl puk jen těsně kolem pardubické branky.

02:12
    Po krátké době se znovu přerušila hra, čárový rozhodčí odpískal Pardubicím zakázané uvolnění.

01:20
    Boleslavští se hnali do útočného pásma, ale hra byla přerušena kvůli ofsajdu.

01:04
    Po několika sekundách odchází boleslavský hráč na střídačku, a to v doprovodu lékaře. Vylučovat se nebude, následuje vhazování před Gašperem Krošeljem.

01:04
    Na ledě zůstal ležet David Němeček, kterého trefil Tomáš Svoboda, je u něj kustod. Hra byla přerušena.

00:47
    První minuta se odehrává zejména kolem pardubického brankáře. Ten však prozatím žádné střele čelit nemusel.

00:01

Hokejisté už jsou na ledové ploše, zápas za chvíli začíná.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

BK Mladá Boleslav: Krošelj (Kantor) – Bernad, Pláněk, Němeček, J. Říha, Dlapa, Kurka, T. Voráček – Orsava (A), Žejdl, Šťastný – Martin Procházka (C), Klepiš, Vondrka (A) – Pacovský, P. Musil, Skalický – Pabiška, T. Knotek, P. Kousal.

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Klouček) – Budík, Čáslava, Hrabal, Holland, Cardwell, Wishart, Trončinský – Rolinek (C), Bubela, Vondráček (A) – T. Svoboda (A), Marosz, Treille – Mandát, Poulíček, P. Sýkora – Koffer, Dušek, M. Kratochvíl.

Rozhodčí: Pešina, Horák – Ondráček, Špůr.
    Oba páteční soupeři se od sebe v tabulce nenacházejí daleko. Co mají také společného, je nízké využití přesilových her. Změní se to po tomto utkání?

Rozhodčí zápasu: Pešina, Horák – Ondráček, Špůr
    Brankový videorozhodčí: Fedoročko
    Delegát utkání: Lípa

Mírným favoritem na vítězství v tomto zápase je podle sázkových kanceláří domácí BK Mladá Boleslav.
    Za HC Dynamo Pardubice naopak poprvé v Tipsport extralize nastoupí pardubický odchovanec Filip Koffer.

Dobré odpoledne ze slunečné Mladé Boleslavi, kde se už za zhruba dvě hodiny zahájí utkání mezi domácím Bruslařským klubem a Pardubicemi. Středočeši vstoupí do utkání se staronovou posilou – obráncem Tomášem Voráčkem, jenž má nahradit zraněné beky Emingera a Kotvana.

Pardubice od začátku sezóny zaznamenaly prozatím tři prohry a čtyři vítězství, z toho tři poslední v řadě. Naposledy porazili Východočeši v úterý Bílé Tygry Liberec 4:1. Pardubicím patří v extraligové tabulce s 10 body deváté místo.

Mladoboleslavskému ambicióznímu klubu vstup do sezóny nevyšel. Středočeši totiž první tři zápasy prohráli. Dosud pak vyhráli zatím jen dvakrát, a proto mají v tabulce pouhých šest bodů, což je řadí až na 11. místo.

Dobrý den z Mladé Boleslavi, kde se v pátek večer utká domácí Bruslařský klub s Pardubicemi.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 8. Bernad (Vondrka, Klepiš), 18. Klepiš (Bernad, Skalický), 42. Vondrka, 59. Martin Procházka (J. Říha, Vondrka) – 17. Mandát (P. Sýkora, Poulíček), 25. Vondráček (Trončinský)

BK Mladá Boleslav: Krošelj (Kantor) – Bernad, Pláněk, Němeček, J. Říha, Dlapa, Kurka, T. Voráček – Orsava (A), Žejdl, Šťastný – Martin Procházka, Klepiš (C), Vondrka (A) – Pacovský, P. Musil, Skalický – Pabiška, T. Knotek, P. Kousal.

Rozhodčí: Pešina, Horák – Ondráček, Špůr

Diváci: 3 002