Zlín – Plzeň 3:5 (kon.) | Litvínov – Třinec 0:2 (kon.) | Chomutov – Vítkovice 2:3 (kon.)
K. Vary – Liberec 2:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 4:2 (kon.) | Olomouc – Sparta 2:4 (kon.)
Mountfield HK – Kometa Brno 4:2 (kon.)
BK Mladá Boleslav
4:2 (2:1, 0:1, 2:0)
HC Dynamo Pardubice
Pátek 05.10.2018, 17:30 • ŠKOENERGO Aréna • Tipsport extraliga • 7. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobrý den z Mladé Boleslavi, kde se v pátek večer utká domácí Bruslařský klub s Pardubicemi.

Mladoboleslavskému ambicióznímu klubu vstup do sezóny nevyšel. Středočeši totiž první tři zápasy prohráli. Dosud pak vyhráli zatím jen dvakrát, a proto mají v tabulce pouhých šest bodů, což je řadí až na 11. místo.

Pardubice od začátku sezóny zaznamenaly prozatím tři prohry a čtyři vítězství, z toho tři poslední v řadě. Naposledy porazili Východočeši v úterý Bílé Tygry Liberec 4:1. Pardubicím patří v extraligové tabulce s 10 body deváté místo.

Dobré odpoledne ze slunečné Mladé Boleslavi, kde se už za zhruba dvě hodiny zahájí utkání mezi domácím Bruslařským klubem a Pardubicemi. Středočeši vstoupí do utkání se staronovou posilou – obráncem Tomášem Voráčkem, jenž má nahradit zraněné beky Emingera a Kotvana.

Za HC Dynamo Pardubice naopak poprvé v Tipsport extralize nastoupí pardubický odchovanec Filip Koffer.

Mírným favoritem na vítězství v tomto zápase je podle sázkových kanceláří domácí BK Mladá Boleslav.

Rozhodčí zápasu: Pešina, Horák – Ondráček, Špůr
    Brankový videorozhodčí: Fedoročko
    Delegát utkání: Lípa
    Oba páteční soupeři se od sebe v tabulce nenacházejí daleko. Co mají také společného, je nízké využití přesilových her. Změní se to po tomto utkání?

BK Mladá Boleslav: Krošelj (Kantor) – Bernad, Pláněk, Němeček, J. Říha, Dlapa, Kurka, T. Voráček – Orsava (A), Žejdl, Šťastný – Martin Procházka (C), Klepiš, Vondrka (A) – Pacovský, P. Musil, Skalický – Pabiška, T. Knotek, P. Kousal.

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Klouček) – Budík, Čáslava, Hrabal, Holland, Cardwell, Wishart, Trončinský – Rolinek (C), Bubela, Vondráček (A) – T. Svoboda (A), Marosz, Treille – Mandát, Poulíček, P. Sýkora – Koffer, Dušek, M. Kratochvíl.

Rozhodčí: Pešina, Horák – Ondráček, Špůr.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Hokejisté už jsou na ledové ploše, zápas za chvíli začíná.

00:01

00:47
    První minuta se odehrává zejména kolem pardubického brankáře. Ten však prozatím žádné střele čelit nemusel.

01:04
    Na ledě zůstal ležet David Němeček, kterého trefil Tomáš Svoboda, je u něj kustod. Hra byla přerušena.

01:04
    Po několika sekundách odchází boleslavský hráč na střídačku, a to v doprovodu lékaře. Vylučovat se nebude, následuje vhazování před Gašperem Krošeljem.

01:20
    Boleslavští se hnali do útočného pásma, ale hra byla přerušena kvůli ofsajdu.

02:12
    Po krátké době se znovu přerušila hra, čárový rozhodčí odpískal Pardubicím zakázané uvolnění.

02:26
    Po střele od modré čáry prolétl puk jen těsně kolem pardubické branky.

02:34
    Ze stejného místa vystřelil Říha, ale Ondřej Kacetl byl pozorný.

02:50
    Další nepříjemná střela ze strany domácího týmu, znovu se musel mít pardubický gólman na pozoru.

03:03
    Boleslavským se nepovedla rozehrávka v útočném pásmu a málem toho hosté využili, když si s pukem počínal před brankou Bruslařského klubu šikovně Miloš Boubela. Jeho střela však úspěšná nebyla.

04:14
    Kapitán Jakub Klepiš byl velice blízko úvodnímu gólu zápasu, ale Ondřej Kacetl jej vychytal. Následoval icing pardubického týmu.

04:38
    Čárový rozhodčí si všiml ofsajdu, hra se opět přerušila. Zatím se neodehrálo ještě ani pět minut zápasu.

05:28
    Za hákování byl na dvě minuty vyloučen Tomáš Vondráček (PCE). Domácí si tak zahrají přesilovku.

05:32
    Bruslaři vyhráli buly a přihrávají si v útočném pásmu.

05:51
    Pardubice vyhnaly domácí tým z pásma, ten se nyní snaží o návrat.

06:05
    Východočeši se ale osvobodili.

06:48
    Michal Vondrka zavezl puk do útočného pásma, kde se však musejí domácí mít na pozoru vůči skvěle napadajícím pardubickým hráčům.

07:14
    Prudkou střelu Jakuba Klepiše z levého kruhu zblokoval jeden z hostujících hráčů.

07:24
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Domácí hokejisté nakonec využívají přesilovou hru a ujímají se těsného vedení. Z prostoru mezi mezikružím a modrou čárou se přesně mířenou střelu zpoza stínících hráčů prosadil obránce DAVID BERNAD. Asistence: Michal Vondrka, Jakub Klepiš.
    07:24 David BERNAD - 1:0

08:17
    Tomáš Knotek ujel po levé straně, ale nakonec vůbec netrefil pardubickou branku.

08:18
    Probíhá komerční přestávka.

08:41
    Po Čáslavově popíchnutí se puk dostal před domácího brankáře. Ten skákající kotouč chytil a přerušil hru.

08:49
    Procházka se dopustil úmyslného ofsajdu, následuje buly před Gašperem Krošeljem.

08:55
    Jiří Říha obětavě zblokoval jednu ze střel, puk jej ale trefil do nohy a boleslavský obránce odjel na střídačku s bolestí.

09:33
    Klepišova střela z levého kruhu skončila u brankáře Ondřeje Kacetla.

09:55
    Pardubičtí se v polovině první třetiny ujímají kotouče a snaží se dostat na druhou stranu kluziště, tedy před mladoboleslavskou branku. Zatím se jim to moc nedaří.

10:22
    Domácí znovu nahodili puk do útočného pásma.

10:34
    Procházkovu střelu zblokoval Dušek.

10:48
    Pardubice vyhodily puk do středního pásma a hokejisté v červených dresech střídají.

11:08
    Po faulu na Hrabala byl na dvě minuty vyloučen Lukáš Pabiška (MBL), a to za hru vysokou holí.

11:15
    Značně zaplněný pardubický kotel podporuje své příznivce, ti se drží v útočném pásmu, prozatím se však nedostali ke střele na branku.

11:37
    O puk se bojuje u mantinelu.

12:05
    Jakub Klepiš ujížděl v oslabení na pardubického gólmana, ten jej ale vychytal.

12:53
    V závěru přesilové hry se Pardubice drží v pásmu, domácí je však nepouštějí ke střelám.

13:08

13:50
    Z mezikruží vystřelil na domácího brankáře Petr Čáslava, puk však trefil jen Slovince Gašpera Krošelja.

15:57
    David Šťastný si najel mezi kruhy, odkud vystřelil. Nebylo to ale přesně.

16:30
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Pohledné přečíslení pardubického týmu, které Východočechům přineslo vyrovnání. Povedeně domácího brankáře vymíchal a přesně do protipohybu zakončil JAN MANDÁT. Asistence: Petr Sýkora, Patrik Poulíček.
    16:30 Jan MANDÁT - 1:1

16:46
    Po komerční přestávce budou hrát domácí přesilovku. Za hákování odjel na trestnou lavici Marek Trončinský (PCE).

17:35
    Dominik Pacovský prověřil pozornost Ondřeje Kacetla, ten inkasovanou branku nepřipustil.

17:38
    Nádherný gól v podání kapitána JAKUBA KLEPIŠE, který se napřáhl na modré čáře a propálil vše, co mu stálo v cestě. Ke gólu mu pomohlo i to, že se puk odrazil od pravé tyče za Kacetlova záda. Asistence: David Bernad, Pavol Skalický.
    17:38 Jakub KLEPIŠ - 2:1

19:52
    Michal Vondrka vystřelil z levého kruhu, puk však nezamířil mezi tři tyče.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Další třetina začne přibližně v 18:26.

První třetina patřila boleslavskému klubu, který ji vyhrál 2:1 a zároveň byl i o něco aktivnějším týmem. Na střely domácí zatím vedou 13:10.

20:01

21:21
    Pardubičtí jsou před boleslavským brankářem, zatím se ale nedostali ke střele.

21:52
    Po několika nepřesnostech ve středním pásmu ze strany domácích je puk v útočném pásmu Pardubic.

22:15
    Hosté se stále drží před Krošeljem, nedaří se jim ale střílet.

22:29
    Hra byla přerušena kvůli icingu ze strany východočeského týmu.

24:18
    Bruslaři zcela opomněli TOMÁŠE VONDRÁČKA, který napoprvé neuspěl, jenže pak byl zcela osamocený v prostoru před pravou tyčí Krošeljovy branky, odkud zakončoval prakticky do odkrytého prostoru. Asistence: Marek Trončinský.
    24:18 Tomáš VONDRÁČEK - 2:2

24:31
    Po vyrovnání se dostali do útočného pásma i Boleslavští, po několika málo sekundách dokázali však Pardubičtí dostat kotouč na druhou stranu hřiště.

25:07
    Šťastný trefil pravou tyč, hra pokračuje dál.

26:31
    Tomáš Vondráček je při chuti. Najel si do pravého kruhu, odkud prověřil pozornost Gašpera Krošelja.

28:00
    Východočeši se hnali do útočného pásma, jenže Sýkorovi utekl puk, a tak z toho nic nebylo. Hra bude znovu pokračovat opět po komerční přestávce.

28:20
    Domácí si zahrají přesilovou hru. Menší trest za vysokou hůl inkasoval Filip Koffer (PCE).

28:54
    Boleslavští mohli znovu vést, ale puk po jedné ze střel se jim ani nohou za brankovou čáru dostrkat nepodařilo.

29:37
    Domácí se museli několikrát pro puk vracet až k boleslavskému brankáři, nyní jsou ale už opět usazení před Ondřejem Kacetlem.

30:09
    V pravém kruhu se napřáhl Dominik Pacovský, ale i jeho střelu vychytal pardubický gólman.

30:20

30:34
    Domácí jsou za vlastní brankou a snaží se dostat do útočného pásma.

30:45
    Výhoda pro Pardubice.

30:56
    Po několika sekundách se hra přerušila. Za podrážení odjel na trestnou lavici odpykat si dvouminutový trest Martin Pláněk (MBL).

31:34
    Pardubičtí si přihrávají v útočném pásmu, zatím ale otálejí se střelami.

31:50
    Sacha Treille byl tváří v tvář gólmanovi, z prostoru mezi kruhy byl ale puk sražen do ochranné sítě a hra přerušena.

32:01
    Znovu se hra přerušila a následuje vhazování v pravém kruhu v útočném pásmu Východočechů.

32:22
    Domácí dostali puk do obranného pásma Pardubic, ty se následně chtěly vrátit, ale zastavil je ofsajd.

32:56

33:08
    Lukáš Žejdl ujížděl sám na pardubického brankáře Ondřeje Kacetla, ale v rozhodující moment trefil jen jeho betony.

33:18
    Následuje komerční přestávka, do konce druhého dějství zbývá necelých sedm minut.

34:09
    Pardubičtí hráči se znovu důrazně tlačili do boleslavského brankoviště, puk však zůstal před brankovou čárou.

35:16
    Od levého mantinelu prověřil Kaceltlovu pozornost svou střelou Jakub Orsava.

36:13
    Bez přípravy střílel od pravé tyče Michal Vondrka, trefil ale jen gólmana.

36:39
    Domácí mají k dispozici přesilovou hru. Filip Koffer (PCE) hraje sice svůj premiérový zápas v Tipsport extralize, je ale už podruhé vyloučen. Tentokrát za podrážení.

37:22
    Boleslavští mají problém usadit se v pásmu, zatím se jim to zcela nedaří.

38:07
    Od modré čáry vyslal nadvakrát tvrdou střelu Martin Pláněk. Poprvé puk skončil na mantinelu za bránou, podruhé jej vyrazil Ondřej Kacetl.

38:27
    Následně Pardubice puk vyhodily.

38:50
    Od modré čáry vystřelil Jakub Klepiš, puk však branku o dost minul.

39:54
    Tempo hry je i v závěru této třetiny vysoké, Pardubice jsou v útočném pásmu.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Další třetina začne přibližně v 19:20.

Ve druhé třetině padl jen jeden gól, když si Boleslavští nepohlídali osamoceného Tomáše Vondráčka. Pardubičtí tedy vyrovnali a do třetího dějství se půjde za stavu 2:2. Na střely vede i nadále domácí tým, a to 21:18.

40:01

40:11
    Po 11 sekundách přerušil Gašper Krošelj hru.

40:27
    Po Wishartově střele musel opět zasahovat boleslavský gólman.

40:37
    Pardubice si zahrají přesilovou hru. Dvě minuty za hru vysokou holí dostal David Šťastný (MBL).

41:13
    Domácím se podařilo vyhodit puk.

41:20
    Hezký gól z hole MICHALA VONDRKY, který zachytil puk a jel sám na pardubického gólmana, jehož překonal střelou k pravé tyči. Bez asistence.
    41:20 Michal VONDRKA - 3:2

41:43
    Po gólu v oslabení ale pokračuje početní výhoda Pardubic, které se zpoza vlastní brány snaží dostat do útočného pásma.

42:01
    Jacob Cardwell zůstal bezvládně ležet u mantinelu před trestnou lavicí domácích. Je u něj kustod a přichází mladoboleslavský lékař.

42:01
    Rozhodčí se radí, ale pro Jakuba Orsavu, který Jacoba Cardwella atakoval, zatím žádný trest nesignalizují. Cardwell mezitím stále leží na ledě.

42:01
    Zdá se, že pardubický obránce neodejde po svých, na ledě už je i záchranná služba.

42:01
    Z pardubického kotle se mezitím ozývá "černá svině". Vulgární halekání na rozhodčí je přitom zakázáno, pracovníci bezpečnostní agentury však proti těmto fanouškům nijak nezasahují.

42:01
    Jacob Cardwell nakonec odjel po svých za asistence záchranné služby na ošetřovnu.

42:01
    Rozhodčí změnili svůj názor, což se nelíbí pískajícím boleslavským fanouškům. Jakub Orsava (MBL) dostal pětiminutový trest a do konce utkání za vražení na hrazení. Bruslaři tedy budou hrát 36 sekund tři na pět.

42:01
    Boleslavští odmítají odejít na trestnou lavici, zápas se dramatizuje, diváci navíc enormně pískají a řvou například: "hanba, hanba".

42:01
    Odpykat pětiminutový trest nakonec odjel Pavel Kousal, hra může plynout dál.

42:15
    Jakub Klepiš zachytil puk a poslal jej přes všechny čáry, domácí tak mohou vystřídat.

42:37
    Domácí hrají ve čtyřech.

42:42
    Po Sýkorově střele chybělo málo k tomu, aby puk skončil pod víkem Krošeljovy branky.

42:58
    Bruslaři vyhodili puk na druhý konec hřiště, vynutili si vhazování v útočném pásmu.

42:58
    Vedoucí boxu rozsvítil červené světlo a hlasatel vyhlásil komerční přestávku. Jedná se o chybu činovníků boxu, rozhodčí nyní diskutují u boxu s jeho vedoucím. Ačkoliv vedoucí boxu po chvíli světlo zhasl a chtěl pokračovat ve hře, mladíci uklízející led přesto přijeli a plochu uklidili. Komerční přestávka tedy oproti pravidlům skutečně proběhla.

42:59
    Hra plyne dál, Boleslavští drží puk ve svém útočném pásmu.

43:07
    Pardubice faulovaly Michala Vondrku, a to v útočném pásmu. Bude se hrát čtyři na čtyři. Za hru vysokou holí byl vyloučen na 2+2 minuty Petr Čáslava (PCE).

43:23
    Zasahoval Gašper Krošelj, před kterým došlo k přerušení hry.

43:41
    Podle informací z kabiny HC Dynamo Pardubice byl Jacob Cardwell odvezen do mladoboleslavské Klaudiánovy nemocnice s pohmožděnou krční páteří. V zápase tak určitě již pokračovat nebude.

43:59
    Jan Mandát trefil břevno mladoboleslavské branky.

44:16
    Za vysokou hůl byl na dvě minuty vyloučen Jakub Klepiš (MBL). Dvě minuty by tedy Pardubice měly opět hrát pět na tři.

44:27
    Mladoboleslavským hráčům se podařilo vyhodit puk a ten několik sekund držet ve vlastním útočném pásmu.

44:38
    Hra byla přerušena kvůli ofsajdu.

44:45
    Středočeši opět uspěli na vhazování.

44:54
    Pardubičtí hráči jsou ale už znovu v útočném pásmu, prozatím se ještě nedostali ke střele.

45:11
    O puk se bojuje v rohu kluziště.

45:24
    Wishartovu střelu zblokoval před modrou čárou Žejdl, Bruslaři se následně osvobodili.

45:49
    Znovu domácí poslali kotouč přes všechny čáry.

46:15
    Mladá Boleslav je ve čtyřech, 46 sekund by se mělo hrát čtyři na čtyři.

46:15
    Utkání sledují 3 002 diváci.

46:44
    Rychlý přesun Pardubických do pásma, po něm následovala střela z hokejky Tomáše Svobody, jenže proti němu zasáhl pohotově Gašper Krošelj.

47:18
    Domácí i hosté jsou v plném počtu.

47:18
    Ačkoliv již jednou proběhla chybně nařízená komerční přestávka, nyní probíhá tato pauza spojená s úpravou ledu i v řádném čase, to znamená, že se pravděpodobně v této třetině uskuteční tři komerční přestávky, tedy o jednu navíc.

48:12
    Pardubičtí hráči se snaží dostat do útočného pásma a dosáhnout na vyrovnání. První věc se jim zatím nedaří, na druhou mají však ještě téměř 12 minut hracího času.

49:55
    Martin Procházka si sjížděl u odkryté levé tyče k přihrávce od Jakub Klepiše, ale puk nakonec zachytil dříve Ondřej Kacetl.

51:22
    Dominik Pacovský byl velice blízko čtvrté branky, ale puk se na poslední chvíli zastavil o beton pardubického brankáře.

52:18
    Pardubice vyhodily puk na zakázané uvolnění, Mladá Boleslav je v posledních minutách lepším týmem.

52:50
    Probíhá třetí komerční přestávka v této třetině. Pokud nenastanou další komplikace, mělo by se jednat o poslední v tomto zápase.

52:50
    Sedm minut před koncem třetí třetiny byl za podrážení vyloučen na dvě minuty Pavel Musil (MBL). Pardubice mají tak jednu z posledních šancí na vyrovnání.

53:08
    Bruslaři vyhodili puk do středního pásma.

53:43
    Pardubičtí hráči se vůbec nemohou usadit v útočném pásmu.

53:54
    Nyní už se mohli hosté před brankáře Mladé Boleslavi dostat, zastavilo je ale postavení mimo hru. Z přesilové hry zbývá ještě její necelá polovina.

54:50

55:01
    Boleslavští se dopustili zakázaného uvolnění.

55:32
    Rostislav Marosz byl blízko vyrovnání, ale puk po jeho střele trefil Gašpera Krošelja do masky.

55:32
    Čtyři a půl minuty před koncem základní hrací doby se vhazuje před boleslavským gólmanem.

55:42
    Domácí nahodili puk do útočného pásma tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

55:58
    Pardubičtí jsou aktivní v útočném pásmu, Středočeši je ale zatlačili do rohu k mantinelu, kde se již několik sekund bojuje o puk.

56:19
    Hokejisté Pardubic drží puk na modré čáře, kde si přihrávají.

56:24
    Kotouč skončil v ochranné síti, znovu se vhazuje před gólmanem Bruslařského klubu. Východočeši zatím brankáře neodvolali a hrají v pěti.

56:39
    Závěr třetí třetiny je stále dramatický, Pardubičtí se tlačí k domácímu brankáři a usilovně se pokoušejí vyrovnat.

57:05
    Petr Čáslava vyslal puk přes shluk stínících hráčů na Gašpera Krošelja, ten ale trochu viděl, protože kotouč zvládl vyrazit do rohu.

57:26
    Bruslaři se osvobodili, ale hosté už jsou opět v pásmu. Kacetl stále zůstává v bráně.

57:50
    Boleslavští vyhodili puk, ale icing z toho nebyl. Hra plyne bez přerušení dál, což vyhovuje hlavně domácím.

58:07
    Je rozhodnuto. Hosté zaváhali ve středním pásmu, čehož využil unikající MARTIN PROCHÁZKA, jenž překonal Ondřeje Kacetla pod lapačku a přidal čtvrtý gól Bruslařského klubu. Asistence: Michal Vondrka.
    58:07 Martin PROCHÁZKA - 4:2

59:28
    Zápas už se jen dohrává, boleslavští fanoušci ve stoje tleskají.

Pardubice měly ve třetí třetině mnoho šancí na to, aby minimálně vyrovnaly, a to zejména přesilovek. Jenže právě ty se jim nedařily. Bruslaři naopak ve třetím dějství vstřelili dvě branky, čímž si pojistili tříbodové vítězství.

Nejlepší hráči zápasu
    Jakub Klepiš (MBL)
    Jan Mandát (PCE)

Střely na branku:
    31:27

Hokejisté si podávají ruce a domácí si za několik chvil užijí děkovačku se svými fanoušky. Z Mladé Boleslavi přejeme klidný večer a příjemný slunečný, ale také volební víkend. Na počtenou. (20:06:22)

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 8. Bernad (Vondrka, Klepiš), 18. Klepiš (Bernad, Skalický), 42. Vondrka, 59. Martin Procházka (J. Říha, Vondrka) – 17. Mandát (P. Sýkora, Poulíček), 25. Vondráček (Trončinský)

BK Mladá Boleslav: Krošelj (Kantor) – Bernad, Pláněk, Němeček, J. Říha, Dlapa, Kurka, T. Voráček – Orsava (A), Žejdl, Šťastný – Martin Procházka, Klepiš (C), Vondrka (A) – Pacovský, P. Musil, Skalický – Pabiška, T. Knotek, P. Kousal.

Rozhodčí: Pešina, Horák – Ondráček, Špůr

Diváci: 3 002