Zlín – Plzeň 3:5 (kon.) | Litvínov – Třinec 0:2 (kon.) | Chomutov – Vítkovice 2:3 (kon.)
K. Vary – Liberec 2:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 4:2 (kon.) | Olomouc – Sparta 2:4 (kon.)
Mountfield HK – Kometa Brno 4:2 (kon.)
HC VERVA Litvínov
0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
HC Oceláři Třinec
Pátek 05.10.2018, 17:30 • Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov • Tipsport extraliga • 7. kolo

Dnešní utkání sledovalo 5 235 diváků. (20:03:34)

Dámy a pánové, skončilo nám 7. kolo Tipsport Extraligy mezi Litvínovem a Třincem. Domácí prohráli poprvé v extralize, navíc bez vstřeleného gólu, hosté naopak přerušili sérii tří proher a rozhodli o tom již v první třetině, když se prosadil v 9. minutě Martin Adamský. Vedení v čase 17:55 navýšil z přesilovky Lukáš Krajíček. I přes snahu něco s výsledkem udělat Litvínov ani nesnížil, vyšel dnes i díky skvělému Hrubcovi naprázdno a bere prohru 0:2. Z mé strany je to dnes vše, přeji vám příjemný konec víkendu a někdy příště u extraligy zase napočtenou!

59:53
    Hrňa vyhodil na útočnou polovinu a je hotovo.

59:10
    Posledních padesát sekund hry, Litvínov je stále bez gólmana. Trávníček vystřelil od modré, ale jeho pokus byl zblokován a následné vyhození se do branky nedoklouzalo.

58:36
    Hra vysokou holí znemožnila domácím další postup v útoku, po další chvíli se nakonec vhazuje před brankou Hrubce.

58:18
    Svačina opustil brány trestné lavice a Janus jde znovu na střídačku.

58:13
    Puk odskočil na hostující střídačku a Oceláři budou za tři sekundy v plném počtu. Sudí se dohodli na vhazování ve středním pásmu.

58:03
    Situace se nemění, domácí jsou v šesti, Třinec ve čtyřech.

58:03
    Oddechový čas pro domácí. Někteří fanoušci opouštějí již tribuny.

57:54
    Romančík s Mikúšem operují před brankou, Lukeš vystřelil, ale mimo. Hra je přerušena, za nějakých 23 vteřin se do hry vrátí Svačina.

57:09
    Litvínov nedopřává hostům klid, ti se ale osvobozují výhozem.

56:38
    Ščotka mířil mezi betony Hrubce, ale střela šla velice vysoko. Oceláři se pak osvobodili.

56:25
    Domácí jdou do rizika bez gólmana!

56:16
    Asi poslední možnost na dramatizaci utkání. Třinec hrál dlouhou dobu v šesti, trest odsedí Svačina, to vše tři minuty a 44 sekund před koncem.

55:24
    Jeden z Třineckých poslal na led Myšáka, hraje se dále, vylučovat ani jeden sudí nehodlal. Oceláři se díky tomu dostali na kotouč a šetří čas.

54:19
    Vervě nelze upřít snahu snížit, srovnat, ale je to všechno platonické, bez nápadu, Třinec takticky hraje závěr velmi dobře.

53:40
    Puk se stěhuje před litvínovskou svatyni po dalším přestupku domácího týmu.

53:10
    Myšák v posledních minutách chytá slinu, tentokrát se probojoval až před Hrubce, kterému pomohla špička pravého betonu! Následuje ofsajd Litvínova a poslední komerční přestávka utkání.