Zlín – Plzeň 3:5 (kon.) | Litvínov – Třinec 0:2 (kon.) | Chomutov – Vítkovice 2:3 (kon.)
K. Vary – Liberec 2:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 4:2 (kon.) | Olomouc – Sparta 2:4 (kon.)
Mountfield HK – Kometa Brno 4:2 (kon.)
HC Olomouc
2:4 (0:0, 1:1, 1:3)
HC Sparta Praha
Pátek 05.10.2018, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 7. kolo

59:26
    Domácí jdou opět do čtyř. Dvě minuty za podrážení si odpyká Jan Švrček (OLO).

58:03
    Černoch se tlačil před branku, ale Petr Strapáč (OLO) mu přizvedl hokejku a zabránil v zakončení. Přitom ale také trochu zatáhl za soupeře a odpyká si dvě minuty za hákování.

49:36
    Vzápětí se právě Vojtěch Tomeček (OLO) vydal mstít Bruna Mráze a odpyká si dvě minuty za krosček. Spolu s ním ale na trestnou zamíří také Matěj Beran (SPA) za hrubost.

44:59
    Vzápětí se ale David Škůrek (OLO) provinil podrážením a na dvě minuty oslabí svůj tým.

43:39
    Síly na ledě se vyrovnají. Sparta hrála v šesti a odpyká si proto dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Na lavici usedne Andrej Kudrna (SPA).

41:58
    Poté už Hanáci zahráli kotouč a hra je přerušena. Jan Jaroměřský (OLO) si odpyká dvě minuty za sekání.

36:24
    Sparta se dobře držela v útočném pásmu, ale Lukáši Pechovi (SPA) v tu nejnevhodnější chvíli utekl puk a jak se po něm natahoval, podrazil Martina Vyrůbalíka. Na dvě minuty proto oslabí svůj tým.

30:56
    Robin Staněk (OLO) nakonec vybojoval puk, ale soupeře zadržel jen za cenu hákování. Odpyká si tak dvě minuty na trestné lavici.

24:50
    Andrej Kudrna (SPA) vyhodil puk mimo hřiště a odpyká si dvě minuty za zdržování hry.

12:55
    Kohouti si zahrají další přesilovku. Dvě minuty za podrážení si odpyká Zachary Dean Sill (SPA).

09:09
    Za pražskou brankou se strhla menší potyčka na jejímž konci putuje na trestnou lavici František Skladaný (OLO). Prohřešek však přišel už před tím – Vysoká hůl, tak zní verdikt rozhodčích.

03:48
    Je tady první vyloučení dnešního zápasu. Na dvě minuty za podrážení putuje na trestnou lavici Petr Kumstát (SPA).

Martin Vavruša

Branky a nahrávky: 24. Irgl (Burian, Kolouch), 52. Irgl (Kolouch, Staněk) – 33. Pech (Košťálek, Forman), 51. T. Pavelka (Košťálek, Klimek), 52. Beran (Pech, Říčka), 60. P. Vrána (Kalina)

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), J. Galvas, Jaroměřský, Švrček, Staněk – Laš, J. Knotek (A), Jergl – Burian, Kolouch, Irgl – Strapáč, Nahodil, Skladaný – Ostřížek, Mráz, V. Tomeček.
    HC Sparta Praha: Machovský (Honzík) – Blain, T. Pavelka, Kalina, Košťálek, Gregorc, Delisle – Říčka (C), P. Vrána, Kudrna – Buchtele, Klimek, Jarůšek – Kumstát (A), Pech (A), Forman – Smejkal, Sill, Černoch – Beran.

Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Bryška, Tošenovjan